Nokia Lumia 920 i 820

poruka: 433
|
čitano: 146.539
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Nokia Lumia 920 i 820
mastermax kaže...

polikarbonat je sam po sebu dosta otporan na grebanje,uz flexibilnost, to mu je jedna od najvecih prednosti u odnosu na aluminij... Sa druge strane 925-ica ima samo aluminijski okvir(sto daje taj premium feel), a straznja strana je isti polikarbonat kao i na 920tki, razlika je opet u imitaciji gume(sto daje dodatni grip) na 925ici i sjajnom na 920tki... Svakako cu se slozit da su uba mobitela vrhunski i nema smisla raspravljat se o tome tko je bolji,jer su gotovo indenticni...

"Polycarbonate is a durable material. Although it has high impact-resistance, it has low scratch-resistance and so a hard coating is applied to polycarbonate eyewear lenses and polycarbonate exterior automotive components."

Polikarbonat u novom SGS-u nije otporan na grebanje kao na Lumiama, barem tako pokazuju svi testovi koje sam ja gledao na internetu.

 

Source

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 20:17 (Psiho246).
16 godina
offline
Re: Nokia Lumia 920 i 820
MatijaZG kaže...

925 pokraj 920 daje jednostavno dojam modernijeg uredjaja...Amoled ekran je velika prednost zbog velike kolicine crne boje u WP sustavu. Aluminij daje taj premium feeling, a po meni je design 925ice puno bolje ispao. Ja sam namjeravao kupiti 1020, ali kad sam vidio 925 uzivo, 1020 je pao u drugi plan. Dodatno, kamera je nesto bolja. Bezicno punjenje je po meni takodjer na strani 925. Ja imam odabir, dali ga zelim koristiti ili ne zelim. Ukoliko ne zelim, imam tanak i lagan uredjaj. Ako zelim, kupim si dodatko maskicu, tako da mi je mob zasciten a u isto vrijeme imam wireless changer. Rasprava o memoriji je isto poluistinita. 925 pod Vodafone brand im 32GB. Vodafone je otkupio sve 32GB modele da imaju monopol. Meni je osobno i 16 vise nego dovoljno. Slike prebacujem svaki tj na laptop, kao sto radim sa Nikon fotoaparatom, videe takodjer, pjesama imam stotinjak, i rijetko kad ih slusam i ne lupam aplikacije koje necu nikad koristiti. Ugl, imam skoro 10 GB slobodnih. 925 je jednostavno po svemu napredniji mob od 920.

Zavarit cu {#}

PSN: Muskarcina77 | Steam: Virty |
14 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 920 i 820

Danas si planiram uzeti 920 preko oglasa. Bez garancije, u savršenom stanju, nigdje crtice ogrebotina ili što već. 

Pa sad me zanima što bi trebao sve provjeriti i što može biti možda neka caka na ovom mobitelu.

 

Mislim odvrtiti diagnostiku za koju znam da mi radi na 800, ##634# pa to će mi biti jedan test. 

 

Ne radi ovo na WP8, upravo našao na netu. 

Đuro#2155
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.5.2014 9:14 (Franjo15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nokia Lumia 920 i 820

Ne kupuj nove nokije bez garancije,nisam imao 920 ali lumia 710 mi je bila 3 put na servisu,od kolege 520 je bila 10 dana nakon kupovine na servisu,a 820 sam imo i isto servis-maticna osla.
To mozda nije slucaj kod 920 ali izdvoji 100kn vise ako mozes za neki s jamstvom.
A za raspravu 925 vs 920- da je bolji,bolji je,ali 1000kn razlike bolji nije. Zato se zove lumia 925 naspram lumie 920

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.5.2014 10:48 (maks0806).
Moj PC  
0 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 920 i 820

Nisam ga uzeo, lik mi je neki brutalni muljator. 

Kad sam ga pitao za slike rekao je da mu se ne da slikati da nemam šta vidjeti da je mob u super stanju i da nema niti jedne ogrebotine ili slično.

Pa reko ajde dobro.

kako ćemo se osobno naći pa onda mu vjerujem. A kad sam se našao s njim. Užas, prvo mob nije niti imao napunjenu bateriju, ili mu se ispraznila ili šta već. Pa samo ga malo punili na info. Ali mob je bio koma, ogreban baš dobro na par mjesta, primjeti se s 3m. Doslovno.

 

Pa sam mu rekao da ništa od toga. I što me lagao preko maila. Ne bi se našli da je takvo stanje kakvo zapravo je.

Tako da ništa sad od toga, potraga dalje, ili ću općenito odustati od kupovine. Vidjeti ćemo 

Đuro#2155
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nokia Lumia 920 i 820
Pljuni mrvicu više za neki s jamstvom i bok, miran si, jos uvjek imam papire od Mobis-a hrpetinu od lumija,tak da JA ne bi pogledo bez jamstva to
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 920 i 820
maks0806 kaže...
Pljuni mrvicu više za neki s jamstvom i bok, miran si, jos uvjek imam papire od Mobis-a hrpetinu od lumija,tak da JA ne bi pogledo bez jamstva to

ma i ja sam si to rekao, isplati se na kraju dati pogotovo kad je tako razlika 200, 300 kn pa da mogu mirno spavati po noći, da se ne bojim ujutro kliknuti na power i da ne radi. 

Ajde imao sam prije 2 800 jednu sam kupio s garancijom jednu bez, s obje nisam imao problema. Ali tad sam ovu bez garancije prije nekih godinu dana dobio za 750kn, dok je najjeftiija bila oko 1500kn, pa mi nije niti smetalo što nema garanciju.

evo i dan danas je kraj mene i radi super sve. Dok sam onu s garancijom bio prodao.

 

Uglavnom, po tom njuškalu je toliko muljatora, da se to sve osobno najbolje kupovati, malo je ljudi koji pošteno prodaju, i iskreno kažu kakvo je stanje s mobom.  

Đuro#2155
15 godina
offline
Nokia Lumia 920 i 820

kako dise sad 920 sa 8.1, ako netko moze napisati osvrt,komentar. thx

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nokia Lumia 920 i 820

Meni se nije čekalo da dođe sa ebaya,otišao do chipoteke i kupio je tamo.Mislim da je bila oko 85kn prije 3 mjeseca.

Pitao koje imaju maske za lumiu 920, pošto je bila samo jedna nisam se puno mislio.

Ali služi svrsi.

Prvi put kad mi je pala imao sam onaj osjećaj nelagode ali kad sam vidio da je sve ok brzo me prošlo.

Od tad mi je pala bar 10ak puta ali nikad ništa.Čak mi je smiješno vidit kako mobitel ne oskače,padne i ostane gdje je.

Barem jedna prednost na račun njene težine. :)

9 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 920 i 820

Pozdrav svima evo novi sam ovdje vidim da je tema dosta stara ali isto ću pitat pa se nadam da će netko odgovoriti.Naime planiram kupiti nokiu lumiu 920 preko ebay-a jer vidim da su cijene dosta jeftine pa evp ako netko ima kakvih savjeta ili kakvu preporuku ako mogu negdje na području Europe nabaviti mobitel.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 920 i 820

Pozdrav, imam problem s lumiom 820, sve radi normalno, ali kada je zelim otkljucati i stisnem tipku za otkljucavanje sa strane, tek nakon nekoliko sekudni mogu kliznut prstom po zaslonu i otkljucati, znaci cim stisnem tipku pojavi se lock screen(sat,datum...) ali onda tek nakon nekoliko sekundi mogu kliznuti po ekranu i otkljucati mobitel? Da li je problem u mobitelu ili windowsima? I imam jos garanciju pa da znam da ga nosim na servis ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 920 i 820

Da nemas mozda koji lockscreen app instaliran?

Ako imas, u njemu bi mogao bit problem

Nokia Lumia 925 & Windows phone 8.1 FTW
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 920 i 820
Nocio kaže...

Da nemas mozda koji lockscreen app instaliran?

Ako imas, u njemu bi mogao bit problem

 Provjerit cu jos, ali mislim da nema nista, jer kupio sam rabljeni mobitel i sve je bilo super i sad odjednom to pocne zezati, normalno se otkljuca mobitel, ali je problem da treba cekati tih nekoliko sekundi. Ima jos garanciju pa ako ne uspijem nista cu ga poslati u mobis. Ali bi rade ako mogu nekako sam to popraviti. Hvala.

 

EDIT:Nema nikakve aplikacije, i nisam uspio pronaci rjesenje. Zanima me jos jedna stvar, primjetio sam da se je oko prednje kamere nakupilo dosta prasine, kao da je usla ispod stakla. Vidio sam po nekim forumima da se ljudima to cesto dogada, pa me zanima da li se to nekako moze ocistiti ili ide pod garanciju?

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2015 22:36 (Zhaba).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice