Preporuka 4g modema/routera

poruka: 70
|
čitano: 11.744
|
moderatori: Danny_HR, Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
Re: Preporuka 4g modema/routera
DDavorin kaže...

Da moras slati poruke isto kao i na mobu na toj tarifi

Ozbiljno? Šta i poslovni korisnici? Ja svoj bezborj imam na timskoj, i koliko god giga potrošio mjesečno nisam još nikad morao slat nikakve sms-ove...

Ah whatever...niš, ipak vraćam i to je riješeno.

hvala

7 godina
miki1981 kaže...
DDavorin kaže...

Ozbiljno? Šta i poslovni korisnici? Ja svoj bezborj imam na timskoj, i koliko god giga potrošio mjesečno nisam još nikad morao slat nikakve sms-ove...

hvala

pa nisi rekao da imaš poslovnu tarifu ako uzmeš istu kao na mobu tj poslovnu nema aktivacije sms ako na mobu isto nemaš aktivaciju  

9 godina
DDavorin kaže...
miki1981 kaže...
DDavorin kaže...

hvala

pa nisi rekao da imaš poslovnu tarifu ako uzmeš istu kao na mobu tj poslovnu nema aktivacije sms ako na mobu isto nemaš aktivaciju  

Ahaa...ok, onda cool, ok, super, nisam znao kako ide s tim sms-ovim, vidim da se svako malo spominju a znam da mene nikad nije pitalo ništa, a bilo je potrošnje u nekim mjesecima baš jako puno.

7 godina
miki1981 kaže...
DDavorin kaže...
miki1981 kaže...
DDavorin kaže...

hvala

Ahaa...ok, onda cool, ok, super, nisam znao kako ide s tim sms-ovim, vidim da se svako malo spominju a znam da mene nikad nije pitalo ništa, a bilo je potrošnje u nekim mjesecima baš jako puno.

Ti si sam rekao da na poslovnoj nema aktivacije tako da bolje da pitaš u Tele2 ako nisi siguran ja osobno ne znam ima li aktivacije ili ne na poslovnoj tarifi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.10.2019 12:27 (DDavorin).
10 godina
DDavorin kaže...
Armor kaže...

Dal postoji neki router za 2CA 1800+2100mhz?

I da se mogu spojiti dvije P56 Iskre.

Postoje tri routera imam ih ja, Dva su na prodaju pa ako se odlučiš javi u PM.

gledam tablicu za b715 i gledam video za b715...

piše da podržava 1+3+7 CA... ali ne mogu nać nigdje pdf da vidim točno.

a pred malo došla vijest ca u tele 2 sa svim frekvencijama uskoro... tj u dogledno vrijeme. vjerovatno prije turističke sezone bar 2CA.

3 godine

Trenutno imam Tele2 Bezbroj + TP-LINK MR400 + Vajnska antena sa RP-SMA konektorima.
Na takvoj sam poziciji sa lovim 2 odašiljača i oba imaju 2CA_1A-3A.

Kupio bih novi router koji podržava barem 2CA_1A-3A ili čak poželjno 3CA_1A-3A-7A (jer bi Tele2 mogao omogučiti i 3CA pošto ima 3 frekvencijska pojasa 1800 + 2100 + 2600).

Koliko vidim najjeftini ruter koji podržava 3CA_1A-3A-7A je Huawei B715s-23c za cca 170USD?
Da li on stvarno podržava 3CA_1A-3A-7A jer nigdje ne mogu nači njegve specifikacije?

Alternativa bi bila Huawei 5G CPE Pro (Huawei H112-372) koji podržava sve navedene frekvencije i ujedno je 5G router, ali košta cca 400€.

Koje je vaše misljenje za najpovoljniji router za Tele2?

0 0 hvala 0
7 godina
DragoL kaže...

Trenutno imam Tele2 Bezbroj + TP-LINK MR400 + Vajnska antena sa RP-SMA konektorima.
Na takvoj sam poziciji sa lovim 2 odašiljača i oba imaju 2CA_1A-3A.

Kupio bih novi router koji podržava barem 2CA_1A-3A ili čak poželjno 3CA_1A-3A-7A (jer bi Tele2 mogao omogučiti i 3CA pošto ima 3 frekvencijska pojasa 1800 + 2100 + 2600).

Koliko vidim najjeftini ruter koji podržava 3CA_1A-3A-7A je Huawei B715s-23c za cca 170USD?
Da li on stvarno podržava 3CA_1A-3A-7A jer nigdje ne mogu nači njegve specifikacije?

Alternativa bi bila Huawei 5G CPE Pro (Huawei H112-372) koji podržava sve navedene frekvencije i ujedno je 5G router, ali košta cca 400€.

Koje je vaše misljenje za najpovoljniji router za Tele2?

Evo tu imaš spec za tri routera

https://www.4gltemall.com/huawei-b715-lte-cat-9-wifi-router.html

https://www.4gltemall.com/huawei-b618-lte-cat11-router.html

https://www.4gltemall.com/huawei-b525-4g-lte-cat6-wireless-router.html

https://www.aliexpress.com/item/32832249491.html

dragoL 

HUAWEI 5G CPE Pro ima dva modela  H112-370  H112-372  razlika je među njima koje frekvencije 5G podrzavaju i razlika je u Wifi tako da H112-370 ima samo jednu frekvenciju za 5G ali ima wifi 6 generacije sa propusnošću 5100 Mbps a ovaj drugi model podržava 4 5G frekvencije ali wifi samo  1167 Mbps oba imaju 1Gbps lan port što je jako jako veliki minus pošto 5G  ima propusnost preko 2Gbps. tako da i da imate 5G brzinu preko 1Gbps teško ćete ju osjetiti pošto nena odgovarajući lan i wifi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 17:57 (DDavorin).
3 godine

Kupio sam nakraju Huawei B715s-23c novi nebrendiran iz njemačke za 174€.
To mi se čini kao trenutno najbolja opcija da sam miran sljedeće 2-4 godine dok ne krene 5G u Hrvatskoj.

Odabrao sam B715s naspram B525 radi 3CA, a nisam išao na H112-372 jer je potonji puno skuplji a na 4G mi ne nosi nikakve prednosti naspram B715 na Tele2 mreži.
Trenutno 5G u HR ne znači ništa (posebno ne neni u ruralnom području) a za par godina kad zaživi sigurno će biti boljih i povoljnijih 5G routera.

0 0 hvala 0
7 godina
DragoL kaže...

Ako imas FW koji izgledom izgleda kao klasični FW na ostalim routerina onda je nebrendiran.  https://www.4gltemall.com/blog/tag/huawei-b715s-23c/

10 godina
DragoL kaže...

To mi se čini kao trenutno najbolja opcija da sam miran sljedeće 2-4 godine dok ne krene 5G u Hrvatskoj.

Odabrao sam B715s naspram B525 radi 3CA, a nisam išao na H112-372 jer je potonji puno skuplji a na 4G mi ne nosi nikakve prednosti naspram B715 na Tele2 mreži.
Trenutno 5G u HR ne znači ništa (posebno ne neni u ruralnom području) a za par godina kad zaživi sigurno će biti boljih i povoljnijih 5G routera.

ma mislim da se ne brineš oko 5G. to će biti kao i u slučaju 4G prijelazni rok. bit će neki 4g+, pa 4g++, pa +++ itd. pa kad šira populacija dobije 5g telefone i sve ostalo, onda će krenut 5g mreža.

jer 4g ima max limit na 1gbit, pa nismo ni blizu toga. 5g će ponudit 3500 mhz frekvenciju i to je to. znači najbolji 5g će bit 5CA svih mogućih frekvencija što ima operater.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice