Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.980
|
čitano: 4.587.649
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

16:10 monitori imaju vecu visinu pa je to super ako imas puno alatnih traka kao recimo u PS-u, no ja bi osobno izabrao U2414 model jer je najnoviji i ima tanji okvir, usb3.0 hub, 2xHDMI a i jeftiniji je jer je 16:9 format.

 

Evo ti i usporedba http://www.displaywars.com/24-inch-16x9-vs-24-inch-16x10

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2014 14:21 (roby27).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Može mišljenje o ovom monitoru? Deluje jako zanimljivo. Za igre prvenstveno?... PHILIPS 227E4LSB/00 http://www.itsvet.com/proizvod/philips-227e4lsb-00/comp_comp_monitor/12/3836

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2014 20:25 (Comi123).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

vjerovatno ću uzeti taj u2414h, još vidim dan dva i idemo u nabavu.. hvala svima :)

edit - sad vidim da nema ni dvi ni vga konektore, a moj laptop nema hdmi ni dp.. hahaaaa! 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2014 22:15 (marijanche).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
marijanche kaže...

vjerovatno ću uzeti taj u2414h, još vidim dan dva i idemo u nabavu.. hvala svima :)

edit - sad vidim da nema ni dvi ni vga konektore, a moj laptop nema hdmi ni dp.. hahaaaa! 

 

Pozdrav,

samo cu te kratko uputiti na par stvari koje su meni igrale ulogu:

 

TN vs IPS

Moze se reci da je IPS bolji, noviji, td. Neke od bitnih razlika su da TN ima manji kut gledanja, ali ima bolji (manji) odziv black to black. Recimo da se gameri furaju na to, kako bi sprijecili ghosting. IPS s druge strane ima oko 178 stupnjeva kut gledanja, no sto se ne spominje je cinjenica da svaki IPS monitor ima IPS glow.

Osobno sam se odlucio na IPS, jer je glow izrazen najvise po mraku, a viewing angle mi je vise igrao ulogu nego da monitor ima "tamniju" crnu. Takoder, kod IPS monitora se najcesce navodi grey to grey (a ne black to black) response, koji je uvijek veci.

 

Drugo je glossy vs matte screen. O cemu pricam, mozes pogledati ovdje (zanima te dio od 35-45 sekundi videa, gdje vidis razliku koja definira glossy vs matte). Ostatak videa mozes zanemarati, jer se ne usporeduju jednaki laptopi, i ovaj mat screen je vrlo los (mozes procitati komentare)). Drugi, malo bolji video

se moze pronaci tu, koji daje detaljniji opis. Znaci, ukratko glossy ima refleksije, ali daje zivlje boje i dobar je za gledanje filmova i za rad u mraku ili prostorijama gdje nema refleksija. Matte ima manje refleksije , i nazivno manje umora oci (stvar navike mozda), te je predviden za rad u dnevnim uvjetima. Boje nisu toliko zivahne. Ne mogu reci sto je bolje za tebe (kao sto rekoh, stvar izbora), no ja sam za sebe birao mat jer provodim puno vremena za kompom tijekom dana, a dani gejmanja do 6 ujutro su davno prosli.  

 

Trece, sto se tice HDMI vs DVI vs VGA. HDMI i DVI daju istu kvalitetu slike, razlika je u tome sto HDMI prenosi i zvuk (znaci ako imas monitor koji nema zvucnicke, ne trebas ni HDMI). Sto se tice samog tvog slucaju, postoje konektori tipa HDMI-2-DVIHDMI-2-VGA - tako da se nemoj briniti oko toga.

 

Lijep pozdrav, i sretno s odabirom monitora!

 

edit: linkovi

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2014 9:03 (rogi85).
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

ne znam sto reci, monitor je definitivno najteze za izabrati od svih kompjuterski stvari..!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
marijanche kaže...

ne znam sto reci, monitor je definitivno najteze za izabrati od svih kompjuterski stvari..!

Slažem se, još ako si bogu-iza-leđa kao ja pa nemaš prilike vidjeti uživo. ni sam ne znam da li ići na 27 ili 24. Benq VA ili Dell IPS.

11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ljudi gdje kupiti mini dp na vga adapter? ili hdmi na vga, što je bolje..  jeli mogu uopce spojit monitor koji nema ni vga ni dvi utore na laptop koji ima samo vga?

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.3.2014 20:50 (marijanche).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Može li mi netko dat link za najjeftiniji 120hz monitor (po mogućnosti 27 inčni)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

28" 4k monitor za 4500kn?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bez uvrede dečki, ali da nitko nije mogao pomoći, i reći, ej za 700 kn ti je bolji onaj iz Protisa nego onaj iz Linksa.. Nevjerojatno. 

 

Je li makar netko zna nekoga da prodaje monitor koji SIGURNO ima garanciju i nije ogreban? 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
turbojc kaže...

Bez uvrede dečki, ali da nitko nije mogao pomoći, i reći, ej za 700 kn ti je bolji onaj iz Protisa nego onaj iz Linksa.. Nevjerojatno. 

 

Je li makar netko zna nekoga da prodaje monitor koji SIGURNO ima garanciju i nije ogreban? 

Eto ti dobar monitor i ne košta puno, 22 veličina te ima DVI priključak i to je to kad več niko do sad nije ništ konkretno preporučil.Cool

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-215-aoc-e2250swdnk-1920x1080-20-000-0001-5ms-black/66675

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pa bravo čovječe. Hvala ti. Znam i ja da nema poštenog monitora ispod milje kuna... Al kad se nema, onda se nema. 

 

 

Btw, nije loš monitor, sviđa mi se. Misliš li da se isplati uzeti to umjesto ovoga? 

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-195-lcd-philips-200v4lsb-5ms-250cdm2-100001-dsub-dvi-crni/75671

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
turbojc kaže...

Pa bravo čovječe. Hvala ti. Znam i ja da nema poštenog monitora ispod milje kuna... Al kad se nema, onda se nema. 

 

 

Btw, nije loš monitor, sviđa mi se. Misliš li da se isplati uzeti to umjesto ovoga? 

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-195-lcd-philips-200v4lsb-5ms-250cdm2-100001-dsub-dvi-crni/75671

Normalno da se AOC isplati, jer razlika u cijeni je samo 100kn i onda ipak imaš 22 monitor jel.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ako se nitko ne javi, naručujem. Nadam se samo da će stići do kraja ovog tjedna. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Evo javit cu se ja sa boljom ponudom za istu cijenu AOC-a {#}

 

http://www.edigital.hr/Monitor/BenQ_GW2265HM_monitor-p47124.html

 

Službena stranica

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

AOC su čisto ok monitori. Ja imam 23" LG IPS i ne vidim veliku razliku između njega i burazovog LED AOC-a. {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 12:32 (ivansljiva).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Što bi sada to trebalo značiti da neka svi kupuju TN monitore jer ti ne vidiš razliku {#}

16 godina
moderator
offline
Re: Koji monitor kupiti
ivansljiva kaže...

AOC su čisto ok monitori. Ja imam 23" LG IPS i ne vidim veliku razliku između njega i burazovog LED AOC-a. {#}

Zbunjuješ ovim komentarom. Što si htio reći:

  1. Oba monitora imaju IPS matrice, između kojih ti ne vidiš razliku; ili
  2. LG ima IPS matricu, AOC TN matricu i ti ne vidiš razliku.
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
roby27 kaže...

Evo javit cu se ja sa boljom ponudom za istu cijenu AOC-a {#}

 

http://www.edigital.hr/Monitor/BenQ_GW2265HM_monitor-p47124.html

 

Službena stranica

Na taj Benq sam skroz zaboravil,Izlanuo se pa onda si odma mogel reč zakaj je to bolje u praksi znači Benq ima VA LCD matricu a AOC model ima TN LCD matricu.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 16:39 (rambox).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne samo to što ima VA matricu koja ima odličan kontrast nego ima i HDMI i flicker free je model. 

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo kupio ovaj monitor, dosta jeftin 860 kn, al zasad super. preporuka za njega... još me zanima samo jel ima potrebe gasiti monitor skroz, znaci kad ugasim komp i da onu tipku na monitoru pritisnem? i dali se moze na ovom monitoru ugasiti ova plava lampicu u kutu dok je upaljen.. smeta mi po noci dok gledam nesto u potpunom mraku

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Koji monitor kupiti
maxy0 kaže...

još me zanima samo jel ima potrebe gasiti monitor skroz, znaci kad ugasim komp i da onu tipku na monitoru pritisnem?

Postoji li neki razlog zbog kojeg prilikom isključivanja i kod uključivanja kompjutera ne bi stisnuo tu tipku? Doduše, uštedio bi time tek simboličnu količinu energije (0,1 W po satu), ali...

 

maxy0 kaže...

i dali se moze na ovom monitoru ugasiti ova plava lampicu u kutu dok je upaljen.. smeta mi po noci dok gledam nesto u potpunom mraku

Zaviri u monitorov izbornik. Ako nisi pronašao, pročitaj upute. Ni dalje ništa? Onda se valjda ne može. Onda zalijepi nešto preko toga. {#}

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

E, samo jedno pitanje za kraj. Razlika između DVi i VGA kabela, što se tiče kvalitete slike. Čitao sam na internetu da je bolje biti na DVI-u jer je kvaliteta bolja, i malo je oštrija slika pri većim rezolucijama... Pa me zanima, true or not? Koje razlike bih vidio? 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Koji monitor kupiti
turbojc kaže...

E, samo jedno pitanje za kraj. Razlika između DVi i VGA kabela, što se tiče kvalitete slike. Čitao sam na internetu da je bolje biti na DVI-u jer je kvaliteta bolja, i malo je oštrija slika pri većim rezolucijama... Pa me zanima, true or not? Koje razlike bih vidio? 

Probaj! Ako imaš mogućnost spoji isti monitor i VGA i DVI kablom na isto računalo, stavi da klonira desktop i onda se prebacuj na monitoru s jednog na drugi ulaz.

 

U ovom trenutku ti ne mogu reći koja bi bila razlika, jer sam već zaboravio kakva je slika putem VGA kabla. U mom slučaju, kod spajanja na laptop, mislim da mi je postojala neka razlika u bojama. Ne sjećam se više kakva je stvar bila s oštrinom - lako moguće je da je slika malčice manje oštra, ali iskreno rečeno kakva god da je bila, nije me smetala. Bitno je kod VGA spajanja na monitoru pokrenuti funkciju automatske prilagodbe i onda bi slika trebala biti jednako oštra ili blizu oštra DVI-u.

 

Nekad inače ni prevelika oštrina nije nužno dobra, jer onda imaš drastični kontrast na mjestima gdje ti taj kontrast zapravo ni ne treba. Znam da svoj stari monitor koji je imao samo VGA ulaz nisam nikad držao na maksimalnoj oštrini, a mislim ni monitor nakon njega.

 

Bitno je da kad spojiš monitor putem VGA konektora nemaš vidljivo degradiranu sliku te da ti je u ekran ugodno gledati.

14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozz ljudi moze preporuka pristojnog kucnog monitora od 20-21 inci a da cijena bude oko 900-1000 kn

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala,mozda uzmem prvog ako ne naletim na jos nesto,drugi mi je nepoznat brend pa ne bih htio rizikirati..

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kolko bi me dosao monitor od 21.5" i neki nosac da se moze montirati na zid? I naravno koji uopce model uzet? Nosac moze biti fiksni  

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
Treba mi monitor od 29'' pa na dalje (ozbiljno to mislim) nije bitna cijena i sto vece to bolje jer mi treba za igre i usput za tv prebaciti
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

ok, malo off topic.. imam 21.5'' ekran na većini stranica mi je s desne i lijeve strane sve prazno.. jel to normalno ili? jel se moze kako to podesiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice