Iphone zamjena baterije, Split (Vip/Topel/Eximo46)

poruka: 8
|
čitano: 6.473
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Iphone zamjena baterije, Split (Vip/Topel/Eximo46)

Dao sam iPhone 3GS na promjenu baterije u Topel servis u Splitu tj. Eximo46, Vip partner. Po povratku telefona primjetio sam čudno ponašanje. Skinuo sam ibackupbot i provjerio stanje nove baterije (prikazano na slici)...

 

Jeli uobičajeno da nova baterija ima 250 odrađenih ciklusa? Jeli imao itko slična iskustva? Kako bi vi postupili na mom mjestu?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.8.2014 15:45 (ImportantPerson).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Iphone zamjena baterije, Split (Vip/Topel/Eximo46)

Naravno da ne, nova baterija treba imati 0 ili eventualno 1 ciklus. Žali im se, a ako te odbiju, žali se inspekciji.

Svi smo mi Mentalist.
 
4 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Iphone zamjena baterije, Split (Vip/Topel/Eximo46)

hvala na komentaru, slažem se. Volio bih čuti još pokoji komentar...

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Iphone zamjena baterije, Split (Vip/Topel/Eximo46)

Normalna, originalna baterija u tvornickom stanju ima 5-7 ciklusa, ovo je 'refurbished' baterija iz mobitela koji je vjerovatno imao kvar na maticnoj i otisao u djelove, a nije bio tako dugo koristen, jer 250 ciklusa se brzo skupi.

Tako da, imas se pravo zaliti jer je ovo rabljena baterija.

iPhone 4S, iOS 7.1.2
 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Iphone zamjena baterije, Split (Vip/Topel/Eximo46)

Mislim da je 250 ciklusa cca godina dana korištenja što za bateriju i nije baš malo. Pristao bi na ovakav popravak kada bih znao da se baterije za 3GS više ne proizvode, ali ovako....

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Iphone zamjena baterije, Split (Vip/Topel/Eximo46)

Proizvode se baterije i za najstarije mobitele.

Svi smo mi Mentalist.
 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Iphone zamjena baterije, Split (Vip/Topel/Eximo46)

 

 

Na upit "jeli baterija nova?" dobio sam odgovor od servisa da "postoji  mogučnost  da uređaj pamti ranije cikluse punjenja", što prvi put čujem i ne vjerujem da je moguće, pa bih vas molio komentar.

Jeli itko ikada čuo za resetiranje CycleCount brojača na iPhone-u?
Zna li netko tko je odgovoran za brojanje (sama baterija ili neka druga komponenta)?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2014 17:54 (ImportantPerson).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Iphone zamjena baterije, Split (Vip/Topel/Eximo46)
Prema mojim iskustvima je sljedece; I mobitel i baterija pamte. Mjenjao sam bateriju na iPhone-u 4S, gdje je moja baterija sa 750+ ciklusa izgubila na kapacitetu i dan koristenja je bio samo san. Kupljena nova baterija, OEM znaci, nikakve 'gold' baterije sa 2200+maH kapaciteta, stavljena u mobitel, iz sigurnosnih razloga napravljen restore u iTunesu cisto da vidim da li ce izaci koji error. Sve je proslo u redu, odmah jailbreak, i uz pomoc tweaka 'BatteryStats' pogledao stanje baterije, i pisalo je broj ciklusa: 8. Znaci moj koji se trenutno radi, i 7 tvornickih. Tako da, po meni mobitel mora shvatit da je nova baterija u njemu i dat ocitovanje o kapacitetu iste, a baterija informaciju o broju ciklusa napravljenih do sad.
iPhone 4S, iOS 7.1.2
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice