UPS odabir

poruka: 4
|
čitano: 1.573
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
UPS odabir

Pozdrav svim clanovima nekada davno sam bio clan foruma ali sam zaboravio sve podatke jer nisam davno dolazio. Imam jedan problem sa kompom znaci kada je slabija struja on se sam resetira , mislim da bi UPS rijesio problem. Ako biste mi mogli dati savjet koji je najbolje uzeti za dolje navedenu konfiguraciju, takoder netreba mi sa DLS zastitom jer sve ide wifi.

 

Intel Core i7 860 clocked at 2.80 GHz

Processor frequency measure (core0): 2.93 GHz
Number of cores: 4 physical, 8 logical
Processor socket: Socket 1156 LGA
CPU Temperature (core 0): 43 °C

 

Gigabyte Technology Co., Ltd. P55A-UD3 x.x

 

8 GB total memory type DDR3 to 666.15 MHz

Memory timing: 9.0 clocks-9 clocks-9 clocks-24 clocks-2 TT

Memory chip Corsair from 2 GB

Maximum frequency: 667 MHz
Max bandwidth: PC3-10700H

Memory chip Corsair from 2 GB

Maximum frequency: 667 MHz
Max bandwidth: PC3-10700H

Memory chip Corsair from 2 GB

Maximum frequency: 667 MHz
Max bandwidth: PC3-10700H

Memory chip Corsair from 2 GB

Maximum frequency: 667 MHz
Max bandwidth: PC3-10700H

 

ATI Radeon HD 5850

 

SSD KINGSTONSV300S37A60G from 55.90 GB SATA III

Harddrive TOSHIBADT01ACA050 from 465.76 GB SATA III

 

lc power 600W  <--- MOZDA JE NAPAJANJE VEC U BANANI JER KOMP JE STAR PAR GODINA

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
UPS odabir

moze li netko predloziti neki ups ili dali je kvar napajanje?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
UPS odabir

Gledao bi nešto s 1000 VA (800 bi vjerojatno poslužilo, ali vi vrlo brzo počeo štekati po opterečenjem). OBAVEZNO gledaj da je AVR (line interactive) jer ti on regulira napon unutar određenog raspona i dok nije pod baterijom + ima nešto malo kraće vrijeme prebacivanja. Od proizvođača, držao bi se APC-a (koji je u AVR varijantama dosta skup) ili CyberPower-a. Nemoj se zaletiti na dosta povoljnije APC back-up UPS-ove samo zato što su APC jer oni ne dižu niski napon, već samo prebacuju između mreže i baterije.

 

 

Ovisno o tome što misliš pod "slabija struja", ja bih vjerojatno ipak išao prvo na promjenu napajanja (ako si ne možeš priuštiti oboje). LC power je u rangu kineza koji dolaze uz jeftina kućišta, eventualno bi ti jači modeli mogli biti bolji, ali vjerojatno je i njima stvarna snaga znatno manja od deklarirane. Već nekoliko godina se gotovo sva napajanja rade u full range varijanti (bez sklopke za odabir napona, rade na svim naponima od 100 - 250 V), tako da pad napona ne predstavlja problem ako nije baš brutalan. Također, jača napajanja bi, kad je komp bez opterečenja, trebala držati prekid od nekoliko stotinki do nekoliko desetinki sekunde bez gašenja računala. Znači, ako pod "slabija struja" računaš lagano prigušenje svjetla ili jače prigušenje u trajanju u stotinkama, onda je napajanje na granici podnošenja kompa.

 

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
UPS odabir

Hvala ti na odgovoru. Pod slabijom strujom mislim da svijetla pocnu treperiti. I odma mi se kompjuter sam resetira. Znaci predlazes neko jace napajanje bez UPS, mozes li mi predloziti koje napajanje bi bilo prikladno za moju konfiguraciju. Jos mi je bilo cudno da u trgovini kada sam kupovao napajanje nije pitao za kakvo racunalo mi treba.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2015 22:33 (Flegy33).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice