Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.681
|
čitano: 1.398.599
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Razmišljao sam koje kućište kupiti kada nađem posao, i prolazio mi je Arc XL kroz glavu tisuću puta, ali sada kad sam pregledao slike, 99% uzimam, preljep je! Meni nekako nije isto kada se gledaju profesionalne slike na internetu, i neprofesionalne negdje na forumu, uglavnom, super izgleda. I nikada ne bih rekao da prazan ima 15 KG. Nadam se da si zadovoljan!


P.S. Ženska čarapa? Šta, muška ti smrdi? :D
Optimizam je nedostatak iskustva.
11 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
turbojc kaže...
Razmišljao sam koje kućište kupiti kada nađem posao, i prolazio mi je Arc XL kroz glavu tisuću puta, ali sada kad sam pregledao slike, 99% uzimam, preljep je! Meni nekako nije isto kada se gledaju profesionalne slike na internetu, i neprofesionalne negdje na forumu, uglavnom, super izgleda. I nikada ne bih rekao da prazan ima 15 KG. Nadam se da si zadovoljan!


P.S. Ženska čarapa? Šta, muška ti smrdi? :D

Zadovoljan sam itekako. Još jedna stvar oko čarape :P... Ugl. primjetio sam relativno brzo da mi se sa zalmanom kućište puni prašinom enormnom brzinom. I ono što mi se ispočetka svidilo kod zalmana ubrzo je postala negativna strana kućišta: prozirna "meshasta" bočna strana koja je odlična stvar za airflow ali užas za prašinu. Bočni vent mi je bio intake, i direktno na gpu vukao zrak i prašinu zajedno s njim. Msi-eva grafa koja je bila točno kraj fana je bila puna prašine i nakon 2 tjedna nakon što sam je potpuno očistio. To je bio glavni razlog zašto sam stavio čarapu. I vidi se tamo na slici da je prašina užasna (očišćena je bila prije točno tjedan dana). Sad, da nema te čarape, sve to ide direkt u gpu... Ovaj Fractal je zatvoren i ima filtere na svim fanovima osim stražnjem koji je ionako exhaust. Zanima me kakva će bit s njim situacija što se prašine tiče. Pušač sam, pa i to pomaže gomilanju prašine :/ ... Ne bi mogao zamislit sjedit za kompom bez kave i cigareta. {#} Imal još takvih ode? 

 

e i da, zaboravio sam spomenut da sam prilikom instalacije komponenti u fractala uspio ugurat čitavu glavu da bi u 5.25' bayu instalirao onaj kontroler sa zalmana :)... Stvarno je prostoran unutra, nebo i zemlja prema mid caseu. Gledao sam jesam li se zeznuo i možda trebao naručit arc midi, no kad sam vidio kako je lako baratati po ovom, nije mi žao ni trenutka.

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.7.2014 12:00 (eywa33).
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta
Nakon što sam tražio pomoć u vezi napajanja, na red je došlo i kućište, opet, ne želim se zaletjet i uzet nešto pa na kraju požalit, i zato vas pitam za pomoć.
Volio bih da kućište ima dobar protok zraka, da u njega stane Gigabyte R9 290 kartica, H80i ili neko zračno u tom cjenovnom rangu.
Na umu imam par kućišta, ali želim čuti što vi mislite o njima i ako imate nekakav bolji prijedlog molim vas napišite, zahvaljujem.
Kućiša sam složio prema cijeni (od skupljeg prema jeftinijem).
I ne znam dali ima utjecaja ali u kućište bi išla matična tipa G1.Sniper, Z87 Killer, Z87-G43 (još nisam odlučio).


2 Corsair Graphite 230T
4 Corsair Carbide 200R
12 Fractal Arc Mini R2
1 Zalman Z11 Plus
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
jerdna_gejmer kaže...
Nakon što sam tražio pomoć u vezi napajanja, na red je došlo i kućište, opet, ne želim se zaletjet i uzet nešto pa na kraju požalit, i zato vas pitam za pomoć.
Volio bih da kućište ima dobar protok zraka, da u njega stane Gigabyte R9 290 kartica, H80i ili neko zračno u tom cjenovnom rangu.
Na umu imam par kućišta, ali želim čuti što vi mislite o njima i ako imate nekakav bolji prijedlog molim vas napišite, zahvaljujem.
Kućiša sam složio prema cijeni (od skupljeg prema jeftinijem).
I ne znam dali ima utjecaja ali u kućište bi išla matična tipa G1.Sniper, Z87 Killer, Z87-G43 (još nisam odlučio).


Takva matična ti ne stane u Arc Mini R2, možda si mislio na Arc Midi R2, imaš u tom rangu Define R4 ili Core 3000

[url=http://www.enjin.com/bf3-signature-generator][img]http://sigs.enjin.com/sig-bf3/680763f317669c2b.png[/img][/url]
11 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
jerdna_gejmer kaže...
Nakon što sam tražio pomoć u vezi napajanja, na red je došlo i kućište, opet, ne želim se zaletjet i uzet nešto pa na kraju požalit, i zato vas pitam za pomoć.
Volio bih da kućište ima dobar protok zraka, da u njega stane Gigabyte R9 290 kartica, H80i ili neko zračno u tom cjenovnom rangu.
Na umu imam par kućišta, ali želim čuti što vi mislite o njima i ako imate nekakav bolji prijedlog molim vas napišite, zahvaljujem.
Kućiša sam složio prema cijeni (od skupljeg prema jeftinijem).
I ne znam dali ima utjecaja ali u kućište bi išla matična tipa G1.Sniper, Z87 Killer, Z87-G43 (još nisam odlučio).


Arc midi

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

pitanje jedno za iskusne forumše: zapelo mi je za oko Cosair Obsidian 450D,planiram ugaditi njihovo H110 hlađenje u push-pull kombinaciji pa me zanima šta mislite o tom kućištu,a osim toga nisam vidio da ga netko kod nas ima (ebay i amazon cca 800kn) pa ako znate gdje se može kod nas kupiti da napišete ili naravno ako imate neki bolji prijedlog.

 

 

HVALA

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Obsidiana 450D nema kod nas  , no mogu ti preporuciti malo bolje kuciste umjesto Corsaira za skoro iste novce  - Fractal Design Define XL R2 !

 

U usporedbi s 450D , XL R2 je : vecih dimenzija i duplo teži ( a to govori i o kvalitetnoj izradi ) , zvučnu izolaciju ,  fan kontroler za 3 ventilatora , podrska za duže graficke kartice i više CPU hladnjake ...

Eventualno bi ti minus mogao biti to sto nema plexi prozor na bocnoj stranici !

 

Mozes birati između dvije boje : Black Pearl i Titanium Grey !

 

Evo ti i jedna recenzija gdje su u njega ugurali 2 x Corsair H110 ( na ploci koja podrzava dva procesora ) !

Music As A Weapon !!
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

uh uh, Nanoxia deep silence 3 kuciste

 

  • Form factor: ATX, M-ATX, Mini-ITX
  • 5.25 inch drive bay external: 3 x
  • 3.5 inch drive bay external: 1 x (optional)
  • 2.5 inch drive bay internal: 3 x
  • 3.5 inch drive bay internal: 5 x
  • Case Fan (Front): 2 x 120 mm
  • Case Fan (Rear): 1 x 120 mm
  • Case Fan (Top): optional 2 x 120/140 mm
  • Case Fan (Bottom): optional 1 x 120/140 mm
  • Height: 456 mm
  • Width: 207 mm
  • Depth: 520 mm
  • Material: steel, plastics
  • Max. height of CPU-coolers: 165 mm
  • Max. length of VGA-cards: 345 (430) mm

Kuciste bi trebalo u Europi biti dostupno kod retailera krajem mjeseca, cijena nazalost nije poznata...

Moj PC  
4 0 hvala 4
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

kućište je odlično,meni se osobno fractal design jako sviđa ali opet je problem jer ne podržava 280mm front maunting-ono što si naveo su 2 h100 radijatora od 240mm, a ne h110  od 280mm što ja trebam tako da mi to otpada-ako imaš neki drugi prijedlog reci jer treba mi dobro kućište.

 

hvala

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
lega72 kaže...

kućište je odlično,meni se osobno fractal design jako sviđa ali opet je problem jer ne podržava 280mm front maunting-ono što si naveo su 2 h100 radijatora od 240mm, a ne h110  od 280mm što ja trebam tako da mi to otpada-ako imaš neki drugi prijedlog reci jer treba mi dobro kućište.

 

hvala

Zašto ne staviš na top ?

[url=http://www.enjin.com/bf3-signature-generator][img]http://sigs.enjin.com/sig-bf3/680763f317669c2b.png[/img][/url]
13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
lega72 kaže...

kućište je odlično,meni se osobno fractal design jako sviđa ali opet je problem jer ne podržava 280mm front maunting-ono što si naveo su 2 h100 radijatora od 240mm, a ne h110  od 280mm što ja trebam tako da mi to otpada-ako imaš neki drugi prijedlog reci jer treba mi dobro kućište.

 

hvala

Ti ni ne znaš kako izgleda h 110, daj malo pogledaj pažljivije...

Bdw kištru s prednjom montažom h 110 budeš malo teže pronašao jer recimo 750D naprijed podržava 280mm radijator ali su original crijeva prekratka.

Na hafovoj slici koju je postao naprijed ide jer dolazi na desni socket dok na ljevi nema šanse.

 

Edit: Rodić naprijed na 2x120mm usisa se ne može montirati h 110.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 16:54 (Tiby).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Tiby

 

 opaska ti je na mjestu,zato sam i postavio pitanje na ovom forumu ljudima s iskustvom-zbunilo me što u reviewu u system setupu navode h110 a kasnije u tekstu h100(očito tipfeler) al opet nema veze jer kako kažeš crijeva su prekratka pa opet banana mada iskreno kućište mi se sviđa zbog diskretnog izgleda i pozornosti posvećene detaljima, izolaciji od buke,vibracija,prašine. E sad, Tiby ako ide front montaža 280mm radijatora( Kiki-hr- prednja montaža zato jer mi je objašnjeno da je to najbolja kombinacija za push/pull sistem -hladni zrak izvana preko radijatora u donji dio kućišta preko vrućih komponenti i onda izvlačenje istog sad ugijanog zraka s stražnje i gornje strane kućišta) kako riješiti ta kratka crijeva-možda uzeti Fractal kućište a hlađenje krakenx60/61 kojemu se crijeva daju mjenjati a performansama je slično h110 (pričam za x60 za koje po reviewima kažu da je identično h110 s nekim detaljima malo lošijim od h110,o x61 ne znam ništa a vidim da je tek izašlo) ili uzeti ipak to lošije corsairovo 450d kućište i montirati h110 naprijed

 

 

HVALA

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 19:50 (lega72).
13 godina
online
Vodič za odabir kućišta

@lega

 

Ta razlika o kojoj ti razmišljti ti na kraju nije ni 5 stupnjeva dakle zanemarivo.

Kombinacija push-pull na hladnjaku ti je isto tako.

 

Razlika između h 100i i 110 ti je isto toliko max 5 stupnjeva u korist h 110, samo što h 100i ti stane u večinu kućišta radi 2x120mm ventova tj. 240mm radijatora.

Ako uzimaš h110 onda zaista moraš uzeti veliko kućište kako bi ga zgurao unutra.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 20:01 (Tiby).
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav, slozio sam u ADM.hr sljedecu konf.

FX 8320,  Sapphire R9 280 3GB Dual-X, MB M5A97 r2.0, Cooler Master Hyper 212 Evo i Seasonic 520W. Mislio sam uzet Zalman z3+ kuciste, ali njega nema u admu, onda sam mislio uzet Z9 U3 koji je 50kn skuplji, ali u njega mi nestane graficka (trebao bi micat kavez sa diskovima). Jel imate vi kakvu preporuku do 400kn ili da micem taj kavez u z9 u3 :)

 

Edit: čini se da sam gledao krivu graficku, 280 nonX je dugacka 262, a X 308mm..

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 23:58 (KiCo77).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Pa zašto ti je problem maknuti kavez s HDD-ovima?
Mnogi to rade, neki radi ljepote, neki radi protočnosti zraka, a ti napravi zbog toga da ti stane GPU.
Mislim, nemoj da ti to bude problem, to je čas posla.
Optimizam je nedostatak iskustva.
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Imaš pravo. Kada mi se pojavio taj "problem" sam se zapitao da nisam mozda previse zapeo za tog Zalmana, mozda ima nesto bolje i prostornije za tu cijenu. Eto na kraju je ispalo da je grafa kraca 40mm nego sta sam ja mislio (na adm su stavili krivu poveznicu, nisam odmah primjetio) tako da uzimam zalmana.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Eto, onda neće biti problema.
Sretno s novim kućištem. ;)
Optimizam je nedostatak iskustva.
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozz,zanima me koja bi bila alternativa arc midi r2,to mi je jedno od najlipsih i najpotpunijih kucista al nazalost iman rupu u stolu predvidenu za kuciste i nesmi mi prelazit 220mm a arc midi r2 mi prelazi za 1cm :( 

Bilo koja marka igra ulogu i bilo koji ducan u hr, vazno mi je jedino da se relativno dobro moze sredit cable managment i da se moze na top bez ikakvih modifikacija montirat 240mm radijator.

Koliko san vidija malo eventualno core 3000 bi mi odgovara nezz po cemu je on losiji od midi r2 ili nezz kakve prijedloge imate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Tiby kaže...
lega72 kaže...

Edit: Rodić naprijed na 2x120mm usisa se ne može montirati h 110.

Ispricavam se, to sam bio kopirao sa jednog sajta, evo ispravit budem :)

11 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir kućišta

Ljudi, samo želim pohvalit support od Fractala ovdje u temi. Naime, poslao sam im upit o side panelu koji mi je došao blago izgreban, al stvarno blago i vidljivo tek na pol metra na svjetlu. Rekao sam im da je takav panel bio neposredno nakon što sam odlijepio zaštitnu foliju, znači da je problem bio u proizvodnji. I onako, reko im da obrate pažnju na to, da bi mi danas došao mail: "Please send me the serial number of the case, a proof of purchase and your address. I'll send you a replacement spare part :)"... Reko svaka čast. I pomalo se osjećam snobovski, jer panel izgleda super, te male ogrebotine su mizerne. Eto, pohvala supportu i FD. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
5 0 hvala 2
11 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
lega72 kaže...

kućište je odlično,meni se osobno fractal design jako sviđa ali opet je problem jer ne podržava 280mm front maunting-ono što si naveo su 2 h100 radijatora od 240mm, a ne h110  od 280mm što ja trebam tako da mi to otpada-ako imaš neki drugi prijedlog reci jer treba mi dobro kućište.

 

hvala

Lega, na slici se vidi i po samom kuleru i bloku da je h100 a ne 100i. E sad, na stranici ne piše da case podržava 280mm rad sprijeda, iako postoje 2slota za 140mm fanove. Dok Arc podržava 280mm radove prema site-u, nemam pojma zašto ne bi i Define XL (izgledaju jako slično sprijeda). Ako nisi baš zapeo za silent case, onda ti preporučujem Arc XL-a, koji je više usredotočen na protok zraka i mogućnosti za vodeno hlađenje, i ima side window. Ovaj moj nije glasan prema mom ukusu, u njemu je doslovno 15ventova u pogonu, i buka je podnošljiva. U Arca stane svaki 120,140,240,280 rad sprijeda i gore, dok 360mm bi trebao bit do 40mm službeno, al mogao bi stat i 47mm na dosta ploča, nešto tjesnije doduše. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta
Ljudi, ima li tko kakva iskustva s kućištem Akyga AKY003BL? Prvenstveno gledano u odnosu na Zalman kućišta (ZAL-Z1 i Z3).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Treba mi preporuka MID tower kucista, ne mora biti nista spektakularno, da stane arctic a30 cooler unutra i da ima one "gumene zavjesice" kroz koje se proguraju kabeli preko zadnje strane, tj zbog cable managmenta :) I bitno je da je sto povoljnije :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Poštovanje svima, došlo mi je vrijeme za novo kučište i sad od ponuđenih najvise mi se sviđa Crosair Special Edition White Graphite Series 600T. Pitanje je da li to kučište vrijedi tih novaca i da li do 1.200.00 kn ima bolje? Preporuka neka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Miro34 kaže...

Poštovanje svima, došlo mi je vrijeme za novo kučište i sad od ponuđenih najvise mi se sviđa Crosair Special Edition White Graphite Series 600T. Pitanje je da li to kučište vrijedi tih novaca i da li do 1.200.00 kn ima bolje? Preporuka neka?

Uvijek ima boljih solucija. Ako te baš vuče bijela boja, pogledaj Fractal Define R4 Arctic White ili Define XL R2 ako želiš big tower.

[url=http://www.enjin.com/bf3-signature-generator][img]http://sigs.enjin.com/sig-bf3/680763f317669c2b.png[/img][/url]
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Nije stvar big tower nego izgled tog 600T 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Miro34 kaže...

Poštovanje svima, došlo mi je vrijeme za novo kučište i sad od ponuđenih najvise mi se sviđa Crosair Special Edition White Graphite Series 600T. Pitanje je da li to kučište vrijedi tih novaca i da li do 1.200.00 kn ima bolje? Preporuka neka?

I meni se sviđa taj bijeli 600T !  Dovoljno je prostran , vrlodobra stock ventilacija ... necu ti navoditi specifikacije jer si ih sigurno gledao !

 

Ako se tebi on najvise sviđa , uzmi ga !

 

U taj rang bih jos svrstao Corsair Obsidian 750D , CM Storm Stryker , te gore vec preporuceni Fractal Design !

Music As A Weapon !!
11 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Haf932 kaže...
Miro34 kaže...

Poštovanje svima, došlo mi je vrijeme za novo kučište i sad od ponuđenih najvise mi se sviđa Crosair Special Edition White Graphite Series 600T. Pitanje je da li to kučište vrijedi tih novaca i da li do 1.200.00 kn ima bolje? Preporuka neka?

I meni se sviđa taj bijeli 600T !  Dovoljno je prostran , vrlodobra stock ventilacija ... necu ti navoditi specifikacije jer si ih sigurno gledao !

 

Ako se tebi on najvise sviđa , uzmi ga !

 

U taj rang bih jos svrstao Corsair Obsidian 750D , CM Storm Stryker , te gore vec preporuceni Fractal Design !

Slažem se. I meni 600T izgleda vrhunski, no i cijena mu je paprena malo. Za te novce definitivno bi išao na storm strykera, samo zato jer sam se zaljubio u full tower. No kako i haf932 kaže, i Fractalovi caseovi su stvarno odlični i nude jako puno za dosta manje novaca, čak i više od ova dva s obzirom na mogućnosti oko vodenog hlađenja. Kad sam ovog svog uzimao, iskreno, nakon što sam vidio šta sve u njega stane, kako se može modificirati, jedini izbor mi je bio arc xl.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Trebao bi preporuku za kuciste a da stane h110 unutra. Da ima one brze slotove za hdd.

 

Htio sam uzeti Thermaltake Level 10 GT, ali niti jedan ducan ga nema.

 

Hvala

No pain no gain
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
streamg kaže...

Trebao bi preporuku za kuciste a da stane h110 unutra. Da ima one brze slotove za hdd.

 

Htio sam uzeti Thermaltake Level 10 GT, ali niti jedan ducan ga nema.

 

Hvala

Si provjerio dostupnost u sljedecim shopovima : Extreme Digital , ADM , Svijet Medija ?

 

Za svaki slucaj mogu preporuciti npr. Corsair Obsidian 750D !

Music As A Weapon !!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice