Prodaja preko Njuškala

poruka: 103
|
čitano: 56.978
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Prodaja preko Njuškala

Njuškalo sada traži sve naše podatke, jel to znaci da cemo morati platiti porez na prodaju rabljenog mobitela??

13 godina
offline
Prodaja preko Njuškala

Možda i bolje. Tamo je ionako bilo previše prevaranata

13 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
berofx kaže...

Njuškalo sada traži sve naše podatke, jel to znaci da cemo morati platiti porez na prodaju rabljenog mobitela??

Već duže vrijeme to traže. 
Valjda će napokon riješiti sve ove prevarante {#} 
Ne, nećeš morati plaćati nikakav porez i sl. jer oni neznaju jesi ti to prodao ili ne, dok ne uvedu (ako uvedu) ostavljanje feedback-a 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/LivCRO1892
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 14:07 (Liverpool1892).
16 godina
offline
Prodaja preko Njuškala

Ma nema mjesta sarkazmu, to je dobra vijest.

Koliko je lopina, čak i botova iz rusije sa google translate oglasima i

djece koja su si našla zabavu da izmišljaju oglase, odlično da su odlučili

uozbiljiti oglasni prostor.

'Ebo mobitel, kad nađeš povoljan auto za 100 tisuća kuna,

a s druge strane izverziran prevarant iz Rumunjske sa lažnim slikama

auta i spremnom pričom, onda svakako hvališ ovaj potez.

Plus, ako smo i kod mobitela, znam da je i ovdje bilo članova koji su

dobili u pošti komad crijepa s imenom "samsung", i koji bi dali

neznam šta da se dokopaju podataka duhovitog prodavača.

14 godina
odjavljen
offline
Prodaja preko Njuškala

Na svu tu robu je već plaćen porez jednom, nema šanse da bih im dao još jednom {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Platit ces porez jedino ako taj mobitel nije kupljen u Hrvatskoj. Ako je ono sto prodajes ili kupujes kupljeno u Hrvatskoj, onda je i porez na tu stvar vec placen kod prve kupnje, odnosno bio je uracunat u cijenu proizvoda. Takodjer, bilo bi zgodno da svoje tvrdnje mozes i dokazati kroz racun, jamstveni list ili neki drugi dokaz o kupnji.

Mislim da je ovo uvedeno zbog ekipe koja tu kod nas preprodaje stvari iz inozemstva na koje nije platila porez.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
The Man kaže...
Platit ces porez jedino ako taj mobitel nije kupljen u Hrvatskoj. Ako je ono sto prodajes ili kupujes kupljeno u Hrvatskoj, onda je i porez na tu stvar vec placen kod prve kupnje, odnosno bio je uracunat u cijenu proizvoda. Takodjer, bilo bi zgodno da svoje tvrdnje mozes i dokazati kroz racun, jamstveni list ili neki drugi dokaz o kupnji.

Mislim da je ovo uvedeno zbog ekipe koja tu kod nas preprodaje stvari iz inozemstva na koje nije platila porez.

Ma takva ekipa je ilegalna, za njih ima drugih sankcija.

12 godina
odjavljen
offline
Prodaja preko Njuškala

Ma kakav porez, neka mi dođu doma da im se smijem! {#}

14 godina
neaktivan
offline
Prodaja preko Njuškala

Mene su tražili oib, s tim da je u kutu stajalo da ga nitko neće koristiti i da ga neće proslijeđivati dalje.

 

Zato sam im ga nasumično generirao u dvije sekunde {#}

 

edit: OIB - tajni broj koji svi traže ;)

Kadir beneath Mo Moteh
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 15:58 (blacko).
12 godina
protjeran
offline
Prodaja preko Njuškala

Šta im nije najbolje da za registraciju treba slikat osobnu i gotovo, jer podatke možeš i lažne upisat.

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 16:03 (proćerani).
12 godina
neaktivan
offline
Prodaja preko Njuškala

Pa možes staviti i lažnu osobnu (ili tuđu). Treba kao prvo test inteligencije.

Ustajte prezreni na svijetu !
12 godina
protjeran
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Diplomirani pješak kaže...

Pa možes staviti i lažnu osobnu (ili tuđu). Treba kao prvo test inteligencije.

Da, ali recimo staviš njegovu osobnu, ti prevariš nekog, policija će kucat na vrata tome čija je osobna, pa sad ti varaj. Možeš eventualno ukradeno, ali opet barem će netko odgovarat.

I nebi im bilo loše stavit onaj rating usera ko šta ima ebay.

Ako ti pomognem, stisni gumb HVALA!
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 21:44 (proćerani).
14 godina
neaktivan
offline
Prodaja preko Njuškala

ma ja im svoj oib nisam dao :D zasto bi oni trbali znat moji jedinstveni broj. ja sam utipko nes ljevo sta mi prvo doslo xD

12 godina
neaktivan
offline
Prodaja preko Njuškala

Bilo bi dobro da postoji lista sigurnih prodavača, prevaranata i manje pouzdanih.

Ustajte prezreni na svijetu !
12 godina
neaktivan
offline
Prodaja preko Njuškala
Pozdrav! Zanima me je li legalno primiti novac na tekući račun ako nešto prodam, npr., preko Njuškala? Recimo, prodam svoju memorijsku karticu i primim novac na tekući račun.
Pitam jer je poštarina kod slanja pouzećem previsoka i neisplativa za male stvari. Recimo, prodaš memorijsku karticu za 50kn, a za to poštarina košta još 18kn (zbog usluge pouzeća). I onda sam ja dobio samo 32kn (osim ako i tu poštarinu još nabijem na cijenu).
Ovako kad bi se slalo obično pismo, kupac bi trebao uplatiti još samo 4-5kn za običnu pošiljku, pa bi cijena kartice za kupca bila 55kn, a ne skoro 70. A i tih 5kn se onda kupcu ne mora niti zaračunati, jer je to jako mala cijena za poštarinu.

Evo, malo sam se raspisao. Samo me zanima je li to legalno i dopušteno?

Hvala, pozdrav!
14 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Naravno da je legalno. Transakcija kao svaka druga i neće te nitko zahebavat...
13 godina
offline
Prodaja preko Njuškala

Jučer mi se jedan lik javio na oglas da bi kupio nešto od mene. I dogovrili se da će uplatiti na moj račun, ja mu poslao br. račun on odmah jučer uplatio preko internet bankarstva te mi poslao potvrdu.
Danas, oko 12h idem u grad, prvo u banku provjeriti uplatu (ne vjerujem u potvrde), kad ono nema uplate, tj. još nije vidljivo. Ja rekao o.k možda još nije sjelo jer je jučer bio neradan dan, vratim se kući, pošaljem mail tom "pacijentu" i on meni vraća mail, da je baš krenuo pisati mail, da je banka poništila transakciju, njemu vratili novce jer je krivi broj računa i da mu pošaljem ponovno točan br. računa i da će oduzeti od uplate 2kn zbog naknade jer mu ja nisam poslao točan br. računa. 

Ja sam mu odmah rekao da nema šanse, da ne pristajem na to jer nije moja krivica.

Nakon par minuta zove on mene na mobitel, i kažem mu da je krivo upisao br. računa, ali ne vrijedi mu to govoriti, tepe stalno svoje.

Ja otvorim mail i nađem tu njegovu potvrdu i vidim da je krivo upisao poziv na broj odobrenja. Stalno tvrdi da sam mu dao krivi br. računa. ja budala opet tražim taj mail i vidim da je točan br. računa. Jer ga imam spreljenog na usb stick i samo ga kopiram.

Dosta vas na forumu je nešto kupilo od mene, i nikad nikakvih problema u vezi uplate, sve bilo o.k, odamah sam se sjetio forumaša @nocio koji to može potvrditi jer smo puno puta trgovali... 

Da ne duljim, onda mi je rekao kao da radi u poreznoj upravi, da će me prijaviti i da će sutra doći kod mene da provjere to što ja radim i da ću dobiti kaznu. Govorio je da će ponovno uplatiti, i da odmah pošaljem i ako ne dođe do sutra da će biti problema, te da će mi poslati poreznu i da ću dobiti kaznu od 30.000kn. 
Naravno da nisam pristao, rekao sam čim bude vidljivo da šaljem, jer se može dogoditi opet ista stvar kao i danas. Nakon toga smo završili razgovor i rekao je da će sutra doći porezna uprava jer kao nemam firmu ili obrt za prodaju na njuškalu.
Mene sad zanima, ako je to sve istina što on kaže da radi u poreznoj upravi, dali ja mogu dobiti kakvu kaznu zbog prodaje na njuškalu i jer ne plaćam porez na to.
Da napomenem, da se radi o stvari od 40kuna.

Može kakav savjet? 

14 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Liverpool1892 kaže...

Jučer mi se jedan lik javio na oglas da bi kupio nešto od mene. I dogovrili se da će uplatiti na moj račun, ja mu poslao br. račun on odmah jučer uplatio preko internet bankarstva te mi poslao potvrdu.
Danas, oko 12h idem u grad, prvo u banku provjeriti uplatu (ne vjerujem u potvrde), kad ono nema uplate, tj. još nije vidljivo. Ja rekao o.k možda još nije sjelo jer je jučer bio neradan dan, vratim se kući, pošaljem mail tom "pacijentu" i on meni vraća mail, da je baš krenuo pisati mail, da je banka poništila transakciju, njemu vratili novce jer je krivi broj računa i da mu pošaljem ponovno točan br. računa i da će oduzeti od uplate 2kn zbog naknade jer mu ja nisam poslao točan br. računa. 

Ja sam mu odmah rekao da nema šanse, da ne pristajem na to jer nije moja krivica.

Nakon par minuta zove on mene na mobitel, i kažem mu da je krivo upisao br. računa, ali ne vrijedi mu to govoriti, tepe stalno svoje.

Ja otvorim mail i nađem tu njegovu potvrdu i vidim da je krivo upisao poziv na broj odobrenja. Stalno tvrdi da sam mu dao krivi br. računa. ja budala opet tražim taj mail i vidim da je točan br. računa. Jer ga imam spreljenog na usb stick i samo ga kopiram.

Dosta vas na forumu je nešto kupilo od mene, i nikad nikakvih problema u vezi uplate, sve bilo o.k, odamah sam se sjetio forumaša @nocio koji to može potvrditi jer smo puno puta trgovali... 

Da ne duljim, onda mi je rekao kao da radi u poreznoj upravi, da će me prijaviti i da će sutra doći kod mene da provjere to što ja radim i da ću dobiti kaznu. Govorio je da će ponovno uplatiti, i da odmah pošaljem i ako ne dođe do sutra da će biti problema, te da će mi poslati poreznu i da ću dobiti kaznu od 30.000kn. 
Naravno da nisam pristao, rekao sam čim bude vidljivo da šaljem, jer se može dogoditi opet ista stvar kao i danas. Nakon toga smo završili razgovor i rekao je da će sutra doći porezna uprava jer kao nemam firmu ili obrt za prodaju na njuškalu.
Mene sad zanima, ako je to sve istina što on kaže da radi u poreznoj upravi, dali ja mogu dobiti kakvu kaznu zbog prodaje na njuškalu i jer ne plaćam porez na to.
Da napomenem, da se radi o stvari od 40kuna.

Može kakav savjet? 

Čisto sumnjam da ti može išta nego se samo kurči jer nisi nasjeo Zbog 40 kn... LOL... Inače za sve ostale neka ne nasjedaju prilikom uplate preko e-bankarstva pogotovo vikendom jer se uplata može povući u bilo kojem trenutku dok se ne proknjiži (čitaj sjedne lova na račun, odnosno u ponedjeljak kad sjedne ne prije) i to je to. Čuvajte pare :)

16 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Liverpool1892 kaže...

...
Može kakav savjet?

  Ma opusti se, imaš svakakvih pacijenata.

Pa čemu služi oglasnik nego da možeš prodavati stvari?

 

16 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Liverpool1892 kaže...

...

Ne brini, to su puste priče.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
13 godina
offline
Prodaja preko Njuškala

I ja mislim da mi ne može ništa, i čak da radi u poreznoj. Samo mi je žao što nisam snimio razgovor. 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Liverpool1892 kaže...

 Nakon toga smo završili razgovor i rekao je da će sutra doći porezna uprava jer kao nemam firmu ili obrt za prodaju na njuškalu.
Mene sad zanima, ako je to sve istina što on kaže da radi u poreznoj upravi, dali ja mogu dobiti kakvu kaznu zbog prodaje na njuškalu i jer ne plaćam porez na to.
Da napomenem, da se radi o stvari od 40kuna.

Može kakav savjet? 

Je li taj genijalac završio osnovnu školu bar, pitaj ga. Koji ti treba "obrt" za prodaju na Njuškalu ?

Koja porezna mili bože !??

Otepi tog retarda.

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2012 16:22 (Budokai).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Liverpool1892 kaže...

Pas koji laje ne grize.

clock2much
13 godina
offline
Prodaja preko Njuškala

Dali smijem ovdje objaviti njegovo ime i prezime, ili br. mobitela i mail, pa da drugi ne nasjednu na tu njegovu foru.

13 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Liverpool1892 kaže...

Dali smijem ovdje objaviti njegovo ime i prezime, ili br. mobitela i mail, pa da drugi ne nasjednu na tu njegovu foru.

  Mislim kako to nije baš najpametnije, ako smatraš stavi njegovo ime.

U slučaju nek se nekome dogodi isto neka te kontaktira i daj mu ostatak podataka.

A za ono tvoje pitanje, ne brini ne mogu ti ništa a pogotovo ne za taj smijeh od novaca.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Liverpool1892 kaže...

Dali smijem ovdje objaviti njegovo ime i prezime, ili br. mobitela i mail, pa da drugi ne nasjednu na tu njegovu foru.

Mislim da, al bi bilo bolje da svi znaju i da ne nasjedne više ljudi. Pitaj XXX-Mana za dozvolu.

Nenad
14 godina
moderator
online
Re: Prodaja preko Njuškala
Liverpool1892 kaže...

Dali smijem ovdje objaviti njegovo ime i prezime, ili br. mobitela i mail, pa da drugi ne nasjednu na tu njegovu foru.

javno na forumu NE!

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Liverpool1892 kaže...

Da ne duljim, onda mi je rekao kao da radi u poreznoj upravi, da će me prijaviti i da će sutra doći kod mene da provjere to što ja radim i da ću dobiti kaznu

Hvata me proljev od ovih kvazi trgovaca iz oglasnika. Kad nešto zapne odmah rade u Fini, Mupu, Poreznoj, imaju crne pojaseve 6 godina, treniraju karate...

Ne opterećuj se takvim krelcima. Jednostavno mu reci da si to prodao i bok a on nek sviri k...u.

World Championships: 7, GP started: 298, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,546
16 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
F1-IVO kaže...
Liverpool1892 kaže...

Da ne duljim, onda mi je rekao kao da radi u poreznoj upravi, da će me prijaviti i da će sutra doći kod mene da provjere to što ja radim i da ću dobiti kaznu

 

Ja se ISPRICAVAM na ovom izrazu, ali tip J...E G...NA naveliko, i takvi kao oni su mi najdrazi koji kukaju za 2 Kune i jos uz to preko telefonske linije glume Ramba a da mu doces i stanes isprid njega pobiga bi isti sekund.

http://www.downloadmoreram.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2012 22:37 (SPLICO212).
15 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala

Nipošto ne moraš imat obrt da se oglašavaš na Njuškalu. Na Njuškalu postoji velik boj trgovina i obrta i oni za objavljivanje svojih oglasa plaćaju mjesečnu pretplatu i imaju dodatne benificije, no velik dio korisnika su obični korisnici koji prodaju nešto što im ne treba. Nemaš se kaj bojat, lik ti prodaje maglu.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice