LG Nexus 5X

poruka: 244
|
čitano: 62.965
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 5X

Razmisljao sam o kupnji ovog mobitela(iphone 4s user) nisam upoznat sa rootanjem i flashanjem pa me zanima da li je mobitelu dobra baterija i kamera itd. bez dodatnih ROM-ova?

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: LG Nexus 5X
Z0diaC kaže...

Razmisljao sam o kupnji ovog mobitela(iphone 4s user) nisam upoznat sa rootanjem i flashanjem pa me zanima da li je mobitelu dobra baterija i kamera itd. bez dodatnih ROM-ova?

Kamera je odlična na bilo kojem ROM-u, a baterija na stocku dosta dobra, nemaš brige, samo probaj pokupiti 32Gb verziju ako ikako možeš

If you're going through hell, keep going!
7 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X

a da li se flashanjem i rootanjem gubi garancija? cuo sam da ima MOD-ova pomocu kojih se moze "produljit" baterijin SOT? imao sam iphone s 8gb tako da mi 16 gb bit i vise nego dosta :D

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X

Pozdrav

 

imam problem sa nexusom 5x pa me zanima da li još netko ima isti problem.

Prošlu subotu dobio sam obavijest za OTA update(sigurnost itd), napravio sam update i od tada mi kamera ne radi.

 

Da li netko još ima istih problema?

 

Da mi kamera proradi trebam napraviti Clear data od camere i resetirati mob.

Kada to napravim nekada kamera proradi a nekad ne. Čak i kada proradi nakon nekog vremena opet ne radi.

Napravio sam factory reset pa je proradila ali samo na kratko.

 

Šta mislite, da li je to softwerski ili hardwerski problem?

Čekati novi update ili ići u servis?

 

Hvala

10 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 5X

Jel ima gdje za kupiti ovaj uređaj u Slavoniji?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 5X

bas sam se nabrijao na ovaj mobitel i zanima me narucivanje s Amazon.de? Cijena je 232 eura za 16 gb, sto mi se cini odlicno. 16 gb model mi je dovoljan. Garancija kolko vidim je isto 2 godine, ima nesto  sto nije u korist narucivanja s amazona? 

 

Lp

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X

Ja sam naručivao sa amazon.co.uk, sve super. Kindle mi je došao UPS-om kroz 4,5 dana.

Ne bi trebalo biti nikakvih problema sa amazonom.
Također, svakako carinu nebi trebao platiti, samo vjerovatno poštarinu.

11 godina
offline
LG Nexus 5X

I kolko si platil? Ja se mozgam izmedu 6p 5x i one plus 3

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
omomomomoomm kaže...

I kolko si platil? Ja se mozgam izmedu 6p 5x i one plus 3

LG 5X ti ima odličnu cijenu samo kod njih https://www.svijet-medija.hr/art/mobitel-smartphone-lg-nexus-5x-h791-16gb-crni/70111 - 2.400kn

 

OP3 je meni j... mobitel...

 

A 6P ne bi ni gledao...

11 godina
offline
LG Nexus 5X

Da nexus 6p mi se najmanje svida.

5x mi nekak plasticno izgleda nisam ga vidio uzivo.

 

ovaj OP3 mi izgleda fantasticno i svida mi se sto ima 1080p ekran jer mi vise nit netreba.

 

razmislit cu jos malo ne zuri mi se nikud imam telefon koji radi jos odlicno al sam zeljan promjene.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
omomomomoomm kaže...

Da nexus 6p mi se najmanje svida.

5x mi nekak plasticno izgleda nisam ga vidio uzivo.

 

ovaj OP3 mi izgleda fantasticno i svida mi se sto ima 1080p ekran jer mi vise nit netreba.

 

razmislit cu jos malo ne zuri mi se nikud imam telefon koji radi jos odlicno al sam zeljan promjene.

 Pa i nexus 5x i 6p imaju 1080p ekran.

11 godina
offline
LG Nexus 5X

Znam zato su mi i oni u izboru. Mislio sam na ostale flagshipove krivo sam se izrazil.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
Za 2400kn u Neutrinu je 32GB...
7 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X
Ako zelite mobitele koji su jeftiniji i novi pogledajte univerzalno.com je da je u BiH al su cijene extra!!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
LG Nexus 5X

Na kojoj stranici ste narucivali ovaj uredaj?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X

Stigao jučer, super mi radi, samo me zanima jedna stvar.. Dal je normalno da se ekran stalno podešava, evo sjedim u dnevnom, upaljena lampa u kutu i surfam, on svako malo pojača pa smanji brightness.. I danas sam služio točkicu prašine iza u kameru, slikat ću to i poslati Amazonu da čujem kaj će reći.. Nije mi uopće žao što sam ga uzeo, dapače, oduševljen sam!
Btw. Kakvu zaštitu imate? Mislio sam kaljeno staklo i neku carapu ili nešto, da bude unutra kad ga ne koristim, jer mi se čini previše neku maskicu jer će biti ogroman, a već mj je sad dosta velik naspram iPhonea 5S.

 

Edit slika dodana

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2016 9:35 (MirkoRenato).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X

Za osvjetljenje idi pod postavke pa onda pod zaslon, ukljucen ti je adaptive brightness pa on sam mjenja intenzitet ovisno o tme sta senzor pokupi. Iskljucis to, podesis si fiksni intenzitet i ustedis na bateriji.

10 godina
offline
LG Nexus 5X

Ajde molim vas par informacija iz prve ruke, da se pripremim psihicki na dolazak telfona :)

 

- Koliko imate screen timea?

- Kako ste zadovoljni ekranom na suncu?

- Jeli 2GB rama premalo?

- Koliko slobodnog prostora imate nakon što android uzme svoje?

- Koliko brzo se puni uređaj? 

- Koristite li neki case?

- Koliki je maximalni shutter speed i preko koje aplikacije je postignut?

- Vidim da ima mod za 240fps, postoji li neki za 1080p@60fps?

- Jeste stavili neki rom (pure nexus itd.) kakva je baterija s njim?

- Od 1 do 10 koliko ste zadovoljni senzorom otiska prsta?

 

 

Ja sam evo narucio 9H kaljeno staklo:

 

http://www.ebay.com/itm/231776864632?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

 

Hard case:

 

http://www.ebay.com/itm/401134158007?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=670673236431&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

 

Dva dodatna usb type c kabela od metar ipo:

 

http://www.ebay.com/itm/121962255899?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=420951080051&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
thebatman kaže...

Ajde molim vas par informacija iz prve ruke, da se pripremim psihicki na dolazak telfona :)

 

- Koliko imate screen timea?

Kod mene  je loš SOT, dok mob forsam na 3g, SOT je oko 3h.

- Kako ste zadovoljni ekranom na suncu?

Jako dobar je, nije na razini amoleda, al prolazi

- Jeli 2GB rama premalo?

Pa zavisi, u pozadini imam oko 15-20 app, koje ne gasim, i osjeti se da mu fali memorije, 2gb je ok za neko umjerno korištenje.

3gb bi bilo onak taman, a 4gb za gaženje i bez da mob poklekne..

- Koliko slobodnog prostora imate nakon što android uzme svoje?

Na 16 gb, kolko se sjećam, ostane 11gb, naravno do pada dole nakon kaj se mob nakrca fotkama i aplikacijama, meni je trenutno slobodno oko 6gb..

- Koliko brzo se puni uređaj? 

Brzo, QC 2.0, onak odokativno, oko 1.20min

- Koristite li neki case?

Nillkin

- Koliki je maximalni shutter speed i preko koje aplikacije je postignut?

E to stvarno nisam obraćao pažnju na to

- Vidim da ima mod za 240fps, postoji li neki za 1080p@60fps?

Nisam tražio, vjerojatno postoji

- Jeste stavili neki rom (pure nexus itd.) kakva je baterija s njim?

Imao ukratko, al nisam relevantan za donošenje nekog zaključka, pošto sam imao čini mi se 2-3 dana (pure nexus+elementalX)

- Od 1 do 10 koliko ste zadovoljni senzorom otiska prsta?

9.5, odličan, mogu reć čak rang ip6s, mada dok su vlažni prsti onda ne lovi, naravno, inače prezadovoljan sa fingerom na 5x..

 

 

Ja sam evo narucio 9H kaljeno staklo:

 

http://www.ebay.com/itm/231776864632?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

 

Hard case:

 

http://www.ebay.com/itm/401134158007?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=670673236431&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

 

Dva dodatna usb type c kabela od metar ipo:

 

http://www.ebay.com/itm/121962255899?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=420951080051&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

 

 Inače kamera na 5X je brutalna, iznenađen sam  kolko je odlična na nexusu, HDR+ upaljen cijelo vrijeme..

Ima mod i za stereo zvučnike, tj da koristi za zvuk i od slušalice, naravno nije na razini npr. htc m9, al bolje je neg samo sa jednim zvučnikom..

 

 

 

Ono kaj mi smeta:

-slabija baterija

-Veliki gabariti uređaja u odnosu na veličinu ekrana

-Zvučnik je osrednji

-Nedostatak OISa, mada to i nije neka velika stvar, pošto i ovak odrađuje dobro

-1080 60p su mogli stavit

-Zagrijavanje moba kod surfanja, meni zna doć i do 43c, osjeti se preko maske da se grije, vozim stock rom, dalo bi se rješit kernelom, al ne da mi se s tim zafrkavat..

 

Generalno gledajući, za te novce mob je jako dobar, kamera je top klasa i rang je današnjim flagšipima (M10, G5, G4, S6, S7).

Najveći adut je kamera i tu rastura..

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2016 10:27 (zvonac).
10 godina
offline
LG Nexus 5X

koji rom ti je na njemu sad?

 

Kakav je n preview 4?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
thebatman kaže...

koji rom ti je na njemu sad?

 

Kakav je n preview 4?

 stock..

 

Ne znam, nisam još koristio..

14 godina
offline
LG Nexus 5X

Pao je ispod magičnih 2000kn s dvije godine garancije kod nas, stvarno je došlo vrijeme za kupovinu...

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 5X

Idučih dana ću možda nabaviti 5X ali brine me baterija. Internet na mobitelu koristim oko 1 sat dnevno, imam oko 1 sat razgovora i 40-50 sms-a u danu. Po vašem iskustvu koliko bi mi baterija izdržala?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 5X

Da li bi vratili uređaj Amazonu zbog ove pahuljice ispod stakla kamere i kupili ga ponovo? Znači moram sam platit poštarinu koju mi nakon toga refundiraju, čekat novce da sjednu itd..

 

Osobno mi ne smeta tolko, ali me brine da se više toga nakupi, makar sumnjam da ulazi negdje jer je jučer bio cijelo vrijeme u nekoj zaštiti i samo se odjednom pojavilo.

 

PLUS kad lagano pritisnem na to staklo i micem, lagano se i staklo mice.. Da li je to samo zaljepljeno ili? Sve mi je to malo cudno, pa ako neko mozda probat.

7 Da
1 Ne
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2016 16:17 (MirkoRenato).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 5X

Možda postoji opasnost da se pomakne na samu leču pa će biti problem. Razmisli o vračanju ako imaš mogučnost, ali prvo provjeri sa amazonom.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
LG Nexus 5X

Inače, leća se pomiče zato jer ju drži magnet, i može se izvaditi i staviti neka druga istog promjera ako se bavite fotografijom.

A što se tiče one bubuljice, meni to ovako izgleda kao zračni čep ispod zaštitne folije.

Nisam imao taj Nexus u rukama, pa ne znam, ali opipaj je li to folija preko leće ili je baš staklo oštećeno.

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
Eol kaže...

Pao je ispod magičnih 2000kn s dvije godine garancije kod nas, stvarno je došlo vrijeme za kupovinu...

 Gdje daj neki link molio bi lijepo :)

 

EDIT: pronasao https://www.nabava.net/mobiteli__100/lg-mobitel-nexus-5x-52-android-bijeli-crni-plavi__17764851 

 

stvarno jako jako primamljivo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2016 20:13 (omomomomoomm).
13 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 5X

Namjera mi je jasna...:)

https://www.computeruniverse.net/products/90636146/google-nexus-5x-eu.asp

1.Da li postoji razlika u cijeni na dotični model ako se naručuje iz D u odnosu na HR (poštarina, porezi i sl)?

2.Da li je potrebno dodatno nekakvo dekodiranje radi korištenja HR mreža VIP/Tele2/T-com ?

3.Kako je moguče ostvarit popust od 7% (slika dolje)?

4.Što se tiče garancije, computeruniverse je pouzdan?

 

Ja sam novi vozač s malo radnog staža, široka mi kola a uska garaža...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X
Zekat kaže...

Namjera mi je jasna...:)

https://www.computeruniverse.net/products/90636146/google-nexus-5x-eu.asp

1.Da li postoji razlika u cijeni na dotični model ako se naručuje iz D u odnosu na HR (poštarina, porezi i sl)?

2.Da li je potrebno dodatno nekakvo dekodiranje radi korištenja HR mreža VIP/Tele2/T-com ?

3.Kako je moguče ostvarit popust od 7% (slika dolje)?

4.Što se tiče garancije, computeruniverse je pouzdan?

 

1. Placas samo postarinu znaci nema poreza, ipak smo u EU :)
2. Nista nije potrebno, frend uzeo 5x ubacio karticu i radi
3. msm da je to uracunato vec, nisam siguran
4. Uzeo komponente preko njih, nije sljakala grafa, besplatno im posaljes nazad, garancija je na 24mj, invoice koji dobijes je garancija ujedno... 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice