Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

poruka: 714
|
čitano: 143.416
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Aceruser kaže...

, i dalje drzim da je 930 vrh vrhova sto se tice "premium" izgleda i osjecaja u rukama. 

 Slažem se s tim, 950 su tu podbacile, a 930 je dalo lijepša..

Sve ostalo je daleko ispred 930, a kamera se nemre uspoređivat uopće sa 930..

 

Tak da jedino kaj izvlači 930 je dizajn i to je to..

15 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Da da baš to, 950 kamera je hubble teleskop a na 930 mlin krunjač, 99% korisnika bi odma prepoznali koja je slika s kojeg uređaja, jasno ko dan
16 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Mada i dalje mislim da će kod kupnje bit presudan OS, i to je ono kaj će ljudi dvojit oko toga, niš drugo, dizajn je još kak tak, al mislim da je većini trn u oku OS i manjak aplikacija, definitivno..

Jer da je Lumija na androidu definitvno bi došlo do nestašice uređaja

 

Mislim da je OS taj koji određuje kod kupnje uređaja i to će bit presudan trenutak..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

koji manjak aplikacija? sve što treba je tu. taj argument koriste oni koji nisu ni vidjeli WP ili su ga vidjeli prije 3 godine.... i ako vam neka aplikacija fali što se ne žalit autoru da ju napravi (ili popravi) na WP... što više dosadan autoru, možda i prije bude :)

 

WP dapače ima mnoge pluseve u svojem OS-u naspram Androida ali ljudi ipak više preferiraju piratstvo i customizacije otvorenog OS-a pa radije onda uzimaju android unatoč "opasnostima" koje vrebaju iza toga... Microsft prvenstveno je želio da napravi siguran OS i to donosi neka ograničenja i izbacivanje jave što developerima ne ide na ruku...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2015 15:02 (dadn).
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
dadn kaže...

koji manjak aplikacija? sve što treba je tu. taj argument koriste oni koji nisu ni vidjeli WP ili su ga vidjeli prije 3 godine.... i ako vam neka aplikacija fali što se ne žalit autoru da ju napravi (ili popravi) na WP... što više dosadan autoru, možda i prije bude :)

 

WP dapače ima mnoge pluseve u svojem OS-u naspram Androida ali ljudi ipak više preferiraju piratstvo i customizacije otvorenog OS-a pa radije onda uzimaju android unatoč "opasnostima" koje vrebaju iza toga... Microsft prvenstveno je želio da napravi siguran OS i to donosi neka ograničenja i izbacivanje jave što developerima ne ide na ruku...

 

A koga da ugnjavim? Google jer nema hangoutsa i drivea? Microsoft jer im je Skype bolji na Androidu i iOS-u?

Da pošaljem mail Supercellu da izradi igru na kojoj zarađuje desetke milijuna dolara na Androidu i iOS-u?

 

Nemamo mi korisnici volje za kontaktiranjem developera. Ladno nas zaboli jer mi hoćemo kad kupimo proizvod da je to - to.

Microsoft je taj koji treba  nešto ponuditi developerima. Ja sam na WP-u bio još s Omniom 7. Od tad slušam priče da će aplikacije i developeri doć sa svakom idućom verzijom. 

Evo sad će na 7.5, sad će na 8, sad će na 8.1, sad će na 10, sad će vidjeti svi! A ništa. Uvijek nešto fali..

 

Meni se Windows 10 Mobile sviđa, dobar je OS, i da ima aplikacija čak bi razmislio da ostanem na njemu.

 

Ali kad vidim da moram izvodit neka kemijanja samo da bi video poslao u WhatsAppu, da ne mogu tipkovnicu neku normalnu stavit s hrvatskim jezikom, a bez sastrane ččšđćž

 

Kažem, OS je dobar, dapače, u nekim stvarima bolji i od iOS-a i od Androida. Ali aplikacije su koma, i tu smatram da Microsoft treba preuzeti palicu i nešto napraviti. Ne zanima me što, ali siguran sam da treba.

youtube.com/mislavbusic
10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Čuo sam i da je navodno Outlook na Androidu bolji neg na WPu, što bi fakat bilo sramotno da njihove aplikacije budu takve. 

Osim toga, nema korisnika bez ponude aplikacija, nema ponude aplikacija bez većeg broja korisnika i tako u krug, jer se nikome baš ne isplati radit aplikaciju za 3% udjela i održavat ju ažuriranjima, uz to pitanje je i revenuea koji se dobije ponudom te aplikacije i načina na koji se zarađuje itd.

 

Nisu samo aplikacije problem WPa, već kronično nerješavanje bugova, Endgadget spominje problem kod korištenja Windows Hello, kad ne uspije očitat onda treba čekat 15 minuta da se dobije mogućnost ukucavanja PINa, navodno postoji workaround al jebote 15 minuta??? Umrem bez mobitela za to vrijeme... A onda i monthly view u kalendaru ima navodno neke probleme ili sa notifikacijom ili reminderom i to navodno vuče još od 7ice, d bi bilo popravljeno zadnjim updateom na 8.1 i sad ponovno vraćeno. I to sve veli lik koji je fanboy WPa. 

13 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
zvonac kaže...
Aceruser kaže...

, i dalje drzim da je 930 vrh vrhova sto se tice "premium" izgleda i osjecaja u rukama. 

 Slažem se s tim, 950 su tu podbacile, a 930 je dalo lijepša..

Sve ostalo je daleko ispred 930, a kamera se nemre uspoređivat uopće sa 930..

 

Tak da jedino kaj izvlači 930 je dizajn i to je to..

Kamere se nemogu usporedjivat ali je kamera na 930 i dalje vise nego vrhunska, sada ispada da je bila tesko smece?!

Isto tako i iznutrice se nemogu usporedjivat i tu naravno 950 gazi ali pazi mi sada pricamo o dva uredjaja izmedju kojih je razmak od godine i pol tj 18 mjeseci, ja i dalje drzim da je 930 vrhunski fluidna i da radi "posao", zbilja nevidim svrhu da se sada 930 gazi kao neki out-date uredjaj jer to sigurno nije.

U svrhu toga sam i napisao da kao vlasnik 930-tke nemam namjeru prelaziti na 950 jer nesmatram da mi nudi nista "prerevolucionarno", naravno da ako netko kupuje sada novi mobitel da ce kupiti 950 ispred 930. 

16 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Aceruser kaže...

Kamere se nemogu usporedjivat ali je kamera na 930 i dalje vise nego vrhunska, sada ispada da je bila tesko smece?!

Isto tako i iznutrice se nemogu usporedjivat i tu naravno 950 gazi ali pazi mi sada pricamo o dva uredjaja izmedju kojih je razmak od godine i pol tj 18 mjeseci, ja i dalje drzim da je 930 vrhunski fluidna i da radi "posao", zbilja nevidim svrhu da se sada 930 gazi kao neki out-date uredjaj jer to sigurno nije.

U svrhu toga sam i napisao da kao vlasnik 930-tke nemam namjeru prelaziti na 950 jer nesmatram da mi nudi nista "prerevolucionarno", naravno da ako netko kupuje sada novi mobitel da ce kupiti 950 ispred 930. 

 Nije smeće, al je dost iza G4, S6 i ostalih novijih uređaja.

 

930 je za mene razočaranje, prvo, mob je (očito tvornička kontrola dost nije pazila) sfušan, drugo, baterija je "premala" za taj tip uređaja, imao sam lumiju dva puta u razmaku 10tak mj. tak da znam o čem pričam.

Da se razumijemo, ne velim da je mob smeće, zapravo mob je još i dan danas odličan, fotić je ok, dok je svijetla, video je jako dobar, ali, očito utjecaj vremena nosi svoje, tak da i 930tka budi sjećanja nekadašenjeg flagšipa u vidu nostalgije na neka bolja vremena pod kapom nokije..

Po meni, 930 nije trebala ugledat svijetlo dana dok ne srede neke mušice (zijevanje rubova ekrana, purple tint, mahnito zagrijavanje mobitela itd.)

 

950 je samo očiti napredak odnosno slijed događaja prethodnih uređaja win smartfona za koje velimo da su flagšip uređaji..

 

Da se razumijemo, ni jedan uređaj ne nudi nekaj "prerevolucionarno", ak ćemo tak gledat, onda tehnika nebi išla napred i sve ostalo ne bi imalo smisla, ko zna di bi onda bili, ak bi tak gledali na stvari..

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2015 20:28 (zvonac).
13 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
zvonac kaže...

 

Nije smeće, al je dost iza G4, S6 i ostalih novijih uređaja.

 

930 je za mene razočaranje, prvo, mob je (očito tvornička kontrola dost nije pazila) sfušan, drugo, baterija je "premala" za taj tip uređaja, imao sam lumiju dva puta u razmaku 10tak mj. tak da znam o čem pričam.

Da se razumijemo, ne velim da je mob smeće, zapravo mob je još i dan danas odličan, fotić je ok, dok je svijetla, video je jako dobar, ali, očito utjecaj vremena nosi svoje, tak da i 930tka budi sjećanja nekadašenjeg flagšipa u vidu nostalgije na neka bolja vremena pod kapom nokije..

Po meni, 930 nije trebala ugledat svijetlo dana dok ne srede neke mušice (zijevanje rubova ekrana, purple tint, mahnito zagrijavanje mobitela itd.)

 

950 je samo očiti napredak odnosno slijed događaja prethodnih uređaja win smartfona za koje velimo da su flagšip uređaji..

 

Da se razumijemo, ni jedan uređaj ne nudi nekaj "prerevolucionarno", ak ćemo tak gledat, onda tehnika nebi išla napred i sve ostalo ne bi imalo smisla, ko zna di bi onda bili, ak bi tak gledali na stvari..

 

Normalno da je 930 dosta iza G4 i S6 kada je to generacija Z2, G3 i S5, to je jednostavno neusporedivo kao i 930 sa danasnjom 950 koja je slazem se ociti napredak i upgrade i da ima palac gore :) Ali opet kazem ali, prosjecni korisnik nece biti zakinut za previse stvari da bih bio primoran lanjski flagship mijenjati za ovogodisnji :P

Inace moju "black" 930-ku sam dobio "bez pitanja" na racun firme kao poslovni korisnik (inace je licno nikad nebi kupio) i nakon kraceg perioda navikavanja sam se totalno navukao na nju. Meni je uredjaj sasvim ok i bez nekakvih gore navedenih vecih musica, zijevanja i zagrijavanja i sl. (neigram igre), jedina mana je u pocetku bila katastrofalan app support ali to je stara prica. Sada prekidam daljnu diskusiju da nezatrpavamo temu s raspravom o 930. Reci cu samo long live 950 (uz sarkazam: do iduceg flagshipa):D 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
930 DOSTA iza G4 ili S6?? A po čemu to S6 ili G4 jako odskaču od te "stare" generacije? Kakvo blebetanje u prazno...
Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Ne možeš uspoređivat procesnu moć na novim procesorima sa starima... Vjerujem da je razlika u detaljima i postobradi. Al u principu ono što od početka ovdje govorim, danas je razlika u nijansama i smješno je decidirano tvrdit da je bilo koji od modela /g4, s6 ili 950) najbolji. Svi imaju mane i vrline i tu do izražaja dolazi samo oko fotografa...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
bubimir13 kaže...

Ne možeš uspoređivat procesnu moć na novim procesorima sa starima... Vjerujem da je razlika u detaljima i postobradi. Al u principu ono što od početka ovdje govorim, danas je razlika u nijansama i smješno je decidirano tvrdit da je bilo koji od modela /g4, s6 ili 950) najbolji. Svi imaju mane i vrline i tu do izražaja dolazi samo oko fotografa...

 Ha, ti vjeruj i dalje... Naime, nema ničeg posebnog, nikakav značajniji skok nije napravljen po pitanju procesora u zadnjih nekoliko godina. Većinom se sve svodi na smanjivanje procesa i stavljanje više tranzistora, pri čemu NAVODNO se manje zagrijavaju. Što u praksi baš i nije istina, jer Snapdragoni se griju i dalje nenormalno. A za krajnjeg korisnika dobitak u performansama je gotovo pa nezamjetljiv (u odnosu npr. Snapdragon 801 vs 810) - imam upravo u rukama i Galaxy S6 i S5 pa znam o čemu govorim; ništa S5 nije puno lošiji od S6, S6 je samo (možda) ljepši. Dapače, po funkcionalnosti S5 je čak i bolji (vodootporan, izmjenjiva baterija i SD kartica). Dakle, sve je to li-la, i dalje u suštini nema ničeg revolucionarnog. čak će oba mobitela uredno dobiti i svoju nadogradnju na novi Marshmallow. Jedino objektivno je da su Windowsi brži i bolje optimizirani od Androida, pa čak i od iOSa. Zato je šteta da su napravili ovako ružne, neprivlačne mobitele i što MS tvrdoglavo gura svoju politiku, koja će ih na kraju (ako ne odustanu od toga) otjerati u grob. Masu aplikacija koje su na Androidu besplatne, MS naplaćuje, a ktome neke uopće i ne rade kao na Androidu. Kad ktome dodamo još manje mogućnosti i puno restrikcija, dolazimo do zaključka da su Windows mobiteli namijenjeni jedino potpuno nezahtjevnim korisnicima, i to pogotovo onima koji ne žive na ovim prostorima. I ponavljam - nažalost, jer Windowsi imaju puno više potencijala od smušenog, problematičnog Androida.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 18:42 (Danyel).
15 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Sto se tice Lumija i Win phoneova, Lumia 1020 mi je bila dobra. Manja nego sto sam navikao,ali fotic mrak. Video nesto losiji,ali fotke...

A sto se Microsofta tice, uhvatili su se odlicnog igraca, XIAOMIa, i ako i s njima budu imali dobre low budget smartfone, brzo ce povecati udio u OSovima!

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Baš su konkurentne cijene,nema šta. Moraš biti udaren u glavu da daš kroz pretplatu 10.000 kn na dvije godine. Bila to Lumia, iPhone ili bilo koji drugi mobitel.
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

nije moja... već od jednog kolege koji se požurio... nikako ne radi Here Drive, ne može probat preko interopa jer je ostavio laptop u firmi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Pošto uzimam L950 kroz par dana zanima me nesto vezano za wireless punjace. Da li je sve jedno koji uzmem(jeftinjara s ebaya) ili trebam pazit na neke stvari? Koliko kuzim ima neki novi qi standard koji kao ima brze punjenje i koriste ga S6, al ne znam dal je taj standard kompatibilan s lumiom?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Davnih dana radio sam razne testove tih jeftikaner punjača (kako mi je koji dolazio pod ruku) i većina njih ne zadovoljava nit radi dobro bez obzira što piše o njima. To je veliki rizik kod kupnje. Ako već kupuješ, ne štedi na tome i kupi originalni da ne zezneš skupi mobitel. Btw. Zašto ne kupiš onda iz Njemačke sa Amazona? Dobiješ punjač badava i jeftinije te ispadne nego kupnja kod nas.

 

ako se kupuje s Amazona, evo linkova za dodatnu opremu koja ide badava kod kupnje 950(XL) (vrijednost se automatski prebaci na nulu kod plaćanja)

micro SD kartica

Bežićni punjač

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2015 9:27 (dadn).
9 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

nitko se ne hvali da je kupio?

 

ja sam jučer jednu 950 imao prilike vidjeti onako nabrzaka... definitivno uzrok svih problema je build 10586.0 koji je stavljen tvornički... da je noviji 10586.11 bilo bi puno bolje... sad razumijem sve one negativne recenzije... nije mobitel taj u čemu je problem.. problem je build koji je stavljen... Lumia 640 sa buildom 10586.11 puno bolje radi nego Lumia 950... 

 

znači treba biti strpljiv i čekati (nadajmo se) još 11 dana do objave "prave" finalne verzije W10M pa vidjeti onda kako radi 950...

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2015 14:56 (dadn).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

.....

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2015 21:11 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Zadnji build je .29 ne .0 / .11 @dadn.

 

Ne znam ja ništa....
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Silwncer kaže...

Zadnji build je .29 ne .0 / .11 @dadn.

 

u vrijeme (u četvrtak) pisanja je bio .11...

a .0 je na lumiji 950(XL)

 

no danas je objavljeno da će 950(XL) dobiti insider uskoro (najvjerojatnije slijedeći tjedan) pa će to dosta popraviti probleme...

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2015 21:24 (dadn).
9 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Izašao je novi Windows Device Recovery Tool sa podrškom za Lumie 950 / 950XL

 

kažu da je preko njega dostupan novi firmware 01078.00017.15447.44015 sa kojime 950 XL puno bolje radi...

 

http://download-fds.webapps.microsoft.com/supportFiles/phones/files/recovery/WindowsPhoneRecoveryToolInstaller.exe

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia_950_xl-review-1349.php

 

Recenzija 950XL -...mene je samo zanimala kamera...koja se pokazala kao TOP!! Zadnja kao i prednja. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Kamera kao i na 950tki je preodlicna... Jos samo trebaju sredit battery drain na tim modelima, pa se nadam da ce tu doc do drasticnog poboljsanja..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Vidim da svi aplminju kako se baterija brzo trosi na 950,dal je to istina?
Vi koji posjedujete navedene mobitele? Obican i xl verziju
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
croGOREatia kaže...
Vidim da svi aplminju kako se baterija brzo trosi na 950,dal je to istina?
Vi koji posjedujete navedene mobitele? Obican i xl verziju

polako ljudi... shvatite da Lumie 950(XL) tvornički dolaze sa instaliranim buildom 10586.0 i to je užasan build pun bugova i problema

 

od jučer je dostupan novi firmvare i pušten je i Insider 10586.29 za njih pa bi realniji testovi mogli uskoro krenuti...

 

samo za usporedbu, Lumia 640 sa Insider 10586.29 je puno bolje i brže radila od 950 sa 10586.0 pa znači da su sve slabosti vezane većinom uz loši build.... znači, zaboravite i ignorirajte sve testove i kritike do sada... tek sad kreću pravi testovi i u slijedećim danima/tjednima vidjetćemo kako se 950-tke ponašaju kako idemo prema finalnoj verziji desetke......

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2015 11:31 (dadn).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice