[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

poruka: 982
|
čitano: 277.618
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
cecenac kaže...

ajme ja nemogu vise na rubu plača sam.. instalirao kyorarom bez ikakvih problema. update-o 4.1 bez problema pa 0.5 bez problema. reboota se mobitel opet malo lagga pa malo ne lagga pa malo opet lagga. bitnije kontakte stavim u imenik sredim pocetnu stranicu posaljem par poruka. jutros idem ga rebootat jer lagga ko K**ac vidis on se reboota opet sve ispocetka: upari google account s njime, unesi opet kontakte opet restoraj backup.. nemogu vise ovako...

Neznam sta reci, meni se nikad nije to dogadalo tako da nemam s takvim stvarima iskustva.

Probaj uci u recovery i sve po redu wipe (data / factory, cache......, sve osim sd-a)

 

Moby-Split kaže...

Video za besplatan unlock, radi.

Hvala, stavljam na prvu stranicu

 

 

 

BTW...Jucer napravio benchmark s kyorarom-om 1702.{#}

E, jos nesto, na nas mobitel se moze staviti i ubuntu 10.10 tako da uskoro stize i tutorial za to.

Kad kupim SD karticu od 8 gb jer 3.5 ubuntu zauzima i treba mi particija od barem 512, treba mi bar 1 gb za muziku tako da mi ovih 4 nije dovoljno.

A i najvjerojatnije cu uzet neku malo brzu od ove(class 6 najmanje)

:D
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2011 15:33 (CroNk3r).
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

CroNk3r napravio sam ovo zadnje sve wipe-ao prije reboota i cini mi se da je sad smooth. javit cu da li se resetira svaki put nakon reboota (i da li reboot traje 5 minuta svaki) i oce li opet bit puno force close-ova. AL cini mi se da ja sad u redu. fala puno glavni si!

 

idem update-at 9.2 i 9.3.

 

 

edit: i dalje nista od update-a za kyrilos. uvijek mi aborta update-anje na 9.2. da nesto fali ili tako nes. idem provat opet skinit pa rename-at u update.zip, makar sumnjam da ce to donijet ikakvu razliku.

Support the software developers. If you like their products buy them !
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2011 18:34 (cecenac).
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
cecenac kaže...

CroNk3r napravio sam ovo zadnje sve wipe-ao prije reboota i cini mi se da je sad smooth. javit cu da li se resetira svaki put nakon reboota (i da li reboot traje 5 minuta svaki) i oce li opet bit puno force close-ova. AL cini mi se da ja sad u redu. fala puno glavni si!

 

idem update-at 9.2 i 9.3.

 

 

edit: i dalje nista od update-a za kyrilos. uvijek mi aborta update-anje na 9.2. da nesto fali ili tako nes. idem provat opet skinit pa rename-at u update.zip, makar sumnjam da ce to donijet ikakvu razliku.

Kyrillos 9.0 je jako nestabilan...

Na 9.3 je dobar, al kyorarom mi najbolje ide, najbrzi je, duze mi traje baterija od kyrillosa....

:D
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

evo stavio sam kyorarom 0.5 cini mi se da sam dobro instalirao. uglavnom je smoothiako se dogodi da udjem u neku aplikaciju i idem izac i onda pocne lagat pa se gasi ekran dok na kraju ne izadje i bude opet smooth. moze bit da je zato jer koristim tw launcher koji je jako spor.

 

p.s. ima masu nepotrebnih aplikacija:Kmapp,script manager, terminal emulator, voodo control i mnoge druge.   mogu li to sve pobrisat

 

        i mislis li da bi trebao prec na neku drugu temu (launcher pro ili tako nes?)

Support the software developers. If you like their products buy them !
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
cecenac kaže...

evo stavio sam kyorarom 0.5 cini mi se da sam dobro instalirao. uglavnom je smoothiako se dogodi da udjem u neku aplikaciju i idem izac i onda pocne lagat pa se gasi ekran dok na kraju ne izadje i bude opet smooth. moze bit da je zato jer koristim tw launcher koji je jako spor.

 

p.s. ima masu nepotrebnih aplikacija:Kmapp,script manager, terminal emulator, voodo control i mnoge druge.   mogu li to sve pobrisat

 

     i mislis li da bi trebao prec na neku drugu temu (launcher pro ili tako nes?)

 

Na launcher pro...

TW sucka i to hardcore...

probaj launcher pro ili adw(preferiram launcher pro) i onda reci dal ima razlike...

EDIT: i stavi si da ti bude svaki put launsher pro, a ne da tamo moras svaki put birati

:D
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2011 20:52 (CroNk3r).
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

ma opet nije dobro. mozda moj mobitel jednostavno ne zeli custom rom.

 

stavio launcher pro i mobitel je fluidan (iako iz imenik moras izac preko upravljanja*)

 

ali.. obavio par poziva izgasio mobitel, opet upalio on se opet reboota 3 minute i pita me da odaberem jezik, temu, nema poziva dakle sve ispocetka..

 

mislim da cu morat stavim stock rom jer sa G3 jednostavno nece..

 

da li je to normalno da izgubis opet sve kontakte i pozive i poruke kad rebootas?

Support the software developers. If you like their products buy them !
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
nije normalno, pitat cu neke ljude s xda kak to slozit ......:(
Vidio sam na forumu da se jos nekima to dogada....
Probaj indroid, on je na fugumod kernelu, mozda ga kernel hebe .....
Kad instalas indroid moras u terminal emulator upisat:
su
fix.sh
force reboot
:D
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

jednostavno ne ide.. cak ni hillbeast (onaj sto je kyorarom napravio) mi ne uspijeva pomoc..

 

mozda provam indroid ili cyanogena kad alpha 7 izadje..

Support the software developers. If you like their products buy them !
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
cecenac kaže...

jednostavno ne ide.. cak ni hillbeast (onaj sto je kyorarom napravio) mi ne uspijeva pomoc..

 

mozda provam indroid ili cyanogena kad alpha 7 izadje..

Nemoj cyanogena, bar ne dok ne fix-a one codece...

Ja sam ga stavio i onda idem ja malo na youtube kad ono, samo zvuk ide...

Slika stoji :(

:D
13 godina
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Reci mi ako stavim ovi novi karnel g3mode 2.3, oce mi se maknit aplikacije i sve na pocetak ako nenapravim bek-ap?

Galaxy 3-I5800: Kyrillos' ROM v9.3 JPU-HYBRID G3MOD v2.2.2
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
neće ti se ništa maknit
Zaradite novce http://bux.ratovi.net/?r=robimarko
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
Moby-Split kaže...

Reci mi ako stavim ovi novi karnel g3mode 2.3, oce mi se maknit aplikacije i sve na pocetak ako nenapravim bek-ap?

Ako stavis novi kernel nije potrebno raditi wipe data / factory reset kao kod stavljanja novog rom-a.

Samim time ne gubis nikakve aplikacije.

 

 

 

Drugi tjedan cu kupiti nomu micro SD karticu (8gb class 10) koja bi trebala biti dovoljno brza za linux pa cu ga isprobati.

 

:D
12 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

evo ovako...kupio sam samsung Galaxy 3 u tele 2..i posto na mom podrucju tele 2 ima jako los signal odlucio sam ga otkljucati i prebaciti se na t-mobile.Sada na t-mobile nemogu ici na internet putem mobilne mreze neznam zasto,kada se spojim na wlan sve radi super a preko ovoga nece.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Napokon uspjeh, reboota i ROM se nije reinstalla!

 

Mislim da nije problem u fugu i g3 bio nego sam ja gresku radio. Ja sam pustio da se boota pa onda format data bi manualno usao u recovery, a to ej trebalo vjerojatno prije prvog boota. sad me strah prica na kyorarom. nije ni ovo lose iako kad udjem u kontakte sa pro launcherom moram resetirat mod jer u indroid drzanje srednje tipke ne vodi u upravljanje. skinit cu neku temu sa marketa. btw znas li neki program kojim mogu brisati ove puste appove sta su mi nabacani?

Support the software developers. If you like their products buy them !
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2011 19:38 (cecenac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
deluxe13 kaže...

evo ovako...kupio sam samsung Galaxy 3 u tele 2..i posto na mom podrucju tele 2 ima jako los signal odlucio sam ga otkljucati i prebaciti se na t-mobile.Sada na t-mobile nemogu ici na internet putem mobilne mreze neznam zasto,kada se spojim na wlan sve radi super a preko ovoga nece.

Moraš upisati nove postavke za internet od T-mobile.

 

 Ime: TM Hr Internet
 APN: web.htgprs
 MCC: 219
 MNC: 01
 Vrsta provijere: PAP

 

Ove si imao od Tele2:

 

Ime : tele 2 internet
Apn : internet.tele2.hr
MCC : 219
MNC : 02
Vrsta provijere : PAP

14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
cecenac kaže...

Napokon uspjeh, reboota i ROM se nije reinstalla!

 

Mislim da nije problem u fugu i g3 bio nego sam ja gresku radio. Ja sam pustio da se boota pa onda format data bi manualno usao u recovery, a to ej trebalo vjerojatno prije prvog boota. sad me strah prica na kyorarom. nije ni ovo lose iako kad udjem u kontakte sa pro launcherom moram resetirat mod jer u indroid drzanje srednje tipke ne vodi u upravljanje. skinit cu neku temu sa marketa. btw znas li neki program kojim mogu brisati ove puste appove sta su mi nabacani?

U indroidu po defalutu ne radi home button..

Napisao sam ti gore(nisam rekao zasto nego sam samo komande napisao), evo sad opet:

Udes u terminal emulator i upises u njega

 

 

su (nakon toga ce ti dat da prihvatis superusera)

fix.sh

force reboot

 

 

Nakon te 3 komande ce ti radit home button.

 

EDIT:

fast uninstaller

:D
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2011 21:16 (CroNk3r).
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Gdije to treba ? Msm ove postavke ?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2011 22:01 (deluxe13).
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
deluxe13 kaže...

Gdije to treba ? Msm ove postavke ?

 

Settings->wifi/network->mobile network settings->access poimt names

:D
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
CroNk3r kaže...
deluxe13 kaže...

Gdije to treba ? Msm ove postavke ?

 

Settings->wifi/network->mobile network settings->access poimt names

 ja to nemam...imam znaci postavke >bezicno i mreza>i tu imam wi fi postavke,bluetooth postavke,vpn postavke,mobilne mreze,sinkroniziraj...

 

EDIT : Evo nasao sam...hvala puno.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2011 23:22 (deluxe13).
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
deluxe13 kaže...
CroNk3r kaže...
deluxe13 kaže...

Gdije to treba ? Msm ove postavke ?

 

Settings->wifi/network->mobile network settings->access poimt names

 ja to nemam...imam znaci postavke >bezicno i mreza>i tu imam wi fi postavke,bluetooth postavke,vpn postavke,mobilne mreze,sinkroniziraj...

 

EDIT : Evo nasao sam...hvala puno.

 

Nemas to jer imas mob na hrvatskom {#}

:D
13 godina
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Zanima me za prijatelja, jel se na lg-u p350 može stavit neki rom šta dozvoljava overclocking? Nisam nigdi uspija nac

Galaxy 3-I5800: Kyrillos' ROM v9.3 JPU-HYBRID G3MOD v2.3
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
Moby-Split kaže...

Zanima me za prijatelja, jel se na lg-u p350 može stavit neki rom šta dozvoljava overclocking? Nisam nigdi uspija nac

Mislim da nema, vecina mobova nema...

Ja sam frendu za wildfire trazio i nema, za lg gt450(il tak nesto) nema.

btw wildfire koji je oko 1700kn radi na benchmarku s custom rom-om 800-900, a nas za sad je 645 kn ako se ne varam bozicna akcija radi 1700...{#}

:D
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

al wildfire ima bugless cyanogen 7 mod ja mislim.

Support the software developers. If you like their products buy them !
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
cecenac kaže...

al wildfire ima bugless cyanogen 7 mod ja mislim.

Ima, ima official cyanogenmod 7, ali je sporiji od naseg moba..:D

:D
13 godina
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
kad odem u postavke, lokacije i oznacim gps ili krace spustim traku i upalim gps, jel taj gps treba koristit internet da bi se koristija?
Galaxy 3-I5800: Kyrillos' ROM v9.3 JPU-HYBRID G3MOD v2.3
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
Moby-Split kaže...
kad odem u postavke, lokacije i oznacim gps ili krace spustim traku i upalim gps, jel taj gps treba koristit internet da bi se koristija?

 

Ne gps direktn, ali ako udes u navigaciju ona ti uzima internet da skida mape.

Zato mozes po netu naci igo (piratska verzija) i mape (za piratsku verziju), skines i evo ti besplatne navigacije.

:D
13 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
CroNk3r kaže...Ne gps direktn, ali ako udes u navigaciju ona ti uzima internet da skida mape.

Zato mozes po netu naci igo (piratska verzija) i mape (za piratsku verziju), skines i evo ti besplatne navigacije.

 

A ako mi je spojen preko wifia može se koristit? Npr. za onaj Glymps where you are, stojim u kaficu i ocu stavit di se nalazim, upalim gps preko wifia i to je to. Nece mi kune skidat? A i nemam internetske postavke

 

Galaxy 3-I5800: Kyrillos' ROM v9.3 JPU-HYBRID G3MOD v2.3
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
Moby-Split kaže...
CroNk3r kaže...Ne gps direktn, ali ako udes u navigaciju ona ti uzima internet da skida mape.

Zato mozes po netu naci igo (piratska verzija) i mape (za piratsku verziju), skines i evo ti besplatne navigacije.

 

A ako mi je spojen preko wifia može se koristit? Npr. za onaj Glymps where you are, stojim u kaficu i ocu stavit di se nalazim, upalim gps preko wifia i to je to. Nece mi kune skidat? A i nemam internetske postavke

 

Nece ti nista uzimati.

Jedino je problemcic dal ce te naci, i sam znas kakav je gps na ovom mobu.:(

:D
15 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Pozdrav ljudi!

 

Evo da ne otvaram novu temu budem pitao ovdje, vjerujem da ce mi netko pomoci. Uglavnom nedavno sam nabavio Samsung Galaxy 3 i jako sam zadovoljan sa dobivenim za tu cijenu, ali me zanima kako ukljuciti sms/mms delivery report tj. da mi javi da je sms uspjesno dostavljen. Pogledao sam pri pisanju poruke u opcijama, ali nema nista slicno tamo za odabrati (ima jezik pisanja XT9, postavke rukopisa i sl.). Gore je android 2.2 froyo. 

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Udji u poruke, stisni tipku za opcije, stisni postavke i oznaci izvjesce o poruci

Galaxy 3-I5800: Kyrillos' ROM v9.3 JPU-HYBRID G3MOD v2.3
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2011 11:45 (Moby-Split).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice