Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

poruka: 932
|
čitano: 268.459
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
suspendiran
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Mnogo je manja vjerojatnost da ćeš naletiti na takvog majmuna koji neće podići paket, a i mnogo manje gubiš ako se to dogodi, za razliku od uplaćivanja unaprijed i kad ne dobiješ ono što si platio. Zato, ako mi netko nepoznat inzistira na uplaćivanju unaprijed vidim ga kao gotovo sigurnog prevaranta. Takve izbjegavam u širokom luku.

12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
vrinho kaže...

Mnogo je manja vjerojatnost da ćeš naletiti na takvog majmuna koji neće podići paket, a i mnogo manje gubiš ako se to dogodi, za razliku od uplaćivanja unaprijed i kad ne dobiješ ono što si platio. Zato, ako mi netko nepoznat inzistira na uplaćivanju unaprijed vidim ga kao gotovo sigurnog prevaranta. Takve izbjegavam u širokom luku.

 pa opet gotovo sigurno nije prevara ako je navedena i mogućnost osobne primopredaje i forsira se ista

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2016 14:24 (Checola).
13 godina
suspendiran
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Istina, ali to može biti i zamka da bi potencijalni kupac pomislio da je taj prodavač pošten. Imaš ih kad pričaš s njima o slanju sve ok a kad im spomeneš osobnu primopredaju više ne odgovaraju. Vidiš i sam s kakvim se trikovima već koriste. I ja preferiram osobnu primopredaju ali tako sam rijetko nešto prodao a i kupio a bilo je dosta stvari, nekih 10% od svega.

10 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Checola kaže...
vrinho kaže...

Mnogo je manja vjerojatnost da ćeš naletiti na takvog majmuna koji neće podići paket, a i mnogo manje gubiš ako se to dogodi, za razliku od uplaćivanja unaprijed i kad ne dobiješ ono što si platio. Zato, ako mi netko nepoznat inzistira na uplaćivanju unaprijed vidim ga kao gotovo sigurnog prevaranta. Takve izbjegavam u širokom luku.

 pa opet gotovo sigurno nije prevara ako je navedena i mogućnost osobne primopredaje i forsira se ista

 Da da mnogi lopovi navedu i osobno preuzimanje a kad tražiš osobno preuzimanje krenu izmotavanja

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

a gle ja sam se par puta opekao slanjem, doduše nikad nije bio nekakav strašan gubitak ali čemu, i onda sam počeo inzistirati na primopredaji ili uplati i naravno više nikakvih problema, normalno da kojeg potencijalnog kupca izgubim, ali to je ionako nebitno, ne bavim se preprodajom pa da mi je sila prodat, a ako netko sumnja, uvjek može pronaći kakvog frenda/rođaka i sl. pa obaviti uživo kupovinu ili jednostavno ne kupiti.

10 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Checola kaže...

a gle ja sam se par puta opekao slanjem, doduše nikad nije bio nekakav strašan gubitak ali čemu, i onda sam počeo inzistirati na primopredaji ili uplati i naravno više nikakvih problema, normalno da kojeg potencijalnog kupca izgubim, ali to je ionako nebitno, ne bavim se preprodajom pa da mi je sila prodat, a ako netko sumnja, uvjek može pronaći kakvog frenda/rođaka i sl. pa obaviti uživo kupovinu ili jednostavno ne kupiti.

 E vidiš kod tebe nema problema jer si pošten čovik i izvršiš svoju obvezu, a sad ono ali otkud ja znam da li si ti pošten ili neka lopina koja me pokušava preveslat ?

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

jbg. ne znaš, i opet se svodi da na kraju u globalu pošten kupac/prodavač hebe ježa....

10 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Checola kaže...

jbg. ne znaš, i opet se svodi da na kraju u globalu pošten kupac/prodavač hebe ježa....

 Upravo to.

 

Sami sebi smo najveci neprijatelji
8 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Svakome svoje. Da biram kupce po uplati na račun bi se na čekao ili nebi mogao cijenu nategnuti na max. Ne žuri mi se, kupac u mj dana sasvim ok. :-)
13 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Evo baš danas kad smo si u 13h trebali medusobno u isto vrijeme poslati posiljke, rekao sam mu kao da mi je "tata saznao da ide za vikend u Varaždin" pa se mogu naći s njim. Krenule priče da može samo cekati do srijede i onda ja kao rekao da moze i tata u srijedu doci, na sto je on ipak inzistirao da ga ne "jebem" i da si pošaljemo. Ekipa iz razreda je smislila fore pa smo ga "zajebali" nakon čega je on samo pustio "seen" i rekao da sam propustio odličnu priliku hahah

evo vam slike u privitku :D

 

nakon što je vidio slike, rekao je da smo ludi i nismo normalni haha al barem smo ga fino zajebali hehe

13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Mislim da bi mu pasala jedna čašica ovog sumpovina u karnistru

11 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Vkm996 kaže...
Adict kaže...

Stavio sam oglas da prodajem plocu cpu i rame , zove me lik kaze da bi on to mjenjao jer zeli amd imati da on ima i5 6600k i ostatak kompa sta je meni nebino . Ja reko ok moze ja vama te 3 komponente vi meni proc i5 i jos nadoplata 1000kn jer proc njegov ja cijenim 1000kn jer je bez jamstva . I kazem sljanje pouzecem tu je tio poceo muljat da ce ga tako ispati skuplje da bi on 1000kn stavio u kutiju , ja mu govorim da nece nista skuplje biti jer cu staviti otkup 1000kn i kad mu dode doma postar da 1000kn i dobije komponente . 

Uglavnom da neduljim sa tipom se nisam dog jer smrdi , prvo me zove na mobitel kasnije pise neke nebuloze od poruka koje nemaju veze sa vezom . Onda mi govori da je nepismen i da nezna pisat i dali me moze nazvati , ja mu govorim da cu odluciti i javit mu , on salje 20 praznih poruka . 

Iskreno tip nezna ni pricat a kamo li sloziti recenicu , pitao sam ga di se salje rekao ulica SPORTSKA 7 ako se nevaram . Sad dali je to prevara ili ne neznam ali smrdi :D

Sve jasno - Oršoš.

 Neznam sad sam mu se javio na viber da ga pitam di se treba slat i da vidim ako se mozemo dog . Mislim samo ga jebem malo , nemislim se mjenjat samo da mu saznam ime pa cu staviti tu broj i sve . 

I jos da taj oglas za plocu asrock 990fx , neznam ako je to slucajno ali ja prodajem plocu asrock fatality 990fx , i javio se vezano za tu plocu . Sad cu saznat dali je to ORŠOŠ

Nemoj se prkosit gravitaciji .
12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Kada već postoji ovakva tema da pitam za savjet. Radim cpu-mbo upgrade i našao sam i7 2600k, ploču i ram za 2200kn. Lik traži prvo uplatu pa slanje komponenti. Koliko je po vama pametno/nije pamteno postupiti. Jer 2200 nisu mali novci.

10 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Remzi kaže...

Kada već postoji ovakva tema da pitam za savjet. Radim cpu-mbo upgrade i našao sam i7 2600k, ploču i ram za 2200kn. Lik traži prvo uplatu pa slanje komponenti. Koliko je po vama pametno/nije pamteno postupiti. Jer 2200 nisu mali novci.

 Ja bi trazio plaćanje pouzećem, nema šanse da bi mu uplatio na račun.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
nicky.sl kaže...
Remzi kaže...

Kada već postoji ovakva tema da pitam za savjet. Radim cpu-mbo upgrade i našao sam i7 2600k, ploču i ram za 2200kn. Lik traži prvo uplatu pa slanje komponenti. Koliko je po vama pametno/nije pamteno postupiti. Jer 2200 nisu mali novci.

 Ja bi trazio plaćanje pouzećem, nema šanse da bi mu uplatio na račun.

 Iz Splita je, ja iz Podravnie(okolica kc), ali nebude on sigurno još tolko čekao dok meni svi novci ne sjednu(grafa i proc).

13 godina
suspendiran
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Remzi kaže...

Kada već postoji ovakva tema da pitam za savjet. Radim cpu-mbo upgrade i našao sam i7 2600k, ploču i ram za 2200kn. Lik traži prvo uplatu pa slanje komponenti. Koliko je po vama pametno/nije pamteno postupiti. Jer 2200 nisu mali novci.

 Je li to onaj oglas na Njuški iz Splita? Prvo bih ga testirao s pitanjem da li može osobna primopredaja i da bi došao po to. Nakon toga bi ti bilo sve mnogo jasnije. Onda bih probao naći nekog poznatog ovdje s Buga da mi to provjeri, valjda bi se našla neka dobra duša koja bi to mogla. Uz naravno neku manju naknadu mu se zahvališ, recimo za pivo i ćevape :)

12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Da taj je. Ma malo mi glupo uzimat s njuske, a da taj nije clan buga ili pce pa da barem znam da imam s nekim dobrim posla.

12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Ma nikako uplaćivati unaprijed nepoznatima. Ajd ovdje pouzdanoj ekipi s foruma ok, lako se dogovori. Ali uplatiti unaprijed nekom neznancu s njuškala s adresom udaljenom 500km od tebe je idiotizam.
Primopredaja najbolja, ako je predaleko onda pouzeće jer tako se kupac osigurava da neće dobiti ciglu a prodavač da će dobiti svoj novac. Sve ostalo je prerizično za obje strane.
12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Evo da i ja podjelim svoje iskustvo!

Naime prije par dana mi se javio dotični iz Koprivnice i pitao me za procesor i matičnu što prodajem (i7 i Sabertooth z77),kao da bi išao na upgrade,koliko košta i te spike!Ljepo mu sve kažem i zovne me za par dana da koliku sam ono rekao cijenu, što planiram uzet,i ja kažem da idem na Skaylake procesor i 1151 socket,on meni da ima jednu glanjc novu ploču koju je dobio a njemu ne paše (skup procesor,skupi RAMi..),MSI Z170a Krait Gamming!Pogledam malo po internetu i to je amo reć nešto što sam i htio kupit (Gigabayt G3,MSI Gamming..) cijena oko 1300 u trgovini,on je nudi za 1000 kn u kompezaciji za moj procesor i7 3770K.I sad ja dogovaram prodaju svoje matične da što manje vremena budem bez kompa i čujemo se mi za par dana,e sad on kroz priču veli da nema para za nadoplatu i da će mi dat matičnu za 900 kn keš!!Ja kažem nema problema dogovoreno samo nek mi poslika matičnu sa računom i pošalje na mail,viber,Wupp..!Zove za 5 min i spušta cijenu na 800kn da mu uplatim odmah pola i pola kad dođe matična,kao treba mu hitno nova,tako nešto!Več mi se na 900 kn upalio kliker,u pozadini čujem djecu kako plaču,kroz glavu mi prolazi onaj Oršoš što ga spominjete u zadnje vrime.Govorim ja njem aj pošalji ti samo slike,on meni da jel može na Viber,naravno ja kažem i pošaljem mu poruku jer me on ne može nać da imam Viber,wtf!!Nebitno ,evo dole SS kratkog razgovora,i btw kad sam ga dodao u imenik da mu mogu poslat poruku preko Vibera zaveo sam ga kao Varalica i molim Boga u sebi da griješim jer 800 kn za novu ploču je odličan deal!!

 

koristio je 2 broja:099 669 5514

              099 835 8391

 

 

 

 

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2016 23:46 (volegradele).
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Remzi kaže...
nicky.sl kaže...
Remzi kaže...

Kada već postoji ovakva tema da pitam za savjet. Radim cpu-mbo upgrade i našao sam i7 2600k, ploču i ram za 2200kn. Lik traži prvo uplatu pa slanje komponenti. Koliko je po vama pametno/nije pamteno postupiti. Jer 2200 nisu mali novci.

 Ja bi trazio plaćanje pouzećem, nema šanse da bi mu uplatio na račun.

 Iz Splita je, ja iz Podravnie(okolica kc), ali nebude on sigurno još tolko čekao dok meni svi novci ne sjednu(grafa i proc).

 

vrinho kaže...
Remzi kaže...

Kada već postoji ovakva tema da pitam za savjet. Radim cpu-mbo upgrade i našao sam i7 2600k, ploču i ram za 2200kn. Lik traži prvo uplatu pa slanje komponenti. Koliko je po vama pametno/nije pamteno postupiti. Jer 2200 nisu mali novci.

 Je li to onaj oglas na Njuški iz Splita? Prvo bih ga testirao s pitanjem da li može osobna primopredaja i da bi došao po to. Nakon toga bi ti bilo sve mnogo jasnije. Onda bih probao naći nekog poznatog ovdje s Buga da mi to provjeri, valjda bi se našla neka dobra duša koja bi to mogla. Uz naravno neku manju naknadu mu se zahvališ, recimo za pivo i ćevape :)

 

Remzi kaže...

Da taj je. Ma malo mi glupo uzimat s njuske, a da taj nije clan buga ili pce pa da barem znam da imam s nekim dobrim posla.

 Ja sam iz ST ako želiš mogu se ja zaletit i vidit o čemu je riječ,čak mogu i za tebe kupit!!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ma većje nicky.sl pokupio to tako da mi i to otpalo, trenutno na ničemu :D

11 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ovaj ganci nije normalan, čudi me da nije stavio u oglas kako dijete prodaje, ali naravno prvo uplata pa onda šalje  

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2016 9:06 (Silent horror1992).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2016 15:41 (brisac).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2016 15:39 (brisac).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
volegradele kaže...

Evo da i ja podjelim svoje iskustvo!

Naime prije par dana mi se javio dotični iz Koprivnice i pitao me za procesor i matičnu što prodajem (i7 i Sabertooth z77),kao da bi išao na upgrade,koliko košta i te spike!Ljepo mu sve kažem i zovne me za par dana da koliku sam ono rekao cijenu, što planiram uzet,i ja kažem da idem na Skaylake procesor i 1151 socket,on meni da ima jednu glanjc novu ploču koju je dobio a njemu ne paše (skup procesor,skupi RAMi..),MSI Z170a Krait Gamming!Pogledam malo po internetu i to je amo reć nešto što sam i htio kupit (Gigabayt G3,MSI Gamming..) cijena oko 1300 u trgovini,on je nudi za 1000 kn u kompezaciji za moj procesor i7 3770K.I sad ja dogovaram prodaju svoje matične da što manje vremena budem bez kompa i čujemo se mi za par dana,e sad on kroz priču veli da nema para za nadoplatu i da će mi dat matičnu za 900 kn keš!!Ja kažem nema problema dogovoreno samo nek mi poslika matičnu sa računom i pošalje na mail,viber,Wupp..!Zove za 5 min i spušta cijenu na 800kn da mu uplatim odmah pola i pola kad dođe matična,kao treba mu hitno nova,tako nešto!Več mi se na 900 kn upalio kliker,u pozadini čujem djecu kako plaču,kroz glavu mi prolazi onaj Oršoš što ga spominjete u zadnje vrime.Govorim ja njem aj pošalji ti samo slike,on meni da jel može na Viber,naravno ja kažem i pošaljem mu poruku jer me on ne može nać da imam Viber,wtf!!Nebitno ,evo dole SS kratkog razgovora,i btw kad sam ga dodao u imenik da mu mogu poslat poruku preko Vibera zaveo sam ga kao Varalica i molim Boga u sebi da griješim jer 800 kn za novu ploču je odličan deal!!

 

koristio je 2 broja:099 669 5514

              099 835 8391

 

 

 

 

 Pajdo, ja ti imam novu bas koju trazis MSI Z170A Krait gaming. I on je mene htio zeznut pa je vjerojatno racunao na moju plocu da ce mene "sjebat" i vec unaprijed tebi nudio hahah kakav smjeh od covjeka je to... Ako hoces sve se mozemo dogovoriti. Kupljena u Linksu prije mj dana i ima 3 godine garanciju :)

15 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ovako,cuvajte se ljiga prevarantskih imena Juraj Kos iz  Frklića pored Zagreba i racuna njegovog sta ja znam kojeg clana obitelji,Franje Frklića iz Frklića,kućni broj 5 ( Zadvorsko ).

Budali sam naivno uplatio novce za graficku ( 250 KN ) i naravno popušio novac,novce znam da necu izvuci,no eto ako netko preporuku kako ga oblatiti na bilo koji moguci nacin,neka slobodno predlozi,cak sam spreman platiti novce da ga se sto vise oblati i degradira.

Ima li svrhe prijaviti na policiju,novce kao sto rekoh znam necu izvuci,ali da ude u neku evidenciju ili dajte preporuku gdje da ga jos stavim ( forum.hr,neka rss lista itd. ) ?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2016 12:33 (doky01akablava).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Nova sam na forumu.. samo da javim da je dario posavec i mene prevario.. vidim da je na popisu prevaranata, ali sa starim imenom s njuskala.. mene je prevario s nadimka jaivoja a nakon sto mu je zablokiran profil, jer sam ga prijavila, otvorio je novi profil pod imenom kalog.. 10.2. uplatila sam mu 450 kn za novu lampu, naruceno nisam dobila, nego staru neispravnu lampu.. kad mi je odvio vratiti novce ili poslati naruceno, prijavila sam njuskalu.. zablokirali su ga.. a on me nazvao i prijetio da ce doci kod mene pa cu vidjet koga ja zajebavam, i da ce me ubit, bit ce mi zao sto sam mu pocela radit probleme.. naravno, odmah sam se obratila policiji, ipak je to prijetnja.. uzeli su izjavu i rekli javiti se kroz par dana.. al eto sad se ni oni ne javljaju.. a rekli su da ce otici do njega i zbog prijetnje i zbog prevare.. (imam snimljen razgovor s doticnim pa sam i to pustila policiji da ne kazu da izmisljam... sad ga vidim pod novim nadimkom pa zelim ovim putem upozoriti ostale da ne bi imali istih problema s njim.. inace je jako nekulturan, psuje, uzasno je razgovarati s njim..
14 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Snimka nije dokaz osim ako si njemu rekla da se razgovor snima. Ne brini ništa, on je siguran, ništa mu se ne bude dogodilo.

 

Dobrodošla u Hrvatsku!

12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Vkm996 kaže...

Snimka nije dokaz osim ako si njemu rekla da se razgovor snima. Ne brini ništa, on je siguran, ništa mu se ne bude dogodilo.

 

Dobrodošla u Hrvatsku!

 pa dokaz je, da je ona neovlašteno snimala

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Znam za to.. kad je poceo s prijetnjama, rekla sam da snimam.. na snimci se to cuje.. on je i dalje psovao i prijetio .. tak da ne znam je li reagirao na to da sam rekla, ali ugl na snimci se jasno cuje da razgovor snimam..
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice