Preporuka routera i pitanjce

poruka: 15
|
čitano: 5.327
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Preporuka routera i pitanjce

Dobar dan!

Imam par pitanjca za vas mrezne znalce.

 

Imam ovakvu situaciju:

 

Kuca na vise etaza, router od T coma je u potkrovlju tako da pokrivenost nije velika.

Iz tog razloga sam uzeo dva D link repeatera kako bi pokrio cijelu kucu.

 

Jos prije sam imao problem s onim Thomson routerom od T coma koji je ove godine crko, pa sam dobio zmajenski Siemens koji mi je takoder jos prije zadavao probleme, pa i sad.

Naime, izgleda da kada se spoji vise uredaja na WiFi na taj Siemens da se veza pocne blesirat tj. neki uredaji se ne mogu spojit ili imaju limited connection.

 

Posto mi je pun k* t coma i njihovih umobolnih routera i rjesenja, volio bih kupiti neki svoj router koji ce bit dovoljno jak da upravlja vecim brojem veza od jednom bez da se blesira, a posto vec imam dva D link repeatera, mislio sam da ne bi bilo lose da i router bude D linkov.

 

Moze preporuka routera (po mogucnosti D link) koji moze upravljati vecim brojem veza istovremeno i da ima pristojan signal coverege.

 

Takoder, ako netko zna jel mogu imati problema s T com-om u slucaju nekakvog kvara, recimo "Zao nam je gospodine ali ne koristite ovlastenu T scum opremu pa vam ne mozemo pomoci"?

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2015 13:48 (Psiho246).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Preporuka routera i pitanjce

Uzeh prije par dana Asus rt-ac68u (bio na nekom sniženju) i zasad se pokazao odličan. Gledao sam dosta recenzije na Amazonu i drugdje i izgleda nema zapravo nijednog routera a da netko nije imao problema s njim.

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Preporuka routera i pitanjce

Ja već skoro godinu dana koristim TP-Link TL-WR842ND i prilično sam zadovoljan s obzirom na cijenu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Preporuka routera i pitanjce

Taj Asus ima lipe specifikacije samo što je vjerovatno pola od toga neiskorišteno...

 

Da li koristiš 5GHz band pa si kupio dual-band ruter..?

 

Da li kućni uređaji koji se spajaju na taj ruter imaju 802.11 "ac" mod......  ili se spajaju brzinom "g" i možda "n" modom .... ? ..što bi kupnju tog uređaja označilo kao bacanje para......

15 godina
offline
Re: Preporuka routera i pitanjce
AF139 kaže...

Taj Asus ima lipe specifikacije samo što je vjerovatno pola od toga neiskorišteno...

 

Da li koristiš 5GHz band pa si kupio dual-band ruter..?

 

Da li kućni uređaji koji se spajaju na taj ruter imaju 802.11 "ac" mod......  ili se spajaju brzinom "g" i možda "n" modom .... ? ..što bi kupnju tog uređaja označilo kao bacanje para......

 Iskreno tako je i s mojim, pola mogučnosti ne koristim. Ali tih 200 kuna mi ipak nije žao, jer puno bolje radi od Optiminog ZTE smeća i bilo kojeg providerovog kojeg sam dosad imao.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
9 godina
neaktivan
offline
Preporuka routera i pitanjce

Imam slične probleme kao autor teme, pa me zanima može li se kupiti tako neki random router i spojiti umjesto Iskonovog i da sve radi (telefon/internet/tv)? Da ne uzmem pa da bude da dopuštaju korištenje samo njihovih routera.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Preporuka routera i pitanjce

...riješiš jednostavno , na njihovom sa lošim dometom ugasiš wifi i spojiš svoj wifi-ruter sa većim dometom (boljom antenom) LAN kablom na njihov.

16 godina
offline
Preporuka routera i pitanjce

Jel tko od vas ima spojen velik broj uredaja na WiFi?

Znaci meni je dosta vazno da se 15ak uredaja moze spojiti bez da se router blesira.

- Psiho246
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Preporuka routera i pitanjce

...iskreno nisam probao sa više od 5 ali i to mi je bilo dovoljno da se uvjerim da je WiFi samo nužno zlo radi tableta i smartfona (desktop PC i laptop mogu LAN-om).

 

Zamisli da si ti ruter i da u isto vrime razgovaraš sa desetoricom..samo jedan ti govori kraj uha , drugi sa 5m a treći 10m itd. Od onog kraj uha nečuješ onog najdaljeg pa mu nemožeš ni odgovoriti što te pita ...poslije kad više neznaš što si kome ostao dužan reći resetiraš se pa nanovo .

 

Onda dovedeš dvoje kolega pa se podjelite po sobama  ... Soba 1CH , Soba 2CH i Soba 3CH  pa sugovornici nek se razmjeste da bi razgovor tekao bez većih problema.....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2015 19:24 (AF139).
15 godina
offline
Re: Preporuka routera i pitanjce
Psiho246 kaže...

Jel tko od vas ima spojen velik broj uredaja na WiFi?

Znaci meni je dosta vazno da se 15ak uredaja moze spojiti bez da se router blesira.

 Kod mene nikad nije više od 10, ali sa tih 10 radi bez problema.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
9 godina
neaktivan
offline
Preporuka routera i pitanjce

Koliko je novaca u pitanju? Ja samo mogu predloziti na toliku povrsinu Unifi Access Point long range,proizvodac je Ubiquiti koji su majstori za mreznu opremu,cijena jest medu najvisima na trzistu al je kako kazu koliko novaca toliko metara i kvalitete. Ja sam radio pansion prizemlje + 3 kata te sam cijeli pansion sa 3 takva pokrio punim signalom te nikakvih sukoba nema bilo koliko korisnika povezano bilo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka routera i pitanjce
AF139 kaže...

Taj Asus ima lipe specifikacije samo što je vjerovatno pola od toga neiskorišteno...

 

Da li koristiš 5GHz band pa si kupio dual-band ruter..?

 

Da li kućni uređaji koji se spajaju na taj ruter imaju 802.11 "ac" mod......  ili se spajaju brzinom "g" i možda "n" modom .... ? ..što bi kupnju tog uređaja označilo kao bacanje para......

Jest ali ionako samo hrana i slično najnužnije nije bacanje para... Koristim (i) 5 GHz, za razliku od susjeda koji su koliko vidim svi na 2.4 i ponekad je malo gužva na nekim kanalima, trenutno samo "n" uređaje. No smatram to osiguranjem za budućnost - štogod da kroz koju godinu slijedeće budem trebao, gledat ću obavezno ili će ionako već postati standard da ima gigabitni ethernet ili "ac".

 

10 godina
offline
Re: Preporuka routera i pitanjce
DigiMagic kaže...

Jest ali ionako samo hrana i slično najnužnije nije bacanje para... Koristim (i) 5 GHz, za razliku od susjeda koji su koliko vidim svi na 2.4 i ponekad je malo gužva na nekim kanalima, trenutno samo "n" uređaje. No smatram to osiguranjem za budućnost - štogod da kroz koju godinu slijedeće budem trebao, gledat ću obavezno ili će ionako već postati standard da ima gigabitni ethernet ili "ac".

 

 

...eto ja sam iz svoje perspektive penzića to tako komentirao,  a "ac"mod - ok , gigabitni LAN - ok , ali reci mi kako to koristiš 5GHz band tj. da li zadovoljava u radu ? ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 9:55 (AF139).
16 godina
neaktivan
offline
Preporuka routera i pitanjce

Da, nešto malo koliko mi se dalo eksperimentirati, na 2.4 sam imao 80 mbita/s, a na 5 130. Posve stabilno; čini mi se i da se sve web stranice otvaraju malo brže, ali to je možda placebo. Koliko sam čitao, na većim udaljenostima i kroz više zidova bi 2.4 bolje radio, ali zasad mi ionako treba samo u par bliskih prostorija. Impresivna je i razlika u antenama - kod t-com-ovog thompsona su toliko male da sve (ili jedna?) stanu unutar kućišta, a asus ima tri štapa od petnaestak centimetara. Pitam se koliko to zrači...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 15:28 (DigiMagic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka routera i pitanjce
Psiho246 kaže...

Dobar dan!

Imam par pitanjca za vas mrezne znalce.

 

Imam ovakvu situaciju:

 

Kuca na vise etaza, router od T coma je u potkrovlju tako da pokrivenost nije velika.

Iz tog razloga sam uzeo dva D link repeatera kako bi pokrio cijelu kucu.

 

Jos prije sam imao problem s onim Thomson routerom od T coma koji je ove godine crko, pa sam dobio zmajenski Siemens koji mi je takoder jos prije zadavao probleme, pa i sad.

Naime, izgleda da kada se spoji vise uredaja na WiFi na taj Siemens da se veza pocne blesirat tj. neki uredaji se ne mogu spojit ili imaju limited connection.

 

Posto mi je pun k* t coma i njihovih umobolnih routera i rjesenja, volio bih kupiti neki svoj router koji ce bit dovoljno jak da upravlja vecim brojem veza od jednom bez da se blesira, a posto vec imam dva D link repeatera, mislio sam da ne bi bilo lose da i router bude D linkov.

 

Moze preporuka routera (po mogucnosti D link) koji moze upravljati vecim brojem veza istovremeno i da ima pristojan signal coverege.

 

Takoder, ako netko zna jel mogu imati problema s T com-om u slucaju nekakvog kvara, recimo "Zao nam je gospodine ali ne koristite ovlastenu T scum opremu pa vam ne mozemo pomoci"?

 Uzmi ovaj i nećeš požaliti:

 

http://store.linksys.com/Linksys-WRT1900AC-Open-Source-Wireless-Router_stcVVproductId158014980VVcatId551966VVviewprod.htm

 

Stalno spojeno 10-tak uređaja. Imam ga oko mjesec dana i do sada bez greške radi (puuu, da ne ureknem).

 

T-Comov ruter staviš u bridge mode a njega kabelom spojiš na svoj osobni ruter.

 

 

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 16:12 (Jura iz druge galaksije).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice