Povezanost dva laptopa

poruka: 8
|
čitano: 2.951
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Povezanost-kontroliranje dva laptopa

Nedavno je sin kupio HP-ov laptop i odmah smo "otkrili" zanimljivu sviđalicu kada smo uparivali moga Asusa i njegovoga HP-a preko bluetootha...

On cim upali laptop,meni automatski se otvara player i reproducira sve zvukove sa njegovoga laptopa,a njega mute-a.Ja kada ugasim player,njemu zvuk istoga trena se pojavljuje na lapu!

Super fora-nema šta!

 

Odmah mi pada na pamet jedna ideja,koja je ujedno i pitanje teme!

Postoji li ikakava fora da ja recimo sa svojim lapom kontroliram njegov komp preko bluetootha ili wirelessa?

Bilo bi super da recimo ukljucim njegovu kameru,te ga pratim na svome lapu..ma ono nešta slicno tome!

 

Nisam tata frik,koji zeli svakodnevno pratiti svoga sina-jednostavno za zahebanciju,kada se vec zvuk moze kontrolirati,zasto ne onda i ostale stvari!?

 

Zahvaljujem!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povezanost-kontroliranje dva laptopa

ne na način kako si zamislio.. jer to nije share kao u slučaju file/medija nego RDC/VNC. Normalan soft jasno daje do znanja korisniku da ne netko spojen ili ga izbaci na login.. soft koji to skriva je polusiva kategorija. Nekad davno je bio npr nuke, zgodan za zezalicu. Sad možeš tražiti pod parental control i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Povezanost dva laptopa

TeamViewer se koristi za povezivanje više računala/laptopa, i njih i sa mobitelom. Ja svoj laptop, kada nisam u blizini, preko moba "nadzirem" 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 20:18 (TCO 006).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Povezanost-kontroliranje dva laptopa
ihush kaže...

ne na način kako si zamislio.. jer to nije share kao u slučaju file/medija nego RDC/VNC. Normalan soft jasno daje do znanja korisniku da ne netko spojen ili ga izbaci na login.. soft koji to skriva je polusiva kategorija. Nekad davno je bio npr nuke, zgodan za zezalicu. Sad možeš tražiti pod parental control i sl.

 Nema veze,neka mu pop-upa kada se ja spojim,napominjem-nije mi cilj da ga špijuniram,jer ionako na tome lapu nema net.

Čak sam probao se sa njim povezati kao LAN-om da bi ja i on mogli multiplay igrati,recimo Minecraft,samo sto umjesto kabla bi preko Wirelessa-no to nije kao sa XP-om,nikako se ne mogu snaći na 8-ici da ga hebeš!

Nasao sam neki tuts na netu kako povezati dva lapa preko wirelessa u privatnu mrezu,no jbg pola toga na nasim osmicama nema.

Bio bi zahvalan ako bi mi netko barem to objasnio!

TCO 006 kaže...

TeamViewer se koristi za povezivanje više računala/laptopa, i njih i sa mobitelom. Ja svoj laptop, kada nisam u blizini, preko moba "nadzirem" 

 Pa zar Team Viever ne radi samo online?On u potpunosti kontrolira drugo racunalo-to mi nije cilj!

13 godina
offline
Povezanost dva laptopa

za Wlan povezivanje potrebno je postaviti Ad-Hoc. Link za pomoć ili koristi "third-party" program poput WiFi hotspot creatora ili Connectify.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Povezanost-kontroliranje dva laptopa
Milka30 kaže...
TCO 006 kaže...

TeamViewer se koristi za povezivanje više računala/laptopa, i njih i sa mobitelom. Ja svoj laptop, kada nisam u blizini, preko moba "nadzirem" 

 Pa zar Team Viever ne radi samo online?On u potpunosti kontrolira drugo racunalo-to mi nije cilj!

 Ne, TeamViewer se može koristiti i offline, samo laptopi moraju biti dovoljno blizu, ili biti spojeni na isti modem. Kada želim kontrolirati svoj laptop, a blizu sam njega, spojim se preko Wi-Fija i sve funkcionira kao i online ;)

edit: ali vidim da ti cilj nije potpuna kontrola lapa, tako da neznam kako da ti pomognem. :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 21:16 (TCO 006).
15 godina
offline
Re: Povezanost-kontroliranje dva laptopa
Milka30 kaže...
..

 Nema veze,neka mu pop-upa kada se ja spojim,napominjem-nije mi cilj da ga špijuniram,jer ionako na tome lapu nema net.

Čak sam probao se sa njim povezati kao LAN-om da bi ja i on mogli multiplay igrati,recimo Minecraft,samo sto umjesto kabla bi preko Wirelessa-no to nije kao sa XP-om,nikako se ne mogu snaći na 8-ici da ga hebeš!

..

-nije važno dali ga želiš špijunirati.. nego takav soft radi prikriveno (špijunski/nadzorni) u suprotnom korisniku bi bilo otežano npr miš.. to su programi grupe RDC, ima svaki win. VNC je praktičniji jer dozvoljava istovremeni rad. U win imaš remote desktop control, probaj, nakon tog probaj npr RealVNC/VNCviewer i sl. (svi VNCi imaju client-server komponentu), sporedan je čak i OS, linux, verzija win .. mreža je svugdje ista, razlika je samo u podešavanju ili antivirus..

 

-kako nema net, misliš internet.. mreža je sve, čim ste spojeni imate mrežu. Ako je spojen na uobičajeni ISPov router (adsl modem) tad ste umreženi. Ako se želi ograničiti npr izlaz na internet tad mu npr isključiš gateway.

-svi mrežni problemi, od pinganja nadalje su stvar zaštite tj podešavanja, share, permision, user-pass. Tad i igre/bilo što radi. WinWizardi ili grupe su besmisleni..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Povezanost-kontroliranje dva laptopa
ihush kaže.....

 ...Kao i uvjek detaljan i toćan!

Hvala!

Također hvala svima na odgovorima!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice