Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.683
|
čitano: 1.423.527
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Fractal Design Arc XL je best-buy kućište u cjenovnom rangu do max 900,00 Kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Hvala na preporuci kučište stvarno izgleda super, no vidio sam i arc mini r2, koji je skoro isto ko arc Xl( normalno, malo je  manje hehe), pa me samo zanima dal ce na ovo stat corsair h 100i na vrh. Xl je super kučište samo jedini minus je to što ( po meni ) ima previse mjesta za hardove i cd romove.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Kad sam sastavljao konfu (na papiru), momci su mi preporučili Sharkoon vs3-v. To je skoro 700kn jeftinija opcija. Sto dobijem s Arc XL naspram ovoga? Vidim da je dobrih 12kg teži, i da ima u stock konfiguraciji 3 ventilatora, dok vs3 ima jedan i prostora za 2 opcionalna. Sto još osim toga a da opravdan investiciju te razlike? Sry ako malo davim, znatizeljan sam a i zelim najbolji omjer bang4buck. :)
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Kvaliteta izrade. Više ventilatora. Manje temperature. Ljepši izgled. I nažalost, tako je kako - ime. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Možda je 700Kn jeftinije, ali bome i barem trostruko lošije kućište.

 

http://www.play3r.net/wp-content/uploads/2013/07/DSC_0876-666x670.jpg

 

Gužva da boli glava, kvaliteta izrade tek malo bolja od one na MS-ovim od 100Kn, airflow loš, cable managament Sizifov posao, izgled bez veze, što ćeš još?

 

Koliko para, toliko mjuze.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Mchammer kaže...

Hvala na preporuci kučište stvarno izgleda super, no vidio sam i arc mini r2, koji je skoro isto ko arc Xl( normalno, malo je  manje hehe), pa me samo zanima dal ce na ovo stat corsair h 100i na vrh. Xl je super kučište samo jedini minus je to što ( po meni ) ima previse mjesta za hardove i cd romove.

Jel mislis mozda na arc midi ili mini r2 ? 

 

Uglavnom oba podrzavaju 240mm radijatore sa ventovima na vrhu. 

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Odlučio sam se za arc midi r2, hvala na preporukama :)

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Evo jos jedna stvar. Gledao sam hrpu videa oko kucista, a i po preporukama koje sam dobio po forumu, nasao sam da je Fractal R4 jako dobro kuciste. Sada, zanima me jedan detalj - vidim da je Zalman z11 plus prepun ventilatora, sto sa strane, sto gore, sto naprijed i iza. I to je stock konfiguracija, bez dodavanja. R4 nema niti sa strane, niti gore nikakav vent. Samo naprijed i iza. Barem ne ako ih dodatno ne kupujem, sto ne zelim.

 

Smanjenje buke u kucistu mi je divno, ali odlicna ventilacija mi je daleko veci prioritet. Pogotovo kod OCanja. Da li postoji razlika između kvalitete ventilacije u ova dva kucista? Jer ako ce temperatura komponenti biti ista neovisno od ova dva kucista, isao bih na R4 jer nudi opciju smanjenja buke. Ali ako za smanjenje buke moram zrtvovati temperaturu, onda mi to nije u interesu. 

 

I usporedno s ova dva modela kucista, receno mi je da ne gledam ove XL Big Towere, pa me zanima zasto da njih izbjegavam. Vece mi se cini kao potencijalno hladnije, ili se varam?
Konkretno, Define XL R2 i Fractal Arc. 

 

 

Isprike ako davim. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

HAf xb ili node 804

  1. Haf xb
  2. Node 804
Jeftine igre ----> https://www.g2a.com/r/slimeboy01
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Znam da puno ljudi ovdje ne voli razer, ali meni je ovo kuciste prekrasno.

I inace je odlicno, bilo bijelo/bijelo ili crno/crveno, ali ovako je fakat genijalno.

 

http://www.razerzone.com/gaming-systems/h440

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

je a cijena mu je pitaj boga kolko i nemre se kupit u hr

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Joj cim vidis te djecje parole na njihovim stranicama, vidis da ciljaju na teenagere... "Get imba", "Build your legacy" i druge.

Ako su im kucista dobra kao i tipkovnice, onda zalim svakoga tko baci novce na njihovo prenapuhano smece. I da, inace ne nazivam stvari smecem i ne rasipam se s tako grubim "epitetima" jer razumijem da to vrijeđa (na osobnoj, emocionalnoj razini) ljude koji ga imaju, ali njihove proizvode (i to je jedina firma osim Vivaxa i Xplorera) cu uvijek nazivati jednostavno - smecem. I neka me nitko ne napada radi toga, jer, ponavljam, ne vrijeđam nikoga niti zelim diskreditirati necije komponente. Ovo je moje osobno gađenje. {#}

Iako, priznajem, ova ideja za port lights im je zaista dobra. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Dachande kaže...

Znam da puno ljudi ovdje ne voli razer, ali meni je ovo kuciste prekrasno.

I inace je odlicno, bilo bijelo/bijelo ili crno/crveno, ali ovako je fakat genijalno.

 

http://www.razerzone.com/gaming-systems/h440

dostepan kaže...

je a cijena mu je pitaj boga kolko i nemre se kupit u hr

To je samo razer branding na kućište, inace ga ima kod nas za kupiti klik

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ithuriel kaže...

Evo jos jedna stvar. Gledao sam hrpu videa oko kucista, a i po preporukama koje sam dobio po forumu, nasao sam da je Fractal R4 jako dobro kuciste. Sada, zanima me jedan detalj - vidim da je Zalman z11 plus prepun ventilatora, sto sa strane, sto gore, sto naprijed i iza. I to je stock konfiguracija, bez dodavanja. R4 nema niti sa strane, niti gore nikakav vent. Samo naprijed i iza. Barem ne ako ih dodatno ne kupujem, sto ne zelim.

 

Smanjenje buke u kucistu mi je divno, ali odlicna ventilacija mi je daleko veci prioritet. Pogotovo kod OCanja. Da li postoji razlika između kvalitete ventilacije u ova dva kucista? Jer ako ce temperatura komponenti biti ista neovisno od ova dva kucista, isao bih na R4 jer nudi opciju smanjenja buke. Ali ako za smanjenje buke moram zrtvovati temperaturu, onda mi to nije u interesu. 

 

I usporedno s ova dva modela kucista, receno mi je da ne gledam ove XL Big Towere, pa me zanima zasto da njih izbjegavam. Vece mi se cini kao potencijalno hladnije, ili se varam?
Konkretno, Define XL R2 i Fractal Arc. 

 

 

Isprike ako davim. :)

Pa big tower kao recimo arc xl ili xl r2 se inace uzima ako ces raditi nekakvo custom vodeno hlađenje sa tekučim dušikom ili velike radijatore ili multi gpu setup onda bi imao koristi od više prostora u kućištu.

 

Za večinu korisnika je kvalitetan midi tower sasvim dovoljan, inace define r4 je odlično kućište i jedno od najprodavanijih u cijelom svijetu radi omjera uloženo dobiveno.

 

Tebi ako više paše big tower slobodno idi na njega, ako misliš da ga možeš popuniti {#}

 

Zalman z11+ nema tu što tražiti, razlika je nebo i zemlja u kvaliteti izrade i opčenito dizajnu kako interijera tako i exterijera.  

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ty, drzat cu to na umu. :)

Z3 plus mi je dosta dobar jer dolazi s vise ventilatora.. Sada, koliko to pomaze u hlađenju ili ne, nisam siguran...

 

Zasto si istaknuo R4? Nesto konkretno, ili overall?

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.6.2014 1:45 (Ithuriel).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
roby27 kaže...

Pa big tower kao recimo arc xl ili xl r2 se inace uzima ako ces raditi nekakvo custom vodeno hlađenje sa tekučim dušikom ili velike radijatore ili multi gpu setup onda bi imao koristi od više prostora u kućištu.

 

Za večinu korisnika je kvalitetan midi tower sasvim dovoljan, inace define r4 je odlično kućište i jedno od najprodavanijih u cijelom svijetu radi omjera uloženo dobiveno.

 

Tebi ako više paše big tower slobodno idi na njega, ako misliš da ga možeš popuniti {#}

 

Zalman z11+ nema tu što tražiti, razlika je nebo i zemlja u kvaliteti izrade i opčenito dizajnu kako interijera tako i exterijera.  


Sve zavisi, ja sam se preporodio kako sam kupio XL R2 baš zbog veličini, imam Noctua-i D14 za CPU hladnjak i prije tog sam imao 3 mid tower kućišta i kad trebam mjenjat komponente, ili nešto slično, recimo prodao sam matičnu dok sam imao konfiguraciju u NZXT Lexa S kućištu, jedva sam skinio ventove s Noctua-e a da nisam savio cijeli hladnjak, mislim nije to samo krivica kućišta, zeznite su te kopče za ventove ali u XL sad fino zaguram obije ruke, jednom uhvatim čvrsto hladnjak a drugom brljam po kopčama ili bilo čem drugom, lijepo je imat prostora, a pošto sam poprilično siguran da se ovo kućište neće rapast ohoho praktički sam si rješio brige oko kućišta "zauvijek"!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Koliko god kučište bilo dobro ili loše, lijepo ili ružno, još nisam našao jedno koje mi nije dosadilo. Fali mi LIan-li u HR. :(

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pitanjce ako se netko dosad susreta sa tom kombinacijom,dali fractal arc midi r2 podrzava da se na back panel montira radijator od corsair h90...koliko vidim podrzava 140mm vent kao sta je na kucistu ali neznan oce li mu radijator smetat zbog velicine pa da se nakraju nemoze zatvorit side panel.....

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 19:36 (Smretko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Može H90 bez problema na back panel. 

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Može preporuka kućišta do 650kn. Trenutno se dvoumim između: Cooler Master Haf 912+ i Cooler Master 690 III. Najbitniji mi je protok zraka, ali bitna mi je i veličina. Koje je "bolje" po vašem mišljenju od ovih dvaju ili mi možete slobodno preporučiti neko treće.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Uzmi u obzir i fractal design arc midi r2 jer s njim dobiješ tri 140mm ventilatora.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
schwarzenegger kaže...

Može preporuka kućišta do 650kn. Trenutno se dvoumim između: Cooler Master Haf 912+ i Cooler Master 690 III. Najbitniji mi je protok zraka, ali bitna mi je i veličina. Koje je "bolje" po vašem mišljenju od ovih dvaju ili mi možete slobodno preporučiti neko treće.

Svakako je bolji CM 690 III, uzmi u obzir i FD Arc midi R2

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Koliko se dobije ventilatora uz CM 690 III i jesu li oni bučni i zanima me kolika je njihova veličina?

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.6.2014 16:49 (schwarzenegger).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Pitanjce...

Ako kućište ne dolazi sa light switchem, a kupim dodatne led fanove od npr. Corsaira, postoji li mogućnost ugradnje nekakvog switcha (idealno, da bude naprijed) da se to pali i gasi po želji?

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
schwarzenegger kaže...

Koliko se dobije ventilatora uz CM 690 III i jesu li oni bučni i zanima me kolika je njihova veličina?

Dobiju se samo dva venta (prednji, 200mm-ski i stražnji, 120mm-ski), ali je moguće ugraditi još par komada bez problema.

http://www.coolermaster.com/case/mid-tower-cm690-series/cm693/

Nisam imao iskustva s njima, ali ne bi trebali biti bučni.

Jako dobro kućište.

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Znaci onda bi trebao jos dva ventilatora od 200mm i dva od 120mm. Moze preporuka nekih koji su tihi. Nije mi bitna boja, jedino da ovi od 120mm ne koštaju preko 100kn. Gledao sam u linksu od 200mm jedino imaju ovaj: http://www.links.hr/?naziv=ventilator-coolermaster-200mm-crveni-led-19db-r4-lus-07ar-gp&option=artikl&id_artikl=050.908.231. Molio bih ako neko ima iskustva neka napise jel on bucan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2014 16:37 (schwarzenegger).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Da li je zalman z3+ dosta bolji i pouzdaniji (odnosi se najvise na temperature) od random nekog sto sam dobio jos od 2007 ?? Uzasno skacu sad temp dok je ljeto ma da su i prije cim pokrenem neku zahtijevniju igricu cpu pogotovo..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Rizi kaže...

Da li je zalman z3+ dosta bolji i pouzdaniji (odnosi se najvise na temperature) od random nekog sto sam dobio jos od 2007 ?? Uzasno skacu sad temp dok je ljeto ma da su i prije cim pokrenem neku zahtijevniju igricu cpu pogotovo..

Zalmanova kućišta su nebo i zemlja od no name kućišta. I izgledom i kvalitetom. Uzmi i nećeš se razočarati, imaju ugrađene ventilatore i solidan airflow. Temperature će ti biti niže.

Preporučio bih ti malo skuplje Z5+ ili Z9+ kućište koje je još malo bolje ali ni sa Z3+ nećeš fulati. Gledaj da ima oznaku "Plus" kad kupuješ, dobiješ više ventilatora, plexi stranicu i potenciometar a kod Z9+ i senzor temperature sa displayom.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

A jesu li sva z3+ black zalmanova  identicna kucista ili? Jer gledao sam neke slike i imao sam osjecaj kao da se razlikuju

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Rizi kaže...

A jesu li sva z3+ black zalmanova  identicna kucista ili? Jer gledao sam neke slike i imao sam osjecaj kao da se razlikuju

Vjerojatno si gledao Z3 i Z3+. Malo se razlikuju, pogledaj usporedbu (Z3 vs. Z3+).

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice