Htc U11

poruka: 552
|
čitano: 110.360
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Htc U11

Kamera ubija na U11..

 

Kaj su to stavili unutra da mi je samo znat

 

S8 se jako dobro drzi, da sad ne ispadne da hvalim U11..

 

 

Da je fon malo manji dimezijama ne bih nis rekao i napokon uglavili ufs 2.1 bilo je vrijeme..

 

 

Jos malo fotki

 

Low light video

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 8:23 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Htc U11
ivanoile kaže...

Navodno po HTC Hrvatska, cijena ce biti nece biti blizu 750€, dosta zanimljiva tvrdnja, sto u nekakvom slucaju bi ucinilo dosta zanimljivu stvar da stave oko 5000kn slobodnoj prodaji jer bi ga odmah kupio po toj cijeni.

Oko 5000?Pa u mediamrktu u njemačkoj košta 750Eura, ne vidim kako bi kod nas bio blizu 5000, prije oko 6000.

13 godina
offline
Re: Htc U11
zvonac kaže...

Kamera ubija na U11..

 

Kaj su to stavili unutra da mi je samo znat

 

S8 se jako dobro drzi, da sad ne ispadne da hvalim U11..

 

 

Da je fon malo manji dimezijama ne bih nis rekao i napokon uglavili ufs 2.1 bilo je vrijeme..

 

 

Jos malo fotki

 

Low light video

 Auuu, ove neke low light slike, ne da se S8 ne drži, nego se skoro ništa ne vidi na slici uspram U11.Vidit ćemo što iPhone priprema, al ovo bi mogla biti najbolja kamera ove godine sigurno.

13 godina
offline
Re: Htc U11
ivicask kaže...
ivanoile kaže...

Navodno po HTC Hrvatska, cijena ce biti nece biti blizu 750€, dosta zanimljiva tvrdnja, sto u nekakvom slucaju bi ucinilo dosta zanimljivu stvar da stave oko 5000kn slobodnoj prodaji jer bi ga odmah kupio po toj cijeni.

Oko 5000?Pa u mediamrktu u njemačkoj košta 750Eura, ne vidim kako bi kod nas bio blizu 5000, prije oko 6000.

 Samo kazem sto sam vidio u komentarima na Facebooku. Sto oni misle pod time ne znam, ali cemo vidjet. 

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Htc U11
ivanoile kaže...
ivicask kaže...
ivanoile kaže...

Navodno po HTC Hrvatska, cijena ce biti nece biti blizu 750€, dosta zanimljiva tvrdnja, sto u nekakvom slucaju bi ucinilo dosta zanimljivu stvar da stave oko 5000kn slobodnoj prodaji jer bi ga odmah kupio po toj cijeni.

Oko 5000?Pa u mediamrktu u njemačkoj košta 750Eura, ne vidim kako bi kod nas bio blizu 5000, prije oko 6000.

 Samo kazem sto sam vidio u komentarima na Facebooku. Sto oni misle pod time ne znam, ali cemo vidjet. 

 Neko je pitao da ce cijena biti oko 850$, ovi krivo svatili  iz HTC-a pa napisali da nece biti ni priblizno 850EURA.

Al kao sto ti velim, meni je vec narucen telefon, kosta 750EURA u njemackoj mediamarkt http://www.mediamarkt.de/de/product/_htc-u-11-64-gb-brilliant-black-2274740.html

 sto je oko 5600KN, racunaj kod nas 200-300 kn vise na to..

10 godina
offline
Re: Htc U11
Ovaj video usporedbe je dobar primjer koliko su top modeli ujednaceni bez obzira na ovo sto autor videa kaze jer on ocito vidi ono sto zeli vidjeti.
Ono sto sam ja vidio na dosta snimki je da S8 biljezi vise detalja...npr. vodoskok, onaj beton u nocnoj snimci...s druge strane boje na HTC su nesto realnije i nesto je bolji u potpunom mraku i kao zakljucak svakako mi se ovdje HTC ne cini kao ukupno bolji.
Kod izbora ova dva modela kamera nikome nebi trebala biti odlucujuca jer razlike su minimalne i odlucivat ce neke druge stvari poput dizajna, ekrana, dostupnosti i simpatija prema marki.
10 godina
offline
Re: Htc U11
Npr. ova je dobar primjer koliko je S8 automatika bolje odradila...manualno bi rezultat bio vjerojatno toliko slican da se razlika nebi kuzila.
Samsung je prema mojim iskustvima, a probao sam zaista svasta najbolji na automatici, toliko je u tome dobar da cak i ja koji se dosta trudim oko fotki rijetko kada posezem za manuslnim mode-om.
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Htc U11
ocean77 kaže...
Npr. ova je dobar primjer koliko je S8 automatika bolje odradila...manualno bi rezultat bio vjerojatno toliko slican da se razlika nebi kuzila.
Samsung je prema mojim iskustvima, a probao sam zaista svasta najbolji na automatici, toliko je u tome dobar da cak i ja koji se dosta trudim oko fotki rijetko kada posezem za manuslnim mode-om.

 Pa nije baš ni ta usporedba tocna, jel na HTC-u je upaljen HDR, na samsungu ocito nije.HDR ubije detalje, ali daje puno bolje osvjetljenje.Baš zanima kako bi izgledala usporedba bez HDR-a..

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 10:14 (ivicask).
7 godina
protjeran
offline
Re: Htc U11
zvonac kaže...

Kamera ubija na U11..

 

Kaj su to stavili unutra da mi je samo znat

 

S8 se jako dobro drzi, da sad ne ispadne da hvalim U11..

 

 ništa posebno nisu stavili, sensor je sony imx 362 exmor RS koji je sa 1/2,55" čak manji nego je bio u HTC 10 sony imx 277 1/2,3"

otvor blende je nešto bolji f/1,7 spram f/1,8 kod HTC 10 i sad je isti kao kod s7/s8

dakle hardver ništa posebno, očigledno je veći dio odradio sam softver

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 10:20 (Bosančero).
16 godina
offline
Re: Htc U11
Znam.
Nego, odradili su odlican posao..

Pravo iznenadjenje iz HTCa..
A ocito ce ovaj put adut htcu bit kamera..
7 godina
protjeran
offline
Htc U11

nije to nikakvo posebno iznenađenje

HTC 10 je takođe imao izvrsnu kameru, jedini selfie kameru sa OIS

i takođe u samom vrhu po DxO, jednak broj bodova kao s7/s8

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Htc U11

Pa gle, u startu ne treba nikakvih dodatnih update za kameru, sto za 10 nije bio slucaj, i to dosta vremena je proslo da dovedu u red kameru na desetki.

Tak da ove godine je htc napravio odlican posao, svako poboljsanje je dobro doslo.

 

U zadnje vrijeme svski proizvodjac nekaj sfusa na kameri, poslije moraju intervenirat kroz updatee..

 

Recimo onaj S7 je patio od izostravanja da je to koma, instantno sam ga se rijesio bas radi toga, sad ne znam jel su to uopce sredili..

A svi znamo da htc nije bio nigdje, sad tek polako pocinju ga ljudi zapazat..

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Htc U11

ne znam o kakvim updateima kamere pričaš, ali znam da je maltene HTC 10  testiran na DoX odmah po izlasku na tršište i da je zauzeo tu poziciju na vrhu, takav kakav je bio po izlasku

dakle, test urađen 12. aprila 2016.g.

https://www.dxomark.com/Mobiles/HTC-10-camera-overview-A-great-all-rounder-for-stills-and-video

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 14:18 (Bosančero).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Htc U11
Bosančero kaže...

ne znam o kakvim updateima kamere pričaš, ali znam da je maltene HTC 10  testiran na DoX odmah po izlasku na tršište i da je zauzeo tu poziciju na vrhu, takav kakav je bio po izlasku

dakle, test urađen 12. aprila 2016.g.

https://www.dxomark.com/Mobiles/HTC-10-camera-overview-A-great-all-rounder-for-stills-and-video

 I tad je kamera bila za k... posebno fokusiranje bez obzira koliko ga je DoX nahvalio...

 

Snimanje je isto bilo loše...ali koliko sad čujem kolege s forumu - napokon su zadovoljni sa svime.

 

Čekam konkretne recenzije kamere jel DoX je meni nevjerodostojan od testiranja kamere na Z5...proglasili je odličnom a na kraju truba.

16 godina
offline
Re: Htc U11
Bosančero kaže...

ne znam o kakvim updateima kamere pričaš, ali znam da je maltene HTC 10  testiran na DoX odmah po izlasku na tršište i da je zauzeo tu poziciju na vrhu, takav kakav je bio po izlasku

dakle, test urađen 12. aprila 2016.g.

https://www.dxomark.com/Mobiles/HTC-10-camera-overview-A-great-all-rounder-for-stills-and-video

 Ocito onda nisi upucen u tu problematiku koja je bila vezana za kameru na htc 10 u samom pocetku..

Poslije je to sve rjeseno i sad je sve ok..

Al da ne pricamo o desetki ovdje zato kaj to nije tema..

10 godina
offline
Re: Htc U11
Dali su konacno dodali manualni mode za video jer HTC 10 to nema, a to mi se pokazalo korisno jer u videu vecina mobitela nema tako inteligentnu automatiku pa cesto dizu ISO bez potrebe.
Samsung to vec ima 2 godine u top modelima.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Htc U11
http://m.gsmarena.com/htc_u11_samsung_galaxy_s8plus_shootout-review-1614.php

Evo jos jedna usporedba...ceka se na iPhoneov odgovor (i dakako Note sa dual kamerom)
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Htc U11

nema se tu šta Ajfun čekat, pogotovo ako nastavi staru politiku prodavanja muda pod bubrege, a ništa ih ne sprečava (odlični pridajni rezultati, zašto bi nešto mijenjali) da prestanu

furaju prastari sensor od 1/3,2"

izvlači ih dobar sotver

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Htc U11

Bio sam skeptičan da će HTC uspjeti nadmašiti 10. Uspjeli su nadmašiti i desetku a i konkurenciju su dobro protresli. Telefon je odličan!

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Htc U11

Ma što je protresao molim te. Meni osobno preblesav build, dizajn zastario, ekran opet nije na razini, a izbačen je i 3.5 jack na mobitelu napravljenom primarno za glazbu. Kao i htc 10,bit će honorable mention 2017,no more no less

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Htc U11
Svidja mi se U11, a svidja mi se i HTC 10 iako su oba dizajnerski pomalo zastarjeli, ali mi se ne svidja losa trzisna dostupnost koja je taj mobitel ucinila nezanimljivim, a pojedinci su na njuskalu to iskoristili i nabili nerealnu cijenu desetki...pa i sada neki za desetku traze 4000 Kn koje ce dobiti nikada pored neznatno skupljeg Galaxy S8.
Prosle godine bi svakako uzeo u obzir i desetku jer je bila podjednako dobar mob kao S7, ali jednostavno nisam zelio platiti nebulozne cijene po kojima se kretao taj mob...bude li tako i sa U11 S8 ce ga trzisno dotuci.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Htc U11
Mene je iznenadilo da nitko ne kuka oko velicine, sto je meni jedini i dovoljan razlog da ga ne uzmem.

Ekran je brutalan, to svi revieweri kazu, u svakom pogledu, kamera isto tako. A procesor i sw, to se uopce ne moze mjerit sa S8 recimo gdje je smjesno implementiran 835/exynos.

Zvuk je odlican, a 3.5 mm ionako treba napustit i kroz godinu dana nitko ni nece imat taj jack.
ptspclan.com | visit us ^^
7 godina
protjeran
offline
Re: Htc U11
ocean77 kaže...
Svidja mi se U11, a svidja mi se i HTC 10 iako su oba dizajnerski pomalo zastarjeli, ali mi se ne svidja losa trzisna dostupnost koja je taj mobitel ucinila nezanimljivim, a pojedinci su na njuskalu to iskoristili i nabili nerealnu cijenu desetki...pa i sada neki za desetku traze 4000 Kn koje ce dobiti nikada pored neznatno skupljeg Galaxy S8.
Prosle godine bi svakako uzeo u obzir i desetku jer je bila podjednako dobar mob kao S7, ali jednostavno nisam zelio platiti nebulozne cijene po kojima se kretao taj mob...bude li tako i sa U11 S8 ce ga trzisno dotuci.

 cijene za balkanska tržišta se uglavnom mjere prema zapadnim tržištima

vjerovo ti ili ne uvjek je bila u jednom njemačkom Saturnu ili Mediamarketu ista cijena HTC 10 i s7

više od 500 eura !!

https://www.mediamarkt.de/de/product/_htc-10-32-gb-grau-2126855.html

14 godina
offline
Re: Htc U11
maks0806 kaže...

Ma što je protresao molim te. Meni osobno preblesav build, dizajn zastario....

A što trebaju sad svi proizvođači? Prikloniti se Samsungovom dizajnu i kopirati ga? Apsolutno ne.

Ekran je odličan, kamera, procesor, software... Nisam vjerovao da će se HTC vratiti a evo svjedoci smo tome.

11 godina
offline
Re: Htc U11
Kada stize kod nas u prodaju?
Samsung ove godine zaobilazim, HTC je na listi zanimljivih.
Samsung Galaxy S7 32GB black onyx
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Htc U11

Dobar ali dizaj kao da je radjen za djecu do 12g. Velicina i tezina su isto promasaj. S druge strane konacno ce cijena za 10-ku biti normalna. Vec se moze novi pronaci i za 2500.

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Htc U11
phoenix2003 kaže...

A što trebaju sad svi proizvođači? Prikloniti se Samsungovom dizajnu i kopirati ga? Apsolutno ne.

Ekran je odličan, kamera, procesor, software... Nisam vjerovao da će se HTC vratiti a evo svjedoci smo tome.

Uopće nije trebao izgledat kao Samsung niti kao LG...moga je biti kao MIX...ma samo da ima ekran od ruba do ruba.

 

Ovaj dizajn HTC 11 je prošlost..., ista priča s P10.

 

Kao što je M10 bio teško dostupan, pa i dana danas drži neku nerealnu cijenu...već vidim da će tako i s U11 bit. HTC i dalje ide nekim svojim putem koji nitko ne kuži...valjda rade mobitele za fanove a ne široku masu.

14 godina
offline
Htc U11

Da li to znači i da se iPhone mora prilagoditi Samsungovom trendu? Zašto nitko ne govori ništa o U11 kameri, display-u ili sofware-u?

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.5.2017 10:15 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Htc U11

HTC U11 je odlican smartphone. Izgleda da je jeftiniji od konkurencije, ekran odličan, kamera odlična i zvuk odličan. 3.5mm jack ce svi napustit kroz 2 godine, adapter si spojis na najdraze sluske i eto, jedino nemres slusat i punit mob u isto vrijeme. Software jednostavan i najbrzi. Dizajn je ajmo rec manje atraktivan ali uopce nije los. Jedino jos bateriju vidjet kakva je.

Prije bi htc u11 uzeo nego lg g6.

galaxy s8 ima onaj reterdirani FP scanner i jedva cekam sljedecu generaciju ili note 8 da ga stave ispod ekrana s prednje strane gdje mu je i mjesto.

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Htc U11
AudioGorilla kaže...

HTC U11 je odlican smartphone. Izgleda da je jeftiniji od konkurencije, ekran odličan, kamera odlična i zvuk odličan. 3.5mm jack ce svi napustit kroz 2 godine, adapter si spojis na najdraze sluske i eto, jedino nemres slusat i punit mob u isto vrijeme. Software jednostavan i najbrzi. Dizajn je ajmo rec manje atraktivan ali uopce nije los. Jedino jos bateriju vidjet kakva je.

Prije bi htc u11 uzeo nego lg g6.

galaxy s8 ima onaj reterdirani FP scanner i jedva cekam sljedecu generaciju ili note 8 da ga stave ispod ekrana s prednje strane gdje mu je i mjesto.

HTC jeftiniji od konkurencije - teško, jako teško. Pogledaj njihove prethodne modele - cijene do neba - pa HTC 10 dan danas ima suludu cijenu. Sad idemo dalje, ekran mu je najlošija točka i sigurno najlošiji od premium klase ostalih proizvođača, kamera je odlična, zvuk je u razini sa ostalim premium uređajima, uređaj bez 3,5 mm jack-a većina (ne svi) ljudi koji slušaju mjuzi i videa preko sluški neće ni pogledati, a kamo li dati takve pare za uređaj. Software mi se na HTC-u nikada nije sviđao i totalno mi je konfuzan (osobno iskustvo). Dizajn je posebna priča, ali o ukusima se ne raspravlja, ali od novih premium uređaja ima "nazadni" dizajn. Nadam se da će sve to baterija podržati, u suprotnosti uređaj koji apsolutno neće biti vrijedan kupnje i mogućnost prolaska na tržištu kao i prethodni uređaji, a to je blaga propast (nadam se da se to neće desiti).

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice