Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.126
|
čitano: 11.088.314
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Prije će ti naštetiti pasivno pušenje ili gradski smog nego mobitel za vrijeme perioda jednog ljudskog života. Uostalom, štetnost visokofrekventnog zračenja, neionizirajućeg kao kod gsm-a nije dokazana u kojoj količini šteti ljudskom tijelu.

 

http://www.info-mob.com/clanci/zracenje-mobilnih-telefona-sar-faktor.html

 

Ono što svakako šteti stanicama mozga je zagrijavanje tijekom dugih razgovora. Slična zabluda je i sa punjenjem Li-Ion baterija. Neki ne daju da padne na 0%, neki ne daju da bude 100%, a zapravo je povećana temperatura najveći neprijatelj baterije. 

 

Što mislite o SAR faktoru? Da li on postoji samo da bi se zadovoljila forma ili je to stvar koju definitivno treba uzeti u obzir prilikom kupovine mobilnog telefona?Ovo je središnje i pravo pitanje kreiranja zaštite od neionizirajućeg zračenja. SAR je indeks ili surogat rizika od neionizirajućeg zračenja. Iznos SAR-a trebao bi se utvrditi na temelju nedvojbenih zdravstvenih indikatora rizika (kao i kod ionizirajućeg zračenja). To moraju pokazati epidemiološke studije. Današnje granice ili razine u terminu gustoće snage ili jakosti polja ili specifičnoj apsorpciji energije zračenja jesu inženjerske granice - preventivne granice - nagađanje da se možda baš na tim razinama nalazi sigurno područje (granice su relativno niske ili još niže uvođenjem tzv. faktora sigurnosti). Faktori sigurnosti snizili su 5 ili 10 puta vrijednosti fizikalnih parametara kod kojih je netko negdje ispitivanjem utvrdio biološki učinak. Dakle epidemiolozi, liječnici, biolozi ne znaju niti približno gdje je prag opasnosti: niti za akutne niti za dugoročne učinke. Analogno granice rizika za ionizirajuće zračenje donesene su tek na temelju evaluacije i poznavanja bioloških i zdravstvenih učinaka: poznato je kakva doza izaziva tumor, leukemiju ili gdje se počinju javljati genetski efekti.

Granice izlaganja dakle i SAR postavili su prilično voluntaristički inženjeri na pretpostavci da su one dovoljno stroge da budu preventiva. Logično je za svaku opasnu tvar ili pojavu da se te granice određuju temeljem zdravstvenih i bioloških pokazatelja. Prestroge i neutemeljene restrikcije mogu višestruko ugroziti razvitak tehnološki gospodarski i ugroziti dobrobit koju možete od tog razvitka polučiti. Dakle načelo, opravdanosti i optimizacije ustuknulo je pred voluntarističkim ograničenjima. No, strah javnosti i beskrupuloznost onih koji su doprinijeli nekritičkoj proliferaciji izvora neionizirajućeg zračenja kao i općenito niska tehnička kultura i kultura sigurnosti samo su katalizirali sve kontroverze u svezi s izvorima neionizirajućih zračenja, pa se puše i na hladno - precaution principle.

Osobno mislim da je specificirani SAR uz mobitele forma i tržišni potez u smislu mi se brinemo za Vas - kupite naš proizvod. Puno je faktora, a ne samo emisija zračenja iz mobitela koji mogu reducirati ili povećati izlaganje: hand free dodatak, duljina razgovora, oblik antene i sl

Life is too short to remove USB safely
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.12.2014 20:07 (hrvooje).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Uz tu 5k mah bateriju ima pol sata više sot-a nego g2. Nuff said

A te garancije na kineze od privatnih dućana nisu ni blizu legit kao od operatera. Frend u hangaru 18 kupio nekog kineza, vec 5 put na servisu bio i jednom su mu zagubili mob na 30 dana kao... Nema do žiga operatera na jamstvenom listu :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.12.2014 14:23 (maks0806).
Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...

Uz tu 5k mah bateriju ima pol sata više sot-a nego g2. Nuff said

A te garancije na kineze od privatnih dućana nisu ni blizu legit kao od operatera. Frend u hangaru 18 kupio nekog kineza, vec 5 put na servisu bio i jednom su mu zagubili mob na 30 dana kao... Nema do žiga operatera na jamstvenom listu :D

Kakve veze ima zig od operatera za garanciju? Svaki uređaj kupljen u trgovini ima svoj ovlasteni servis.

10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ima veze jer se mobiteli nabavljaju različitim kanalima, pa samim time mobitel kupljen u slobodnoj prodaji i mobitel kupljen kod operatera mogu imati različite servise. Zbog toga ovlašteni servis obično pita gdje je mobitel kuplje i traži potvrđeni jamstveni list u slučaju kad kupac donese mobitel na servis i tvrdi da je uređaj još pod jamstvom. Kad jamstveni rok prođe, u servisu te više nitko ništa ne pita.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
BudalastoStvorenje kaže...

Ima veze jer se mobiteli nabavljaju različitim kanalima, pa samim time mobitel kupljen u slobodnoj prodaji i mobitel kupljen kod operatera mogu imati različite servise. Zbog toga ovlašteni servis obično pita gdje je mobitel kuplje i traži potvrđeni jamstveni list u slučaju kad kupac donese mobitel na servis i tvrdi da je uređaj još pod jamstvom. Kad jamstveni rok prođe, u servisu te više nitko ništa ne pita.

Prvi put čujem za tako nešto. Inače jamstveni list ne mora uvijek biti ovjeren da bi se priznala garancija, sve zavisi o uređaju.

10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mene su izričito pitali za ovo što sam ti napisao kad sam prije tri, četiri mjeseca nosio svoj mobitel na servis, a prije toga sam kontaktirao zastupnika te marke mobitela za Hrvatsku.

 

Uvijek tražim da mi ovjere jamstvo i upišu datum.

 

Ne znam što ti znači "Sve ovisi o uređaju".

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.12.2014 19:00 (BudalastoStvorenje).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
BudalastoStvorenje kaže...

Mene su izričito pitali za ovo što sam ti napisao kad sam prije tri, četiri mjeseca nosio svoj mobitel na servis, a prije toga sam kontaktirao zastupnika te marke mobitela za Hrvatsku.

 

Uvijek tražim da mi ovjere jamstvo i upišu datum.

 

Ne znam što ti znači "Sve ovisi o uređaju".

 

Pa to znači da zavisno u uređaju recimo 2 moba u Samsungu nece uvijek imati identice jamstvene listove. Prvi ce imati jamstveni list koji se treba ovjeriti žigom trgovine, drugi će imati jamstveni list koji se ne treba ovjeriti nego ga samo priložiš uz račun.

10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Daj skeniraj ta dva jamstvena lista da ih svi vidimo. Za ovaj drugi nisam nikada čuo da postoji.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
BudalastoStvorenje kaže...

Daj skeniraj ta dva jamstvena lista da ih svi vidimo. Za ovaj drugi nisam nikada čuo da postoji.

Ma da ne bi. Slobodno odi do ducana ako ne vjerujes.

10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sad si dokazao koliko vrijedi ono što si napisao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.12.2014 20:00 (BudalastoStvorenje).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
BudalastoStvorenje kaže...

Sad si dokazao koliko vrijedi ono što si napisao.

Bas si budalasto stvorenje, neda mi se uopce raspravljat s takvima ko ti.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dedaa kaže...
BudalastoStvorenje kaže...

Sad si dokazao koliko vrijedi ono što si napisao.

Bas si budalasto stvorenje, neda mi se uopce raspravljat s takvima ko ti.

Zahvalan sam ti na tome da se ovdje više nećeš javljati. To mi puno znači.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Triba mi preporuka za neki android koji ce biti dobar za surfanje netom, velicina ekrana oko 4" . Moze i polovni preko njuskala, cijena do 1200kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
shadowlapy kaže...

Triba mi preporuka za neki android koji ce biti dobar za surfanje netom, velicina ekrana oko 4" . Moze i polovni preko njuskala, cijena do 1200kn

S4 mini nije los, prvi mi pao na pamet, a ima ga povoljno sad nabavit cak i novog na njuski s obzirom na akcije u vipu i bonbonu

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dedaa kaže...
maks0806 kaže...

Uz tu 5k mah bateriju ima pol sata više sot-a nego g2. Nuff said

A te garancije na kineze od privatnih dućana nisu ni blizu legit kao od operatera. Frend u hangaru 18 kupio nekog kineza, vec 5 put na servisu bio i jednom su mu zagubili mob na 30 dana kao... Nema do žiga operatera na jamstvenom listu :D

Kakve veze ima zig od operatera za garanciju? Svaki uređaj kupljen u trgovini ima svoj ovlasteni servis.

O meni ima veze. Jer znam da ce ga popravit ili zamjenit profesionalniji ljudi nego ovi iz manjih trgovina, i nekako mi.ulijeva sigurnost. Svaki servis u agramu je od 2-5 dana u prosjek. Dok je frend cekao dva tjedna za vibrator, i mjesec dana za kameru. U tih godinu dana je mob bio sve skupa 3 mjeseca u servisu

12 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...
Dok je frend cekao dva tjedna za vibrator

You've got a nice friend over there ;) 

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kakav je g2 mini? Nisam previse upucen u mobitele, a zelija bi nesto u tom rangu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Deawood kaže...
maks0806 kaže...
Dok je frend cekao dva tjedna za vibrator

You've got a nice friend over there ;) 

Samo sam cekao to hahah :D

Not disappointed :P

12 godina
odjavljen
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

I da, zašto mu je vibrator išao na servis?

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pokvario se, nije ga osjećao u hlačama :P

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trebam solidan pametni mobitel na kojemu ću testirati geolokacijske aplikacije izrađene na phonegap frameworku.  Osim tesiranja aplikacije tijekom razvoja, uređaj bi trebao poslužiti i za prezentaciju potencijalnim kupcima, pa bi trebao imati i lijepe biznis linije.

 

Bacio sam oko na samsung s3 neo može nešto slično.  Cijena novog uređaja bi trebala biti do / oko 200€ (400KM BiH).

 

Vaša preporuka za alternativu s3 neo uređaju i zašto ?

 

Hvala

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Prestar hardware. U rh se nađe polovni lg g2 za toliko

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da li ima neka stranica na kojoj se mobiteli mogu kupovati na rate preko American Express kartice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ToMisLaW kaže...

Da li ima neka stranica na kojoj se mobiteli mogu kupovati na rate preko American Express kartice?

Ekupi, kupio sagu g3 na rate .

You don't fucking play a videogame for 30 minutes... You spare at least an hour and a half. And end up playing 3 hours.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

santa domenica

15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Razmisljam izmedu ova 3 moba imao sam s5 i ono  nista spec ali bi ga moza opet uzeo... g3 ima super veliki ekran no nesto losiju kameru nego s5 a sada z3 je super ali je i najveci od njih svih i staklen je...

 

 

8 Samsung s5
13 LG g3
19 Xperia Z3
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Definitivno Z3.

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
 
3 10 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dap, z3 od ova 3

Moj PC  
3 9 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Frenkyca kaže...

Razmisljam izmedu ova 3 moba imao sam s5 i ono  nista spec ali bi ga moza opet uzeo... g3 ima super veliki ekran no nesto losiju kameru nego s5 a sada z3 je super ali je i najveci od njih svih i staklen je...

 

 

Sva tri su vrhunski telefoni, izaberi koji tebi najvise odgovara i kupi. Ne postoji pogresan izbor ovdje.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

da li LG G2 ima IR (infracrveni) blaster i da li je to još uvijek best buy do 2200 kuna, mislio sam si uzet nekog kineza, al s obzirom da lg ima lako ostvarivu garanciju kod nas kupnja kineza definitivno bila kockanje

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 14:31 (cola777).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice