LG Nexus 4 [Official Thread]

poruka: 1.532
|
čitano: 274.645
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
juwa kaže...

Ekipa, meni stiže navečer u Hrv iz Njem, dobim ga sutra tokom dana. Jedva čekam {#}

 

napatio sam se dok sam ga nabavio jer je svaki put bio rasprodan u roku 2-3 sata.

Sada imam Galaxy Nexus tako da ću usporediti napredak {#}

Očekujte recenziju i koji pikčr. 

Ja imam rodbine u Njemačkoj pa samo čekam da opet bude dostupan na play storeu. Naravno 16 Gb verzija se uzima :)

14 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Načekat ćeš se preko playstorea...

 

Preko playstorea nije mi kartica prolazila tako da je frend koji živi gore rezervirao u MediaMarktu i kad se pojavio došao po njega. Je 300 kn više, al i preko MM-a se rasprodao u manje od 3 sata. 

Ovaj N4 puštaju na kapaljku, a po zadnjem navodno stopiraju proizvodnju do daljnjeg (?)

 

http://mob.hr/sto-se-dogada-s-nexusom-4-i-sto-to-planiraju-lg-i-google/

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2013 15:11 (juwa).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

juwa: čestitam na kupnji, obavezno javi dojmove.. :)

 

ja ga tražim već duže vrijeme, ali nema ga nigdje po normalnoj cijeni (sve neke lude cifre od 4500-5000...)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
juwa kaže...

Načekat ćeš se preko playstorea...

 

Preko playstorea nije mi kartica prolazila tako da je frend koji živi gore rezervirao u MediaMarktu i kad se pojavio došao po njega. Je 300 kn više, al i preko MM-a se rasprodao u manje od 3 sata. 

Ovaj N4 puštaju na kapaljku, a po zadnjem navodno stopiraju proizvodnju do daljnjeg (?)

 

http://mob.hr/sto-se-dogada-s-nexusom-4-i-sto-to-planiraju-lg-i-google/

Ne žurim se nešto posebno. {#}

 

Ali nema telefona koji je ovako brz za uobičanje radnje (premotat na 2:40):

 

Niti će ga biti do idućeg Nexusa {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2013 0:24 (Dkc).
14 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

To ćemo isprobati kroz nekih 10-ak min kad mi napokon stiže u ruke {#}

ujutro javim dojmove

Moj PC  
4 0 hvala 2
15 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

ja sam ipak odlucio uzeti nexus 4, isprobat cu ga na sebi pa ako bude sljakao kak treba onda uzimam i za curu, 300$ je fkt sitnica za takav mob, najvise ce me kostat fedex ili dhl kad cu poslat za hrvatsku xD

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
Blade18 kaže...

ja sam ipak odlucio uzeti nexus 4, isprobat cu ga na sebi pa ako bude sljakao kak treba onda uzimam i za curu, 300$ je fkt sitnica za takav mob, najvise ce me kostat fedex ili dhl kad cu poslat za hrvatsku xD

 Na ovo najvjerovatnije ide carina i pdv, jedino ako budes imao srece...

 

edit: Ja sam definitivno odustao od nexusa 4, a i da nisam, nedostupan je na google play i ko zna kad ce biti ponovo na stanju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2013 4:42 (vlado0550).
15 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

a jel ima veze ako je kutija otvorena i ono da se vidi da mobitel nije nov nego da je koristen?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
Blade18 kaže...

a jel ima veze ako je kutija otvorena i ono da se vidi da mobitel nije nov nego da je koristen?

 To prolazi ako neko mobitel nosi sa sobom preko granice, ovako imas pravo na poklon, nisam sigurna do koje vrijednosti (ali je sigurno manje od 300$), ipak sacekaj da ti se javi neko ko je porucivao, ja nisam.

14 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Iskreno, nisam ga još uspio istestirat kak spada jer je vani napadalo bijelih govana a i radim {#}

 

 

ovako na prvu, uređaj je strašan, kvaliteta izrade je puno bolja od plastičnog samsunga, iako su skoro iste težine. 

Po dimenzijama su slični, iako imam dojam kao da je N4 malo širi i niži, što mi je super jer mi bolje leži u ruci.

Što se tiče tipki za paljenje/gašenje ekrana i zvuk, nekako su gnjecave pa će mi trebati malo vremena da se naviknem.

 

E sad što se tiče ekrana, GN sa SuperAMOLEDOM ima dosta bolji prikaz boja, na N4 mi sve djeluje nekako isprano. Mogu uslikat jedan pored drugog da se vidi razlika.

 

Oba mi vrte JB 4.2.1. tako da software nema nikakvih razlika i to ću preskočiti, jedino što je na N4 sve puuuno fluidnije. Daleko od toga na GN loše radi, al kad gledam uređaje jedan pored drugog, dodatne 2 jezgre čuda rade {#}

Isto sam primjetio i na Chromeu, koji na GN ima poneki lag, dok na N4 još nije bilo nijednog. Ali surfao sam možda 5 min tako da nemam još pravi dojam {#}

 

 

Bateriju ćemo vidjet kako će se ponašati nakon što odradi par ciklusa punjenja, zasada je na 75%, skinut je sa punjača malo prije 8, imam 1h 6min on screen time i igrao sam na njemu nekih 15-ak min NFS. Na GN mi je baterija trajala nekih 16 i pol do 17 sati uz heavy korištenje.

 

Ako nekoga zanima benchmark, imate ga u prilogu

 

 

Kasnije okinem koju fotku i video, ako imate još kakvih pitanja navali {#}

Quadrant standard Quadrant standard
Moj PC  
8 0 hvala 5
13 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Evo Maxovo otpakiravanje mobitela na HighOnAndroid: 

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Evo par slikica od maloprije:)

 

s obzirom da je osvjetljenje vani nikakvo i malo su mi se ruke tresle jer je zima, čisto sam zadovoljan {#}

 

 

cetvrta je slikana s HDRom 

 

 

 

edit: dodano par slika iz maksimira :)

prva prva
druga druga
cetvrta cetvrta
peta peta
sesta sesta
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2013 17:14 (juwa).
Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]
za uvijete koji su slike su super
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Evo i moj primjerak je stigao neočekivano ranije {#}
Slike služe kao dokaz, a dojmove otavim prvom prilikom {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2013 20:16 (steve90).
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

fak it... zelim to, ali naravno sve je sold out, citao sam po nekim forumima da su cak i zaustavili proizvodnju zbog nekog *ranja, decki koji imate nexus, jel primjecujete taj neki lag kod zumiranja ili cega vec?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

specificiraj, što se zumira? slike? gdje si našao info o tom problemu? ja sam vidio da samo neki uređaji imaju problema sa ekranom, znaju imat žute mrlje, jako se vidi kad je mrak i brightness na max. 

Kod mene tog nema {#}

I skužio sam kod kamere, ako uloviš sunce pod nekim kutem znaju biti ljubičaste točke, isti problem koji je imao iphone 5.

 

http://gadgetian.com/44483/google-nexus-4-camera-produces-purple-lens-flare-haze/

 

evo video za zumiranje slika, kod mene radi bez greške. Malo mi je nespretno sa lijevom rukom :p

 

https://www.dropbox.com/s/sosmupywlanppre/2013-01-15%2019.50.48.mp4

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2013 20:03 (juwa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

ne mogu pogledat video jer je kompanija stavila zabranu na sve kaj ima veze s zabavom, ali navodno da se osjeti lag kod pisanja poruka, da ti kao je prihvaca unos te u browseru, ali sto se tice browsera radi se o chromeu koji nije ni sijena onom istom na desktopu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
juwa kaže...

specificiraj, što se zumira? slike? gdje si našao info o tom problemu? ja sam vidio da samo neki uređaji imaju problema sa ekranom, znaju imat žute mrlje, jako se vidi kad je mrak i brightness na max. 

Kod mene tog nema {#}

I skužio sam kod kamere, ako uloviš sunce pod nekim kutem znaju biti ljubičaste točke, isti problem koji je imao iphone 5.

 

http://gadgetian.com/44483/google-nexus-4-camera-produces-purple-lens-flare-haze/

 

evo video za zumiranje slika, kod mene radi bez greške. Malo mi je nespretno sa lijevom rukom :p

 

https://www.dropbox.com/s/sosmupywlanppre/2013-01-15%2019.50.48.mp4

 

 

 

Da ima lagga, to jest nije lag vec pogledaj kada ti krenes zumirat s prstima a kada se slika krene povecavat. Meni ovako na videu izgleda da tek kada prste razmaknes preko 1 cm krene zumirat.

14 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

znači dok mi to nisi reko nisam ni kužio, sad sam probao na GNexusu i stvarno je lol

mislim, meni je to toliko zanemarivo, nije da svaki dan zumiram slike {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Što se tiče pisanja poruke i ostalog unosa teksta, tu nema nikakvog laga, bar ja ne osjetim. Čak mi je nekako jednostavnije pisati na ovoj tipkovnici nego na onoj koja je bila na One X-u. Kod pinch to zoom-a, postoji taj nekakav "lag" kada mobitel počne zumirati, ali to je već netko stavio link na video gdje se vidi da je to softverski i da se može zaobići korištenjem druge galerije (ja nemam potrebe za tim). Ali ako postavim prste odmah razmaknute cca 1cm na ekran, kao da tog "laga" onda uopće nema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2013 10:25 (steve90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Naručen i čeka u Americi kod frenda. Za mjesec dana idem tamo pa ćemo vidjeti da li je dobra zamjena za iPhone. ;)

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
mfrankovic kaže...

Naručen i čeka u Americi kod frenda. Za mjesec dana idem tamo pa ćemo vidjeti da li je dobra zamjena za iPhone. ;)

 Narucen kako? Na google play je rasprodat na amazonu je nekih 500$!

15 godina
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

ja svaki dan provjeram play store i uvijek je rasprodan tak da neznam kad ti ga je frend kupio :D
500$ sigurno necu dati za N4 jer znam da kad skesiram 500$, da ce drugi dan biti dostupan opet za 300...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]
el presidente http://www.speedtest.net/result/1631331270.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
vlado0550 kaže...
mfrankovic kaže...

Naručen i čeka u Americi kod frenda. Za mjesec dana idem tamo pa ćemo vidjeti da li je dobra zamjena za iPhone. ;)

 Narucen kako? Na google play je rasprodat na amazonu je nekih 500$!

Amazon. Lovu sam već imao rezerviranu. Bilo je samo pitanje da li ću uzeti HTC 8X, Nokiu 820 ili Nexus 4. Bog zna kada će opet bit dostupan na Google Play i koliko će se morat čekat ...

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
mfrankovic kaže...
vlado0550 kaže...
mfrankovic kaže...

Naručen i čeka u Americi kod frenda. Za mjesec dana idem tamo pa ćemo vidjeti da li je dobra zamjena za iPhone. ;)

 Narucen kako? Na google play je rasprodat na amazonu je nekih 500$!

Amazon. Lovu sam već imao rezerviranu. Bilo je samo pitanje da li ću uzeti HTC 8X, Nokiu 820 ili Nexus 4. Bog zna kada će opet bit dostupan na Google Play i koliko će se morat čekat ...

 Neznam koliko si platio, ali skup je na amazonu, ja sam gledao i preko 500$ za 8GB, a do 600$ za 16GB, za toliko cu radije cekati google play ili uzeti nesto drugo.

16 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
vlado0550 kaže...

 Neznam koliko si platio, ali skup je na amazonu, ja sam gledao i preko 500$ za 8GB, a do 600$ za 16GB, za toliko cu radije cekati google play ili uzeti nesto drugo.

$550, 16 GB verzija. Kao što rekoh, toliko sam i mislio potrošiti na novi telefon. iPhone imam već dvije godine i došlo je vrijeme da ga se zamjeni. Pokušao sam ga naručiti preko Njemačkog Google Play Store-a ali nisam bio dovoljno brz. Idem u 2. mjesecu u SAD pa mi je ovo bila prilika, nemam vremena čekad da se pojavi na Google Storeu pa da opet plane kao zadnji puta.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
16 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Evo za sve koji čekaju (intervju s jednom od direktorica u LG France):

 

According to Robin, by mid-February there will be no more "tension" in the market. LG is increasing unit shipments as quickly as it can, but jumps in production won't actually be felt in the marketplace until six weeks after the ramp-up starts (which makes sense).

 

Ukratko ubrzo bi se trebali pojaviti, a do kraja sredinom drugog mjeseca 'navala' će prestati.

 

http://www.androidpolice.com/2013/01/17/redditor-translates-lg-france-exec-interview-revelations-about-the-nexus-4-launch-and-supply-problems/

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 4 [Official Thread]

Ja vise nemam namjeru davati 550$ za telefon koji se prodaje za 350$, mozda nekada kad je tek izasao da sam ga ugrabio bi dao i toliko, ali sada ne, evo najava i Nexusa 5.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG Nexus 4 [Official Thread]
vlado0550 kaže...

Ja vise nemam namjeru davati 550$ za telefon koji se prodaje za 350$, mozda nekada kad je tek izasao da sam ga ugrabio bi dao i toliko, ali sada ne, evo najava i Nexusa 5.

 

Živi bili pa vidjeli. Za $550 ću ga uvijek u HR prodat ako dođe do toga. ;) A netko je spomenuo HTC Butterfly. Expected Price: $844.44 appro. :D Pa ti vidi.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2013 16:39 (mfrankovic).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice