Donirajte svoj stari hardware!!

poruka: 27
|
čitano: 4.830
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Donirajte svoj stari hardware!!

Pala mi je na pamet ideja da posjetitelji ovog foruma doniraju svoj stari hardware s ciljem sklapanja strojeva na koje bi onda instalirali stajaznam, neki user friendly linux, firefox i open office, te ih takve poklonili nekoj instituciji tipa dom za nezbrinutu djecu... Mislim da je ovo dobra inicijativa oko koje bi se mogla organizirati i oformiti neka udruga. Vrijedi razmisliti. Pogotovo ako bi se u sve to uključio i sam Bug, moglo bi se dosta dobroga napraviti...

 

Što vi kažete?


It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Donirajte svoj stari hardware!!
Plemenita zamisao.
Vec sam ja takvo što predložio.
Nema baš puno interesa.
Ako....
Onda takvu akciju pokreću modovi ili redakcija Buga
16 godina
offline
RE: Donirajte svoj stari hardware!!

Pa neka se sastavi i 5 strojeve opet je dobro. Neki dan je moj poslodavac naručio kontejner kojeg su na kraju dana odvezli punog starih kompova. Doduše vrlo starih, ali kad to vidiš... zapitaš se. Barem oni monitori... jesu  14" ili 15" katodna krama ali nisu pokvareni - rade! Svejedno su završili u smeću. Tko zna hoće li uopće biti ispravno odloženi ili će na klasični otpad (što je vrlo vjerojatno)!


It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
neaktivan
offline
Donirajte svoj stari hardware!!

Rado bih se prikljucio akciji, ali sve sto imam viska je 1k m kablova za komp i modem Kasada!!

Ako treba saljem odmah!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Donirajte svoj stari hardware!!
Cuj ja sam vec bio u takvoj akciji.
Doduše u forumu sa preko 80000 usera.
Tu se svašta skupilo i nimalo loše stvari.
Ali to je bilo u Njemackoj gdje ljudi imaju više love.
Ovdje neznam baš da bi to uspjelo.
Mada bi bilo lijepo.
Kao što rekoh:
Takvo što se MORA službeno pokrenuti pa postoji šansa da se nešto skupi.
Ovako cisto sumnjam
16 godina
offline
RE: Donirajte svoj stari hardware!!

Prvi korak bi trebao biti organiziranje udruge građana. Tri su čovjeka dovoljna (barem mislim) da bi se osigurala forma udruge. Udruga s tako plemenitim ciljem i s dovoljnim publicitetom (kojeg bi Bug mogao pokušati osigurati!) možda bi pokrenula najprije ljude a zatim možda i neke donacije pravnih osoba...


It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
neaktivan
offline
Donirajte svoj stari hardware!!

Ma netreba ti tu nikakva udruga.

Ako  se  takvo  što  od  strane  Bug-a  pokrene  i  donira  šta  ce  ti  udruga?

Napravi  se  thread  o  donacijama  u  forumu,

objavi  na  BOL-u

objavi  u  Bug-u(tiskano)

i  stvar  ide.

Onda  ti  ostaju  stvari  kao:

Ako  netko  i  ima  stvari  koje  bi  donirao  moraš  se  dogovorit  oko  slanja.

Netko  ima  hrpu  hardwarea  ali  nema  novcane  mogucnosti  sve  to  poslat.

Šta  ceš  onda??

Ima  tu  puno  stvari  koje  se  trebaju  dogovorit  i  organizirat.

Glavno  je  da  svi  iza  toga  stoje  i  potrude  se  naci  donatore.

Kad  jednom  akcija  uspije  onda  je  zadovoljstvo  veliko  i  daljnje  akcije  su  još  uspješnije


C2D@3360mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz@2,2V
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Donirajte svoj stari hardware!!
LUXX kaže...

Ako  netko  i  ima  stvari  koje  bi  donirao  moraš  se  dogovorit  oko  slanja.

Netko  ima  hrpu  hardwarea  ali  nema  novcane  mogucnosti  sve  to  poslat.

Šta  ceš  onda??

Ima  tu  puno  stvari  koje  se  trebaju  dogovorit  i  organizirat.

Glavno  je  da  svi  iza  toga  stoje  i  potrude  se  naci  donatore.

Kad  jednom  akcija  uspije  onda  je  zadovoljstvo  veliko  i  daljnje  akcije  su  još  uspješnije


 Ne znam. Možda si u pravu, ali mislim da bez neke organizacijske strukture tipa udruge tko će reći gdje je tu glava a gdje rep, tko kome šalje što, što se može sklepati od onog što se ima, gdje će se sve to "skladištiti" (nešt kao sabirni centar odlakle bi se sklepane stvari slale dalje), tko će postavljati software na strojeve koji su došli a nemaju ga, ide li to tamo gdje treba i sl.

Netko bi morao biti nadležan za nadzor te akcije. Da kažem dirigent. Možda sam Bug. Dobar bi publicitet skupio...

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
neaktivan
offline
Donirajte svoj stari hardware!!

Kad bio ovako nesto bilo definitivno bih i ja nesto donirao. imam par starih stvarčica. Ali ako će se takvo što organizirati mislim da je boljje sačekati da se na ovom forumu skupi još korisnika.


CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ
2 GB RAM 667MHZ
ASUS 7300 GT @ 475/920
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Donirajte svoj stari hardware!!

Hej, ja nikuda ne idem. Tu sam, pa kad nas se skupi kritična masa potegnut ćemo zajedno. (ak ništ drugo ono bar rakijicu za dobru namjeru ;)


It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
protjeran
offline
Donirajte svoj stari hardware!!

                                  Mislim da se samo riješavate smeća, da vi ništa ne darujte....kao oni što bacaju plastične boce u smeće, pa da siroti ljudi ne bi morali kopati da nađu iste, stavljaju ih zajedno u platičnu vreću....a ovi čejnđaju boce za polu kunsku vrijednost, a bace platičnu vrećicu, te time imamo dodatni problem za ekologiju....ovo je slično kada ljudi doniraju svoje organe, a oni što to vade iz ljudi naprave lanac prodaje istih....tako da neki potrebne organe dobiju odmah, a drugi koji nemaju novac, umru čekajući.


Skupljam Kinder-jaja!
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Donirajte svoj stari hardware!!

Takva akcija već odavno postoji, i podijeljen je već solidan broj doniranih kompjutera:

 

http://www.donacija.bloger.hr/

16 godina
offline
RE: Donirajte svoj stari hardware!!
Lumen_Štrumpf kaže...

                                  Mislim da se samo riješavate smeća, da vi ništa ne darujte....kao oni što bacaju plastične boce u smeće, pa da siroti ljudi ne bi morali kopati da nađu iste, stavljaju ih zajedno u platičnu vreću....a ovi čejnđaju boce za polu kunsku vrijednost, a bace platičnu vrećicu, te time imamo dodatni problem za ekologiju....ovo je slično kada ljudi doniraju svoje organe, a oni što to vade iz ljudi naprave lanac prodaje istih....tako da neki potrebne organe dobiju odmah, a drugi koji nemaju novac, umru čekajući.


 Tako je. Vidiš kak ti znaš. Zbilja si bistar dječko. Kako si me samo pročitao?


A ovaj blog što ga se spominje - upravo ga proučavam....

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
protjeran
offline
RE: Donirajte svoj stari hardware!!
LupusInFabula kaže...
 Tako je. Vidiš kak ti znaš. Zbilja si bistar dječko. Kako si me samo pročitao?


A ovaj blog što ga se spominje - upravo ga proučavam....

 

               Nije bi bila namjera Vas čitati, nego ono što piše u postu-to mi je bitno, bez obzira napisao to netko poput : "koga samo tako za pročitati", onog što "izgleda kao da ga je donijela voda", Božidar Prosenjak, Turgenjev, Papa Štrumpf, neki bugovac ili netko sedmi manje bitan....jerbo taj post nije Vaše autorsko djelo, nego samo nešto poput hvalevrijedne akcije već stoput viđene ( svakim izborom ljepote spasi se od gladi barem milijarda ( eng. bilion) afričke djece, koja su što više još crna, il' ono kad smo im dali da čuju, ili još bolje da se rode mali poslušnici u boljim uvijetima- s brodskim podom, ili samonivelirajućim površinama, sa bojama što ne zagađuju okolinu, staklim koja su izrađena bez ljudske patnje,.....)

......a nažalost ovaj blog ne mogu učitati, naime Papa Štrumpf mi je stavio zabranu prilaska nekim stranicama, mislim ono svašta, pa bar je danas lako biti malograđanin.

Neka lijevica, ne zna što čini desnica!

 

Skupljam Kinder-jaja!
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.3.2008 3:48 (Lumen_Štrumpf).
16 godina
neaktivan
offline
Donirajte svoj stari hardware!!

U Varaždinu jedna takva udruga već radi uveliko i već je dobar broj djece usrećen solidnim hardverom. Ako koga zanima, mogu nabaviti kontakt podatke i URL.

 

Dečki su entuzijasti u tome poslu i IT profići, uglavnom developeri, ali ima i drugih.

 

Postoje samo dva pravila za uspjeh: (1) Nikad nemoj reći sve što znaš, (2) ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.3.2008 10:31 (Faerdhur).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Donirajte svoj stari hardware!!
Samo objavi url i kontakt podatke...
16 godina
offline
RE: Donirajte svoj stari hardware!!

evo ja dajem kuciste neon midi koristeno 2 miseca i napajanje neon 400 w javite se na 095 852 1764

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.3.2008 21:55 (SPLICO212).
16 godina
offline
Donirajte svoj stari hardware!!

podržavam ovu ideju....


Oko za oko, četkica za zube.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Donirajte svoj stari hardware!!

Evo, i ja podržavam ovu ideju. Da ne bi bilo da nema interesa...


Kad vidiš nekoga da se odmara, pomozi mu!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Donirajte svoj stari hardware!!

lumen_strumf ti si kralj

pa zar nije bolje da dam nekome svoju maticnu plocu,hard,proc i graficku nego da to bacim pa da svi ti stetni metali i  spojevi zagade okolis

ovo se zove recikliranje

to sve jos savrseno radi samo sto je zastarijelo,a nekome ce dobro doci

i to sa bocama u plasticnim vrecicama sto spominjes,pa zar nije bolje da jedna plasticna vrecica zagadi okolis nego da ga zagadi 10 boca koje se nalaze u njoj

 

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2008 22:24 (crozoki).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Donirajte svoj stari hardware!!
crozoki kaže...

fghth


  kakav je to post?
Ili  nešto  napiši  ili  ne  piši  ništa 

C2D@3360mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz@2,2V
16 godina
protjeran
offline
RE: Donirajte svoj stari hardware!!
crozoki kaže...

lumen_strumf ti si kralj

pa zar nije bolje da dam nekome svoju maticnu plocu,hard,proc i graficku nego da to bacim pa da svi ti stetni metali i  spojevi zagade okolis

ovo se zove recikliranje

to sve jos savrseno radi samo sto je zastarijelo,a nekome ce dobro doci

i to sa bocama u plasticnim vrecicama sto spominjes,pa zar nije bolje da jedna plasticna vrecica zagadi okolis nego da ga zagadi 10 boca koje se nalaze u njoj

 

 
1. Prolongirati ćeš zagađenje. Recikliranje je nešto drugo.
2. Nisi razumio smisao moga posta, te si shodno tome krivo odgovarao na ono što sam htio reći, te se naravno slažem sa svim što si bio naveo, osim onog dijela da  kralj Lumen....gle ni Papa Štrumf nije kralj, kod nas Štrumpfova to ide drugačije nego kao kod "ljudotina"( izraz preuzet iz "Letećih Medvjedića")....nisam ja Štrumpf, ja sam samo jedan od rijetkih kojih ih je imao priliku od nas ljudi i stvarno upoznati, ja sam ti nešto poput Zagora, u onom njegovom dijelu gdje je on unutar sebe podijeljen između bijelog čovjeka i crvenokošca, za sebe volim reći da sam štrumpfolog, ali ovo sve što je napisano iza prvog trotočja ovog posta je za neku drugu raspravu.

 

Skupljam Kinder-jaja!
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2008 23:19 (Lumen_Štrumpf).
16 godina
offline
RE: Donirajte svoj stari hardware!!
Lumen_Štrumpf kaže...
crozoki kaže...

lumen_strumf ti si kralj

pa zar nije bolje da dam nekome svoju maticnu plocu,hard,proc i graficku nego da to bacim pa da svi ti stetni metali i  spojevi zagade okolis

ovo se zove recikliranje

to sve jos savrseno radi samo sto je zastarijelo,a nekome ce dobro doci

i to sa bocama u plasticnim vrecicama sto spominjes,pa zar nije bolje da jedna plasticna vrecica zagadi okolis nego da ga zagadi 10 boca koje se nalaze u njoj

 

 
1. Prolongirati ćeš zagađenje. Recikliranje je nešto drugo.
2. Nisi razumio smisao moga posta, te si shodno tome krivo odgovarao na ono što sam htio reći, te se naravno slažem sa svim što si bio naveo, osim onog dijela da  kralj Lumen....gle ni Papa Štrumf nije kralj, kod nas Štrumpfova to ide drugačije nego kao kod "ljudotina"( izraz preuzet iz "Letećih Medvjedića")....nisam ja Štrumpf, ja sam samo jedan od rijetkih kojih ih je imao priliku od nas ljudi i stvarno upoznati, ja sam ti nešto poput Zagora, u onom njegovom dijelu gdje je on unutar sebe podijeljen između bijelog čovjeka i crvenokošca, za sebe volim reći da sam štrumpfolog, ali ovo sve što je napisano iza prvog trotočja ovog posta je za neku drugu raspravu.

 

 ako se nesto ponovo upotrijebi to je recikliranje

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
16 godina
protjeran
offline
RE: Donirajte svoj stari hardware!!
crozoki kaže...
 .....ako se nesto ponovo upotrijebi to je recikliranje

 
              Slažem se, ali ovo je rastezanje pojma "recikliranje", jer pravo značenje pojma mora proći par procesa....nebitno za daljnju raspravu Osmijeh.

 

Skupljam Kinder-jaja!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.3.2008 0:51 (Lumen_Štrumpf).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Donirajte svoj stari hardware!!
Faerdhur kaže...

U Varaždinu jedna takva udruga već radi uveliko i već je dobar broj djece usrećen solidnim hardverom. Ako koga zanima, mogu nabaviti kontakt podatke i URL.

 

Dečki su entuzijasti u tome poslu i IT profići, uglavnom developeri, ali ima i drugih.

 

 

 

 Za Varaždin ne znam da ima. To mi je prvi glas (iako živim u Vž-u). Ima u Čakovcu Udruga mladih koja isto tak sakuplja stara računala i slaže ih za klince. Za OS koriste Ubuntu, ali sve sastavljaju principu centralnog servera i terminala. Na centralni server (najčešće neki P3) se stavi OS, na njega se povežu računala kao terminali tak da se sve zapravo radi na serveru. Skupljaju doslovno sve - od i486 na dalje. Link: http://www.actnow.hr/
16 godina
offline
RE: Donirajte svoj stari hardware!!

Onda kada i kome i kako mislimo donirat hardware!!!!?????

16 godina
neaktivan
offline
Donirajte svoj stari hardware!!

Poklanjam malo rabljeni dlanovnik HP Ipaq rx1950. U Zagrebu sam i prvi koji se javi, može ga uzeti. Pozdrav svima od Žakija

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.3.2008 7:41 (žaki).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice