Pumpa za costum loop

poruka: 19
|
čitano: 3.184
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Pumpa za costum loop - HELP me

Tražim jako moćnu i kvalitetnu pumpu za costum vodeno.

 

 

Kako da se orijentiran, ondosno kako da se snađem?

Trebalo bi biti 420mm+360mm+240mm ili 2x360mm+240mm. Računalo bi radilo 24/7 ..

 

Molim help ako itko ovdje ima znanje za to... hvala vam

Nikad nisam bio kao drugi. Znao sam više nego drugi, znao sam bolje i radio drugačije. Nakon 20 godina života, danas radu u komunalnom, čuvaju ovce, a ja gledam i promatram iz svemirske postaje. Šou.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Re: Pumpa za costum loop - HELP me

imao EK-DCP 4.0, kasnije Swiftech MCP655, gonilo 2x360mm radijatore na 35% bez problema premda je swiftech bolja jer ima regulaciju i tiša je

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 1:04 (phanteks).
14 godina
protjeran
offline
Re: Pumpa za costum loop - HELP me
TheSkodilac kaže...

Tražim jako moćnu i kvalitetnu pumpu za costum vodeno.

 

 

Kako da se orijentiran, ondosno kako da se snađem?

Trebalo bi biti 420mm+360mm+240mm ili 2x360mm+240mm. Računalo bi radilo 24/7 ..

 

Molim help ako itko ovdje ima znanje za to... hvala vam

Sta ce se hladit time? Koliko blokova? Za 24/7 nisam bas siguran da bi vodu slagao...

12 godina
protjeran
offline
Re: Pumpa za costum loop
Daj nama amaterima objasni zasto ne voda za 24/7. Radi cesceg odrzavanja? Da li se fitinzi i blokovi "trose"?
14 godina
protjeran
offline
Re: Pumpa za costum loop
war3_tft kaže...
Daj nama amaterima objasni zasto ne voda za 24/7. Radi cesceg odrzavanja? Da li se fitinzi i blokovi "trose"?

Sve se trosi, a i obicno kad ti treba za 24/7 trazis visoku pouzdanost i tu je zrak ipak malo sigurniji. Doduse, kvalitetna crijeva i dupla pumpa i to rijesavaju. 

Zanima me sta se to hladi a da ce radit 24/7 i da treba vodeno. Cim radi 24/7 znaci da nema visokog overclocka sta znaci da to i zrak moze drzat..

7 godina
odjavljen
offline
Pumpa za costum loop

ansha, tu nije bit o tome da bi to mogao i zrak držati nego ide ljeto te samim time taj komp grije prostoriju, također sam imao komp upaljen 24/7 3 mjeseca priko ljeta pa znam o čemu pričam

što se tiče crijeva, uzimao sam ih u obližnjoj željezariji cca 5kn metar i nikad nikakvih problema

 

ovdje je bilo pitanje koju pumpu uzeti da goni veći broj radijatora pa pomozi čovjeku ako znaš a ne da ga odbijaš da stavlja vodu

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Pumpa za costum loop
phanteks kaže...

ansha, tu nije bit o tome da bi to mogao i zrak držati nego ide ljeto te samim time taj komp grije prostoriju, također sam imao komp upaljen 24/7 3 mjeseca priko ljeta pa znam o čemu pričam

što se tiče crijeva, uzimao sam ih u obližnjoj željezariji cca 5kn metar i nikad nikakvih problema

 

ovdje je bilo pitanje koju pumpu uzeti da goni veći broj radijatora pa pomozi čovjeku ako znaš a ne da ga odbijaš da stavlja vodu

A vodeno toplinsku energiju ne ispusta u prostoriju nego pretpostavljam direkt u svemir?

 

Covjeku koji zeli slagat "costume" loop je najbolje savjetovat da slozi zracno..

A ako bas inzistira i lova nije problem, evo mu pumpe..

7 godina
odjavljen
offline
Re: Pumpa za costum loop

ispušta u istu prostoriju ali da li je isto kad je npr grafa na 40c ili na 70/80c? voda je samim time i hladnija od tih 40c i nema prevelikih zagrijavanja prostorije

 

a može napraviti da radijatore postavi izvan kuće kao na slici

 

sad si se uhvatio toga što je krivo napisao "custom" 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Pumpa za costum loop
phanteks kaže...

 

a može napraviti da radijatore postavi izvan kuće kao na slici

 

To je pun pogodak ljeti, najbolje ga montirat na najosuncaniju fasadu i obojat u crno ;)

 

Prije donosenja zakljucaka o grijanju prostorije, nek nam on prvo kaze sta se hladi...

7 godina
odjavljen
offline
Pumpa za costum loop

nemam više komentara 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pumpa za costum loop
@phantex, komponente ce biti hladnije ali temperatura u sobi potpuno identicna kao sa zracnim hladnjem. Ako negdje uzmes, negdje moras i odbaciti.
14 godina
protjeran
offline
Re: Pumpa za costum loop
ukay1000 kaže...
@phantex, komponente ce biti hladnije ali temperatura u sobi potpuno identicna kao sa zracnim hladnjem. Ako negdje uzmes, negdje moras i odbaciti.

Fizika iz osnovne skole, al bitno da neki "strucnjaci" nemaju komentara...

9 godina
neaktivan
offline
Pumpa za costum loop

Hladiti će se CPU i Chipset, pošto je GPU Asus ROG Strix 1050ti OC Gaming, ona je poprilicno OC i nije prelazila 60°C sa stock hlađenjem.

 

Naime, 3 radijatora će ić 100% u costum loop, te me zanima samo pumpa jer to je vec podrucje koje slabo znam. Prvo bi trebali doć gumene cijevi, kasnije kad uhvatim vremena i volje ide hard tube :')

 

Molim vas, da mi pomognete bez pametovanja za štoće mi... Volio bih ako bi pumpa bila zajedno sa spremnikom vode... :O

hero ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pumpa za costum loop

Dali ste mi fenomenalnu ideju... Hahaha :D da radijatore umontiram u drugo kuciste... Kraj ovoga.. jao, pa kako se toga prije nisam sjetio...

hero ;)
14 godina
protjeran
offline
Re: Pumpa za costum loop
TheSkodilac kaže...

Dali ste mi fenomenalnu ideju... Hahaha :D da radijatore umontiram u drugo kuciste... Kraj ovoga.. jao, pa kako se toga prije nisam sjetio...

Imas i vanjske radiatore, poput ovog ispod...

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 22:17 (ansha).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pumpa za costum loop

Da, jos hladnjak od kamiona namontirat..

hero ;)
14 godina
offline
Re: Pumpa za costum loop
O kakvim je ovdje je kostimima riječ?
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pumpa za costum loop

Kako mislite kostimima?

hero ;)
14 godina
offline
Re: Pumpa za costum loop

pa nekakav costume se stalno spominje

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice