Problem sa uzemljenjem u kući

poruka: 18
|
čitano: 15.641
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Problem sa uzemljenjem u kući

Pozz ekipa

Ovako, kupujem starcima plazmu za doma (na selu) no imam problemcic

Naime, u kuci je uzemljenje jako lose napravljeno (u nekim dijelovima kuce ga ni nema) pa me zanima kako da zastitim tu plazmu (zajedno sa telefonom i laptopom kojeg stari koristi)? Kad grmi, sijeva zna se dogoditi da se vide iskre na uticnici  i ako je bilo sto prikljuceno naravno vrisne tako da kad grmi svi elektricni uredjaji se gase :S

 

 

Mislio sam ovu prenaponsku zastitu http://www.protis.hr/products/details/prenaponska-zastita-apc-ph6t3gr/5542 no nisam siguran da li je to rijesenje, barem dok prvi grom ne zvekne ili bi s ovim moga drzat tv upaljenim stalno?

 

Ako tko ima kakvu preporuku, unaprijed hvala 

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Problem sa uzemljenjem u kući

Možda će zvučat glupo ali evo kako sam ja to riješio.

Naime imam perilicu suđa koja nije bila uzemljena i tresla je cijelo vrijeme, jednostavno sam potegnuo žicu sa pipe na metalni dio perilice i to je to.
Tebi preporučam da uzmeš komad žice i spojiš u utičnicu na uzemljenje te tu žicu ispelaj van i zabodi u zemlju jedno metar u dubinu.... to bi trebalo riješit problem 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa uzemljenjem u kući

Uff, teško da će ti to puno pomoći. Hoće nešto jer će zaštititi od prevelikog napona ali... Bolja opcija je ovo: http://www.protis.hr/products/details/aeg-ups-protect-home/48664 jer osim zaštite od prevelikog napona i ravna napon... ali opet ak je uzemljenje loše izvedeno pitanje je koliko će i to pomoć.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa uzemljenjem u kući

Pričaš o dvije različite stvari; prenaponska zaštita je zaštita uređaja, dok je uzemljenje zaštita čovjeka.

 

Uzemljenje bi trebao imati kvalitetno bez obzira na plazmu i ostale el. uređaje + fid zaštitnu sklopku. Nema tu kemijanja, postoje propisi kako napraviti kvalitetno uzemljenje, ovakve savjete s pipama i slične gluposti zaboravi..

 

Kada riješiš uzemljenje, možeš staviti neku prenaponsku zaštitu za el. uređaje.

 

 

bedsoft.net
14 godina
offline
Re: Problem sa uzemljenjem u kući
Cvik kaže...

Možda će zvučat glupo ali evo kako sam ja to riješio.

Naime imam perilicu suđa koja nije bila uzemljena i tresla je cijelo vrijeme, jednostavno sam potegnuo žicu sa pipe na metalni dio perilice i to je to.
Tebi preporučam da uzmeš komad žice i spojiš u utičnicu na uzemljenje te tu žicu ispelaj van i zabodi u zemlju jedno metar u dubinu.... to bi trebalo riješit problem 

Ajme meni.... OVO ne raditi NIKAKO!!!

12 godina
protjeran
offline
Problem sa uzemljenjem u kući

Ja sam reko kako sam ja riješio i znam da ne pričam gluposti jer mi je to struka. 

Šta če sad zbog plazme rušit pola kuče da si sredi instalaciju 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa uzemljenjem u kući

E pa nije samo zbog plazme nego zbog života svojih staraca ako želi da ostanu živi. Ako ih se želi riješit to je već druga priča... (malo crnog humora ;))

12 godina
protjeran
offline
Problem sa uzemljenjem u kući

Na se trebao mislit kad se radila kuća ja kažem koji je trenutno najjednostavniji ljek naravno da nisam mislio da prčka oko utičnice dok su pod naponom

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem sa uzemljenjem u kući
simeparanoja kaže...

Pozz ekipa

Ovako, kupujem starcima plazmu za doma (na selu) no imam problemcic

Naime, u kuci je uzemljenje jako lose napravljeno (u nekim dijelovima kuce ga ni nema) pa me zanima kako da zastitim tu plazmu (zajedno sa telefonom i laptopom kojeg stari koristi)? Kad grmi, sijeva zna se dogoditi da se vide iskre na uticnici  i ako je bilo sto prikljuceno naravno vrisne tako da kad grmi svi elektricni uredjaji se gase :S

 

 

Mislio sam ovu prenaponsku zastitu http://www.protis.hr/products/details/prenaponska-zastita-apc-ph6t3gr/5542 no nisam siguran da li je to rijesenje, barem dok prvi grom ne zvekne ili bi s ovim moga drzat tv upaljenim stalno?

 

Ako tko ima kakvu preporuku, unaprijed hvala 

To je ok no ipak uzmi najaču APC seriju, ne košta Plazma 1000kn jel pa je zaštiti kak spada a i ostalo kaj bude spojeno na ovaj model kojeg sam preporučil ispod to kupi i nema problema.{#}

Usput ugradite u tu kuču ili Vikendicu, FID Sklopku ak sad trenutno ne postoji i onda neče bit problema kaj se tiče opčenite situacije u strujnoj mreži Kuče.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/grom-posljedice/102421.aspx?page=0&jumpto=1977879&sort=asc&view=flat

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
15 godina
offline
Problem sa uzemljenjem u kući

hvala rambox, i mislio sam na APC PF8VNT3-GR samo sam krivi link posta

Ma stvar je u tome šta su instalacije davno postavljene, bio je rat i shema instalacija otišla pa-pa. Da bi doša do svega toga trebam raskopati cijelu kuću a za to nemam ni vremena ni novca :(

 

Dakle ova prenaponska zasad ce poslužiti svrsi da ne vrisne plazma?

Naravno dok, ako se stari odluci jedan dan, se ne srede instalacije

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem sa uzemljenjem u kući
simeparanoja kaže...

hvala rambox, i mislio sam na APC PF8VNT3-GR samo sam krivi link posta

Ma stvar je u tome šta su instalacije davno postavljene, bio je rat i shema instalacija otišla pa-pa. Da bi doša do svega toga trebam raskopati cijelu kuću a za to nemam ni vremena ni novca :(

 

Dakle ova prenaponska zasad ce poslužiti svrsi da ne vrisne plazma?

Naravno dok, ako se stari odluci jedan dan, se ne srede instalacije

To je najbolji model s obzirom na kvalitetu, i sve ostalo koji moš kupit kod nas a da je još ugodne cijene i ne preskup samo spoji na to što više uređaja i nema frke.{#}

 

 

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
offline
Re: Problem sa uzemljenjem u kući

Raspitaj se malo o tzv. nulovanju. Možda pomogne...

7 godina
neaktivan
offline
Problem sa uzemljenjem u kući

pozdrav svima! ovako...podstanar sam u kući koja ima poprilično loše strujne instalacije i problem se odnosi na bojler koji "trese"..kužim da je stvar u uzemljenju ali moje znanje o struji nije toliko dobro da bi to riješio, a pošto kuća nije moja ne pada mi napamet ulagati u nove električne instalacije i još druge stvari koje situaciju čine specifičnom (da sad ne objašnjavam...) zbog kojih moram postaviti ovo pitanje: dal jje moguće da npr. spojim drugu žicu na onaj šaraf gdje uzemljenje na bojleru i povučem je van i zapiknem u zemlju...bi li to riješilo problem? ako da, koju kvadraturu žice da koristim i koliko duboko bi je trebao zapiknuti u zemlju? ak mi neko može reći dal bi to funkcioniralo ili ne bio bi vrlo zahvalan jer to mi je u ovoj situaciji skoro pa i jedino rješenje. hvala!

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Problem sa uzemljenjem u kući

Trese zato jer grijač probija,a nemaš uzemljenje na njemu da izbaci FID sklopku.

Ni slučajno nemoj paliti taj bojler dok ne promijeniš grijač!!!!!

Možeš poginuti bez problema.

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa uzemljenjem u kući

fala ti na odgovoru ali bojler je ganc novi, nedavno sam ga postavio i spojio na struju i to svaku žicu na svoje mesto, instalacije na kući su užasno loše i to se događalo i na starom bojleru koji je riknuo i kuća nema fidovku nego klasične keramičke osigurače, i ja zbog situacije u kakvoj jesam nemrem menjat instalacije, zato sam postavil takvo glupo pitanje...znači ak su žice spojene kak spada, svaka na svoje mesto i bojler trese, znači uzemljenje kuće je vriti i ja tu nemrem niš napravit i zato pitam dal je moguće napravit ono kaj mi je u ovoj situaciji palo na pamet, povuč žicu od šarafa na koji je zemlja spojena na bojleru i zapiknut je vani u zemlju, znači doslovno od bojlera, kroz prozor van u dvorište i u zemlju. bojler nema šteker nego žica ide van iz zida i na luster klemu na bojleru... sad mi je palo na pamet da da probam spojit nekam drugdje, da napravim kabel sa štekerom i uštekam ga negdje drugdje, jer mi se to događa samo na bojleru...hvala ti još jednom i naravno ak imaš kakvu ideju kak to riješit, pozorno šlušam :)

 

7 godina
offline
Re: Problem sa uzemljenjem u kući

Uzemljenje nema veze,nigdje ne smije tepsti struja.

Uzemljenje služi samo da spasi ljude i uredaje kad negdje probije struja gdje ne bi smjela.

Uglavnom,definitivno spoji kabel s utikačem i spoji na neku utičnicu koja valja.

I izvadi osigurač od tog kabela koji ide na bojler,da se ne zapali kad izolacija skroz propadne od proboja.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 18:57 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Problem sa uzemljenjem u kući

ako u utičnici nemaš 3 žice (treća je uzemljenje), onda je to nulovanje. pojedinosti imaš ovdje. na sve dodaj dobar UPS (tu ne šparaj - imaš u Linksu Emersonova, mžda i najbolja, s obzirom na cijenu). ak baš ne ide drugačije, probaj negdje pronaći starinski stabilizator napona za TV (to ti je isto kao i UPS samo bez baterije). nekad smo ih svi imali. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa uzemljenjem u kući

evo, vidiš, takav odgovor sam tražio, nekaj konkretno...jest da je vatrogasna metoda al izgleda da si jedini pročital kaj sam napisal...fakat nemam ni vremena ni novaca zezat se sa instalacijama ili ulagat nofce u nekaj kaj nije moje...a ova solucija ne prelazi moje skromno znanje..hvala! ;)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice