Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.690.994
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
picajzla0707 kaže...

1. kad me već citiraš, obrati pozornost da nisam govorio o isplativosti u odnosu kupuješ li procesor ili ne, pa da postavljaš pitanje je li uopće procsor potreban nekome, jel zarađuje na njemu i kad će povratiti uloženo

govorio sam o isplativosti kupnje 8/16 procesora u odnosu na druge 8/16 procesore kad se već netko odluči na kupnju, bez obzira na razlog i potrebu

 

2. pročitaj još jednom što sam napisao, jer je također glupo odgovarati nekome, a da nisi pročitao ono što komentiraš 

nisam ja to "zamislio", nego sam konkretno rekao zašto je glupo - zato jer 1700 i 1800x pokazuju iste ili vrlo slične perfomanse u testovima, te 1800x ne opravdava razliku u cijeni od 50%

 

3. na koncu, isplativost kupnje 8/16 procesora mjeriš brojem fps-a, a igre nisu jedino za što služe procesori

 

post ti je bedast u najmanju ruku

 

 1. ok, ali ako ne znamo iz kojega razloga i koje potrebe kupujemo procesor, kako cemo znati da li se isplati ili ne u odnosu na druge?

 

2. pokazuju iste ili slicne rezultate u igrama, da onda ne opravdava razliku u cijeni.

 

3. odluci se, imaju iste ili slicne rezultate u igrama, gdje 1800X ne opravdava razliku u cijeni od 50%, onda kazes da igre nisu jedino za sto sluzi procesor
ako ih usporedujemo van sfere igara, recimo cinebench single i multi, handbrake, espresso, corona itd itd, onda nema rasprave 1800X opravdava cijenu, bez obzira koliko ona bila

 

R7 serija jednostavno nije CPU za mase, kucne korisnike, igranje, prema tome razlika u cijeni izmedu pojedinih modela R7 serije je OK

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DarthMarkus kaže...

 

 Slažem se, no opet pitam se čemu onda baš tolika razlika u cijeni između 1700 vs 1800x...

 

Na stranu binanje, neka razlika mora bit očitija pobogu...

ne znam koja je tocno razlika izmedu 1700 vs. 1800X

 

ali opcenita razlika izmedu X i non X modela R7 serije je u XFR povecanju frekvencija

 

X modeli povecavaju za 100MHz, a non X modeli za 50Mhz

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 11:48 (X3M).
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Nema razlike, sva tri idu na 3.9 - 4.1ghz, 1700 je jedini izbor..

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...

Nema razlike, sva tri idu na 3.9 - 4.1ghz, 1700 je jedini izbor..

 To je malo vjerojatno. Da je tako, onda ne bi postojala ta tri modela. Imaš li negdje izvor da je netko testirao najmanje po dva primjerka i usporedio u identičnim uvjetima? Da je tako kako govoriš, ne bi AMD ni izdavao 1700X i 1800X, jer je potrebno ultra-kratko vrijeme da svi skuže da se 1700 može podesiti za iste taktove, a ponajmanje bi otključali množitelje da je to moguće.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
ansha kaže...

Nema razlike, sva tri idu na 3.9 - 4.1ghz, 1700 je jedini izbor..

 To je malo vjerojatno. Da je tako, onda ne bi postojala ta tri modela. Imaš li negdje izvor da je netko testirao najmanje po dva primjerka i usporedio u identičnim uvjetima? Da je tako kako govoriš, ne bi AMD ni izdavao 1700X i 1800X, jer je potrebno ultra-kratko vrijeme da svi skuže da se 1700 može podesiti za iste taktove, a ponajmanje bi otključali množitelje da je to moguće.

To je nekakav prosjek kroz sve review-e koje sam vidio, 3.9ghz ide njih 99%, najbolji 1800X idu na 4.1ghz, znaci u najbolju ruku je 5% brzi, u prosjeku ako je pola od toga dobro je.

Pa najbolji primjer su ti i amd-ovi fx-evi, ima obicnih 8300 koji se clockaju bolje od 9590...

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
X3M kaže...
DarthMarkus kaže...

 

 Slažem se, no opet pitam se čemu onda baš tolika razlika u cijeni između 1700 vs 1800x...

 

Na stranu binanje, neka razlika mora bit očitija pobogu...

ne znam koja je tocno razlika izmedu 1700 vs. 1800X

 

ali opcenita razlika izmedu X i non X modela R7 serije je u XFR povecanju frekvencija

 

X modeli povecavaju za 100MHz, a non X modeli za 50Mhz

 Minimalna, gotovo zanemariva (Ako se ide na OC). Za oni koji ne misle OC nešto veća.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 12:09 (axos).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
ansha kaže...

Nema razlike, sva tri idu na 3.9 - 4.1ghz, 1700 je jedini izbor..

 To je malo vjerojatno. Da je tako, onda ne bi postojala ta tri modela. Imaš li negdje izvor da je netko testirao najmanje po dva primjerka i usporedio u identičnim uvjetima? Da je tako kako govoriš, ne bi AMD ni izdavao 1700X i 1800X, jer je potrebno ultra-kratko vrijeme da svi skuže da se 1700 može podesiti za iste taktove, a ponajmanje bi otključali množitelje da je to moguće.

 Pa AMD FX 8320 i 8350 (a mislim da i 8300) su potpuno isti procesori s potpuno istim overclockom.

To se može vidjeti na benchmarkima na forumu, potpuno iste rezultate imaju, u nekim testovima ljudi s npr 8320 imaju najbolje rezultate.

 

Ljudi su kupovali bolje "za svaki slučaj, ako su ipak malo bolji". Ali nisu.

 

Naravno, ne kažem da je isto i s Ryzenima, ali da se otkrije da je, ne bi me čudilo, niti bi pala prodaja X-evima.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen CPU

princip je isti sve su ostalo nijanse

kradem mine iz minskog polja
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
ansha kaže...

Nema razlike, sva tri idu na 3.9 - 4.1ghz, 1700 je jedini izbor..

 To je malo vjerojatno. Da je tako, onda ne bi postojala ta tri modela. Imaš li negdje izvor da je netko testirao najmanje po dva primjerka i usporedio u identičnim uvjetima? Da je tako kako govoriš, ne bi AMD ni izdavao 1700X i 1800X, jer je potrebno ultra-kratko vrijeme da svi skuže da se 1700 može podesiti za iste taktove, a ponajmanje bi otključali množitelje da je to moguće.

Naravno da bi postojala i postoje tri modela. Na taj nacin se maksimizira zarada i to je tocno proracunato s tim ciljem. Kakav jedan model, sta ne vidis da to ne bi imalo smisla, koliko bi ga naplatili? 

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...
Tonči kaže...
ansha kaže...

Nema razlike, sva tri idu na 3.9 - 4.1ghz, 1700 je jedini izbor..

 To je malo vjerojatno. Da je tako, onda ne bi postojala ta tri modela. Imaš li negdje izvor da je netko testirao najmanje po dva primjerka i usporedio u identičnim uvjetima? Da je tako kako govoriš, ne bi AMD ni izdavao 1700X i 1800X, jer je potrebno ultra-kratko vrijeme da svi skuže da se 1700 može podesiti za iste taktove, a ponajmanje bi otključali množitelje da je to moguće.

To je nekakav prosjek kroz sve review-e koje sam vidio, 3.9ghz ide njih 99%, najbolji 1800X idu na 4.1ghz, znaci u najbolju ruku je 5% brzi, u prosjeku ako je pola od toga dobro je.

Pa najbolji primjer su ti i amd-ovi fx-evi, ima obicnih 8300 koji se clockaju bolje od 9590...

 Nisam baš pratio, ali to mi se zaista čini suludim... ako se to dokaže, tko bi i zašto kupovao 1700X/1800X?

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

radi 100-200Mhz davati duplo vise novaca totalno ne isplatvio svaka cast amd

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
CyberDemonVZ kaže...
...

 Pa AMD FX 8320 i 8350 (a mislim da i 8300) su potpuno isti procesori s potpuno istim overclockom.

To se može vidjeti na benchmarkima na forumu, potpuno iste rezultate imaju, u nekim testovima ljudi s npr 8320 imaju najbolje rezultate.

 

Ljudi su kupovali bolje "za svaki slučaj, ako su ipak malo bolji". Ali nisu.

 

Naravno, ne kažem da je isto i s Ryzenima, ali da se otkrije da je, ne bi me čudilo, niti bi pala prodaja X-evima.

 8350 šta san ima je radia na 4.7 sve jezgre stabilno ali nije moga na 4.8 sve ili 4.7 sve a 5.0 turbo. ovo je na 280mm aio vodi na formuli z.
5.2ghz sam uspia najviše na jednu jezgru sa potopljenin cooleron u kantu leda i vode.
prika ima 8320 i na nekom ogromnom zracnom cooler master hladnjaku nemoze ni kuciste zatvorit i isto formula z,laže sebe da je to sve isto ko 8350/9590 a ne može stabilnih 4.5 uvatit.


masno se plaća razlika od par sto mhz ali razlike ima .

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

 Nisam baš pratio, ali to mi se zaista čini suludim... ako se to dokaže, tko bi i zašto kupovao 1700X/1800X?

Sta se ima dokazivat, ovi su brzi na stocku i stvar je cista, u svakom slucaju puno vise ce ih prodat tako nego da su izbacili jedan model.

 

Zapravo se 1800X i ne isplati clockat u nekim situacijama jer sa nekim 24/7 naponom od 1.35V ide na 3.9ghz na sve jezgre, al gubis xfr pa imas 200mhz nizi takt u slucaju da su opterecene samo 1-2 jezgre...

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...
Tonči kaže...

 Nisam baš pratio, ali to mi se zaista čini suludim... ako se to dokaže, tko bi i zašto kupovao 1700X/1800X?

Sta se ima dokazivat, ovi su brzi na stocku i stvar je cista, u svakom slucaju puno vise ce ih prodat tako nego da su izbacili jedan model.

 

Zapravo se 1800X i ne isplati clockat u nekim situacijama jer sa nekim 24/7 naponom od 1.35V ide na 3.9ghz na sve jezgre, al gubis xfr pa imas 200mhz nizi takt u slucaju da su opterecene samo 1-2 jezgre...

Veliki izbor ponekad i loše utječe na odluku o kupovini, kao što može utjecati i pozitivno (daje dojam izbora), o sumnjam da je baš sve isto. Možemo reći da nije isplativo, ali da je baš isto, ne bih se okladio. Dok god 1800X garantirano može dati više od 1700X i 1700, dotle ima smisla. 

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Ne znam jeli tko pogledao

1800x vs 1700x vs 1700

https://m.youtube.com/watch?v=IKGJshXgOwU

 

 

14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Jedno početničko pitanje za vas sve znalce.

Zašto patite na overclock grafičke i CPU-a?

Ako kupim AMD ili INTEL i ostavim na stock kolika će razlika biti?

10FPS-a, 20 FPS-a u odnosu na overklokani CPU?

Imamo 1080p monitor. Meni je 60FPS-a ok. Dali na 60hz monitoru ima vidljivih razlika u odnosu na 120FPS-a?

Čemu onda da klokam CPU?

Dali sve današnje igre mogu sa, npr rx480, postići 60FPS-a na 1080p rezoluciji i da je CPU, ovaj novi ryzen 1700, i grafička na stock?

 

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

radi 100-200Mhz davati duplo vise novaca totalno ne isplatvio svaka cast amd

 Firma ko firma....mora imati top premium proizvode sa suludim cjenikom.

Ne znam zašto itko upoće misli da je AMD nice guy a Intel bad one? Obje su korporacije kojima je isključivo cilj zaraditi što više....pa makar isti proizvod zapakirali 3 puta

 

Ali ako je zaista samo razlika u 100-200 mhz među 1700-1800x modelima e pa onda je situacija sa 6900K još i gora...nemoj zaboraviti kolko to čudo košta a kakve performanse nudi naspram 1800x

 

Battlelog: [G] pijana_carapa
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
ansha kaže...
Tonči kaže...
ansha kaže...

Nema razlike, sva tri idu na 3.9 - 4.1ghz, 1700 je jedini izbor..

 To je malo vjerojatno. Da je tako, onda ne bi postojala ta tri modela. Imaš li negdje izvor da je netko testirao najmanje po dva primjerka i usporedio u identičnim uvjetima? Da je tako kako govoriš, ne bi AMD ni izdavao 1700X i 1800X, jer je potrebno ultra-kratko vrijeme da svi skuže da se 1700 može podesiti za iste taktove, a ponajmanje bi otključali množitelje da je to moguće.

To je nekakav prosjek kroz sve review-e koje sam vidio, 3.9ghz ide njih 99%, najbolji 1800X idu na 4.1ghz, znaci u najbolju ruku je 5% brzi, u prosjeku ako je pola od toga dobro je.

Pa najbolji primjer su ti i amd-ovi fx-evi, ima obicnih 8300 koji se clockaju bolje od 9590...

 Nisam baš pratio, ali to mi se zaista čini suludim... ako se to dokaže, tko bi i zašto kupovao 1700X/1800X?

 Zato sto 90% ljudi nema pojma o kompjuterima...

Svi chipovi su radeni iz istih waffera, a binning je "umjetan" zbog toga da se pokrije price range. Jer iako postoji varijacija izmedu cipova nije tako velika.

Zato je i intel otezao OC i limitira HT na jeftinijim modelima jer su prije svi pametni kupovali najjeftiniji model koji je isti kao i top model samo nizeg takta...

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
ansha kaže...
Tonči kaže...

 Nisam baš pratio, ali to mi se zaista čini suludim... ako se to dokaže, tko bi i zašto kupovao 1700X/1800X?

Sta se ima dokazivat, ovi su brzi na stocku i stvar je cista, u svakom slucaju puno vise ce ih prodat tako nego da su izbacili jedan model.

 

Zapravo se 1800X i ne isplati clockat u nekim situacijama jer sa nekim 24/7 naponom od 1.35V ide na 3.9ghz na sve jezgre, al gubis xfr pa imas 200mhz nizi takt u slucaju da su opterecene samo 1-2 jezgre...

Veliki izbor ponekad i loše utječe na odluku o kupovini, kao što može utjecati i pozitivno (daje dojam izbora), o sumnjam da je baš sve isto. Možemo reći da nije isplativo, ali da je baš isto, ne bih se okladio. Dok god 1800X garantirano može dati više od 1700X i 1700, dotle ima smisla. 

Kako moze garantirano dat vise? Ko ti to garantira? U praksi ces 1700 drzat na 3.8ghz a 1800X na 3.9ghz, tako trenutno stoje stvari.

S novim bios-ima bi to moglo narast jos 100mhz..

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
izzy007 kaže...

Jedno početničko pitanje za vas sve znalce.

Zašto patite na overclock grafičke i CPU-a?

Ako kupim AMD ili INTEL i ostavim na stock kolika će razlika biti?

10FPS-a, 20 FPS-a u odnosu na overklokani CPU?

Imamo 1080p monitor. Meni je 60FPS-a ok. Dali na 60hz monitoru ima vidljivih razlika u odnosu na 120FPS-a?

Čemu onda da klokam CPU?

Dali sve današnje igre mogu sa, npr rx480, postići 60FPS-a na 1080p rezoluciji i da je CPU, ovaj novi ryzen 1700, i grafička na stock?

 

 

 Zato jer vecina forumasa ima problema s potencijom ako ih drze na stocku, ovako si mogu mjeriti "ponos"

MadeInCroatia
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Više manje Ryzen je ispunio ocekivanja, nije najbolji al dovoljno je dobar.

 

Nakon sto se isprave djecije bolesti sa driverima i ranim MB biosima ova linija CPU-a bi mogla biti uspjesa.

Osobno će mi r5 1600x bit sljedeci build jer ce biti dobar za posao(programiranje) a nece biti ni loš za gaming... nadam se:)

 

Jel iko ima ikakve informacije o dolasku MB na nase trziste?

 

Ponuda je trenutno nikakva...

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Zoidberg kaže...

 Zato sto 90% ljudi nema pojma o kompjuterima...

Svi chipovi su radeni iz istih waffera, a binning je "umjetan" zbog toga da se pokrije price range. Jer iako postoji varijacija izmedu cipova nije tako velika.

Zato je i intel otezao OC i limitira HT na jeftinijim modelima jer su prije svi pametni kupovali najjeftiniji model koji je isti kao i top model samo nizeg takta...

 

 Ne, nije, naravno. Odabir SKU-a se radi po karakteristikama čipa koji je proizveden. Suprotno mišljenju onih koji ne znaju kako se čipovi proizvode, rezultati u proizvodnji su varijabilni. Jedan čip ispadne odlično, s malim curenjem, svim funkcionalnim dijelovima i sl. drugi ispadne iznimno loš, traži jako visok napon itd. Kad dobiješ čip, provode se osnovna testiranja i selekcija i čipovi se klasificiraju po pragovima kvalitete koje prelaze. To vrijedi ne samo za AMD i Intel, nego i Nvidiju, za CPU i GPU, s time da se često isti čipovi koriste i za bitno različite klase proizvoda pa tako isti čip bude upotrijebljen u TitanX i 980Ti grafičkoj kartici, Titan XP i 1080Ti i sl. a elementi koji nisu dobri idu u nižu klasu, isključi im se dio jezgara (klaster koji ima oštećene ili problematične jezgre), memorijski kanal, dio keša itd. Na CPU-ima se mogu tako isključiti cijele jezgre.

 

Priče o "umjetnom binanju" su tragikomična verzija chemtrails debilane, samo u tehnološkom obliku.

ansha kaže...

Kako moze garantirano dat vise? Ko ti to garantira? U praksi ces 1700 drzat na 3.8ghz a 1800X na 3.9ghz, tako trenutno stoje stvari.

S novim bios-ima bi to moglo narast jos 100mhz..

E, da, to je mutan dio, ali ako bismo išli računati prosjeke, možemo reći da bismo vjerojatno utvrdili da se 1800X prosječno bolje clockaju, manje griju ili troše na istim taktovima i sl, od npr. 1700. AMD će garantirati više taktove koje prodaje, ali ne i overclock. Razlika od 200MHz je 200MHz, a ako je pritom manji napon s manjim grijanjem, to je dobro. Treba testirati malo veći broj čipova za donijeti sud kolike su razlike, no sigurno ih ima.

Ghost777 kaže...
izzy007 kaže...

Jedno početničko pitanje za vas sve znalce.

Zašto patite na overclock grafičke i CPU-a?

 Zato jer vecina forumasa ima problema s potencijom ako ih drze na stocku, ovako si mogu mjeriti "ponos"

Ne nužno. Overclock je često koristan. Recimo, ako kupiš 6900K i s 3,5GHz ga držiš na 4,5GHz dobio si ubrzanje od 30% koje se gotovo uvijek odrazi i na korisne performanse. Ako koristiš 4266 memoriju umjesto 2133 memorije, također si dobio stvarno ubrzanje (samo što se RAM prodaje overclockan češće nego CPU-i). 

 

Uvijek ima benefita. Intel već generacijama napredak ostvaruje tako da diže takt zahvaljujući minijaturizaciji proizvodnog procesa. Porast performansi grafičkih kartica generacije 2016. rezultat je isključivo minijaturizacije koja je omogućila povećanje takta za 30-50%. Overclockom od 30%, ako se isti odrazi na tvoje potrebe takvim ubrzanjem, de facto si kupio novi procesor, generaciju unaprijed. Da bi GTX 980Ti overclockao na 1,55-1,6GHz s defaultnih 1,075, trebao si vodeno hlađenje od 500 eura i 250-400W kartice s BIOS-om koji ti ne limitira sumanutu potrošnju. Pascali to donose u 200W i bez bijesnog hlađenja, ali će entuzijasti zato opet platiti hlađenje 500 eura i overclockati GTX 1080 s 1,73 na 2,1 ili 2,2GHz pa dobiti ubrzanje koje je sad stiglo u 1080Ti unutar 250W i za istu cijenu... na kojoj će opet platiti 500€ hlađenja i dobiti ono što će na jesen doći... kužiš foru? :) To ćeš platiti računom za struju, hlađenjem itd. ali si napravio praktički istu stvar.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Samo Tonci razlika nije 200mhz nego max 100mhz, odnosno 2,5%, to vec spada u domenu zanemarivog..

Ne mogu sad nac video, testirali su clockanje sva tri modela, 1700 je zavrsio na 3,9ghz a druga dva na 4ghz, s time da je 1700 bio skoro 30°C hladniji sta je totalno suludo. 

A i vecina clockanja u review-ima je na daleko visem naponu od sigurnog za 24/7, i opet ne idu preko 4,1ghz a potrosnja i zagrijavanje astronomski..

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...

Samo Tonci razlika nije 200mhz nego max 100mhz, odnosno 2,5%, to vec spada u domenu zanemarivog..

Ne mogu sad nac video, testirali su clockanje sva tri modela, 1700 je zavrsio na 3,9ghz a druga dva na 4ghz, s time da je 1700 bio skoro 30°C hladniji sta je totalno suludo. 

A i vecina clockanja u review-ima je na daleko visem naponu od sigurnog za 24/7, i opet ne idu preko 4,1ghz a potrosnja i zagrijavanje astronomski..

Naravno, taj dio je pitanje isplativosti. 2,5% je i dalje unutar statističke greške, tako da možemo reći da je zanemarivo. Nije uopće tema je li isplativo, nego ima li uopće razlike. Ako 1800X uvijek ide na 4,1, a 1700 na 3,9, to je razlika koja je konstantna i možemo reći da je postojeća. Vrijedi li 40% više novca? To je individualan odabir.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

U praksi je razlika više/manje nebitna, slično kao i kod FX serije, stvar sreće kakav češ primjerak ubosti bilo to 1700 ili 1800X ili FX 8300 ili FX 5950. Ovo što Tonči priča je istina, da bi klasificirali proizvod neka razlika mora postojati a u principu, narodski rečeno, nije drek nego se pas posro. Uzmi najjeftiniji iz serije a to je 1700 i više/manje imaš sve što i sa najskupljim modelom 1800X...čak i bolje uz malo sreće.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 14:34 (XXX).
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Tesko mi je povjerovati kako se ljudi cilu prethodnu i ovu stranu iscudjavaju zasto postoji 1700 i 1800x ryzen i zasto je posljednji skuplji 150$.

Pa prvi bi ja da kupujem novi high end PC uzeo bas skuplji proc i uzivao u benefitu tvornicki viseg clocka, zato jer mogu.

Sigurno bi bio sretan kao i netko tko bi kupio jeftiniji i dosao na clock top modela s OC-om.

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
metallic kaže...

Sigurno bi bio sretan kao i netko tko bi kupio jeftiniji i dosao na clock top modela s OC-om.

Bome ja bih da imam ne znam koliko novaca otišao na slabiji i još prestigao jačega, to bio bio pravi gušt.

Po meni je pametnije uložiti u ploču te brži RAM nego u procesor u tome slučaju.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 14:39 (Valentin17).
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Razumijem te, bas o tome pricam. Svakom svoj gust. :)

 

edit: naravno da ne bih stedio na nicem, a pogotovo ne na maticnoj. Zato komp i ne mjenjam dok nemam za stvarno veliki upgrade.

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 14:41 (metallic).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
ansha kaže...

Samo Tonci razlika nije 200mhz nego max 100mhz, odnosno 2,5%, to vec spada u domenu zanemarivog..

Ne mogu sad nac video, testirali su clockanje sva tri modela, 1700 je zavrsio na 3,9ghz a druga dva na 4ghz, s time da je 1700 bio skoro 30°C hladniji sta je totalno suludo. 

A i vecina clockanja u review-ima je na daleko visem naponu od sigurnog za 24/7, i opet ne idu preko 4,1ghz a potrosnja i zagrijavanje astronomski..

Naravno, taj dio je pitanje isplativosti. 2,5% je i dalje unutar statističke greške, tako da možemo reći da je zanemarivo. Nije uopće tema je li isplativo, nego ima li uopće razlike. Ako 1800X uvijek ide na 4,1, a 1700 na 3,9, to je razlika koja je konstantna i možemo reći da je postojeća. Vrijedi li 40% više novca? To je individualan odabir.

 Otvoreno IMHO ne vrijedi...

 

Preveliki je to gap u cijeni za mikro razliku.

 

A još kad dodamo više temp u obzir + dok ne srede dječije bolesti, nema tu neke velike filozofije. 

 

Ne znam, možda sa drugim revizijama biosa bude razlika puno očitija, ali za sada 0.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dabar_solta_V2 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
...

 

 8350 šta san ima je radia na 4.7 sve jezgre stabilno ali nije moga na 4.8 sve ili 4.7 sve a 5.0 turbo. ovo je na 280mm aio vodi na formuli z.
5.2ghz sam uspia najviše na jednu jezgru sa potopljenin cooleron u kantu leda i vode.
prika ima 8320 i na nekom ogromnom zracnom cooler master hladnjaku nemoze ni kuciste zatvorit i isto formula z,laže sebe da je to sve isto ko 8350/9590 a ne može stabilnih 4.5 uvatit.
masno se plaća razlika od par sto mhz ali razlike ima .

 Nema :)

Pa ne možeš na 2-3 primjerka gledati.

Pogledaj benchmarke.

 

Npr, moj 8320 ide do 5GHz od kad sam nabavio Noctuu.

Na 4.8 može valjda raditi 24/7.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 15:51 (CyberDemonVZ).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice