Posao ili hobi iz svog doma

poruka: 7
|
čitano: 4.970
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Posao ili hobi iz svog doma

Srednjoškolac sam, ali katkad mi je tako dosadno da bih volio da zapocnem nekakav posao ili hobi iz svog doma preko interneta. Ne treba mi zarada ili nešto slično, samo mi treba posao ili hobi da se mogu zabaviti da ne trošim vrijeme bezveze.
Bilo kakve ideje bi bile poželjne 

16 godina
neaktivan
offline
Posao ili hobi iz svog doma

Ima toliko mogućnosti i stvari kojih možeš postići uporabom računala. Ako si više logički tip bavi se programiranjem (c++, c#, java, javascript... ti odaberi), možeš početi od početka, ali pazi na šta se želiš usmjeriti (Web, Desktop, Mobile). Ako si kreativan, obrađuj slike, dizajniraj ikone, logoe, web stranice, UI-koncepte itd...(Photoshop, Illustrator...) a ako si još kreativniji i imaš još vremena, onda modeliraj (SketchUp, Bledner; 3DS Max, Maya, Cinema 4D...) ili još više vremena, onda i renderiraj i animiraj. Ako sviraš nešto, ili jednostavno samo obožavaš glazbu, probaj se baviti nekom audio produkcijom (FL-Studio npr) ili ako si više za miksanje onda probaj složiti neki miks (Virtual DJ), a možda te zanima i video produkcija (Sony Vegas, After Effects...). To su sve primjeri, ti možeš odabrati što želiš i krenuti tim putem, naravno, ako si nov u nečem, teško da ćeš odmah od toga zaraditi, no uz puno truda i rada, svašta je moguće.

0100001001101111011010100110000101101110
15 godina
offline
Posao ili hobi iz svog doma

Mozes uciti strane jezike pa kad zavsis skolu da odes van ili da ih znas radi sebe isto nije lose.

Uci svirati neki instrument uvjek se da zaraditi neka kuna/euro cak i dolar.

Ako zivis di na obali ko i ja uci krpati mreze dole na rivi pa ti stariji uvjek daju ribe ili para ako pitas.

Sad ti je sezona kalamara, obican pecaros sad ulovi 2-2.5kg na dan 1kg prodaju po 100kn pa si ti vidi.

A i ako znas praviti mreze isto mozes zaraditi ljepe novce. 

Ili uci programski jezik ali nije bas da je lagano tj. da samo sjedis i tipkas...Ima jaja da ti se stisnu...

Nadji neki restoran di ce te uzet kao pomocnog radnika di ces se nauciti kuhati pa si kasnije nadjes lakse posao. Prvo ces cistiti i guliti krumpire ali ni to nije lose znati.

I poslje ako imaju neku vecu festu kao za novu godnu te zovu za ispomoc ili te preporuce pa dobjes neku kunu i iskustvo.

Ako naucis cistiti, po ljeti onda cistis apartmane ljudima pa dobjes neku kunu.

Procitaj malo knjige o dresuri pasa raspitaj se pa si nabavi psa, malog za pocetak izdresiraj ga dobro i prodaj i tu mozes zaradit al ja nevolim prodavat pse hehe.

Idi na tecaj pizzajola ili barmena oni po ljeti ljepu cifru zaradjuju.

Nisu svi poslovi za po doma ali sta ces doma bzvz..A i garantiram ti da sta god od ovog odaberes jedan dan ce ti pomoci u zivotu.

I najbitnije nemoj da te sram ista od ovoga radit, ljudi idu van HR jer 'nemaju' sta raditi ovdje.

Malo je dugacko ali nemoj reci da nemas sta raditi.. 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Posao ili hobi iz svog doma
KD#35 kaže...

Srednjoškolac sam, ali katkad mi je tako dosadno da bih volio da zapocnem nekakav posao ili hobi iz svog doma preko interneta. Ne treba mi zarada ili nešto slično, samo mi treba posao ili hobi da se mogu zabaviti da ne trošim vrijeme bezveze.
Bilo kakve ideje bi bile poželjne 

Kupi si knjigu.

 

Ozbiljno.

11 godina
neaktivan
offline
Posao ili hobi iz svog doma

Volontiraj.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Posao ili hobi iz svog doma
ivm kaže...

Mozes uciti strane jezike pa kad zavsis skolu da odes van ili da ih znas radi sebe isto nije lose.

Uci svirati neki instrument uvjek se da zaraditi neka kuna/euro cak i dolar.

Ako zivis di na obali ko i ja uci krpati mreze dole na rivi pa ti stariji uvjek daju ribe ili para ako pitas.

Sad ti je sezona kalamara, obican pecaros sad ulovi 2-2.5kg na dan 1kg prodaju po 100kn pa si ti vidi.

A i ako znas praviti mreze isto mozes zaraditi ljepe novce. 

Ili uci programski jezik ali nije bas da je lagano tj. da samo sjedis i tipkas...Ima jaja da ti se stisnu...

Nadji neki restoran di ce te uzet kao pomocnog radnika di ces se nauciti kuhati pa si kasnije nadjes lakse posao. Prvo ces cistiti i guliti krumpire ali ni to nije lose znati.

I poslje ako imaju neku vecu festu kao za novu godnu te zovu za ispomoc ili te preporuce pa dobjes neku kunu i iskustvo.

Ako naucis cistiti, po ljeti onda cistis apartmane ljudima pa dobjes neku kunu.

Procitaj malo knjige o dresuri pasa raspitaj se pa si nabavi psa, malog za pocetak izdresiraj ga dobro i prodaj i tu mozes zaradit al ja nevolim prodavat pse hehe.

Idi na tecaj pizzajola ili barmena oni po ljeti ljepu cifru zaradjuju.

Nisu svi poslovi za po doma ali sta ces doma bzvz..A i garantiram ti da sta god od ovog odaberes jedan dan ce ti pomoci u zivotu.

I najbitnije nemoj da te sram ista od ovoga radit, ljudi idu van HR jer 'nemaju' sta raditi ovdje.

Malo je dugacko ali nemoj reci da nemas sta raditi.. 

 

 

Odlični savjeti, bravo kolega.

 

Jedan prijedlog ako baš želiš raditi iz kuće, kako kažeš.

Ponudi se da bi pisao članke za neki od portala (ono što te zanima). Naravno, u početku ćeš volontirati a poslije možeš mjesečno dobiti par stotina kuna, za posao koji obavljaš u udobnoj stolici u toplom domu :)

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
10 godina
protjeran
offline
Posao ili hobi iz svog doma

Moj savjet tu bi bio (ali to je samo moj):

1. Nemoj se preopteretiti, misli na svoj život, pokušaj održavati društveni život i pratiti malo igrice i filmove... (Ja bi već čak htio preć samo na filmove, ali nekako još ko da nisam dovoljno zreo)

2. Pokušaj da ti bude zabavno u radu! Što god da radio... To ti je garancija da si dobar... Kočnica je ako ti nije zabavno... Samo ti dosadi i gotovo sa svime (po meni)!

3. Nemoj se zajebavati sa radom! Kad kreneš, nemoj jednim cijelim ljetom sve upropastiti. Ljeto je super za malo rada! Možeš samo sve zaboraviti i onda će ti ponavljanje postati dosadno... A ne možeš se vratiti ako ti je dosadno...

 

Ti određuješ koliko ćeš ali je sav taj teren sklizak... Mislim da je teško nekoga savjetovati tu...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice