Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

poruka: 5.989
|
čitano: 2.462.370
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Ako sam dobro skuzio 2.2 (sluzbena verzija) je dosao za galaxy s ali ze neke druge drzave (engleska)....jel to znaci da ce onda sigurno doci u hrvatsku ili ne?i dali je tako i s 2.3?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Kolko ja znam doći će u sve države kojima su ga distribuirali, znači i kod nas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Hose Marinho 46 kaže...

Ako sam dobro skuzio 2.2 (sluzbena verzija) je dosao za galaxy s ali ze neke druge drzave (engleska)....jel to znaci da ce onda sigurno doci u hrvatsku ili ne?i dali je tako i s 2.3?

Prije cca tjedan dana sam zvao Samsung i rekli su do kraja mjeseca da bi trebala biti dostupna vertija 2.2 kod nas.

http://3dhr.net/berko/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Puno duže uzmeš li u obzir da sam već isprobao Operu ali ne vidim nikakvu prednost, možda netko drugi zna...znaš kako kažu: "Human input - human export" :P

13 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Berko kaže...
Hose Marinho 46 kaže...

Ako sam dobro skuzio 2.2 (sluzbena verzija) je dosao za galaxy s ali ze neke druge drzave (engleska)....jel to znaci da ce onda sigurno doci u hrvatsku ili ne?i dali je tako i s 2.3?

Prije cca tjedan dana sam zvao Samsung i rekli su do kraja mjeseca da bi trebala biti dostupna vertija 2.2 kod nas.

 Ma to znam Berko,vec si to napisao negdje prije {#},ali me eto samo to zanimalo dali ce opce dolaziti u hrvatsku,pogotovo ovaj 2.3 jer kod samsunga je uvijek upitno sve to sto obecaju i ne samo to nego i dali ce opce napraviti to za galaxy s (ovo se odnosi na 2.3),dok recimo korisnici htc nemaju tih problema

16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Hose Marinho 46 kaže...
Berko kaže...
Hose Marinho 46 kaže...

Ako sam dobro skuzio 2.2 (sluzbena verzija) je dosao za galaxy s ali ze neke druge drzave (engleska)....jel to znaci da ce onda sigurno doci u hrvatsku ili ne?i dali je tako i s 2.3?

Prije cca tjedan dana sam zvao Samsung i rekli su do kraja mjeseca da bi trebala biti dostupna vertija 2.2 kod nas.

 Ma to znam Berko,vec si to napisao negdje prije {#},ali me eto samo to zanimalo dali ce opce dolaziti u hrvatsku,pogotovo ovaj 2.3 jer kod samsunga je uvijek upitno sve to sto obecaju i ne samo to nego i dali ce opce napraviti to za galaxy s (ovo se odnosi na 2.3),dok recimo korisnici htc nemaju tih problema

Nažalost, sam Samsung je najveća mana Samsungovih uređaja... Mislim, jednostavnije bi bilo i njima i nama da jedostavno puknu na mob stock Android, bez njihovog UI-a, jer navodno updatovi kasne zbgo prilagodbe UI-a. Jer budimo realni; valjda 90% korisnika samsungovih android mobitela, ne krositi njihov UI nego neki custom. A pošto korporacije najbolje razumiju govor novca, zamislite kolko bi veću zaradu imali; prodaju uređaj po istoj cijeni, ali nemoraju toliko ulagati u razvoj software-a. Evo, pogledajte samo nexus s; svi ga hvale, a zapravo je samo malo ušminkani Galaxy s. A hvale ga zato jer koristi OS onakav kakvim ga je google napravio, bez dodatnih sranja od strane proizvođaća ili hrpe bespotrebnih aplikacija koje samo zaguše uređaj ili glupih grešaka kod prilagodbe OS-a koje usporavaju mobitel....

Kad se pojavio Nexus S, ozbiljno sam razmišljao o tome da prodam Galaxy i kupim Nexus.... razmišljam još o tome, ali ne tako često od kad sam saznao da nexus s nema slot za memorijsku karticu (puno koristim mob za prijenos podataka, tako da mi je dodatni prostor na kartici dosta bitan)...

http://3dhr.net/berko/
13 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Berko kaže...
Hose Marinho 46 kaže...
Berko kaže...
Hose Marinho 46 kaže...

Ako sam dobro skuzio 2.2 (sluzbena verzija) je dosao za galaxy s ali ze neke druge drzave (engleska)....jel to znaci da ce onda sigurno doci u hrvatsku ili ne?i dali je tako i s 2.3?

Prije cca tjedan dana sam zvao Samsung i rekli su do kraja mjeseca da bi trebala biti dostupna vertija 2.2 kod nas.

 Ma to znam Berko,vec si to napisao negdje prije {#},ali me eto samo to zanimalo dali ce opce dolaziti u hrvatsku,pogotovo ovaj 2.3 jer kod samsunga je uvijek upitno sve to sto obecaju i ne samo to nego i dali ce opce napraviti to za galaxy s (ovo se odnosi na 2.3),dok recimo korisnici htc nemaju tih problema

Nažalost, sam Samsung je najveća mana Samsungovih uređaja... Mislim, jednostavnije bi bilo i njima i nama da jedostavno puknu na mob stock Android, bez njihovog UI-a, jer navodno updatovi kasne zbgo prilagodbe UI-a. Jer budimo realni; valjda 90% korisnika samsungovih android mobitela, ne krositi njihov UI nego neki custom. A pošto korporacije najbolje razumiju govor novca, zamislite kolko bi veću zaradu imali; prodaju uređaj po istoj cijeni, ali nemoraju toliko ulagati u razvoj software-a. Evo, pogledajte samo nexus s; svi ga hvale, a zapravo je samo malo ušminkani Galaxy s. A hvale ga zato jer koristi OS onakav kakvim ga je google napravio, bez dodatnih sranja od strane proizvođaća ili hrpe bespotrebnih aplikacija koje samo zaguše uređaj ili glupih grešaka kod prilagodbe OS-a koje usporavaju mobitel....

Kad se pojavio Nexus S, ozbiljno sam razmišljao o tome da prodam Galaxy i kupim Nexus.... razmišljam još o tome, ali ne tako često od kad sam saznao da nexus s nema slot za memorijsku karticu (puno koristim mob za prijenos podataka, tako da mi je dodatni prostor na kartici dosta bitan)...

 To sto si napisao da 90% koristi custom UI..mobitel mora biti pretpostavljam rootan za to jel?A sto se tice nexusa nije mi nesto posebno lijep kao galaxy s a i neznam dali je toliko bolji bas da bi se odlucio za njega,ali glavna stvar....nema ga u t-mobile ponudi {#}

16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Hose Marinho 46 kaže...
 To sto si napisao da 90% koristi custom UI..mobitel mora biti pretpostavljam rootan za to jel?A sto se tice nexusa nije mi nesto posebno lijep kao galaxy s a i neznam dali je toliko bolji bas da bi se odlucio za njega,ali glavna stvar....nema ga u t-mobile ponudi {#}

Ma, nije nexus nešto bolji; jedino ima nešto više RAM.a.... ali je boji utoliko što nije vezan za Samsung što se tiće software-a ;)

http://3dhr.net/berko/
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2010 13:56 (Berko).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Berko kaže...
Hose Marinho 46 kaže...
 To sto si napisao da 90% koristi custom UI..mobitel mora biti pretpostavljam rootan za to jel?A sto se tice nexusa nije mi nesto posebno lijep kao galaxy s a i neznam dali je toliko bolji bas da bi se odlucio za njega,ali glavna stvar....nema ga u t-mobile ponudi {#}

Ma, nije nexus nešto bolji; jedino ima nešto više RAM.a.... ali je boji utoliko što nije vezan za Samsung što se tiće software-a ;)

 Ma to za software me toliko ne brine u smislo sto kasni nego u smislu oce li opce doci.da mi sad netko dodje i kaze...gle za galaxy s ce sigurno doci i 2.2 i 2.3 i recimo cak i 3.0 ali ce svi kasnit nema veze,jer sam ja vezan ugovrom 2 god i tako nekako mijenjam mobitele svakih god ipol do dvije tako da mi se ne zuri sto se tice software-a,ali kazem brine me oe li opce doc.p.s. Berko nisi mi odg ovo za root,jel mora bit za custom UI?

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

http://www.gsmarena.com/android_23_code_released_gingerbread_ported_to_galaxy_s-news-2154.php .... mislim da je ovo cak netko vec stavio ali eto da utvrdimo {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Na kojoj stranici radite UPDATE za galaxy S

And PS dali je update izdan i za Fascinante (jer je to sve isti model)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
gorki8701 kaže...

Na kojoj stranici radite UPDATE za galaxy S

And PS dali je update izdan i za Fascinante (jer je to sve isti model)

Evo, pogledaj ovdje za Fascinante: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=718

A na toj stranici se može naći i sve vezano za ostale telefone: http://forum.xda-developers.com/index.php

http://3dhr.net/berko/
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Hose Marinho 46 kaže...
Berko kaže...
Hose Marinho 46 kaže...
 To sto si napisao da 90% koristi custom UI..mobitel mora biti pretpostavljam rootan za to jel?A sto se tice nexusa nije mi nesto posebno lijep kao galaxy s a i neznam dali je toliko bolji bas da bi se odlucio za njega,ali glavna stvar....nema ga u t-mobile ponudi {#}

Ma, nije nexus nešto bolji; jedino ima nešto više RAM.a.... ali je boji utoliko što nije vezan za Samsung što se tiće software-a ;)

 Ma to za software me toliko ne brine u smislo sto kasni nego u smislu oce li opce doci.da mi sad netko dodje i kaze...gle za galaxy s ce sigurno doci i 2.2 i 2.3 i recimo cak i 3.0 ali ce svi kasnit nema veze,jer sam ja vezan ugovrom 2 god i tako nekako mijenjam mobitele svakih god ipol do dvije tako da mi se ne zuri sto se tice software-a,ali kazem brine me oe li opce doc.p.s. Berko nisi mi odg ovo za root,jel mora bit za custom UI?

Vezano za ROOT i UI; ako je u pitanju samo neki launcher, onda nemora biti rootan; ali ako ideš stavljati neki ROM, onda moraš rootati.

http://3dhr.net/berko/
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Ovaj Wi-Fi manager što je Berko preporučio je ODLIČAN. Em' možeš slati SMS poruke putem njega (ne treba ti ona aplikacija posebna za SMS preko Wi-Fi-a), bolji je i stabilniji od Kiesa i ne trebaš imati ovu abominaciju od Sasmsungove "aplikacije" na PC-u.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
mrazinjooo kaže...

evo, imam i ja jedno dumb pitanje! :D

 

naime, kupio sam prije nekoliko dana i9000 u tele 2 na pretplatu. kako mi je ovo prvi puta da se susrećem sa mobilnom navigacijom, ne znam kako taj sustav radi pa

me zanima jel se korištenje navigacije dodatno naplaćuje. imam aplikaciju "navigacija" instaliranu na aparatu, a navodno sam čuo ako je aplikacija instalirana da se ne plaća ništa....

ipak, zanima me ako netko može reći iz prve ruke.... hvala! :)

 

 

netko, nešto... ništa?

ne znam ništa, ne mogu ništa... dajte mi uniformu! :P
15 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

pa besplatna je... ako ne racunas promet (3g)

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

računam sve što moram platit! :D

ne znam ništa, ne mogu ništa... dajte mi uniformu! :P
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

instalirao sam froyo 2.2.1 pomocu KIES-a. moram vam reci da mob sad stvarno leti....

Informatika je moj hobi, o kojem pojma nemam....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
hrabri zec kaže...

instalirao sam froyo 2.2.1 pomocu KIES-a. moram vam reci da mob sad stvarno leti....

 Kakav je to froyo 2.2.1,jel to moze bilo tko skinut u bilo kojem trenutku (jel potreban root)?jel to sluzbeni froyo?

16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
hrabri zec kaže...

instalirao sam froyo 2.2.1 pomocu KIES-a. moram vam reci da mob sad stvarno leti....

 

službenu verziju za Hrvatsku? pošto ga još nema preko KIESa, bar mi tako mob kaže...heh

15 godina
odjavljen
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
hrabri zec kaže...

instalirao sam froyo 2.2.1 pomocu KIES-a. moram vam reci da mob sad stvarno leti....

uh, kako? regity patchom ili...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

oprostite, nisam vam dao sve podatke:

ja sam jos prije sa 2.1 na 2.2 JPU presao pomocu registry hack-a sa XDA foruma. mobitel nije rootan. ima hr jezik, sad sam provjerio (ja ga ne koristim), verzija KIES-a je 1.5.3.10103_102. Smart Keyboard koji mi sluzi za sms ima hr jezik za pisanje.

Benchmark je 1210..

zna li tko kako da provjerim da li   je to sluzbena verzija za hr?

 

 

Informatika je moj hobi, o kojem pojma nemam....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Berko, imam jednu aplikaciju na Galaxy S-u, zove se "Talk"...koliko sam skužio koristi se za Google Talk. Nemogu je nikako izbrisati, u SGS Toolsima je uopće nema...

 

Imaš kakvu ideju?

 

thx.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

btw. Berko, dali je istina da za lagfix treba imati 1GB slobodnog prostora na internoj memoriji da bi radio? Dali se uopće osjeti poboljšanje ako se ubaci taj fix?

 

I daj mi reci pošto očito imaš iskustva sa Titanium Backupom... od tamo mogu doslovno sve izbrisati no upozorava me da bi moglo biti problema i da napravim backup.

 

E sad mene zanima ako ne budem imao problema ako izbrišem npr. Google Talk...kako kasnije izbrisati backup? Od kuda?

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2010 9:56 (ReiKo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

pa nadjes na sd kartici folder titianium backup i od tamo opet obrises....

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Radi, hvala.

 

Odličan je Titatnium Backup, i moja preporuka... SGSTools ipak nije prepoznao SVE aplikacije dok je to ovaj napravio, pružio i bolji backup kojeg možeš odmah iz samog Titanum Backupa izbrisati kada vidiš da sve radi kako treba bez tih "integriranih" aplikacija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2010 11:15 (ReiKo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Ljudovi, jel zna netko o cemu i o komu ovisi to kad cemo mi u hrvatskoj dobiti froyo,itd.?jel se moze nekome poslati mail ili nazvati ga,pisati peticiju {#}....da ubrzaju to malo?jel to ima opce veze sa nama,nasim operaterima?mislim ne kuzim,svi skoro imaju frojo,navodno neki i 2.3 a mi jos na 2.1!jel mi moze netko to objasniti,kako to funkcionira?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

dok ljudi imam jedno pitanje zasto na galaxy s koji je kupljen u VIP-u nema automatski update *systemupdates* u samom telefonu kao npr x10 jer sam gledao malo na youtubu i na nekim telefonima to ima

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2010 20:04 (hrcpin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Imam i ja još jedno pitanje.

 

Kako skinuti Android Market (tj. gdje) za Galaxy S (Dakle Android 2.1 zasad) ako sam ga izbrisao (što jesam jer nije radio pa sam htio reinstall)?

 

Ako ne, dali je moguće da mi netko da .apk fileove iz svojeg Androida 2.1 (calendar.apk i vendor.apk ili što je već za calendar i Android market potrebno).

 

Ako napravim hard reset hoću li opet dobiti sve te aplikacije nazad?

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2010 23:09 (ReiKo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Hose Marinho 46 kaže...

Ljudovi, jel zna netko o cemu i o komu ovisi to kad cemo mi u hrvatskoj dobiti froyo,itd.?jel se moze nekome poslati mail ili nazvati ga,pisati peticiju {#}....da ubrzaju to malo?jel to ima opce veze sa nama,nasim operaterima?mislim ne kuzim,svi skoro imaju frojo,navodno neki i 2.3 a mi jos na 2.1!jel mi moze netko to objasniti,kako to funkcionira?

O lokalnom samsung-u; zvao sam i Vip i samsung i jedni i drugi su potvrdili sa samsung radi update. Navodno bi do kraja mjeseca trebao biti dostupan.

http://3dhr.net/berko/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice