Samsung Galaxy S II -> REVIEW

poruka: 29
|
čitano: 14.009
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Samsung Galaxy S II -> REVIEW

Samsung GALAXY S II - REVIEW by sudy_freak

 

Nakon Nokie N95 8GB došao je red da se ponovim. Otišao sam u T-Mobile, pronašao najpogodniju tarifu i prodao im dušu na 2 godine.

(Nije tajna)Platio sam ga 3400 kn u tarifi EXTRA Total S i mislim da je prihvatljivo (s obzirom što nudi). Uživajte!

 

SPECIFIKACIJE:

 

  • Dimenzije: 125,3 (D) x 66,1 (Š) x 8,5 (V) mm
  • Masa: Nevjerojatnih 116 grama
  • Zaslon: 4,3" Super AMOLED Plus zaslon osjetljiv na dodir sa 16 milijuna boja, rezolucije 480x800 piksela.
  • Zvuk:  Jedan relativno glasan zvučnik te 3.5 mm audio izlaz.
  • Kamera: Primarna kamera s 8 MP, maximalne rezolucije 3264x2448 piksela s autofokusom, LED bljeskalicom i mogućnošću snimanja video zapisa (1080p maksimalno). 

Sekundarna prednja kamera s 2 MP solidne kvalitete.

  • Baterija: Li-Ion 1650 mAh
  • Ostalo: Senzor za svjetlo, Žiroskopski senzor, 2 mikrofona.

 

"Ispod haube" SPECIFIKACIJE:

 

  • Procesor:  ARM Cortex-A9 Dual-core @ 1.2 GHz
  • Grafika: Mali-400MP GPU
  • Čipseta: Exynos chipset
  • Radna memorija: 1 GB
  • Memorija za pohranu: 16/32 GB (u mom slučaju 16, mislim da u Hrvatskoj nije dostupan s 32 GB) + microSD kartica do 32 GB
  • Operacijski sustav: Android OS v2.3.3 (Gingerbread)
  • Grafičko sučelje: TouchWIZ 4.0
  • Mreža: GPRS Class 12, HSPA+ 21Mbps, HSUPA 5.76Mbps, EDGE, GSM, UMTS
  • Ostalo: Bluetooth 3.0, GPS, Geo-tagging, Wi-Fi, Wi-Fi Hotspot, Wi-FI Direct, Podrška za HDMI preko MHL A/V poveznice, allShare, Samsung Kies 2.0, Kies Air, 

Uređivač fotografija i video zapisa, Polaris Office, Google tražilica, YouTube, Adobe Flash 10.1, Upravljanje govorom, Prevoditetlj, Integrirana Picasa i još puno toga.

 

Podrška formata:

 

  • Audio: MP3, OGG, AAC, AAC+, eAAC+, AMR-NB,AMR-WB, WMA, WAV, MID, AC3, IMY, FLAC, XMF
  • Video: MPEG4, H.264, H.263, WMV, DivX, Xvid, VC-1 Snimanje i reprodukcija 1080@30fps
  • Slike: JPEG, PNG, GIF, WBMP, BMP, AGIF

 

Pakiranje:

Kutija je iznenađujuće mala, očekivao sam za takav uređaj nešto veću kutiju (kao u slučaju N95 8 GB), no i ova nudi sve što treba.

Jednostavna, crna kutija od krutog kartona ulijeva sigurnost za uređaj dok je u transportu. (slike su na dnu)

Sadržaj kutije:

 

  • Uređaj
  • Garantni list
  • Baterija
  • Slušalice s izmijenjvim umetcima za uho
  • Punjač 
  • Mala knjižica s uputama

 

Dojmovi:

 

Ako trebate smartphone koji ima sve u jednom, a niste zagriženi Apple-ovci, najiskrenije vam preporučujem ovaj uređaj. 

Brzina otvaranja aplikacija, multitasking je savršen.  Internetske stranice se otvaraju gotovo brže nego na računalu, a zaslon koji je nevjerojatno čist,

koji ima nevjerojatnu oštrinu i boje, jednostavno vrijedi samo pohvale. Kada ga se drži u ruci, bez problema se može sve s jednom rukom raditi.

Osjetiljivost zaslona na dodire jamči zabavu i nema se potrebe nešto ponavljati. Sve teče fluidno (što možete vidjeti na videu). Na vama je da mu zadate zadatak,

bilo kakav, a on će ga izvršiti da mu nećete naći zamjerku.

 

Hardver:

Što se hardvera tiče, istaknuo bih kao posebnost zaslon jer nećete vjerovati dok ne vidite. Procesor pod haubom koji je zadužen za ekspresno izvršavanje aplikacija,

te izgled koji je jednostavan, a opet elegantan. Masa uređaja od 116g je vrijedna divljenja. Mnogi bi rekli da im se ne sviđa plastika, no "plastika"

koja je daleko od obične kineske plasitke je vrhunski vodič topline i tako "hladi" bateriju i procesor. Jedna od hardverskih mana je možda baterija, koja će vas možda razočarati

ako ste prešli s nekog uređaja koji je mogao nekolio dana biti bez punjenja. No, Može i Galaxy S II izdržaite nekoliko dana u stanju mirovanja, ali učestalo korištenje proždire bateriju.

 

Softver:

Gingerbread je Samsung vrhunski prilagodio ovom uređaju i sa TouchWIZ-om 4-te generacije čini ubojitu kombinaciju. Kies i KIesAIR je odličan način brzog prebacivanja datoteka između račuala i uređaja.

Android Market nudi stvarno pregršt korisnih alata, a tako i mnogima bitnih igrica. Podrška za Adobe Flash Player čini internetske stranice živima. Bogatim sadržajem. Moguće je povezati sve svoje račune

za GMail, Facebook, Twitter, MSN, Yahoo u jedno preko Social Hub-a i ako vam je uključen Wi-Fi ili Podatkovni promet, dobivate obavijesti od svih računa.

Jednostavano, ovaj uređaj opravdava parolu "Don't contain yourself".

 

Dvije slike, slikane njime.

 

Plus:

+ Zaslon

+ Brzina izvođenja aplikacija

+ Masa (116g){#}

+ Kamera i video u 1080p (nisam svoj snimio pa evo ovdje)

+ TouchWIZ 4.0

 

Minus:

- Ako se ne naviknete - baterija.

- To što mi je nakon 2 tjedna crkao jedan pixel kojeg moram sanirati kada dođem s mora {#}

- Ne znam ima li još što (ako se sjetim, dopišem)

- Možda malo pretih zvučnik. No to zavisi kome što treba.

 

Ocjena: Nije zato što ga imam, ali 10/10 {#}
Ako ne postoji savršen mobitel, ovaj mu je definitvno najbliži.

 

P.S. Ovo mi je prvi review i ako sam negdje zeznuo, ne uzmite za zlo. Učim {#}

 

 

EDIT: BUGovci, sredite prokleti uploaderrrrrrrr {#} UBIJA!!!!

 

 

 

 

Kutija Kutija
Font look Font look
Back look Back look
Front look Front look
Nadogradnja softvera Nadogradnja softvera
Home screen Home screen
Vremenska prognoza Vremenska prognoza
Potrošnja baterije Potrošnja baterije
Art of Glow Art of Glow
Ljute ptičurine Ljute ptičurine
BUG &lt;3 BUG <3
Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 13:44 (sudy_freak).
Moj PC  
38 0 hvala 36
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S II -> REVIEW

Kolko je to kratka baterija? Recimo uz normalno korištenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S II -> REVIEW

To što nema notification light je iritantni nedostatak, software riješenja nisu baš najsretnije izvedena (barem ne još).

 

Widgeti su na razini aplikacija programera iz osnovne škole (u usporedbi sa HTC widgetima).

 
0 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW
franky kaže...

Kolko je to kratka baterija? Recimo uz normalno korištenje.

 

Stavio sam sliku u rapsravi o dotičnom.

Navukao sam 2 dana skoro, s tim da sam čak malo palio Angry Birds, survao netom možda nekih 10-ak minuta.

Bit' ću iskren - relativno je. Meni se i dva dana podrazumijeva kao kratko, no, kada sam bio u T-Mobile-u i pitao ih jesu im se žalili za bateriju, djelatnik mi je samo rekao:


"Pogledaj što ti taj mobitel daje, a tražiš da ti dugo drži. Baterije nisu dovoljno razvijene za zahtjeve današnjih uređaja. Tako da s jednim danom budi zadovoljan". Mislim da ti je jasno

 

Cro0707 kaže...

To što nema notification light je iritantni nedostatak, software riješenja nisu baš najsretnije izvedena (barem ne još).

 

Widgeti su na razini aplikacija programera iz osnovne škole (u usporedbi sa HTC widgetima).

To ti kažeš. Možda i jesu bolji, no to je također tvoj osobni stav. Kao i moj.
Ja nisam radio usporedbu neka dva SP-a, nego sam napravio objektivni (koliko sam mogao) review. Vi prosudite jesam li uspio. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW

Nice review, angry birds <3 {#}

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW
HP4520s kaže...

Nice review, angry birds <3 {#}

Snimio bih malo duži video, no nezgodno mi je malo bilo, tako da dovoljno i ovo da pokaže fluidnost. Koga zanima, ima dosta hands-on videa na YT-u.
Ljute ptičurine mi prve zapale pod prste. Anyway, hvala ti {#}

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
14 godina
offline
Samsung Galaxy S II -> REVIEW

Kako mi je zao sto Samsung nema neko "premium" sucelje ( like-HTC-sense) jer mi je glupo da isto sucelje ima Samsung KORBI ( 500 kn )  i Galaxy ( 3500 ) 

BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW
GRDI-146 kaže...

Kako mi je zao sto Samsung nema neko "premium" sucelje ( like-HTC-sense) jer mi je glupo da isto sucelje ima Samsung KORBI ( 500 kn )  i Galaxy ( 3500 ) 

Ahhhh. {#} zašto komplicirati stvari? {#} 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S II -> REVIEW

Ajde daj neki prijedlog za fora aplikacije i widgete.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW
Hmm. Stavim kada dodjem s mora :)
One koje koristim i moram jos malo istraziti :D
Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
15 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S II -> REVIEW

hvala na review-u, ozbiljno razmišljam o kupnji ovog uređaja jer sam igrom slučaja došao do više novca...ali ipak mi je uređaj još malo preskup...

mobitel je savršenstvo

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW
Kordy kaže...

hvala na review-u, ozbiljno razmišljam o kupnji ovog uređaja jer sam igrom slučaja došao do više novca...ali ipak mi je uređaj još malo preskup...

mobitel je savršenstvo

Drago mi je za tebe. Mogu ti ga jedino preporučiti. Požaliti nećeš. Vrijedi svake lipe {#}

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW
sudy_freak kaže...
Kordy kaže...

hvala na review-u, ozbiljno razmišljam o kupnji ovog uređaja jer sam igrom slučaja došao do više novca...ali ipak mi je uređaj još malo preskup...

mobitel je savršenstvo

Drago mi je za tebe. Mogu ti ga jedino preporučiti. Požaliti nećeš. Vrijedi svake lipe {#}

upravo je stigao doma {#} 2600 kn+ HTC Hero

prvi dojmovi: krenula mi suza niz obraz...(naravno od sreče)

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2011 14:43 (Kordy).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW
Kordy kaže...
sudy_freak kaže...
Kordy kaže...

hvala na review-u, ozbiljno razmišljam o kupnji ovog uređaja jer sam igrom slučaja došao do više novca...ali ipak mi je uređaj još malo preskup...

mobitel je savršenstvo

Drago mi je za tebe. Mogu ti ga jedino preporučiti. Požaliti nećeš. Vrijedi svake lipe {#}

upravo je stigao doma {#} 2600 kn+ HTC Hero

prvi dojmovi: krenula mi suza niz obraz...(naravno od sreče)

Je li to u Teleta s Jackpot mobitelom?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW
Crojumper kaže...
Kordy kaže...
sudy_freak kaže...
Kordy kaže...

hvala na review-u, ozbiljno razmišljam o kupnji ovog uređaja jer sam igrom slučaja došao do više novca...ali ipak mi je uređaj još malo preskup...

mobitel je savršenstvo

Drago mi je za tebe. Mogu ti ga jedino preporučiti. Požaliti nećeš. Vrijedi svake lipe {#}

upravo je stigao doma {#} 2600 kn+ HTC Hero

prvi dojmovi: krenula mi suza niz obraz...(naravno od sreče)

Je li to u Teleta s Jackpot mobitelom?

mob nije nov, iz oglasa je...

14 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW
Cro0707 kaže...

To što nema notification light je iritantni nedostatak, software riješenja nisu baš najsretnije izvedena (barem ne još).

 

Widgeti su na razini aplikacija programera iz osnovne škole (u usporedbi sa HTC widgetima).

Postoji razlog zašto HTC ima najbolje widgete, za HTC Sense su napravili cijeli novi API za widgete i omogućili dinamičke komponente unutar widgeta. Zato HTC Sense nudi npr Bookmarks widgeet koji se puni novim komponentama (listview ako se ne varam). Sam android ti nudi jako siromašan widget API.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW
Profesor Jakov kaže...

Postoji razlog zašto HTC ima najbolje widgete, za HTC Sense su napravili cijeli novi API za widgete i omogućili dinamičke komponente unutar widgeta. Zato HTC Sense nudi npr Bookmarks widgeet koji se puni novim komponentama (listview ako se ne varam). Sam android ti nudi jako siromašan widget API.

Ali opet, to su samo widgeti. Onaj tko ih voli i na Androidu, naći će način da ih natrpa.

Ja osobno nisam ljubitelj pretrpanog home screena. Ikone koje stalno korisnim na 1. homescreenu, a na 2. i 3. G. Search, Battery Widget, SoundHound, Kakao Talk i slične pi*darije. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW

*Update*

 

Na eBayu kupio, vrlo jeftino:

  1. 6x Anti-Glare screen protector
  2. Black Rubber Mesh Case
  3. Genuine Leather Case(takva, ali nije taj oglas)

 

Ukupno: mislim da je bilo oko 70ak kuna, cura me počastila {#}.

 

1. Danas stavio i montirao. Neću stavljati slike, malo sam failao (da se ne sramotim).
  
Vrlo laka montaža uz tutorijal s YouTtube-a. 
   Čini se dobro, samo beskorisno. Stavio sam ga, nek' stoji, no opet ostaju packe, pod prstima neugodan osjećaj i 

   na bijeloj pozadini se vidi kao da je slika zrnata. Bilo bi zgodno, no nije potrebno!

   LIjepo je što sam dobio 6x krpica, odlično brišu .{#}

   Ocjena: 3.5/5

 

2. Ovo je odlčna stvar.

   Kao prvo, prilično dobro štiti, nije robusna i debela kao one gumene "maske" što idu oko cijelog mobitela.

   Odlično sjeda na mobitel te odlično leži u ruci.

   Iza ima rupice za zrak (no minus je što prašina tu ulazi). Izrezane su sve potrebne urezi rupe (konju), za kameru, USB, ...

  Ocjena: 4.5/5

 

3. Najbolje od svega...

  Štiti mobitel doslovno sa svih strana. Čvrsta plastika u kojoj mobitel leži ulijeva strahopoštovanje {#}.

   Nije nazgrapno kada se otvori, odlična kvaliteta izrade, materijal odličan.

   Lagan za montažu (kao i 2.). Savršeno sjeda, savršeno sigurno, čuje se "škljoc" kada usjedne {#}.

   Nezgodan jedino pri rukovanju u panoramskom načinu, vodoravnom, eli. I jedan minus (koji smanjuje ocjenu) je što nema

   dolje urezano za punjač (ako bude potrebe, sam ću urezati). Svakako kupiti za te novce.

  Ocjena: 4.9/5

 

 

 


Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2011 15:54 (sudy_freak).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW

Odličan review! I thumbs up za Stare Mikanovce.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW

ja isto imam u planu kupiti nesto kao sto je ovo tvoje pod brojem 2, ali sam procitao da je jedan tip imao kao echno efekt pa me zanima dal ti se dogodilo sta slicno

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW
yaga01 kaže...

ja isto imam u planu kupiti nesto kao sto je ovo tvoje pod brojem 2, ali sam procitao da je jedan tip imao kao echno efekt pa me zanima dal ti se dogodilo sta slicno

Nazovem ja mamu sada i raspričamo se mi o grahu. Skuhala mi graha {#}

 

Ah, da! Jeka?? Nikakve jeka s tim kožnim. 

Ne znam gdje se uključi/isključi čistoća glasa, no s defaultnim postavkama, čist zvuk kao u četiri oka, što bi se reklo.

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW

nisam mislio na kozni nego na onaj gumeni :)

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW

Znači da sam badava ja pričao o grahu sa starom? {#}

 

Šalim se, ugl. na onom se također ništa ne primjeti. Nema jeke, dakle.

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW
yaga01 kaže...

nisam mislio na kozni nego na onaj gumeni :)

ja imam neki gumeni,uzeo u tele2 za 39 kn i nikakvih problema{#}

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean6/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D.png[/img][/url]
14 godina
offline
Samsung Galaxy S II -> REVIEW

uf men sestra u australiji ga dobila dabe za produzenje ugovora tarifa 45 dolara....lol

kake mi lopove imamo u drzavi..... ugl sad cekam da ga posalje meni {#}

odlican review, svaka cast.... i pozdrav iz Strizivojne {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2011 23:25 (jocommb).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW
jocommb kaže...

uf men sestra u australiji ga dobila dabe za produzenje ugovora tarifa 45 dolara....lol

kake mi lopove imamo u drzavi..... ugl sad cekam da ga posalje meni {#}

odlican review, svaka cast.... i pozdrav iz Strizivojne {#}

Što je ovo, sve neke komšije? {#}

 

Eto, drago mi je zbog tebe.

 

Btw. hvala {#}

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
12 godina
offline
Samsung Galaxy S II -> REVIEW

Pozdrav ekipi.

 

Razmatram ideju nabaviti uredjaj,pa bi molio nekog objektivnog ! da podjeli svoje mišljenje o vidljivosti displaya po suncu (sunčan dan kao recimo ovaj danas)

Vidljivost na otvorenom mi je prioritet !

trenutno sam vlasnik DHD i vidljivost (čitljivost) displaya po navedenim uvjetima svih top HTC-ovih telefona koje sam imao priliku vidjeti je VRLO loša bez obzira sto korisnici tvrde.

po žeščem suncu diplay (DHD,Sensation) se ponaša više kao zrcalo.

I to mi je neprihvatljivo !

 

Imao sam priliku vidjeti na djelu galaxy S(I) i situacija je dosta bolja,ali opet ....

 

 

 

hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW
wenclino kaže...

 

Vidljivost na suncu, odnosno otvorenom je vrhunska. Nema gubitka kontrasta, jasnoča je gotovo 99% ista kao i u zatvorenom prostoru.
Čak se i s polariziranim sunčanim naočalama stanje drastično ne mijenja (što je bio slučaj na bivšoj N95).

 

Nećeš požaliti ni u kojem vidu.

Da nije na servisu moj, otišao bih ti poslikati van, kako se vidi, no {#} 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S II -> REVIEW
sudy_freak kaže...
wenclino kaže...

 

Vidljivost na suncu, odnosno otvorenom je vrhunska. Nema gubitka kontrasta, jasnoča je gotovo 99% ista kao i u zatvorenom prostoru.
Čak se i s polariziranim sunčanim naočalama stanje drastično ne mijenja (što je bio slučaj na bivšoj N95).

 

Nećeš požaliti ni u kojem vidu.

Da nije na servisu moj, otišao bih ti poslikati van, kako se vidi, no {#} 

 

Hvala puno na informaciji,sada sam korak bliže kupovini

pogledao sam par videa na youtube vezanu uz tu problematiku i ono sto sam vidio cini mi se o.k. (doduse video nije bas top kvalitete)

ugl svi pišu,te recenzije su o displayu (kontrast,jasnoča) u zatvorenom,a to mi je manje bitno.

s DHD-om i prije HD2 po sunčanom danu se moram javiti da skuzim tko me zove ili naginjati display u nadi da cu nešto vidjeti :)

 

Ako ima itko što nadovezati,bio bi zahvalan ! s fotkom presretan :)

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice