Problem sa ekranom

poruka: 16
|
čitano: 24.381
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa ekranom

Bok :)

Znači, izlazim ja iz igre i kad odjednom na ekranu mi nestane 3cm (crno).. Pregledao sam screen resolution ali je ok, max i recommended, ali ako smanjim opet ekran se ne proširi.. Restarto sam kompjuter, ekran ali isto.. Inače koristim windows 7 i aspect ratio monitora mi je 16:9.. I sad zanima me kako "proširiti" ekran, ili neki drugi solution, da nema ovog crnog sa desne strane :(

 

e da, drajvere od grafičke i monitora sam updateao ali nema rezultata..

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2011 22:12 (Pilot Boy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa ekranom

preko tipki na monitoru

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa ekranom

*facepalm* hvala :)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa ekranom
Pilot Boy kaže...

*facepalm* hvala :)

Nista, ako imas noviji monitor on bi trebao se sam namjestit ja mislim

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
13 godina
protjeran
offline
RE: Problem sa ekranom
Pilot Boy kaže...

Bok :)

Znači, izlazim ja iz igre i kad odjednom na ekranu mi nestane 3cm (crno).. Pregledao sam screen resolution ali je ok, max i recommended, ali ako smanjim opet ekran se ne proširi.. Restarto sam kompjuter, ekran ali isto.. Inače koristim windows 7 i aspect ratio monitora mi je 16:9.. I sad zanima me kako "proširiti" ekran, ili neki drugi solution, da nema ovog crnog sa desne strane :(

 

e da, drajvere od grafičke i monitora sam updateao ali nema rezultata..

Iako nemamo pojma o kojemu je monitoru rijec,probaj nesta jednostavno-stisni tipku Adjust screen resolution-na monitoru,naravno,ako ju imas!

i sinoć sam na stojećki dvije u birtiji popio rakije
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa ekranom
Luxy2501 kaže...
Pilot Boy kaže...

*facepalm* hvala :)

Nista, ako imas noviji monitor on bi trebao se sam namjestit ja mislim

Pa je noviji je, inače svaki put sam adjusta, ako ništa kad ga zgasim pa upalim napravi to, ali ovog puta očito nije..

13 godina
neaktivan
offline
Problem sa ekranom

Evo da ne otvaram novu temu imam problem s monitorom kod gledanja videa na you tubu kod full screena. kad stavim na full screen onda mi nije slika razvucena pocjelom ekranunegoo je samo na sredini.

kako  da  rijesim taj problem? 

probao sam preko tipaka na  ekranu ali nije bilo rezultata.

monitor je LG w1946.

problem se mi je dgodio jucer kad sam prtisnuo neku tipku na monitoru

evo slika dole

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.1.2011 11:44 (qqq).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa ekranom
qqq kaže...

Evo da ne otvaram novu temu imam problem s monitorom kod gledanja videa na you tubu kod full screena. kad stavim na full screen onda mi nije slika razvucena pocjelom ekranunegoo je samo na sredini.

kako  da  rijesim taj problem? 

probao sam preko tipaka na  ekranu ali nije bilo rezultata.

monitor je LG w1946.

problem se mi je dgodio jucer kad sam prtisnuo neku tipku na monitoru

evo slika dole

jel to kod svakog videa? mozda je takav video?

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa ekranom
Luxy2501 kaže...
qqq kaže...

Evo da ne otvaram novu temu imam problem s monitorom kod gledanja videa na you tubu kod full screena. kad stavim na full screen onda mi nije slika razvucena pocjelom ekranunegoo je samo na sredini.

kako  da  rijesim taj problem? 

probao sam preko tipaka na  ekranu ali nije bilo rezultata.

monitor je LG w1946.

problem se mi je dgodio jucer kad sam prtisnuo neku tipku na monitoru

evo slika dole

jel to kod svakog videa? mozda je takav video?

Skoro  pa kod svakog videa kako da rijesim problem. i znas mozda gdje bi mogao skinuti drivere za monitor?

kako  da rijesim problem?

13 godina
neaktivan
offline
Problem sa ekranom

Imam problem sa Monitorom,slika mu se zamucuje postepeno. Mogu ga koristiti sat vremena i onda ga moram ugasiti pola sata pa ga ponovo mogu koristiti neko vrijeme. Jeli gotov ili ima tu neka pomoc? Hvala!!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Problem sa ekranom
bosanac19793 kaže...

Imam problem sa Monitorom,slika mu se zamucuje postepeno. Mogu ga koristiti sat vremena i onda ga moram ugasiti pola sata pa ga ponovo mogu koristiti neko vrijeme. Jeli gotov ili ima tu neka pomoc? Hvala!!!

..... još kad bi znali koji je monitor....

14 godina
neaktivan
offline
Problem sa ekranom

Da se prikrpam da ne otvaram nove teme,

znači naslov sve govori, javlja mi se problem s monitorom,

nakon nekog vremena korištenja javlja mi se to da ekran počne bljeskati, slika postane vidljivo lošija, i pojavljuju se tragovi zaslona koji sam koristio prije ovoga, duh mi se pojavljuje :D

Inače to je prije bilo rijetko ali sad se češće javlja.

Kosistim ubuntu, 1280x800 rezolucja, te komp iz profila

*-*
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa ekranom

Imam i ja manjih problema sa svojim CRT Samsungom 794MB. Na frekvenciji 85 hz počne da pišti i moram smanjiti na 75 hz. Takođe primijetio sam da se slika kada minimiziram ili povećam prozor malo poveća ili smanji za 2-3 piksela. Na google sam tražio i neki ljudi kažu da je u pitanju slab visokonaponski trafo, tj. ne daje dovoljan napon za brzo iscrtavanje slike. Može li se to kako riješiti ili da kupim novi monitor?

Demokratija je kada dvije budale imaju više prava nego jedan pametan.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problem sa ekranom
uss kaže...

Imam i ja manjih problema sa svojim CRT Samsungom 794MB. Na frekvenciji 85 hz počne da pišti i moram smanjiti na 75 hz. Takođe primijetio sam da se slika kada minimiziram ili povećam prozor malo poveća ili smanji za 2-3 piksela. Na google sam tražio i neki ljudi kažu da je u pitanju slab visokonaponski trafo, tj. ne daje dovoljan napon za brzo iscrtavanje slike. Može li se to kako riješiti ili da kupim novi monitor?

-točno, nedaje više dovoljno stabilan napon.. možda neki električar uspije prelemiti-stabilizirati, ali nije kvar za normalan popravak.

-75Hz je OK. (rezloucija?.. pokušaj na nižoj)

-to se inače zove 'disanje ekrana' i može biti i na novom monitoru, testiraš npr izmjenom svijetle i tamne slike na većem dijelu ekrana.. i gledaš rub.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
RE: Problem sa ekranom
ihush kaže...
uss kaže...

Imam i ja manjih problema sa svojim CRT Samsungom 794MB. Na frekvenciji 85 hz počne da pišti i moram smanjiti na 75 hz. Takođe primijetio sam da se slika kada minimiziram ili povećam prozor malo poveća ili smanji za 2-3 piksela. Na google sam tražio i neki ljudi kažu da je u pitanju slab visokonaponski trafo, tj. ne daje dovoljan napon za brzo iscrtavanje slike. Može li se to kako riješiti ili da kupim novi monitor?

-točno, nedaje više dovoljno stabilan napon.. možda neki električar uspije prelemiti-stabilizirati, ali nije kvar za normalan popravak.

-75Hz je OK. (rezloucija?.. pokušaj na nižoj)

-to se inače zove 'disanje ekrana' i može biti i na novom monitoru, testiraš npr izmjenom svijetle i tamne slike na većem dijelu ekrana.. i gledaš rub.

Monitor izgleda ima neku tvorničku grešku jer se čudno ponaša od kako sam ga kupio. Inače ima i jedan mrtvi piksel (ako je to moguće na CRT) ili neku crnu tačku. Pišti na 85 hz pri 1024X768 a niže mi ne odgovara. Tačno je to za disanje slike. Baš posebno dolazi do izražaja kada prelazim sa svjetlije na tamniju sliku i obratno.

Demokratija je kada dvije budale imaju više prava nego jedan pametan.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa ekranom
Franjo15 kaže...

Da se prikrpam da ne otvaram nove teme,

znači naslov sve govori, javlja mi se problem s monitorom,

nakon nekog vremena korištenja javlja mi se to da ekran počne bljeskati, slika postane vidljivo lošija, i pojavljuju se tragovi zaslona koji sam koristio prije ovoga, duh mi se pojavljuje :D

Inače to je prije bilo rijetko ali sad se češće javlja.

Kosistim ubuntu, 1280x800 rezolucja, te komp iz profila

Jel imao tko iskustava s mojim slučajem. Ili jel zna možda u čemu je problem. Ili je jednostavno monitor odradio svoje :D

http://www.demonoid.me/users/franjo15
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice