Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.900
|
čitano: 4.542.662
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
loko_1 kaže...

Da li je dovoljna veličina 24'' za gledanje s udaljenosti 90 cm. S koje udaljenosti bi trebalo gledati 27'' FHD da ima sličnu oštrinu kao 24'' FHD. 

 Kako tebi paše.

 

A ako hoćeš da drugi odlučuja za tebe, onda je za 27" monitor najmanja udaljenost 0,43 metra, najveća 1,15m, a preporučena: 1,05m

A za 24": najmanja udaljenost 0,38 metra, najveća 1,02m, a preporučena: 0,96m

 

https://stari.co/tv-monitor-viewing-distance-calculator

Za TV, potpuno drugačije brojke 

https://www.inchcalculator.com/tv-size-viewing-distance-calculator/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...
ale329 kaže...

 Vidim da vas je većina odabrala gore u anketi Aoc od 32''. I dalje mislim da su za rad bolja dva od 24'' jer većinom radim u 2 programa istovremeno i uvijek mi je u pozadini otvoren neki pdf, internet i mail tako da mislim da više radne površine dobijem sa 2x24''. Da kupujem za igre i filmove ne bi uzeo dva monitora nego jedan.

Možete mi odgovoriti vi koji bi za rad uzeli AOC od 32'' koju prednost vidite u odnosu na dva od 24''.

 

 Kao što vidiš nekoliko poruka gore, ja sam kupio 34" monitor i opet mi fali još jedan da mi bude kao prije kad sam imao 2 komada 21".... Toliko mi fali da bi mi i neki 7" na rubu stola pomogao :)

Tebi bi vjerojatno bilo OK da uzmeš neki UltraWide 1440p pa raspoređuješ prozore pola/pola ekrana, ili dva monitora, pogotovo ako si tako već radio i snalaziš se s dva monitora.

 

Mali postotak ljudi radi poslovno s dva monitora, pa zato i takvi odgovori na anketi.

 Ja trenutno radim na 2 monitora, ali različitih veličina i još uvijek razmišljam preći li na jedan veći ili uzeti još jedan 24" 16:10.Za jedan veliki minus mi se čini što onda moraš razvlačiti prozore da si nariktaš pola pola, pa onda kad otvoriš nešto drugo, opet tako. Kad imaš dva monitora, u jednom koraku jednostavno odvučeš prozor gdje ti odgovara i maksimiziraš ga.

Mislio sam negdje probati u praksi, ali naše trgovine imaju tako nešto slabo izloženo.

 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sosta kaže...

 Ja trenutno radim na 2 monitora, ali različitih veličina i još uvijek razmišljam preći li na jedan veći ili uzeti još jedan 24" 16:10.Za jedan veliki minus mi se čini što onda moraš razvlačiti prozore da si nariktaš pola pola, pa onda kad otvoriš nešto drugo, opet tako. Kad imaš dva monitora, u jednom koraku jednostavno odvučeš prozor gdje ti odgovara i maksimiziraš ga.

Mislio sam negdje probati u praksi, ali naše trgovine imaju tako nešto slabo izloženo.

 

 Ne znaš za ovo:

 

Dotakneš rub i prozor se sam smjesti.

Ili kuteve za 4 komada na ekranu.

 

I LG ima svoj softver

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...

 Ne znaš za ovo:

 

Dotakneš rub i prozor se sam smjesti.

Ili kuteve za 4 komada na ekranu.

 Eto, to nisam znao, moram samo sad isprobati ima li tu kakvih nuspojava, nadam se da to svaki sw podržava ako je to na razini OS-a?

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sosta kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 Ne znaš za ovo:

 

Dotakneš rub i prozor se sam smjesti.

Ili kuteve za 4 komada na ekranu.

 Eto, to nisam znao, moram samo sad isprobati ima li tu kakvih nuspojava, nadam se da to svaki sw podržava ako je to na razini OS-a?

 Yes, na razini OS-a, kao da si ručno savršeno namjestio veličinu prozora.

Sad sad nikakvih problema: Firefox, Photoshop, Office, Chrome, Viber, 3DS Studio, Torrent, VLC, BSplayer, Steam, Origin....

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozdrav, ne razumijem se baš do detalja u monotore , ali uživam u casual igranju pa mi treba nešto tvrđe od dobrog starog kockastog syncmastera . Najbitnije mi je da je 144 Hz jer 60fps mi je nekako sporo .
Budžet 2500-3000 hrk .
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Mogu dobiti par mišljenja o OVOM monitoru? Trebao bi monitor s VA panelom, pa slobodno preporučite nešto bolje ako ima, do nekih 1500-1600kn.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 20:23 (Promster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Promster kaže...

Mogu dobiti par mišljenja o OVOM monitoru? Trebao bi monitor s VA panelom, pa slobodno preporučite nešto bolje ako ima, do nekih 1500-1600kn.

 in one, two, three ajmooo ko prvi linka dobije thumbs up 

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Trebao bi neki "gaming" monitor, ali bitnija mi je kvaliteta slike od nekog ludo dobrog response timea, ne snalazim se dobro u ovom polju, ali poznato mi je ta VA paneli nude bolju sliku od TN panela. Zato bi trebao neki 24' VA monitor koji bi bio zadovoljavajući za "casual gaming". Nije da IPS i TN ne dolaze u obzir, ali kao što kažem biram kvalitetu slike ispred preformansi, do 1600kn. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pa ako pod "kvalitetu slike" mislis na boje onda ti trebas IPS, VA panel ima nesto bolju crnu naspram IPS-a.

TN bi zaobisao u svakom slucaju.

Dali ti je puno 32"? Imas za 1.800kn 32" AOC VA panel, 2K reza, 75Hz i freesync.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Pa ako pod "kvalitetu slike" mislis na boje onda ti trebas IPS, VA panel ima nesto bolju crnu naspram IPS-a.

TN bi zaobisao u svakom slucaju.

Dali ti je puno 32"? Imas za 1.800kn 32" AOC VA panel, 2K reza, 75Hz i freesync.

Do sad sam “gejmao” na Sonyevom KS8000 TV-u, pa se bojim da nisam postao “razmažen” kaj se tiče kvalitete slike, prikaza crne boje itd...Znam da IPS ima problema s prikazom crne boje, zato se i malo “bojim”, no ima li tu opće bitne i toliko vidljive razlike na kraju krajeva? Da našao sam taj AOC 32’’, al jednostavno je prevelik, trebao bih nekih 24’’.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
loko_1 kaže...

Koji je bolji od ova dva 

 

 

 Znači da uzmem taj Benq. Kakav je Benq po kvaliteti kao proizvođač da li je u vrhu ili su to monitori niže klase. Pretpostavljam da su više u rangu LG-a i DELL-a. Da li je moguće dobiti nešto bolje ako dodam do 150kn-200kn ili ne bi ništa dobio s tim.

 

Edit: vidim da mi nije prikazalo anketu Benq2406z je dobio 9 glasova, a Philips 24V7QDAB 0 glasova.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 9:57 (loko_1).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Promster kaže...

Trebao bi neki "gaming" monitor, ali bitnija mi je kvaliteta slike od nekog ludo dobrog response timea, ne snalazim se dobro u ovom polju, ali poznato mi je ta VA paneli nude bolju sliku od TN panela. Zato bi trebao neki 24' VA monitor koji bi bio zadovoljavajući za "casual gaming". Nije da IPS i TN ne dolaze u obzir, ali kao što kažem biram kvalitetu slike ispred preformansi, do 1600kn. 

VA ti je prvenstveno bolja opcija za filmove, IPS za sve ostalo sto tebi treba.
TN zaboravi, ovo je 2018 


Da je crna losa na IPS nije, ali nije kao tipa VA ali kod kvalitetnih IPS panela razlika je minorna a IPS tako prija ocima 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 10:44 (chaselol).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Promster kaže...

Do sad sam “gejmao” na Sonyevom KS8000 TV-u, pa se bojim da nisam postao “razmažen” kaj se tiče kvalitete slike, prikaza crne boje itd...Znam da IPS ima problema s prikazom crne boje, zato se i malo “bojim”, no ima li tu opće bitne i toliko vidljive razlike na kraju krajeva? Da našao sam taj AOC 32’’, al jednostavno je prevelik, trebao bih nekih 24’’.

 

Iskreno? Ja te "probleme" nidam ni vidio dok nisam poceo citati o njima na forumu i netu. To se uopce ne primjeti sto god ti radio.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Netko ?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Netko ?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Netko ?
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Mislim da sam trenutno najbliže Samsung C24F390FHU, 60Hz, 4ms, FreeSync...Jedino mi se previše ne sviđa to što je zakrivljen, ne znam zašto ali...Slobodno izrazite mišljenja oko ovog monitora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Promster kaže...

Mogu dobiti par mišljenja o OVOM monitoru? Trebao bi monitor s VA panelom, pa slobodno preporučite nešto bolje ako ima, do nekih 1500-1600kn.

Veličina monitora je ipak bitna, pa zakaj 24 kad za tu lovu imaš 27 monitor i nema problema.Preskoči ispigane monitore, to je realno bezveze čista nepotrebna šminkerija korisna samo za tvrdokorne gejmere i ništa drugo.

 

https://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-ew2775zh-amva-va-led__24704531

 

chaselol kaže...

VA ti je prvenstveno bolja opcija za filmove, IPS za sve ostalo sto tebi treba.
TN zaboravi, ovo je 2018 


Da je crna losa na IPS nije, ali nije kao tipa VA ali kod kvalitetnih IPS panela razlika je minorna a IPS tako prija ocima 

Glupost, ili vrlo uski odgovor koji realno nema nikakvog smisla fučkaj ga. Realno VA je bolji za bilo koju video multimediju, a IPS samo za Fotošopiranje radi preciznosti boja.

 

Najbolji testirani/ocjenjeni/preporučeni TV uređaji(večinom 100hz 4K) koriste VA LCD panel.Pa ne gledaš samo filmove na TV-u, gleda se sve kaj oči vide.Uostalom ljudi i vrlo ugodno gejmaju na takvim 100hz 4K TV-ima, jer je Input lag prilično nizak dakle nema nikakvih problema.

 

Po pitanju crne/lošeg kontrasta boje IPS je IPS, recimo 24 monitor od 1500kn ili 24 Eizo profi monitor od 1500eura.Eizo i dalje ima kontrast oko 1000:1=loša crna, kao i jefitni monitor tu nema nikakve razlike.Pa gdje je onda razlika, pa eto Eizo se koristi za Profi Fotošop u odnosu na jefitni IPS koji je neupotrebljiv za Profi fotošop.Zašto je jeftini IPS neupotrebljiv za profi fotošop, tu je dolnji link dakle vrag je u detaljima ili skupom pozadinskom osvjetljenju na Profi monitorima.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=125&jumpto=4627657&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 16:20 (rambox).
13 godina
online
Koji monitor kupiti

planiram bratu uzet neki polovni monitor za konfu br 2 iz mog profila

nudi mi se ovo za 200 kn

https://www.cnet.com/products/samsung-syncmaster-p2250-lcd-monitor-full-hd-1080p-21-5/specs/

 

da li je to ok ili ima nešto bolje/jeftinije u tom rangu?

 

sad ima neki crt od 17"

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 15:51 (zeryx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
chaselol kaže...


Da je crna losa na IPS nije, ali nije kao tipa VA ali kod kvalitetnih IPS panela razlika je minorna a IPS tako prija ocima 

 
Zapravo crna na IPS-panelima je losa, pogotovo ako govorimo o rangu monitora od 1600 kuna koliki mu je budzet.
Razlika u crnoj u VA i Ips u budet monitorima je dosta primjetna, e sad. Razlika kod kvalitetnihz panela je vec druga stvar,
ali ti kvalitetni paneli kostaju punoo vise nego sto ovdje govorimo od navedenih 1600 kuna koliki je budet.
Nema smisla spominjati osobi kvalitetne panele, kad on ne kupuje tako nesto, vec kupuje poprilicno jeftine, a tu je razlika

veca u korist VA, ali samo sto se crne boje tice.

Ipak sto se tice preporuke u 24" monitora, ja bi mu ipak preporucio IPS, jer koliko imam iskustva 24" VA monitori koriste

sporije panele nego 27" VA monitori. Zasto, ne znam, ali svaki 24" VA monitor ima vise muljanja od 27" monitora i nekako 

kao da su paneli na manjim monitorima slabije kvalitete nego na vecim sto se tice VA panela. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 16:04 (danny_2).
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Koji HDMI kupit? di najbolje otic za to u Zagrebu, nesto sto je kvalitetno do 150 kn, za monitor znaci moze kratko

hvala na pomoci

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
rambox kaže...
chaselol kaže...

VA ti je prvenstveno bolja opcija za filmove, IPS za sve ostalo sto tebi treba.
TN zaboravi, ovo je 2018 


Da je crna losa na IPS nije, ali nije kao tipa VA ali kod kvalitetnih IPS panela razlika je minorna a IPS tako prija ocima 

Glupost, ili vrlo uski odgovor koji realno nema nikakvog smisla fučkaj ga. Realno VA je bolji za bilo koju video multimediju

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=125&jumpto=4627657&sort=asc&view=flat

 

Nisi shvatio sta je pisac htio reci.


Kod srednje klase IPS-a razlike skoro da i nema ako gledas dobre monitore/proizvodjace.
Evo ja sam Viewsonica uzeo jer je poprilicno najbolji bio tad u cjenovnom rangu do 200$

Sad ga ne bih pogledao pored Benq monitora 

 

VA za filmove/multimediju potato=poteto

 

Fuckaj ga sad 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Može neka preporuka što uzeti da "umirovim" Samsung s22b350t? (fullhd, ips/pls, clockan na 75Hz)

Budget je fleksibilan od 1500 do 2500 kn (ako je nešto stvarno bomba).

Mislim da iznad 24" fullhd zbog konfe nebi išao, da to bude pošten fps i pošteni detalji.

1440p s nekim boljim panelom mi je iznad budgeta. (ako se varam ispravite me)

Bilo bi dobro da je iz Linksa jer nebih monitor naručivao prek weba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Karlek_19 kaže...

Može neka preporuka što uzeti da "umirovim" Samsung s22b350t? (fullhd, ips/pls, clockan na 75Hz)

Budget je fleksibilan od 1500 do 2500 kn (ako je nešto stvarno bomba).

Mislim da iznad 24" fullhd zbog konfe nebi išao, da to bude pošten fps i pošteni detalji.

1440p s nekim boljim panelom mi je iznad budgeta. (ako se varam ispravite me)

Bilo bi dobro da je iz Linksa jer nebih monitor naručivao prek weba.

 https://www.links.hr/hr/monitor-31-5-led-aoc-q3279vwf-qhd-75-hz-5ms-250cd-m2-20000000-1-hdmi-d-sub-dp-dvi-zvucnici-pivot-crni-100300257

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Hvala za preporuku, ali to bude mi preveliko. Manje od metar sam od monitora, mislim da bi 27" bila stvarno gornja granica.

7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Karlek_19 kaže...

 

 Hvala za preporuku, ali to bude mi preveliko. Manje od metar sam od monitora, mislim da bi 27" bila stvarno gornja granica.

 ma to ti ce cini, odi u ducan pa pogledaj uzivo, nije to tako ogromno kako mislis kada vidis broj 32" , istna puno je vece od 24" ali nista strasno

 

doma imam 24" na poslu 32", sjedim na oko 50cm od monitora u oba slucaja i nije mi preveliko

 

odes vidis pa ces biti pametniji, mozda ti stvarno bude prevelik, ali steta je da kad vec kupujes, ne uzmes ovaj model, jer ima sve sto trazis a stvarno je super cijene, jedino tih 32" ti mozda ne odgovara 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nije preveliko ja sam vec 5g na 27" i gledam si uzeti vecu dijagonalu bez obzira sto sam na 50-70cm od njega, nekako u igrama se patim da vidim nesto iako imam "dobar" vid.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
X3M kaže...
Promster kaže...

Mogu dobiti par mišljenja o OVOM monitoru? Trebao bi monitor s VA panelom, pa slobodno preporučite nešto bolje ako ima, do nekih 1500-1600kn.

 in one, two, three ajmooo ko prvi linka dobije thumbs up 

 

linka kaj? Sto ne valja sa monitorom?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice