Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.095
|
čitano: 11.048.312
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Da, ali uz određenu dozu subjektivnosti jer sam uz Mi5 i note 4 stvarno zavolio marku. Isto tako s835 čipset mi je puno bolji od huaweijevih. 

Ja bi napravio tako, ali vjerojatno je pametnije to ne učiniti zbog garancije, a P10tke nove idu za 3200kn od operatera sa 24mj garancije

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

isplati li se kupovat s7 edge pored novog s8 i s8 plus? ima li velike razlike u kameri i bateriji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nakon dosta muke i kontanja što uzeti(tri sam dana kemijo što bi i čitao po netu) konačno se odlućio i odriješio kesu nadam se da se nisam zahebo, uzeo LG V20

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tumba kaže...

isplati li se kupovat s7 edge pored novog s8 i s8 plus? ima li velike razlike u kameri i bateriji?

 U kameri i bateriji pogotovo ne

Hearthstone: Maks0806#2960
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Iskreno mislim da između MI6 i P10 ima razlika, ali su best buy za te neke novce oko ~400€
Sve ovisi o tome koliko zelis potrosit i volis li vise staklo ili metal te kakvu kameru zelis
Ja bih odabrao P10 jer ga smatram najkompletnijim mobom (iako su S8 i G6 itd dosta izgledom ljepsi, ali mnogo skuplji i ne donose nesto prevelik napredak nad prethodnim flagshipovima, za cijenu koju naplacuju)
No svakako ne želim reci da je Xiaomi MI6 los uređaj
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
I G6 se može nabaviti za 400€. A ekran i wide kamera mu daju prednost. SoC jest lanjski, ali nema govora o tome da je slab
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dvoumim se izm.nečega u ovom rangu:

 

1. xiaomi-redmi-4x

2. umi-max

3. ulefone-power-3

 

Zaključili ste da mi je bitna što veća baterija ali ni performanse nisu za zanemariti!

Mislim da sva tri također imaju i GG-3 zaštitu pa valjda onda nema potrebe za dodatnim zaštitama ekrana?

 

Kad bih našao nešto u tom cjenovnom rangu sa velikom baterijom i GG-4 zaštitom bi bilo još idealnije 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
andi.cro kaže...

Dvoumim se izm.nečega u ovom rangu:

 

1. xiaomi-redmi-4x

2. umi-max

3. ulefone-power-3

 

Zaključili ste da mi je bitna što veća baterija ali ni performanse nisu za zanemariti!

Mislim da sva tri također imaju i GG-3 zaštitu pa valjda onda nema potrebe za dodatnim zaštitama ekrana?

 

Kad bih našao nešto u tom cjenovnom rangu sa velikom baterijom i GG-4 zaštitom bi bilo još idealnije 

 Nemaš se tu što misliti... Xiaomi redmi 4x je taj koji se kupuje bez obzira na zaštitu. Još samo da je note serija...

9 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

trilema:

 

Xiaomi note 2 ( nov 330 eur )

 

Xiaomi Mi 5s plus ( 330 eur )

 

Meizu pro 6 plus dual ( 320 eur)

 

primarna baterija, kamera, ne akam se romovima, kupio bi EU izdanje...HVALA 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Meni nema dileme pro6 plus ti je specifikacijama najbolji.. to je zapravo rebrandirani samsung s7 i mob je stvarno odlican ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Wow samo 320 eura za pro 6,njega naravno uzmi

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Moj glas isto za Meizu a onda Mi Note 2

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hej!

 

Samsung Galaxy A5 (2017) ili Huawei P9 i - zašto? 

 

Kod oba me malo brine izostanak optičke stabilizacije te kod Huaweia UI, što vi mislite? 

 

I da, neka treća opcija ne dolazi u obzir, biram uređaj koji će mi dati firma. Okej, u konkurenciji su i Sony Xperia X Compact te iPhone SE, ali tu mi je veličina ekrana popriličan dealbreaker. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.9.2017 13:56 (Simpzon).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Simpzon kaže...

Hej!

 

Samsung Galaxy A5 (2017) ili Huawei P9 i - zašto? 

 

Kod oba me malo brine izostanak optičke stabilizacije te kod Huaweia UI, što vi mislite? 

 

I da, neka treća opcija ne dolazi u obzir, biram uređaj koji će mi dati firma. Okej, u konkurenciji su i Sony Xperia X Compact te iPhone SE, ali tu mi je veličina ekrana popriličan dealbreaker. 

 P9 Flagship huawei dok je a5 midle range mob. Ne mora te brinuti UI. Instaliras google louncher ili NOVA koji je kralj lounchera i problem rijesen....

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@dadotb

Pro 6 definitivno.
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Koliko je tesko naci neki ROM za xiaomi sa cistim androidom?
I koliko ga je teško instalirati?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ljudi, ako može mala pomoć.

 Malo sam zbunjen. Kako to da ova dva mobitela :

http://ulefone.com/products/gemini/spec.html

https://neutrinomobile.hr/meizu-m5s-16gb-lte-dual-silver.html

 

 imaju gotovo isti score na Antutu (zapravo Gemini ima čak nešto jači score) ?

  Ulefone Gemini je quad Core MTK MT6737T  na 1.5 Ghz  i sa GPU dual core procesorom,  dok je Meizu m5s sa  MediaTek MT6753 octa core procesorom na 1.3 Ghz i GPU sa 3 cores ?

 

Zar je moguće da nije neka velika razlika između ta dva procesora iako je jedan quad core a drugi octa core ?

 

 Nemam nekoliko tisuća kuna za mobitel, navuko sam do 1000 kn. Xioami Redmi 4x mi je malo preskup (gledam na neutrinu).

 

Što bi preporućili između ova dva mobitela ?

 

Ulefone gemini ima ota update na android 7,  a Meizu m5s mislim da nema (Flyme 6 OS based on Android 6) a koliko sam shvatio pitanje je hoće li i biti (iako kažu da meizu ima puno bolju software podršku).

 

 Baterija im je tu negdje, a ekran i ROM mislim da je na strani Ulefone Gemini-ja.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2017 20:25 (Miki666).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
A ne znan sto bi ti reka osobno meni se cini da po svemu je meizu kvalitetnija pouzdanija i bolja firma... Ja bi cak prije meizua iako je malo losiji ali ja imam osobno super iskustava s meizuom pa zato malo subjektivno naginjem...
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

normalno meizu 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Meizu je klasa za Ulefone i sl.

9 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Ljudi hvala svima na odgovorima, uzimam meizu 6 pro plus onda...

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Elephone p8 mini, izgleda mi nabrijan mob za male novce
Dvostruka kamera, puno giga i rama, metalno kuciste, dobar ekran...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne znam kaj ste se svi zakačili na taj Meizu kad je u SVEMU slabiji od Ulefona osim kaj ima 8 jezgreni cpu!

Samo zato kaj vam je riječ Meizu poznatija vašem uhu nego Ulefone ste zakljucili za je Meizu bolji, svašta!!!

 

Vec godinu dana imam Ulefone Metal i sve je super!!!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2017 10:39 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Meizu je kud i kamo bolja i kvalitetnija firma od Ulephona, a ja preferiram ipak Xiaomi.
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ma nemoj...a na čemu je ta tvoja tvrdnja zasnovana?

Svašta 

 

Šta to ovaj Ulefone uređaj čini manje kvalitetnim nego ovaj Meizu uređaj? Ili češ reći da Meizu tvrtka ima više radnika i veču kvadraturu svoje tvornice pa sigurno ima i kvalitetnije uređaje?

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2017 13:42 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
andi.cro kaže...

Ne znam kaj ste se svi zakačili na taj Meizu kad je u SVEMU slabiji od Ulefona osim kaj ima 8 jezgreni cpu!

Samo zato kaj vam je riječ Meizu poznatija vašem uhu nego Ulefone ste zakljucili za je Meizu bolji, svašta!!!

 

Vec godinu dana imam Ulefone Metal i sve je super!!!

 

andi.cro kaže...

Ma nemoj...a na čemu je ta tvoja tvrdnja zasnovana?

Svašta 

 

Šta to ovaj Ulefone uređaj čini manje kvalitetnim nego ovaj Meizu uređaj? Ili češ reći da Meizu tvrtka ima više radnika i veču kvadraturu svoje tvornice pa sigurno ima i kvalitetnije uređaje?

 

 Ne trabunjaj... Meizu, Xiaomi, Zte, Oppo, Vivo, Huawei, Leeco, Lenovo, Gionee...i još neki su miljama ispred raznih elephona, ulephona i dr. slonova. To ti je isto kao da si usporedio marku tenisica... Adidas sa Elviton.

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Laprdaš bezveze, korisnik sam Ulefone Metal-a i mob je odličan a onaj spomenuti Gemini vjerojatno još i bolji!

 

Da li si ti koristio i testirao sve te mobitele pa i Ulefone da tako nonšarlantno govoriš da je Ulefone lošiji od svih onih što si nabrojao? 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ajde, informiraj se malo.Kroz ruke mi je prošlo više kineza nego što ti možeš zamisliti. Ulephone ima par samo solidnih modela i ništa više... od podrške do sveg ostalog. Takvih kineza ima na bacanje. Uostalom imaš temu"Kineski mobiteli" pa se uključi.

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Gle, briga me...ja iz prve ruke znam da je Ulefone dobar uređaj i osvrnuo sam se na komentare koji su tako samopouzdano govorili uzmi Meizu umjesto Ulefona a ovaj u skoro svemu bolji od Meizua!

 

Izm. ta dva dotična mobitela je definitivno bolji Ulefone!

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice