Nokia Lumia 920 i 820

poruka: 433
|
čitano: 146.526
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 920 i 820

Davnih dana... {#}

Winter is coming...
14 godina
protjeran
offline
Nokia Lumia 920 i 820

Volio bi se nadovezat malo na vaše komentare... isprobao sam iOS, Android i WP8...

Iskreno moj doživljaj je bio ovaj:

ANDROID--- može se usporedit sa sadašnjim PC windows 7 ili xp samo u mobilnom svijetu, pomalo kompliciran (za ljude koji nisu mobil frikovi), za doć do nekih postavki treba kopat ko po rudniku, lako su dostupni FREE APP, treba bit stalno na oprezu radi svakakvih mogučih virusa i malwera (free app).... Ali kad ga koristiš znajuči šta sve može pružat ( jer neki ljudi imaju mob od 3000-6000 kn samo za se slikat i pisat poruke), tada stvarno imaš osječaj da furaš laptop sa sobom i VRJEDI PRAVILO MAŠTA MOŽE SVAŠTA...

 

iOS-- imam i mac doma i kao sa iPhonom, imaš taj osječaj da je to stroj napravljen za samo jedno, DA RADI-NE DR*A-I BUDE IZDRŽLJIV.

iOs sviđa mi se jer je intuitivan i nemoraš bit genijalac za ga koristit... kako mob tako i komp... mogo bi ga usporedit sa fenom,uštrekaj stisni i puše, uštekaj stisni puše... nema tu šta ovo ono gore dole, ajde nađi opciju koja isključuje opciju da bi opcija radila... s druge opet ANDROID nudi veču lepezu izbora mogučnosti....

 

WP8 (lumia 820 od drage) - e to je veselje, interface RETARDIRANO-GENIJALAN, jednostavan, brz, lako upotrebljiv, JEDNOSTAVNIJI OD NOKIE 3310, upravo ko spomenuto kao da ga je djete napravilo, KAD GA KORISTIŠ IMAŠ OSJEČAJ DA JE windows 95, one ikonice koliko genijalne toliko su i glupo napravljene npr scren je odmah i skraćeni preglednik tebi glavnih opcija, ima čak opciju dječiji kutak di kad ju uključiš djete ti može samo na igrice i slike i td... bez da ti čeprka po bitnim stvarima...kad ga koristiš imaš zvjerčinu u ruci, ali nije nešto uaoooo, je KAO NE IZBRUŠENI DJAMANT,malo app-a....fora šta možeš isprobat i app na plačanje u demo verziji, NEMAŠ ONAJ OSJEČAJ DA MOŽEŠ OD NJEGA RADIT ŠTA GOD POŽELIŠ, ima šta ima i to nje to, koj put zjb sa netom ali ništa strašno, čekam sada prvi update....

 

 

LM
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Nokia Lumia 920 i 820
maslinastimufo kaže...

Volio bi se nadovezat malo na vaše komentare... isprobao sam iOS, Android i WP8...

Iskreno moj doživljaj je bio ovaj:

ANDROID--- može se usporedit sa sadašnjim PC windows 7 ili xp samo u mobilnom svijetu, pomalo kompliciran (za ljude koji nisu mobil frikovi), za doć do nekih postavki treba kopat ko po rudniku, lako su dostupni FREE APP, treba bit stalno na oprezu radi svakakvih mogučih virusa i malwera (free app).... Ali kad ga koristiš znajuči šta sve može pružat ( jer neki ljudi imaju mob od 3000-6000 kn samo za se slikat i pisat poruke), tada stvarno imaš osječaj da furaš laptop sa sobom i VRJEDI PRAVILO MAŠTA MOŽE SVAŠTA...

 

iOS-- imam i mac doma i kao sa iPhonom, imaš taj osječaj da je to stroj napravljen za samo jedno, DA RADI-NE DR*A-I BUDE IZDRŽLJIV.

iOs sviđa mi se jer je intuitivan i nemoraš bit genijalac za ga koristit... kako mob tako i komp... mogo bi ga usporedit sa fenom,uštrekaj stisni i puše, uštekaj stisni puše... nema tu šta ovo ono gore dole, ajde nađi opciju koja isključuje opciju da bi opcija radila... s druge opet ANDROID nudi veču lepezu izbora mogučnosti....

 

WP8 (lumia 820 od drage) - e to je veselje, interface RETARDIRANO-GENIJALAN, jednostavan, brz, lako upotrebljiv, JEDNOSTAVNIJI OD NOKIE 3310, upravo ko spomenuto kao da ga je djete napravilo, KAD GA KORISTIŠ IMAŠ OSJEČAJ DA JE windows 95, one ikonice koliko genijalne toliko su i glupo napravljene npr scren je odmah i skraćeni preglednik tebi glavnih opcija, ima čak opciju dječiji kutak di kad ju uključiš djete ti može samo na igrice i slike i td... bez da ti čeprka po bitnim stvarima...kad ga koristiš imaš zvjerčinu u ruci, ali nije nešto uaoooo, je KAO NE IZBRUŠENI DJAMANT,malo app-a....fora šta možeš isprobat i app na plačanje u demo verziji, NEMAŠ ONAJ OSJEČAJ DA MOŽEŠ OD NJEGA RADIT ŠTA GOD POŽELIŠ, ima šta ima i to nje to, koj put zjb sa netom ali ništa strašno, čekam sada prvi update....

 

 

Ukratko, najbolje od androida i iOSa. Nešto treće. A ja to to hoću. I zato se nadam da ću kupiti Nokiu Lumiu 920 . :D
Od aplikacija imam sve sto mi treba na WP8, od igra koje igram na svom trenutnom iPhoneu 4 imam sve sto mi treba na WP8 + sa Lumiom dobijem perfektnu kameru i odličnu povezivost sa mojim PCom. I to je to.

Play Hrad Play Cool
14 godina
protjeran
offline
Re: Nokia Lumia 920 i 820

Widi stari... on nije još razvijen kako treba, ali je TRAKTOR-RADI KO ZMAJ-LETI KO RAKETA :D... IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IMAŠ BEŽIČNO PUNJENJE...WIRELES... za 820 kupuješ punjač wireles odvojeno, za 920 neznam... dobro je šta imaš microsoft podršku, office nemoram spominjat da je unutra i radi bezprijekorno... taj mob je dobar za ljude koji nevole komplicirat si život, kojih ne zanima susjedu probijat net ili visit na netu za pokušat lobirat APP TRGOVINICU i td... Nemojte me krivo shvatit, neželim reč da ga kupuju ljudi manje ili više inteligentni več da je za moj ukus i pre jednostavan...trebalo mi je vremena da prihvatim da tolika jednostavnost nema nekih nedostataka... DOBAR SMARIC

LM
16 godina
protjeran
offline
Re: Nokia Lumia 920 i 820
maslinastimufo kaže...

Widi stari... on nije još razvijen kako treba, ali je TRAKTOR-RADI KO ZMAJ-LETI KO RAKETA :D... IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IMAŠ BEŽIČNO PUNJENJE...WIRELES... za 820 kupuješ punjač wireles odvojeno, za 920 neznam... dobro je šta imaš microsoft podršku, office nemoram spominjat da je unutra i radi bezprijekorno... taj mob je dobar za ljude koji nevole komplicirat si život, kojih ne zanima susjedu probijat net ili visit na netu za pokušat lobirat APP TRGOVINICU i td... Nemojte me krivo shvatit, neželim reč da ga kupuju ljudi manje ili više inteligentni več da je za moj ukus i pre jednostavan...trebalo mi je vremena da prihvatim da tolika jednostavnost nema nekih nedostataka... DOBAR SMARIC

a nes ti.. bezicno punjenje.. fora stvar... ali 100 eura nedam za punjač.. isto mi je polozio mobitel na komad za punjenje ili stavio u njega usb i polozio ga na stol... budimo realni. I ajde pisi bez ovog hipa.. ljepse izgleda. ;)

Play Hrad Play Cool
14 godina
protjeran
offline
Re: Nokia Lumia 920 i 820

Šta znači konkretno budimo relni? Onda možeš reč šta če ti mob s dobrom kamerom ili hd ekranom i šta več ne.... kad dosta da možeš zvat i slat sms... nekome je i to previše i sve ostalo je bacanje novaca. Meni isto iskreno nema smisla jer radje ču imat mali punjač kojeg mogu furat sa sobom nego još jedan čak veči od mobitela. Ali ima ljudi kojima je bitno bit in ili šta god več, onome koj pati od visine, pa valjda mu je dobro znat pri odabiru uređaja šta mu koji koju mogučnost nudi, valjda smo tu za raspravljat o tome, a ne šta nekome treba ili ne treba... to ako ti ne želiš odvojt 100e za punjač takav ili ih nemaš tvoja stvar...

LM
12 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 920 i 820

Stigle su  u  sloveniju  -

 

nokiamob.me/2013/01/18/nokia-lumia-920-i-820-stigle-u-sloveniju-putem-mobitel-operatera/#more-8430

 

nadamo se i  ubrzo  kod  nas

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 920 i 820

ako ja ovo dobro citam:

 

http://etrgovina.mobitel.si/katalog/mobiteli/nokia/2110

 

to je 1 Euro mob + 24*21 Euro pretplata,

 

odnosno prevedeno:

7.5kn mob + 2 godine*150kn pretplate, to je odlicna cijena!!!!

ako to ponude kod nas... :D

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Nokia Lumia 920 i 820
Zmalamuth kaže...

ako ja ovo dobro citam:

 

http://etrgovina.mobitel.si/katalog/mobiteli/nokia/2110

 

to je 1 Euro mob + 24*21 Euro pretplata,

 

odnosno prevedeno:

7.5kn mob + 2 godine*150kn pretplate, to je odlicna cijena!!!!

ako to ponude kod nas... :D

samo da bude tako. odmah idem i kupujem si taj mobitel. i ovako ga planiram nekako uzet samo se nadam da ce me Tmobile ugodno iznenadit. nek bude do 800-1000 kn mob i 170kn ectra obitelj uzet cu...

Play Hrad Play Cool
14 godina
offline
Nokia Lumia 920 i 820
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nokia Lumia 920 i 820

Stigla Lumia 820 u Mobis. Cijena 4600 kn. LOL!!! {#}{#}{#}

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nokia Lumia 920 i 820

Iscekujem ih kao ozebao sunce, ali uz ove cijene sigurno necu uzet ni 820 ni 920 nego Htc-a 8x. 4600 kn pa mora da su se ovi u Mobisa napušili BUNIKE. {#}

http://www.downloadmoreram.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2013 0:08 (SPLICO212).
14 godina
odjavljen
offline
Nokia Lumia 920 i 820

Draga Nokia, željno sam čekao Lumiu 820, ali nakon ovih krasnih cijena, želim vam što skoriji bankrot. I da, kupujem HTC.

Nemam 14 godina
Moj PC  
1 5 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 920 i 820
Hoce li i 920 ovih dana stici do nas, ima li saznanja o okvirnim cijenama uz tarife kod providera?
15 godina
odjavljen
offline
Nokia Lumia 920 i 820

lolić! ok, mobis je uvijek bio skup ali ovoliko... 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 920 i 820

Netko je u ovoj temi spominjao moguću akciju u t-mobile. Onu od prije 2 godine, popust na pretplatu 50%.

Dali se zna nešto o tome ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
13 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 920 i 820

To će do ljeta vjerovatno pojeftiniti, jer će shvatiti da se u ovoj državi teško kruh prodaje, a kamo li skupi mobiteli, i tada će jedna sletjeti u moj džep  {#}

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nokia Lumia 920 i 820
chutac kaže...

To će do ljeta vjerovatno pojeftiniti, jer će shvatiti da se u ovoj državi teško kruh prodaje, a kamo li skupi mobiteli, i tada će jedna sletjeti u moj džep {#}

Ili do ljeta uzmi HTC 8x koji je bolji od ove nokie. 

 

16 godina
online
Re: Nokia Lumia 920 i 820
amater_2 kaže...
chutac kaže...

To će do ljeta vjerovatno pojeftiniti, jer će shvatiti da se u ovoj državi teško kruh prodaje, a kamo li skupi mobiteli, i tada će jedna sletjeti u moj džep {#}

Ili do ljeta uzmi HTC 8x koji je bolji od ove nokie. 

 

Da, to sam i ja gledao. Masu je jeftiniji...

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Nokia Lumia 920 i 820
tnakir kaže...
amater_2 kaže...

 

Da, to sam i ja gledao. Masu je jeftiniji...

Ja sam ga uzeo prošli tjedan i mob je strava. A evo i usporedba 8x i lumia 820

Mana HTC je nedostatak microsd utora.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 920 i 820
amater_2 kaže...
chutac kaže...

To će do ljeta vjerovatno pojeftiniti, jer će shvatiti da se u ovoj državi teško kruh prodaje, a kamo li skupi mobiteli, i tada će jedna sletjeti u moj džep  {#}

Ili do ljeta uzmi HTC 8x koji je bolji od ove nokie.

 

  HTC je unibody, to mi smeta.

820 nije. Uvijek želim imati bateriju koju mogu izvaditi. Ne da umetnem rezervnu, nego ako mi blokira mobitel da mogu izvaditi bateriju, ili ako, ne daj bože,  padne u tekućinu, baterija može van.

To je i jedini razlog zašto imam Lumiju 710, a ne 800 ili 900.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
11 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 920 i 820

Kako oni formiraju svoje cijene ? Totalno nelogično.

Lumia 900 - cijena samog uređaja 4598 kn a u tarifi obitelj +175 je cijena 1698 kn.

Lumia 830 - cijena samog uređaja 4098 kn a u tarifi obitelj +175 je cijena 3098 kn.

 

Kako ? Zašto ? Zbog čega ?

 

{#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 920 i 820
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Nokia Lumia 920 i 820
chutac kaže...

  HTC je unibody, to mi smeta.

820 nije. Uvijek želim imati bateriju koju mogu izvaditi. Ne da umetnem rezervnu, nego ako mi blokira mobitel da mogu izvaditi bateriju, ili ako, ne daj bože,  padne u tekućinu, baterija može van.

To je i jedini razlog zašto imam Lumiju 710, a ne 800 ili 900.

Meni jedina bitna stavka bi bila recimo 4G. Ali posto to jos nije aktualno kod nas, onda mi ni nema neke veze.

 

EDIT: evo sad sam vidio i da HTC ima LTE.

 

EDIT2: izgleda da je od HTC-a lte rezerviran za AT&T

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2013 10:59 (tnakir).
15 godina
odjavljen
offline
Nokia Lumia 920 i 820

ne isplati se samo zbog imena davat tolike pare za mobitel. htc 8x, isti hardver, veči ekran i puno manje love... samo nemojte o izdržljivosti mobitela i čvrstoči jer ih večina ljudi baš i ne baca okolo da bi to bilo toliko bitno. telefon padne = telefon pukne. amen

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
6 3 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Nokia Lumia 920 i 820

Meni je interesantno što bug.hr prati vijesti tipa ''Apple najavljuje zamjenu wc kotlića u upravi'' a dolazak Lumie u HR: nula bodova. Bez obzira na cijenu, trenutni status Nokie i sl, radi se o jaaaaaako isčekivanom mobitelu.

Nemam 14 godina
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Nokia Lumia 920 i 820

Baš šteta što Nokia Hrvatska nikako da se opameti nego nastavljaju nabijati nerealne cijene, na kraju štete samo sebi. Vjerojatno zato i dobiju mobitele pola godine kasnije od izlaska jer uz to što je HR ionako malo tržište, oni ga još više ograniče. Ovo bi trebala biti cijena za 920.

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice