Paketi iz amerike cijena carine..

poruka: 37
|
čitano: 65.093
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Paketi iz amerike

kad bih trebao recimo dobit paket vrijedan 809 kn koliko bi morao platiti carinu?

Šta imaju podmornica i windowsi zajedničko? Čim otvoriš prozor počinju problemi!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Paketi iz amerike

Odi na Carina.hr pa fino proučavaj.

Carina nije problem(najćešće je 10 posto ako je uopće bude) nego pdv+carinski troškovi+još ako ti uvale špeditera

Bez špeditera računaj oko 300 kn.

Šta naručuješ?

15 godina
offline
Paketi iz amerike cijena carine..

ošo sam na carinu.hr i nikako nemogu skuzit kako se sve to naplacuje negdje sam cuo da se nekada paketi do 1000kn ne naplacuju a drugdje da se samo na tu cjenu koliko dode taj paket placa samo pdv..

Šta imaju podmornica i windowsi zajedničko? Čim otvoriš prozor počinju problemi!
14 godina
protjeran
offline
RE: Paketi iz amerike
MarioVk kaže...

kad bih trebao recimo dobit paket vrijedan 809 kn koliko bi morao platiti carinu?

Treba ti neko pogledat u carinskoj tarifi kolko je carina na taj tvoj proizvod i to je to.

Skype: internet.gospodin
15 godina
neaktivan
offline
Paketi iz amerike cijena carine..

Kolko je težak taj paket?

15 godina
offline
RE: Paketi iz amerike
MarioVk kaže...

kad bih trebao recimo dobit paket vrijedan 809 kn koliko bi morao platiti carinu?

 

je li paket vrijedi 809 kn skupa s poštarinom ili bez?

 

jer u vrijednost paketa koja je osnovica za  carinjenje ulazi i poštarina.

 

na ukupnu vrijednost paketa plaćaš carinu 10-15%, pdv 23% + još neke sitne troškove.

 

sveukupno ispadne cca 40% od vrijednosti paketa.

 

 

EDIT

informatička roba je oslobođena plaćanja carine, znači plaća se samo pdv 23%

na neke luksuzne predmete plaća se još i trošarina koja iznosi 30%

 

Chronic kaže...

Kolko je težak taj paket?

 

 

težina paketa je potpuno irelevantna

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2010 0:33 (nkdz).
15 godina
offline
Paketi iz amerike cijena carine..

dali PC igre, i ipod spadaju u informatičku robu

Šta imaju podmornica i windowsi zajedničko? Čim otvoriš prozor počinju problemi!
15 godina
offline
RE: Paketi iz amerike cijena carine..
MarioVk kaže...

dali PC igre, i ipod spadaju u informatičku robu

CDovi i knjige se ne carine koliko ja znam...

I'm going woo woo
15 godina
offline
RE: Paketi iz amerike cijena carine..
MarioVk kaže...

dali PC igre, i ipod spadaju u informatičku robu

 

da, cdovi i dvdi spadaju pod informatičku robu.

 

na njih se plaća samo pdv 23%.

 

jedino su knjige u potpunosti oslobođene plaćanja svih nameta.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Paketi iz amerike cijena carine..

dogovori se sa prodavacem da ti stavi kao GIFT jer tako neces platit mislim carinu i pdv nego samo trosarinu puta

15 godina
offline
RE: Paketi iz amerike cijena carine..
divines kaže...

dogovori se sa prodavacem da ti stavi kao GIFT jer tako neces platit mislim carinu i pdv nego samo trosarinu puta

 

zašto pišeš ako ne znaš?

 

da to tako prolazi, to bi onda svi radili i prolazili bez plaćanja carine.

 

Nema veze što na paketu piše, GIFT ili nešto drugo, carinik prilikom vizualnog pregleda odlučuje koji će se paket cariniti, a koji će proći bez obveze podnošenja.

16 godina
online
RE: Paketi iz amerike cijena carine..
divines kaže...

dogovori se sa prodavacem da ti stavi kao GIFT jer tako neces platit mislim carinu i pdv nego samo trosarinu puta

"Gift" ne služi ničemu jer ne predstavlja osnovicu za oslobađanje. Sve preko 160 kn u poštanskom prometu se naplaćuje carina + PDV + dodatni troskovi.

http://www.carina.hr/Putnici/Postupak.aspx#P2

14 godina
neaktivan
offline
RE: Paketi iz amerike
ne znan sta narucujes ali ako je roba platit ces prvo carinu14%, taj iznos ce pribrojiti vridnosti paketa pa na to 23% pdv. Ako ide priko speditera, onda ces platiti jos i lezarinu i obradu. Uz vridnost paketa i postarina se zbraja za carinjenje i pdv
15 godina
offline
RE: Paketi iz amerike

de lol svaki od vas kaze skoro pa drugcije u nekim uvijetim cu dobro proc u nekima ne.lool.. inace ja mislim recimo kad narucim ipod touch sa lockerza njegova vrijednos je 200 dolara pa sad me zanima kako ce to proc :D ako bude  pre skupo samo cu igre uzimat jel nemoram nis placat xD

Šta imaju podmornica i windowsi zajedničko? Čim otvoriš prozor počinju problemi!
16 godina
neaktivan
offline
Paketi iz amerike cijena carine..

Recimo, kupim RayBan sunčane naočale na eBayu, cjena zajedno sa shippingom 37 USD. Da li moram još kakve gluposti plaćati, i ako da koliko.

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2010 17:21 (FlyBoy).
14 godina
neaktivan
offline
Paketi iz amerike cijena carine..

Imam i ja jedno pitanje da li se na računala plaća carina?

 

Ako ti je netko pomogao klikni HVALA (ispod potpisa)
16 godina
online
RE: Paketi iz amerike
MarioVk kaže...

de lol svaki od vas kaze skoro pa drugcije u nekim uvijetim cu dobro proc u nekima ne.lool.. inace ja mislim recimo kad narucim ipod touch sa lockerza njegova vrijednos je 200 dolara pa sad me zanima kako ce to proc :D ako bude  pre skupo samo cu igre uzimat jel nemoram nis placat xD

Sve ovisi o tome da li se cariniku da ili ne zezatio s paketom. Inace, racunaj cijenu kupnje + shipping, na to carine (racunaj 10%, ovisi o robi), porez (23%), obrada...

_Dangerous_Lickz_ kaže...

Imam i ja jedno pitanje da li se na računala plaća carina?

 

Carina ne, porez da.

15 godina
offline
Paketi iz amerike cijena carine..

pa daj kaka smo mi to drzava ako ce neko na isti paket proc jeftinije a neko 3 puta skuplje omg.. 

Šta imaju podmornica i windowsi zajedničko? Čim otvoriš prozor počinju problemi!
16 godina
online
RE: Paketi iz amerike cijena carine..
MarioVk kaže...

pa daj kaka smo mi to drzava ako ce neko na isti paket proc jeftinije a neko 3 puta skuplje omg.. 

Ne znam da li je to bolje ili bi bilo bolje da carine sve redom.

15 godina
offline
RE: Paketi iz amerike cijena carine..
Old Iggy kaže...
MarioVk kaže...

pa daj kaka smo mi to drzava ako ce neko na isti paket proc jeftinije a neko 3 puta skuplje omg.. 

Ne znam da li je to bolje ili bi bilo bolje da carine sve redom.

bilo bi bolje da sve preskacu :D

Šta imaju podmornica i windowsi zajedničko? Čim otvoriš prozor počinju problemi!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Paketi iz amerike cijena carine..

do 160 kn u poštanskom prometu ne plačaš ni carinu ni porez. do 1.1.2010 je bilo 320 kn . a u fizičkom prometu ( znači ti nosiš preko granice) cifra je podignuta na 1000 kn bez carine ( to su skužili da ebay radi bolje od svih dućana u HR pa još jedan namet) znači na 37$ ako je tu shiping će ti vjerovatno pustiti pošiljku.ubuduće napiši seleru da ti stavi cifru btw.29.95$ a ne gift! 160 kn je nekih 31$

14 godina
neaktivan
offline
Paketi iz amerike cijena carine..

 1.) čl. novi zakon o carini.1.2010

Roba zanemarive vrijednosti (roba čija vrijednost po pošiljci ne prelazi 160,00 kuna) sadržana u pošiljkama koje se iz inozemstva izravno šalju primateljima u Republici Hrvatskoj, oslobođena je od plaćanja carine i PDV-a. Navedeno oslobođenje se ne odnosi na alkohol i alkoholna pića, duhan i duhanske proizvode, parfeme i toaletne vode. Oslobođenje od plaćanja carine i PDV-a na pošiljke zanemarive vrijednosti primjenjivo je na pošiljke u putničkom, robnom i poštanskom prometu. Mršti se

15 godina
neaktivan
offline
Paketi iz amerike cijena carine..

Pitam koliko je taj paket težak jer se to odnosi na ležarinu, a na kraju krajeva i to košta onoga tko očekuje bilo kakav paket iz inozemstva. Naručio sam nešto preko Amazona, sve zajedno je koštalo oko 600kn (cijena samog proizvoda + poštarina), paket je došao za manje od mjesec dana, carinu nije trebalo platiti, ali ležarinu sam platio 160kn jer je paket bio teži od 500g. Znači sve zajedno 760kn, meni tih dodatnih 160kn nikako nije "irelevantno".

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2010 23:27 (Chronic).
16 godina
online
RE: Paketi iz amerike cijena carine..
selce kaže...

do 160 kn u poštanskom prometu ne plačaš ni carinu ni porez. do 1.1.2010 je bilo 320 kn . a u fizičkom prometu ( znači ti nosiš preko granice) cifra je podignuta na 1000 kn bez carine ( to su skužili da ebay radi bolje od svih dućana u HR pa još jedan namet) znači na 37$ ako je tu shiping će ti vjerovatno pustiti pošiljku.ubuduće napiši seleru da ti stavi cifru btw.29.95$ a ne gift! 160 kn je nekih 31$

 Do 01.01.2010. nije bilo oslobađanja u poštanskom prometu. Sad je "dignuto" s tih 0 na 160 kn.

15 godina
offline
RE: Paketi iz amerike cijena carine..
Chronic kaže...

Pitam koliko je taj paket težak jer se to odnosi na ležarinu, a na kraju krajeva i to košta onoga tko očekuje bilo kakav paket iz inozemstva. Naručio sam nešto preko Amazona, sve zajedno je koštalo oko 600kn (cijena samog proizvoda + poštarina), paket je došao za manje od mjesec dana, carinu nije trebalo platiti, ali ležarinu sam platio 160kn jer je paket bio teži od 500g. Znači sve zajedno 760kn, meni tih dodatnih 160kn nikako nije "irelevantno".

Sta Amazon dostavlja u RH?

I'm going woo woo
16 godina
online
RE: Paketi iz amerike cijena carine..
tnakir kaže...
Chronic kaže...

Pitam koliko je taj paket težak jer se to odnosi na ležarinu, a na kraju krajeva i to košta onoga tko očekuje bilo kakav paket iz inozemstva. Naručio sam nešto preko Amazona, sve zajedno je koštalo oko 600kn (cijena samog proizvoda + poštarina), paket je došao za manje od mjesec dana, carinu nije trebalo platiti, ali ležarinu sam platio 160kn jer je paket bio teži od 500g. Znači sve zajedno 760kn, meni tih dodatnih 160kn nikako nije "irelevantno".

Sta Amazon dostavlja u RH?

Već popriličnu količinu godina.

15 godina
offline
Paketi iz amerike cijena carine..

Si siguran? Jer sam cita bas tu na forumu da dostavlja samo... knjige il cd-ove???

I'm going woo woo
16 godina
online
RE: Paketi iz amerike cijena carine..
tnakir kaže...

Si siguran? Jer sam cita bas tu na forumu da dostavlja samo... knjige il cd-ove???

Ja sam naručivao poprilično toga, čak štoviše, već par godina nisam. Prvo iz USA, zadnjih par godina UK.

16 godina
offline
RE: Paketi iz amerike cijena carine..

Ajd ti nama kad ti stigne paket od recimo 809 kn  napiši koliko si sve i šta platio.

Poslije jebanja nema kajanja.
15 godina
offline
RE: Paketi iz amerike cijena carine..
kovaos kaže...

Ajd ti nama kad ti stigne paket od recimo 809 kn  napiši koliko si sve i šta platio.

nene prvo cu uzet igru vrijednu 400 kn da vidim samo ocu dobit.. a kasnije cemo na paket.. nezz svako od vas ima drugacije misljenje za nekih mjesec dana javim :D

Šta imaju podmornica i windowsi zajedničko? Čim otvoriš prozor počinju problemi!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice