Externe baterije - power bank izdvojena tema

poruka: 845
|
čitano: 325.139
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Externe baterije - power bank

Stigao Xiaomi 10000 mAh powerbank, kupljen na Banggoodu prema preporukama s ovog foruma. Cijena 12,5 USD s besplatnom dostavom (bio neki popust).

Provjerio sam mu serijski broj na Xiaomijevoj stranici, i originalan je primjerak.

Stigao je prazan, punio se nekih 2 sata a LG G4 s 5% baterije napunio je do 80% (morao sam van) za cca 45 minuta.

 

Dolazi u jednostavnoj kartonskoj kutijici, u njoj su samo bank, kratki usb kabel (ujedno i najveća zamjerka - mora ga se iskopčavati kako bi se obavio razgovor jer je dug cca 10 cm, ili pričati s mobom u jednoj a bankom u drugoj ruci), te uputstvo na kineskoj ćirilici.

Bank je izuzetno elegantan, vrlo kvalitetno izrađen od aluminija i plastike, bez škripanja i ''zijevanja'' spojeva. Onako je ''kvalitetno'' težak, ulijeva subjektivan osjećaj povjerenja i lijepo ga je vidjeti na stolu.

 

lp,

 

CB

  

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
dkomar kaže...

Zašto spominjete samo ta Xiaomi?

Provjerena marka i provjereni modeli.

 

dkomar kaže...

Postoje li i bolji PB-ovi, recimo npr. 30.000 ma ? (ok 3xXaomi, ali npr sa li-POLIMER baterijama)

Postoje li? I to ne modeli na kojima samo piše 30.000 mAh, nego koji stvarno i imaju taj kapacitet?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2015 23:13 (mbaksa).
16 godina
offline
Externe baterije - power bank

Koliko vam se dugo puni xiaomi powerbank od 10 000mAh?

 

Stavio sam ga na punjač od Sonya koji ima 1.5A i kroz cijelu noć ga nije napunio (cca. 9 sati), s tim da nije bio skroz prazan nego je imao jednu crticu. 

 

Da li ga je možda bolje stavit punit s kabelom s kojim je došao ili s nekim boljim punjačem koji ima 2.1A?

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Externe baterije - power bank

ja sam kupio jednu bateriju od 20 000 i jednu od 70 000, ova od 70 000 ima kapacitet koda je 7000, pa preporučujem ne kupovati ništa više od 20 000, jer vjerojatno je to samo neki trik.

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Externe baterije - power bank

Ako nije 3,5 puta veca od te od 20000 onda je laz. Meni S6 napuni brzo kao i originalni brzi punjac. Mozda cak mrvicu i brze...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank
Torent kaže...

Ako nije 3,5 puta veca od te od 20000 onda je laz. Meni S6 napuni brzo kao i originalni brzi punjac. Mozda cak mrvicu i brze...

 laž je jer, mi drži 2 punjenja dok s 20 000 napunim mob bar 5 puta

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
8 godina
odjavljen
offline
Re: Externe baterije - power bank

To znaci da ima oko 5 -6000...

16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
Geek kaže...

Koliko vam se dugo puni xiaomi powerbank od 10 000mAh?

 

Stavio sam ga na punjač od Sonya koji ima 1.5A i kroz cijelu noć ga nije napunio (cca. 9 sati), s tim da nije bio skroz prazan nego je imao jednu crticu. 

 

Da li ga je možda bolje stavit punit s kabelom s kojim je došao ili s nekim boljim punjačem koji ima 2.1A?

10.000 mAh je 10 Ah, je 10+ sati punjenja strujom od 1A, pod uvjetom da nema nikakvih gubitaka prilikom punjenja (a uvijek ima, pogotovo jer je ulazni napon 5V, a baterijske ćelije se pune naponom od 4,2V).

 

Ako se powerbank puni strujom od 0,5A, to je 20+ sati punjenja.

 

Ako misliš da negdje postoji neki problem, onda ti je prvi korak dijagnosticirati kolikom strujom se baterije pune. Je li to 0,5A, 1A, 2A? Imaš mjerač potrošnje struje? Uštekaj punjač u njega pa gledaj koliko W snage ti punjač povuče kad puni powerbank. Daleko bolje bi bilo da imaš USB mjerač napona i jakosti struje, znači nešto poput ovog.

 

Ako ti se powerbank puni preslabom strujom, nekoliko razloga može biti:

  • preslab "punjač" (AC-DC adapter) - ako nije riječ o renomiranoj marki, nije nužno da će specifikacije odgovarati stvarnosti
  • pretanki vodiči u USB kabelu i/ili predugačak kabel
  • interna elektronika powerbanka, koja bi (prejako) ograničila jakost struje punjenja.

 


EDIT:

Joj, zaboraio sam da se za "punjače" struja specificira za 5V, a kod powerbankova kapacitet baterije se specificira kod 3,7V (jer je to nazivni napon li-ionskih ćelija u njima). Znači, navedeno trajanje punjenja bit će nešto kraće, ali opet ne mnogo kraće.

 

Gremlin144 kaže...

ja sam kupio jednu bateriju od 20 000 i jednu od 70 000, ova od 70 000 ima kapacitet koda je 7000, pa preporučujem ne kupovati ništa više od 20 000, jer vjerojatno je to samo neki trik.

Uzmeš šarafciger, otvoriš je i pogledaš što se u njoj nalazi. Vjerojatno dvije li-polimerske baterije, svaka kapaciteta od nekoliko Ah.

 

Kad su u pitanju powerbankovi i Li-ionske baterije, preporuka je kupovati isključivo one s izmjerenim, provjerenim kapacitetom. Razlog tome je jasan sam po svebi - većina baterija i powerbankova koji se mogu kupiti preko online servisa na kojima se prodaje roba iz Kine i sličnih zemalja (pa nema kontrole ni odgovornosti) ima lažiran kapacitet.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 14:42 (mbaksa).
14 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
Geek kaže...

Koliko vam se dugo puni xiaomi powerbank od 10 000mAh?

 

Stavio sam ga na punjač od Sonya koji ima 1.5A i kroz cijelu noć ga nije napunio (cca. 9 sati), s tim da nije bio skroz prazan nego je imao jednu crticu. 

 

Da li ga je možda bolje stavit punit s kabelom s kojim je došao ili s nekim boljim punjačem koji ima 2.1A?

 Puni s kabelom koji si dobio s power bankom za početak pa ćeš vidjeti razliku.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
9 godina
odjavljen
offline
Externe baterije - power bank

http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_187685.html

 

jel ovo provjereni original? 

ima mozda di jos jeftinije?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2016 19:17 (kbenzema).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Externe baterije - power bank
Original je. Džabe ga nećeš dobiti. Cijena je super
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Externe baterije - power bank

oke pitam, jer sam prije uzeo 10400mah s geekbuyinga, jednom sam ga koristio pa cu ga probat prodat i uzet ovaj

16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank

Zanimljivo je da kad čovjek na slikama gleda usporedbu veličine 10400 (ima 4 18650 baterije) i 10000 (ima 3 18650 baterije) mAh, ne čini mu se baš neka tako velika razlika. A uživo ovaj od 10000 mAh je osjetno manji i praktičniji, tako da je ovog od 10400 mAh teško ikome preporučiti.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Externe baterije - power bank
Istina, frendu sam naručio ovaj od 10000 mAh i mogu reći da su u visinu isti, ali je ovaj uži bar za cm, ako ne i vise, te samim tim ljepse izgleda. E sad, kolko se osjeti ta razlika jer velis u 10400 je jedna baterija vise?
16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
kbenzema kaže...
Istina, frendu sam naručio ovaj od 10000 mAh i mogu reći da su u visinu isti, ali je ovaj uži bar za cm, ako ne i vise, te samim tim ljepse izgleda. E sad, kolko se osjeti ta razlika jer velis u 10400 je jedna baterija vise?

Jedna baterija je više, ali su baterije u 10400 manjeg kapaciteta. Nisam testirao koliki im je stvarni kapacitet (koristim ih jednom mjesečno kod snimanja, za snimač zvuka - nisam još ni jednom ni jednog ispraznio do kraja). Ne bih se iznenadio kad bi baterije u novom/manjem izdržale manji broj ciklusa punjenja/pražnjenja, ali ako bi kapacitet uslijed trošenja baš toliko značajno pao kroz koju godinu, uvijek možeš kupiti drugi.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Externe baterije - power bank
Ma dobro, neka izdrzi 2 god, super, jer cu ga koristit samo pri putovanju, a to nije tak cesto. S ovim sam lumiu 920 napunil 4 puta od 20-100%, i jos se nije ispraznil do kraja. Stvarno odlicno, kad bi tak otprilike i ovaj noviji izdrzal, to bi bilo odlicno.
15 godina
offline
Externe baterije - power bank

uzea san na banggood.com 4 x xiaomi power bank 10k mah. 40 € sve skupa

dosa zuti papir, ja otisa u postu i unutra 3 komada.

jel to carina zakinila jednog?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
jojo_surf kaže...

uzea san na banggood.com 4 x xiaomi power bank 10k mah. 40 € sve skupa

dosa zuti papir, ja otisa u postu i unutra 3 komada.

jel to carina zakinila jednog?

Možda su ti pošiljku namjerno razdijelili na dvije. Na powerbankove, kao i sve ostalo što u sebi ima punjive litijske baterije, ne gleda se blagonaklono, jer predstavlja sigurnosni rizik.

15 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
mbaksa kaže...
jojo_surf kaže...

uzea san na banggood.com 4 x xiaomi power bank 10k mah. 40 € sve skupa

dosa zuti papir, ja otisa u postu i unutra 3 komada.

jel to carina zakinila jednog?

Možda su ti pošiljku namjerno razdijelili na dvije. Na powerbankove, kao i sve ostalo što u sebi ima punjive litijske baterije, ne gleda se blagonaklono, jer predstavlja sigurnosni rizik.

Ma na posiljci pise da je ukupna tezina 1 kg. a tezina 1 power bank je 207 grama. znaci 4 power bank 830 grama + njihove kutije i taman nekih 1 kg....

16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
jojo_surf kaže...
Ma na posiljci pise da je ukupna tezina 1 kg. a tezina 1 power bank je 207 grama. znaci 4 power bank 830 grama + njihove kutije i taman nekih 1 kg....

Izvaži cijeli paket (powerbankovi, njihova pakiranja, USB kabeli, koverta) umjesto da napamet zbrajaš. Također, jesi siguran da je tih napisanih 1 kg izvagana masa paketa? Da ne bi ispalo da to znači da je to paket do mase od 1 kg.

 

Da ga je carina otvorila, onda bi vidio da je paket otvaran, i bio bi zaljepljen bijelom trakom na kojoj crnim slovima piše Pošta carinjenja - primjer.

 

Ako Banggood nije razdijelio pošiljku u dva paketa (ili recimo da su jednostavno greškom stavili jedan powerbank manje), veća je vjerojatnost da je paket otvoren na kineskoj carini i da je tamo izvađen jedan powerbank.

 

E sad - da si snimio otvaranje paketa, imao bi dokaz da si primio samo tri, umjesto četiri komada.

9 godina
odjavljen
offline
Externe baterije - power bank

a jel ima ko za preporucit kakav dobar solarni punjac?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
mbaksa kaže...
jojo_surf kaže...
Ma na posiljci pise da je ukupna tezina 1 kg. a tezina 1 power bank je 207 grama. znaci 4 power bank 830 grama + njihove kutije i taman nekih 1 kg....

Izvaži cijeli paket (powerbankovi, njihova pakiranja, USB kabeli, koverta) umjesto da napamet zbrajaš. Također, jesi siguran da je tih napisanih 1 kg izvagana masa paketa? Da ne bi ispalo da to znači da je to paket do mase od 1 kg.

 

Da ga je carina otvorila, onda bi vidio da je paket otvaran, i bio bi zaljepljen bijelom trakom na kojoj crnim slovima piše Pošta carinjenja - primjer.

 

Ako Banggood nije razdijelio pošiljku u dva paketa (ili recimo da su jednostavno greškom stavili jedan powerbank manje), veća je vjerojatnost da je paket otvoren na kineskoj carini i da je tamo izvađen jedan powerbank.

 

E sad - da si snimio otvaranje paketa, imao bi dokaz da si primio samo tri, umjesto četiri komada.

 Ja sam kontaktira banggood i rekli su mi da ce bez problema resend jos jedan power bank. jutros su mi ga poslali.

ali ne radi se sad o tome, mene samo zanima di je taj jedan zavrsia. paket je bia otvaran i zalijepljen najobicnijom selotejp trakom. (mislin da su to u posti uzeli)

zva san Kontaktnog centra Hrvatske pošte 072 303 304 i oni upravo istrazuju. ali su mi rekli da za ubuduce moram pakete otvarat ispred sluzbene osobe HP.

 

ovdje sam stavia sliku email-a sta san napravia danas. stavia bi na bug forum sliku ali je premala onda. poslano na potrazni@posta.hr

KLIK

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2016 11:50 (jojo_surf).
16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank

Bojim se da nikad nećeš saznati gdje je završio taj jedan. Eto, vjerojano ga je netko maznuo (Banggood ga je sigurno poslao u neoštećenoj vreći, a carina ako ga službeno otvara, zalijepi svojim lako identificirajućim selotejpom). Mislim, što ti pošta uopće i može reći? Da su paket vagnuli kod primanja i to zabilježili u svoj informacijski sustav, onda bi se barem znalo je li nestao prije nego su paket primili, ili poslije. A sad, ako ne važu svaki paket...

 

Eto, ovo ti je škola. Ako paket stigne u "oštećenoj" vreći ili koverti, otvoriti pred poštarom i snimati (u namjanju ruku snimati - mobitelom ako ničim drugim).

16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
kbenzema kaže...

a jel ima ko za preporucit kakav dobar solarni punjac?

 

8 godina
neaktivan
offline
Externe baterije - power bank

Uzela bih si taj xiaomi power bank o kojem najviše pričate, ali me zanima da li se mogu u njega uštekati type c usb-om. 

U dolasku mi je mi4c koji ima type c, a na banggoodu nigdje ne spominju da je kompatabilan pa me zanima što znate o tome, jel trebam kupit konverter ili još neki kabel i koji? Hvala na pomoći.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Normalno ce raditi, taj konektor ide u mob a druga strana je usb. Jedino ga neces moci puniti tim kablom nego s ovim koji dodje uz njega
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Evo dosao meni jucer xiaomi powerbank od 20000mAh sa xiaomiforsale, za razliku od starog dosao je sa malo duzim kablom, nazalost nemam brzi punjac 9/2 da vidim jer puni brze ali dok nabavim testirat cu
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
odjavljen
offline
Re: Externe baterije - power bank
Patrick_cro kaže...
Evo dosao meni jucer xiaomi powerbank od 20000mAh sa xiaomiforsale, za razliku od starog dosao je sa malo duzim kablom, nazalost nemam brzi punjac 9/2 da vidim jer puni brze ali dok nabavim testirat cu

 

Imaš možda i od 10000 mAh, ili da posudiš od nekog pa da baciš usporedbu kolko je ovaj veći/širi?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 11:59 (kbenzema).
16 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Nemam sada kod sebe, imam jedan u hrv kod mlađeg brata, ovdje jos imam jedino od 16000mah. Mislim da nije duplo veci makar ima dupli kapacitet. Jedino ako hoces izmjerim dimenzije pa postam
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
odjavljen
offline
Re: Externe baterije - power bank
Patrick_cro kaže...
Nemam sada kod sebe, imam jedan u hrv kod mlađeg brata, ovdje jos imam jedino od 16000mah. Mislim da nije duplo veci makar ima dupli kapacitet. Jedino ako hoces izmjerim dimenzije pa postam

 

Ma ne treba, to vidim i na netu, mislio sam ovak baš vidit usporedbu. Tnx svejedno

 

p.s. na gearbestu si mogao 50kn jeftinije proci

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 11:59 (kbenzema).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice