Ovisnost o računalu

poruka: 289
|
čitano: 59.623
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

U zadnje vrijeme jako, sad me pušta to ludilo. To je vjerojatno zato jer dok je trajala školska godina, nisam imao vremena igrati se. Kada sam uključio komp navečer i igrao se kojih sat-dva, to je bila uživancija. U ovih tjedan dana sam sve nadoknadio, pustila me volja. Dosađujem se...

Life is like a next-gen game. Graphics are awesome but the gameplay sucks!
14 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

ja sam na kompu izgubio vid a na njemu sam samo oko 14h

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
Treba_do_neba kaže...

ja sam na kompu izgubio vid a na njemu sam samo oko 14h

  I ja isto. Malo mi je oslabio, ali ne nosim naocale no jos uvijek visim 10 sati na njemu :( Starcima jos nista nisam reka jer bi se onda jos vise na pc okomili.

Number 1 Zombie!!! Braiiiiinssss!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu

Pa naravno da ste ovisni. Nego što da ste!

15 godina
offline
RE: Ovisnost o računalu
Miky kaže...

Pa naravno da ste ovisni. Nego što da ste!

ja priznajem da jesam. a tko prizna, pola mu se prašta

Bubamara na steroidima.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
jurluk kaže...
Miky kaže...

Pa naravno da ste ovisni. Nego što da ste!

ja priznajem da jesam. a tko prizna, pola mu se prašta

Ja bi prije reko: "Tko prizna, pola mu se nadoda."

Miky
15 godina
offline
RE: Ovisnost o računalu

Ja sam Kristian i ja sam ovisnik ali mogu prestati kada god hocu Smijeh

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
Treba_do_neba kaže...

ja sam na kompu izgubio vid a na njemu sam samo oko 14h

samo 14h?!?!?!?

 

 

a bravo pohvala...izgubio vid jos se hvalis ma super...bravooo :D

 

ja sam 2-3 h na kompu i to je to....

Razer Mamba
15 godina
online
Ovisnost o računalu

Treba osnovat kliniku za ovisnike... Cool

Samo što bi čekali u hodniku da dođu na red, ovisnost bi ih prošla Cool

Jedino one teške ovisnike bi trebali prisiliti da dolaze svaki dan. Nevinašce

www.balance-lifestyle.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
Kristyans kaže...

Ja sam Kristian i ja sam ovisnik ali mogu prestati kada god hocu Smijeh

Moeš mislit.

 Šala, pa naravno da možeš.Namigiva

Miky
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
Miky kaže...
jurluk kaže...
Miky kaže...

Pa naravno da ste ovisni. Nego što da ste!

ja priznajem da jesam. a tko prizna, pola mu se prašta

Ja bi prije reko: "Tko prizna, pola mu se nadoda."

Tko prizna, pola mu se prašta. A pola ne! Logično! Zato ja priznajem!

0100001001101111011010100110000101101110
16 godina
offline
RE: Ovisnost o računalu
Ivan M. kaže...

Treba osnovat kliniku za ovisnike... Cool

Samo što bi čekali u hodniku da dođu na red, ovisnost bi ih prošla Cool

Jedino one teške ovisnike bi trebali prisiliti da dolaze svaki dan. Nevinašce

lol, napravili su kliniku, samo što su zaključili da puno tih ljudi nije ovisno, razlog? Za 90% ljudi (čitaj gamera) koje su poslali na lječenje zbog sjedenja pred kompom 6-7 h i više na dan medicinska istraživanja su pokazala da nemaju nikakve simptome ovisnosti već su SVJESNO odlučili sjediti pred kompom najčešće zbog dosade

 

pa evo recimo zato je ne mislim da sam ovisan ako provedem cijeli dan (pa nek je i 3 dana u nizu) pred kompom jer nemam apsolutno nikakvih drugih obaveza ni zanimlivih stvari za raditi. Također meni se još nikad nije dogodilo da me nazove frend i kaže npr. idemo igrat nogomet a da se ja nisam istog trena digao od kompa i navukao kopačke na sebe jer igram recimo AA

 

evo vam cijeli tekst (baš ne ću staviti samo link):

 

Keith Bakker: Compulsive Gaming Is Not Addiction

 

The debate over whether games are addictive has taken another interesting turn. Yesterday, Keith Bakker, founder of the Smith & Jones Centre in Holland, told the BBC that he had changed his mind regarding the addictive nature of gaming. The S&J Centre has always been at the middle of this discussion, grabbing the headlines by being the first clinic to take in-patients for gaming addiction treatment, and ever-ready with a press-friendly quote. Now, in a dramatic change of mind, Bakker is saying he sees compulsive gaming as a social rather than psychological problem.

 

I interviewed Bakker last year for a piece about gaming addiction, and spoke to a man with no doubt in his mind. “Ready for this?” he asked. “I believe gaming is currently the greatest threat to our society.” He seemed to enjoy the knowledge that this quote would inevitably appear at the beginning of any article I’d write. There’s no question that Bakker’s a man who cares deeply about treating addicts, but he also like a headline. However, his apparent turnaround likely isn’t quite the one-eighty some are suggesting.

Bakker seemed to maintain (I say “seemed” as there was ambiguity) he saw unregulated gaming as an affliction of those pre-disposed to addiction, and the chemical dependency on dopamine. Rather than believing alcohol, sex or gaming are capable of creating addiction in an individual, many addictionologists believe that those genetically, or via abuse, pre-disposed to be addicts will latch onto these activities. Bakker appeared to align himself with this thinking. Last year Bakker put it to me like this.

“I’m an alcoholic, you might not be. We could agree to go to a bar for a couple of drinks until 9pm. Come 9pm, you’d go home. I’d go to Mexico”

What he seems to be saying now is that he doesn’t believe the majority of the young people his clinic treats are such addicts. 90% of them, in fact. Instead, he’s recognising the social reasons why someone might retreat to gaming and play with a compulsion that might mimic addiction. He explained to the BBC,

“If I continue to call gaming an addiction it takes away the element of choice these people have. It’s a complete shift in my thinking and also a shift in the thinking of my clinic and the way it treats these people.”

Bakker’s impressively honest change of mind brings him into line with the thinking of other major researchers into the subject. He now says incorrectly labelling excessive gaming for the 90% he believes not to have addictive natures is inhibiting appropriate social measures. According to the BBC report, he now believes that parental/adult intervention is the key to addressing the issue, which is the same conclusion reached by last year’s enormous study, Project Massive. They concluded that “addiction” was not a helpful word to use when discussing compulsive gaming, preferring the term, “problematic use”. Ph.D. researcher A Fleming Seay explained to me,

“I am often asked for advice by frustrated parents in regard to children who are ‘only interested in games’ and ’spend hours playing like a zombie’. When asked what they should do I always give them the same answer, ‘Pick up the controller.’ When a parent plays video games with a child, three important things happen; the activity suddenly becomes a social one, the parent is able to model self-regulating behavior for the child, and finally, the parent is able to monitor the content of the game. All this for the low cost of spending some time with your kid doing something they are interested in.”

The consensus now really points toward gaming not being inherently addictive. Last year the American Medical Association said they did not believe that excessive gaming could be labelled an addiction.

Of course, “problematic use” remains problematic. Bakker believes his clinic could be closed down if parents and relevant adults took on the responsibility for regulating their children’s use of gaming. However, he’s still busy.

 

 

I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2009 21:17 (ZC_Someone).
14 godina
offline
RE: Ovisnost o računalu

da li je ovisnost o internetu isto sto i ovisnost o kompjuteru?

ja mislim da nije...iz svog primjera vam mogu reci da jedan od glavnih razloga zasto ja sjedim na kompu po 10+ sati na kompu je internet....to moze biti uzrokovano slabim kopmjuterom jer ne pokrece novije igrice(one koje bi ja vrlo rado igrao ali ne mogu),nisam neko mmorpg-aš ali volim odigrat cod4 mp iako ne pretjerujem kad je to u pitanju i iskreno,jednom nisam bio na kompu duga 2 tjedna zato sto nije bio placen racun za internet(nestasica love XD),ja sam umiro od dosade,donekle su mi filmovi spasavali stvar ali da nije bilo njih ja nebi palio komp uopce....e sad...da imam bolji pc,stvari bi mozda cak i bile drugacije...do tad se moram krpati na ovom dreku iako nije ni on za bacit....samo me jebe taj pixel shader 2.0 na grafi :(

14 godina
protjeran
offline
Ovisnost o računalu

najdulje na kompu mi je bilo 8-9 h, inace nisam neki ovisnik, svi to o meni misle jer se kuzim malo bolje od njih, mogu vam reci imam u razredu ljude koji se uopce ne kuze u kompove a vise na njima po cijele dane doslovno.

Nisam ovisnik, mogu li sada otic po jos jednu kavu?

Kroz prosjecan radni dan kada je skola sam nekih 1- 3 sata najvise..

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2009 2:00 (netko,netkovic).
14 godina
protjeran
offline
RE: Ovisnost o računalu
Lily kaže...

mali test- jesi za lječenje....pokušaj tjedan dana provest tak da ne pališ komp...

Jesam...Kada traje skola ponekad znam i po tjedan i pola ne biti na njemu...

14 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

Najdulje sam možda bio 6-7 sati,možda 8,kad sam igrao neku igru ili visio na netu,inače mogu bez kompa biti zauvijek,kad nisam na njemu ili ne trebam biti na njemu,ne nedostaje mi.

oko za oko,pasta za zube
15 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu
Ja na kompu uvijetj nađem zabavu.Evo u zadnje vrijeme najviše igram pes9,kada mi se to neda bezveze surfam po internetu,vježbam u photoshopu ili u visual basicu.
Odlazak na bug forum mi je svakodnevno i bez toga gotovo da ne mogu.
Najduže da nisam palio računalo a da sam bio kod kuće je možda 2 dana.Nebi bilo ni toliko da se cjela moja obitelj ne koristi istim kompom.
A što se škole tiče,komp mi uopće ne utječe na nju.Dnevno budem i po 3h i imam još trening pa ne učim ništa a svejedno sam prošao 7 godina škole sa 5.0
Zato ne treba kriviti komp za ništa,on čak pomogne,poboljšava zapažanje kada se igraju neke igre u kojima se ima puno za pratiti(ali naravno,ne treba takve igre igrati 10h bez prestanka jer tada slabi vid)!
15 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

Sto se mene tice mogu ja odma sad okanit kompjutera, ali toliko sam propustio pa ne znam odakle da pocnem, ne znam di je sad ekipa.

http://h-sim.forumotion.net/forum.htm
15 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

ja preko svakih praznika postanem veliki ovisnik o kompijutoru...nemogu bez njega..a kad  je skola nisam toliko ovistan o njemu kad imam zadace i moram uciti..tak da onda ga samo malo upalim  da vidim jeli ima nesto novo na forumu ili fejsu..i mozda malo  zaigram pokoju igru..

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2009 10:55 (start).
15 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

Do prije mjesec dana sam bio, a onda sam poceo ucit gitaru pa mi je sad gitara ovisnost :D

 

How long on this longest day, 'til we finally make it through?
15 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

Najduze sam bio 32 sata :D,presao cijelog hitmana,al nisam ja ovisnik xD to je bilo prije god dana sad sam maX 3 h a kad skola krene onda 1-2 sata

15 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

ja mislim da san prosa test. Starci su me naljutili njihovima dugovijecnim prodikama pa sam lipo sastaviaj graficku sakom i  bez kompjutera izdrzao nekih misec ipo moga san i vise

, jednostavno ga zaboravis, nemislis na njega nađes drugu zanimaciju. Dnevno na njemu provedem 6/7/8 sati

If you are dead or still alive, I don't care,
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2009 11:17 (labrovic).
15 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

Ja i nisam bas puno samo cijelo ljeto - Probudim se u 11sati upalim komp odem jesti,

vratim se za komp u 1 sat rucam vratim se na komp , 8 sati odem vecerati

vratim se na komp, u 12 sata ugasim komp odem gledati discoveri do 2 sata,

i onda odem spavati i tako svaki dan, cijelo ljeto Smijeh

I`em HARD PRO GAMER!!!
14 godina
protjeran
offline
Ovisnost o računalu

ja dnevno 6-9 h, a dok je skola po 30 minuta na dan.......malo vise mozda,,, i priznajem isto da sam ovisnik :)

pola mi se prasta XD

ono sto nemoze bager, ja lopatom
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
the mir kaže...

Ja i nisam bas puno samo cijelo ljeto - Probudim se u 11sati upalim komp odem jesti,

vratim se za komp u 1 sat rucam vratim se na komp , 8 sati odem vecerati

vratim se na komp, u 12 sata ugasim komp odem gledati discoveri do 2 sata,

i onda odem spavati i tako svaki dan, cijelo ljeto Smijeh

Haha isto tako i ja, samo što ja ne gledam Discovery, a ponekad i preskačem obroke! Smijeh Smijeh Smijeh

Press any key to continue or any other key to quit.
14 godina
protjeran
offline
RE: Ovisnost o računalu
pc-haker kaže...
Ovisnika ko' u priči, a doktora nema.
Vidim da se spominju alkohol, cigarete, droga... ali to nije tema, tema je ovisnost o računalu i mnogi priznaju da su ovisnici. Ja sam nekad isto bio po cijele dane na računalu (i sad znam dosta dugo biti nad njim), ali postoji rješenje.
Jedno od rješenja je da što više izlazite van i družite se sa prijateljima, a najbolje je kad imate curu pa onda provodite vrijeme sa njom.
Moj savjet ovisnicima je da što više izlaze van i da se druže sa okolinom kako u budućnosti ne bi ispali neki frikovi koji komuniciraju samo preko kompa kao na informatičkom faksu (ti su ljudi toliko pričljivi da u jednom danu izgovore jedva jednu rečenicu, šutljivi su...).

imas 100% pravo....tak i ja,, kad sam se poceo mal druzit s frendovima i s curom onda sam puno punooo manje na kompu bio ;)

14 godina
protjeran
offline
Ovisnost o računalu

Ja mislim da je Drago Galić pisao o ovom jednom davno....

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
15 godina
offline
Ovisnost o računalu

Ne mislim da sam ovisnik jer mogu bez pc-a mada puno vremena provodim za njim.Jer u vrijeme dok sam imo ispite nisam palio komp 3 tjedna.Isto tak nekad ostavim komp na uTorrentu da se skida nekaj al uglavnom sve manje me zanima skinem koju igru za box pa igram s frendovima i to,al moj frend jedan upali komp u 9 i do ponoći se ne skida s njega.

Heavy Metalom i željezom protiv cajki !!!!!!
13 godina
protjeran
offline
Re: Ovisnost o računalu
Radeon PRO kaže...

mislim da sam je jedan od najveći ovisnika ovdje... ja sam u školi do 13-15h i onda kad dođem doma odmah na PC i na njemu sam do 2-3hBelji se ujutro...ako je netko duže od mene na PC nek mi se javi....

evo ja se javljam...po ljetu kad nema škole, probudim se u 8 ili 9 i na kompu sam cijeli dan....do jutra...i za kompom jedem i drk** i ostalo...a kad je škola onda trebam više učiti pa dodjem iz škole u 15:00 i opet sam do jutra...ali evo mislim da sam ovisnik

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ovisnost o računalu
Đemo kaže...
Radeon PRO kaže...

mislim da sam je jedan od najveći ovisnika ovdje... ja sam u školi do 13-15h i onda kad dođem doma odmah na PC i na njemu sam do 2-3hBelji se ujutro...ako je netko duže od mene na PC nek mi se javi....

evo ja se javljam...po ljetu kad nema škole, probudim se u 8 ili 9 i na kompu sam cijeli dan....do jutra...i za kompom jedem i drk** i ostalo...a kad je škola onda trebam više učiti pa dodjem iz škole u 15:00 i opet sam do jutra...ali evo mislim da sam ovisnik

same here :D

 

 

Nemoj me jebat možda ću ti trebat :D
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice