[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

poruka: 233
|
čitano: 135.467
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

Bi li ovo radilo na Samsungu GT-S8300V?

Zeppe :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

Evo sam radio sve kako treba, na poklopcu od baterije stoji ->  GTS5230>PC< V1 #5-1 A

firmware je -> <SW VER> S5230XFIG3

sta se tice onih podataka sta imas u tablici, malo drukacije bi mi pokazao kad bi ga naveo na one datoteke sta sam skinuo al opet i tu sve ok, medutim kada sekeniram port, veli COM3, ok, stisnem download, krene i jako brzo samo pise "security fail" tako da nista, mob je uredu, sve ok, al sve je staro??!

 

ps: ak znas sta bi trebalo, reci?

 

 

EDIT -> eo, uspio sam rjesiti gornje probleme al sada kada je sve gotovo, mobitel se upali i samo vidim bijeli ekran, cujem zvukove kad tipkam, ako stisnem zelenu tipku mogu kao vidit zadnje pozivatelje, naravno prazno sve jer flash je uraden, al nema teme, samo bjel ekran, pomozi stari, sta da ucinim??

 

EDIT 2 -> ok, zapelo na koraku 15. "res" folder, preko samsung pc studio ga uopce ne vidim niti ga mogu kreirati, a nemam ni opciju da vidim s5230 u "media plejer" modu, cim spojim mob ide preko samsung pc studia u my comp se ne prikazuje a ekran je bijel, ne mogu tam nista, molim info??

 

zivio! ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2011 19:49 (mfire).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash

Nakon 9.-og koraka, UPALI mob i stavi da te pita kako želiš spojiti mob kada ga ukopčaš preko USB-a na komp te ga spoji na komp i prebaci mapu "Res". POSLIJE toga napravi MXEIL2 PATCH.

Taj sam problem i ja imao kada sam Alex_vu radio flashanje. Pozdrav

̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest! MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.3.2011 19:36 (Najbrži).
15 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
Najbrži kaže...

Nakon 9.-og koraka, UPALI mob i stavi da te pita kako želiš spojiti mob kada ga ukopčaš preko USB-a na komp te ga spoji na komp i prebaci mapu "Res". POSLIJE toga napravi MXEIL2 PATCH.

Taj sam problem i ja imao kada sam Alex_vu radio flashanje. Pozdrav

I ja sam imao isti problem pa sam ga tako rijesio {#}

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
15 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

bas sam bio vratio sve stare postavke kad si se javio i et, sad se samsung pretvorio u htc {#}

hvala lipa stari,

zivio! ;)

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

Pozz napravim sve kao sto je u ovom opisu objasnjeno,ali kad napravim patch,mobitel mi se pali i u pozadini bude kao neki mjesec,ali nakon toga sto se skroz upali,bude mi bijel ekran,kad stiscem tipke cuje se zvuk,cak mogu i slikati...jeli zna tko u cemu je problem? hvala unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

@Najbrži

Što ako bi ja sad novu temu htio stavit jel trebam opet flashat mob?

Znam da za neke ne ali za sadašnji Iphone sam ga trebao posebno flashati.

Kruger
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
Najbrži kaže...

Nakon 9.-og koraka, UPALI mob i stavi da te pita kako želiš spojiti mob kada ga ukopčaš preko USB-a na komp te ga spoji na komp i prebaci mapu "Res". POSLIJE toga napravi MXEIL2 PATCH.

Taj sam problem i ja imao kada sam Alex_vu radio flashanje. Pozdrav

Evo tu ti je sve objašnjeno.

@dr.housee_92 kaže...
Kruger
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash

kad radim taj MXEIL2 PATCH jel mob. opet ugasim???

13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
dr.housee_92 kaže...

kad radim taj MXEIL2 PATCH jel mob. opet ugasim???

Samo malo i ja imam taj problem.

Kruger
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash

ja sam uspio naperaviti...prebacis mapu res na mob. odes u postavke naredis da se spaja s samsung PC studiom ugasis ga i onda napravis patch. mob se sam pokrece i to je to :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
dr.housee_92 kaže...

ja sam uspio naperaviti...prebacis mapu res na mob. odes u postavke naredis da se spaja s samsung PC studiom ugasis ga i onda napravis patch. mob se sam pokrece i to je to :)

Da samo što se meni nakon 9 koraka neće upaliti. Možda zato jer već imam neki drugi update sad će ga flasaht s početnim pa sve izpočetka :)

Kruger
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash

ne upali se ni meni sam...ja ga iskopcam i onda rucno na tipku upalim i napravim to u postavkama i opet ugasim,kad se ugasi stisnem tipku za smanjivanje zvuka+kamera+tipka za prekidanje poziva i ono se pojavi download i napravim samo patch :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
dr.housee_92 kaže...

ne upali se ni meni sam...ja ga iskopcam i onda rucno na tipku upalim i napravim to u postavkama i opet ugasim,kad se ugasi stisnem tipku za smanjivanje zvuka+kamera+tipka za prekidanje poziva i ono se pojavi download i napravim samo patch :D

Da kužim ja to već sam par puta flashao ali kad bih ga ručno resetirao i pokušao upalit opet mi dođe onaj crveni DOWNLOAD.

Kruger
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash

napravis prvih 9 koraka kako je opisano...ako ti se ne upali mob. uzmes i skines ga s kom,znaci dan e bude vise spojen,ugasis ga i ponovo upalis...skines neku od navedenih tema,prebacis mapu res na mob. odes u postavke promijenis da se spaja s pc studiom,ugasis mob. i kad se ugasi napravis to da ti pise download,tek tad spojis mob s komp. i otvoris ponovo multiloader i patchiras...barem je meni tako islo...
ako ne uspije tako onda sve ispocetka napravi :) 

13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
dr.housee_92 kaže...

napravis prvih 9 koraka kako je opisano...ako ti se ne upali mob. uzmes i skines ga s kom,znaci dan e bude vise spojen,ugasis ga i ponovo upalis...skines neku od navedenih tema,prebacis mapu res na mob. odes u postavke promijenis da se spaja s pc studiom,ugasis mob. i kad se ugasi napravis to da ti pise download,tek tad spojis mob s komp. i otvoris ponovo multiloader i patchiras...barem je meni tako islo...
ako ne uspije tako onda sve ispocetka napravi :) 

Hehe ma nisam ja pitao za savjet. Ja sam ti htio pomoć imam malih problema.

 

Evo riješio kuju temu ste stavili?

Kruger
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2011 16:17 (nick54312).
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash

ok :)
trenutno od HTC-a ali od blackberry mi se isto svidja :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: [How to] Samsung GT S5230 flash
moj je verzija s5230mmid2.koji flash stavljam da ima hr meni,a da ga ne ubijem.
16 godina
offline
Re: [How to] Samsung GT S5230 flash
mobytelaš kaže...
moj je verzija s5230mmid2.koji flash stavljam da ima hr meni,a da ga ne ubijem.

MXEIL2 ima samo engleski. Ne znam koji firmware sadrži u sebi hrv. jezik, ali nećeš moći stavljati teme niti intalirati aplikacije.

̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest! MSN: najbrzi@live.com
13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

Molim samo jedno pitanje imam, dali  s523wpdje4 moze da prihvati instalaciju jave i tema hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

imam problem, ne mogu spojit memoriju telefona s kompom kako bih prebacio folder res, instalira mi mtp device i dogodi se greska. kada ga spojim preko pc studia opet ne mogu kreirat na mobu mapu "res", mogu samo prebacit fajlove u root. help

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2011 23:23 (gocman2010).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
Najbrži kaže...

Nakon 9.-og koraka, UPALI mob i stavi da te pita kako želiš spojiti mob kada ga ukopčaš preko USB-a na komp te ga spoji na komp i prebaci mapu "Res". POSLIJE toga napravi MXEIL2 PATCH.

Taj sam problem i ja imao kada sam Alex_vu radio flashanje. Pozdrav

 

̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest! MSN: najbrzi@live.com
13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

dali je postupak vracanja original softwarea isti? sa ovim mxeil2 digne mi mob, nakon sto upisem pin, bijeli ekran... hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
gocman2010 kaže...

dali je postupak vracanja original softwarea isti? sa ovim mxeil2 digne mi mob, nakon sto upisem pin, bijeli ekran... hvala

Da, postupak je isti za vraćanje original firmware. Sad sam ti napisao šta da napraviš poslije 9 koraka, ponovi sve ispočetka!

̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest! MSN: najbrzi@live.com
15 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
Najbrži kaže...
gocman2010 kaže...

dali je postupak vracanja original softwarea isti? sa ovim mxeil2 digne mi mob, nakon sto upisem pin, bijeli ekran... hvala

Da, postupak je isti za vraćanje original firmware. Sad sam ti napisao šta da napraviš poslije 9 koraka, ponovi sve ispočetka!

Pa editiraj svoj tu i ubaci nove korake.

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
16 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
xZero kaže...

Pa editiraj svoj tu i ubaci nove korake.

Editirao sam svoj prvi post u temi čim sam objavio odgovor na problem.

̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest! MSN: najbrzi@live.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
Najbrži kaže...
Najbrži kaže...

Nakon 9.-og koraka, UPALI mob i stavi da te pita kako želiš spojiti mob kada ga ukopčaš preko USB-a na komp te ga spoji na komp i prebaci mapu "Res". POSLIJE toga napravi MXEIL2 PATCH.

Taj sam problem i ja imao kada sam Alex_vu radio flashanje. Pozdrav

 

Da probao sam, odaberem usb vezu i na mobu mi pise "insert memory card", niti mogu ikako pristupit memoriji telefona, jedino preko pc studia, ali preko njega ne mogu prebacit taj folder "res".

Probao sam instalirat nekakve fixove za mtp vezu (opcija povezivanja media player) sa mobom ali ni to mi nije uspjelo. Pisalo je da moram taj folder prebacit striktno na memoriju telefona.?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2011 16:43 (gocman2010).
13 godina
protjeran
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
gocman2010 kaže...
Najbrži kaže...
Najbrži kaže...

Nakon 9.-og koraka, UPALI mob i stavi da te pita kako želiš spojiti mob kada ga ukopčaš preko USB-a na komp te ga spoji na komp i prebaci mapu "Res". POSLIJE toga napravi MXEIL2 PATCH.

Taj sam problem i ja imao kada sam Alex_vu radio flashanje. Pozdrav

 

Da probao sam, odaberem usb vezu i na mobu mi pise "insert memory card", niti mogu ikako pristupit memoriji telefona, jedino preko pc studia, ali preko njega ne mogu prebacit taj folder "res".

Probao sam instalirat nekakve fixove za mtp vezu (opcija povezivanja media player) sa mobom ali ni to mi nije uspjelo. Pisalo je da moram taj folder prebacit striktno na memoriju telefona.?

Ne na spremanje podataka nego na Media Player.

http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-gta-iv-keyacc-win-vista/94045.aspx?page=0&amp;amp;jumpto=1810736&amp;amp;sort=asc&amp;amp;view=flat
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash

u prvom postu sam napisao da se ne mogu spojit preko media playera. kad ga spojim preko opcije "media player" pojavljuje se prozor found new hardware, instalira MTP device driver i baci error "The filename,directory name,or volume label syntax incorrect". kazem probao sam instalirat i nekakve microsoftove fixove za to ali nista....

16 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash

Instaliraj si teamviewer i pošalji mi u privatne poruke svoj ID i PASS. Btw jel imaš MSN ili Skype da ti mogu govoriti šta trebaš raditi.

̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest! MSN: najbrzi@live.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice