OnePlus 6

poruka: 1.157
|
čitano: 263.664
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: OnePlus 6
Da li OP6 ima 0.5 brzinu animacije kao zadanu?
13 godina
odjavljen
offline
OnePlus 6

Jos najbolje da nije brzi. Duplo vise RAM-a, noviji chipset, odlican softver

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 6

XDA ili njihov Community. Koliko si ovdje 'održao lekcija' o kameri Oneplusa i općenito o njemu očekivao sam da ćeš to znati. 

 

Ovaj Gcam naravno dolazi s Pixel 2 i samim time je optimiziran za SD835, developeri se trude optimizirati za SD845 da radi što više funkcija. Neke opcije funkcioniraju bolje od stock kamere, npr panorame...

 

Kad izađe Pixel 3 i prebace Gcam s njega, koja će već biti optimizirana za SD845, mislim da bi moglo softwerski preporoditi kameru OP6.

10 godina
offline
Re: OnePlus 6
zuper kaže...
MKBHD tvrdi da mu je OP6 brži i fluidniji od Pixel 2

 

 

Ja imam oba mobitela o kojima on govori i meni OP6 nebi bio nikada opcija da njime zamjenim Pixel...iskljucivo zbog kamere iako bi se nasao jos poneki detalj koji mi se manje svidja nego na Pixelu.

Ovo sto on prica za usporavanje Pixela...ja to nisam primjetio.

Pixel je jednako brz kao i OP6 unatoc slabijem hardwareu i ako i postoji nekakv razlika ona je toliko mala da nikome nebi trebala biti od presudne vaznosti...veca je razlika izmedju kamera gdje je Pixel osjetno bolji i ukupno je meni znatno bolji mob...napominjem da imam oba.

 

 

6 godina
offline
Re: OnePlus 6
ocean77 kaže...
zuper kaže...
MKBHD tvrdi da mu je OP6 brži i fluidniji od Pixel 2

 

 

Ja imam oba mobitela o kojima on govori i meni OP6 nebi bio nikada opcija da njime zamjenim Pixel...iskljucivo zbog kamere iako bi se nasao jos poneki detalj koji mi se manje svidja nego na Pixelu.

Ovo sto on prica za usporavanje Pixela...ja to nisam primjetio.

Pixel je jednako brz kao i OP6 unatoc slabijem hardwareu i ako i postoji nekakv razlika ona je toliko mala da nikome nebi trebala biti od presudne vaznosti...veca je razlika izmedju kamera gdje je Pixel osjetno bolji i ukupno je meni znatno bolji mob...napominjem da imam oba.

 

 

slazem se, pixel ima bolju fotografiju, ali ne 2000kn bolju, takoder video je 4k@30 dok OP6 ima 4k@60 i jedino S9+ i V30 snimaju bolji video/zvuk (sva 4 mobitela imam u obitelji pa njih i usporedujem)

 

isto tako Pixel 2 je ogranicen sa funkcijama i prilagodavanjem OS-a, brijem da furaj iOS foru, pali i vozi ali ne mozes nista previse prilagodavati svojim potrebama, i to mi je neshvatljivo i veliki minus, jer ipak je to Android a ne iOS

 

S9+ je trenutno top kada su uzmu u obzir minus/plus uredaja, ako se ne gleda cijena

 

Oxygen je najbolji OS na svim telefonima koje sam ikada koristio, uljucujuci iOS, S9+ ima najvise "featura" i jednostano ima sve, ali doslovno sve sto mozes staviti na telefon, ali ipak koristim pixel jer ne podnosim stuttere na Samsungu, i Exynos nije dobar kao SD845, dosta se zagrijava kod 4k@60 i onda throttla 

 

naravno da netko ponudi da biras besplatno, 99,9 ljudi bi uzelo S9+, ukljucujuci i mene, ali da moram ici u ducan kupiti uzeo bih OP6, jer ostali realno nisu toliko bolji kolika je razlika u cijeni

 

bas me zanima da li ce 6T biti ovakav kako najavljuju, ako da, prodajem pixel i uzimam ga, 6 je super, ali meni smeta notch 

 

 

 

 

6 godina
neaktivan
offline
OnePlus 6

Sto se tice kamere na OP6 primjetio sam da su vecina na ovom forumu picajzle koje u piksel gledaju kad je rijec o kameri...ok bolan, o telefonu pricamo ne o fotoaparatu, pa neces svoju svadbu slikat s njim jbt...OP6 radi vise nego solidne slike, za sve osim za ozbiljna ocekivanja,...ko kaze da bilo koji telefon radi slike dobre za ozbljna ocekivanja, zajebi ba.

 

Ova prica oko notcha, vjerujte da ga na OP6 ni ne primjetim, jednostavno centar telefona, niti ono sto gledas na telefonu ne navodi te na taj dio gdje je notch...i prije bi prihvatio to nego bilo kakav pokretni dio na telefonu, kao sto je ta pop up kamera...

 
9 0 hvala 3
8 godina
offline
OnePlus 6

3dfx što to najavljuju za 6t? bit će sad zanimljiv i xiaomi mi mix 3,pojavilo se par leakova koji djeluju legit,predstavljanje bi trebalo biti sljedeći mjesec. još nek Mi 8 Explorer editionu padne cijena i bit će lijep izbor mobitela od cca 500€ pred Božić.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus 6

Slažem se da ljudi picajzlaju u vezi kamere, ali ima nešto i u tome.. Onako na prvu op6 radi odlične fotografije i većinom sam prezadovoljan fotkama . Ali što mi smeta je fotografija osobe u zatvorenom prostoru  a najviše slikam svoju djecu a kada želim kasnije vidjeti svoju prekrasnu dječicu onda gledam zamučena lica .. Mogu potvrditi da xiaomi mi 5 radi pet puta ljepše fotografije lica u uvjetima zatvorenog prostora  E to je loše... Nadam se da će uskoro nova nadogradnja. .. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 6
zooman kaže...

Slažem se da ljudi picajzlaju u vezi kamere, ali ima nešto i u tome.. Onako na prvu op6 radi odlične fotografije i većinom sam prezadovoljan fotkama . Ali što mi smeta je fotografija osobe u zatvorenom prostoru  a najviše slikam svoju djecu a kada želim kasnije vidjeti svoju prekrasnu dječicu onda gledam zamučena lica .. Mogu potvrditi da xiaomi mi 5 radi pet puta ljepše fotografije lica u uvjetima zatvorenog prostora  E to je loše... Nadam se da će uskoro nova nadogradnja. .. 

 

 

Eto, nista vise od tebe ne trazim ni ja, a netko ce reci da sam picajzla.

Da imam samo OP6 i ne znam za bolje vjerojatno bi mislio da je to to, ali kada vidim kako to odradi Pixel koji paralelno koristim ipak ima razlike i ne radi se bas o minornim razlikama.

OP6 je odlican mob sa solidnom kamerom...da moze bolje, itekako moze.

12 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 6
3dfx kaže...

slazem se, pixel ima bolju fotografiju, ali ne 2000kn bolju, takoder video je 4k@30 dok OP6 ima 4k@60 i jedino S9+ i V30 snimaju bolji video/zvuk (sva 4 mobitela imam u obitelji pa njih i usporedujem)

 

isto tako Pixel 2 je ogranicen sa funkcijama i prilagodavanjem OS-a, brijem da furaj iOS foru, pali i vozi ali ne mozes nista previse prilagodavati svojim potrebama, i to mi je neshvatljivo i veliki minus, jer ipak je to Android a ne iOS

 

S9+ je trenutno top kada su uzmu u obzir minus/plus uredaja, ako se ne gleda cijena

 

Oxygen je najbolji OS na svim telefonima koje sam ikada koristio, uljucujuci iOS, S9+ ima najvise "featura" i jednostano ima sve, ali doslovno sve sto mozes staviti na telefon, ali ipak koristim pixel jer ne podnosim stuttere na Samsungu, i Exynos nije dobar kao SD845, dosta se zagrijava kod 4k@60 i onda throttla 

 

naravno da netko ponudi da biras besplatno, 99,9 ljudi bi uzelo S9+, ukljucujuci i mene, ali da moram ici u ducan kupiti uzeo bih OP6, jer ostali realno nisu toliko bolji kolika je razlika u cijeni

 

bas me zanima da li ce 6T biti ovakav kako najavljuju, ako da, prodajem pixel i uzimam ga, 6 je super, ali meni smeta notch 

 

Zanemari te cijene u HR dučanima. Ako ide tražiš najpovoljnije - na kraju će te OP6 i Pixel 2 XL isto izaći.

 

Što se tiće prilagođavanja slažem se da se Pixel fura na IOS., jednostavno ti je sve posloženo i sve to u skladu funkcinira ako ne i previše. Previše toga ti hoće Google olakšat...

Na Androidu P dosta ti toga možeš prilagodit tako da nije ni to više problem.

Meni je najviše smetala ružna boja sučelja na 8.1 i sad su to na Andoroidu P transparentnije i urednije napravili.

 

dani2 kaže...

Sto se tice kamere na OP6 primjetio sam da su vecina na ovom forumu picajzle koje u piksel gledaju kad je rijec o kameri...ok bolan, o telefonu pricamo ne o fotoaparatu, pa neces svoju svadbu slikat s njim jbt...OP6 radi vise nego solidne slike, za sve osim za ozbiljna ocekivanja,...ko kaze da bilo koji telefon radi slike dobre za ozbljna ocekivanja, zajebi ba.

 

Ova prica oko notcha, vjerujte da ga na OP6 ni ne primjetim, jednostavno centar telefona, niti ono sto gledas na telefonu ne navodi te na taj dio gdje je notch...i prije bi prihvatio to nego bilo kakav pokretni dio na telefonu, kao sto je ta pop up kamera...

 Ovo je mob podforum i jednostavno moramo biti picajzle, jer da nismo ovaj podforum nebi postojao, jer bi nam svaki mobitel bio dobar i isti.

13 godina
offline
OnePlus 6
Rekao je MKBHD da OP6 ima i bolji ekran što mi je malo čudno jer je QHD kod Pixela i HDR sposoban. Dal je stvarno Samsungov toliko kvalitetniji od LG-a?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: OnePlus 6
Timo kaže...
dani2 kaže...

Kako brate imas 10 sati SoT-a???

 pa naravno da nema 10 sati SoT

 

nemoj se uopce opterecivati sa SoT, to je najblesavija metrika ikad

 

 

 Ne razumijem kako tako nesto mozez tvrditi, naravno da nema, lol! Naravno da imam, ali ne onako kako ga ti koristis, s time da imas OP6.  

 

Nisam zahtijevan korisnik, to sam vec rekao, kad mi nesto treba upalim ako ne ugasim, nemam nonstop upaljen 4G ili wifi, vise racuna, ne moram stalno biti online! 

 

SOT mi je jako bitan, jer na polici mi moze izdrzati i 20 dana a to mi je nebitno, bitno mi je koliko izvucem od 100% napunjenosti pa do nekih 10-12-15%  a to je uvijk iznad 9h sota, a sa 5.1.9. primijetio sam da mi traje jos i duze tako da imam i 10h sota, ne uvijek zavisi kako ga koristim! 

 

Po noci mi potrosi kako kada 2-3-4% bateriju ali vecinom 3% 

Od prvog dana mi je tako, sa baterijim nemam nikakvih frki, i to mi je bitno! 

 

Zao mi je onih koji imaju takvih problema, jer znam kako bi i meni bilo da drugima sve stima a meni da steka! 

 

Ne forsiram ga, i stvarno sam zadovoljan sa svime nakon HTC M8, OP6 je nanovo rodjenenje! Ne koristimo svi na jednak nacin mob, ali tvrditi nesto sta sam nemas iskustvo malo je bahato! NHF! 

 

 

 

Odmori se u Istini! :))
11 godina
offline
Re: OnePlus 6
veseli007 kaže...

 

 

 

pa upravo to, SoT je blesava metrika, kao sto si i sam sada dokazao

 

pise ti 10 sati, a sve sto cini jedan smartphone ti je pogaseno i uopce ne koristis 50% mogucnosti mobitela, citas tekstove na Chromu i pokoji youtube, thats it

 

tako da moja tvrdnja stoji, ne mozes imati 10 sati SoT na OP6, kada uredaj radi kao smartphone, a ne kao kindle reader.

 

i onda ljudi citaju da OP6 ima 10h SoT i misle da im nesto nije u redu sa telefonom jer dobivaju 3-5 SoT, a koriste telefon kako treba

9 godina
offline
Re: OnePlus 6
Ja sam napiso kako ga ja koristim, to sta vecina ima popaljeno sve sta se moze i cijeli dan je na sinku, to je do njhovog koristenja! Meni je 9-10k sot kako kada, i to mi je bitno! I napiso sam kad mi nesto treba upalim ako ne ugasim i amen!
Slazem se da bi da je sve popaljeno trajalo nekih 5h sot, i nista krivo nije sa njihovim OP6 zato sam i napisao kako ga koristim i stavio slike! Nemam sta skrivati, nisam neki koj je non stop u sinku, koristim ga po svojim potrebama! I to je to! 😊✌️
Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OnePlus 6

Mislim, o čemu ti pričaš pa ovo nema veze s vezom. Pa to je kao da ja kažem da sam kupio novi Mercedes S600 i da mi troši samo 2 litre na 100km a ja ga guram 99% puta. 

A drugo, ako ga već koristiš na specifičan način zašto se hvališ time na forumu? Na taj način svi mobiteli mogu doći do tog SOT-a, stavim brightness na 1% i ostavim upaljen ekran cijeli dan pa ću imati i ja 20h SOT-a. Šta sve neću pročitat ovdje...

9 godina
offline
Re: OnePlus 6
Prva stvar nisam se hvalio, nego je bilo pitanje dali ima kakva promijena tj, poboljsanja sa 5.1.9 i ja sam napiso da mi baterija traje duze nego na 5.1.8. to sam pevo skuzio. Malo procitaj par posta unazad a ne kao padobrana doci i zaraditi jeftine poene! ✌️😊
Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: OnePlus 6

Aha, da sry. Ipak ne troši 2L nego sad troši 1.5L...

 

 

12 godina
offline
OnePlus 6

Ne pišite gluposti. Nema šanse nabaviti Pixel 2 XL za istu cijenu OnePlus 6, ali onda računamo oni od 64gb memorije. 

Da, može se nabaviti po istoj cijeni ako si na godišnjem u SAD i naletiš na Black Friday...

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2018 20:11 (Abalo).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 6
Ja moj Pixel 2 XL prodajem za cijenu koliko kosta OP6 tako da...
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
OnePlus 6

Čitao danas da je 5T nekom eksplodirao na punjaču, srećom nema ozlijeđenih..telefon star cca 7-8 mjeseci.

Ne ponovilo se..

Ko prvi do male sam u nju upada
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: OnePlus 6
ocean77 kaže...
Ja moj Pixel 2 XL prodajem za cijenu koliko kosta OP6 tako da...

 novi? 

13 godina
offline
Re: OnePlus 6
"Rekao je MKBHD da OP6 ima i bolji ekran što mi je malo čudno jer je QHD kod Pixela i HDR sposoban. Dal je stvarno Samsungov toliko kvalitetniji od LG-a?"

On svasta prica i slusas ga na vlastitu odgovornost. On prodaje cool spiku, a ne istinu, u sto se mozes uvjeriti ako pogledas mobitele uzivo u ducanu recimo.

A i ta cool spika je solidno debilna ako malo bolje razmislis... Osim ako si pun love pa ti svejedno.
12 godina
offline
OnePlus 6

Zašto ne bi bio bolji? Pa svi su popljuvali ekran u Pixelu 2 XL, tj underwhelming je. Kao i u V30, dok ovaj u OP6 nema QHD, ali prikaz boja, kutevi gledanja i kontrola svjetline su bolji.

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OnePlus 6
Jesi ti usporedio, ili uopce imao V30 u rukama vise od 2 minute? Ja ga imam u ruci trenutno i da bi doslo do promjene ikakove moras napraviti otklon od barem cca 45°. A tako ga nikad neces koristiti.

Po vemu je onda bolji? Ili po cemu, molim te, V30 ne valja?
13 godina
offline
Re: OnePlus 6
Kad smo vec kod toga (nakon citanja zadnjih 5-6 stranica foruma), gledao sam i OP6 prije kupnje V30, pa ako netko moze pojasniti zasto bi OP6 za 3800kn bio bolji od V30 koji sam platio 4050kn u Protisu? Ako uzmem u obzir da mi najzadnja verzija Androida i rootanje ne znace ama bas nista.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 6

Ajd čitaj... Ne valja za cijenu, zasebno je naravno dobar, ali po kriterijima koje sam naveo bolji je na Oneplusu...

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Re: OnePlus 6
Prikaz boja... na V30 su i prejake, pogotovo u HDRu, a kontrole namjestanja su tu ako volis pretjerivati. Kontrola svjetline... jedino ako brijes ispod poplona pa ti je i onda prejako, ali ima comfort mode/blue light filter za to.

Tako da i dalje ne vidim kako je OP6 puno bolji...
12 godina
offline
Re: OnePlus 6

Ima kvalitetniji panel. Bolje se vidi na suncu, ima bolje kuteve gledanja i ima bolje boje. Osjećam se ko papiga, neka si sretan s uređajem, ali činjenice su činjenice. Ne znam koji je bio tvoj prošli mob, pa je ekran naravno wow, ali nije top ponude i naspram samsungovih AMOLEDA ovi od LGa su meh, dapače neki revieweri ih zovu deabreakerom. 

 

 https://www.theverge.com/2017/10/16/16457544/lg-v30-review-design

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2018 23:09 (maks0806).
13 godina
offline
Re: OnePlus 6
Ok, vidim da cijepidlacis kao da smo u studiju ispred kalibriranog profi monitora. Svjetlina je na suncu vrhunska, prikaz boja isto tako, kutevi vise od 30° na mobitelu nevazni totalno. Ja vrednujem stvarno stanje uzivo, a ne kvazi spike s youtubea.

Uzmi svoj OP6 i usporedi ga u nekom ducanu s V30. Tesko da ce biti velika razlika, osim ako ides traziti dlaku u jajetu 2cm od ekrana.

The Verge necu ni komentirati ozbiljno.

Imam osjecaj da ni ne znas da su prvi ekrani imali "greske" koje su otklonjene, kao u ovom prastarom reviewu...
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2018 23:52 (Mad Ant).
10 godina
offline
Re: OnePlus 6
Novi ne, ali u stanju novoga da...bez crtice.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice