Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.180
|
čitano: 6.380.078
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Šaka jada je onaj koji u HDZ-u vidi mafiju, a u SDP-u vidi samo gospodu i strucnjake.

 

Zato treba dat glas nekoj trecoj stranki da drzi na vagi HDZ/SDP udbasku mafiju i dominaciju ispranih biraca.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Edge, nedostajao si mi čovječe!

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Edge kaže...

Šaka jada je onaj koji u HDZ-u vidi mafiju, a u SDP-u vidi samo gospodu i strucnjake.

 

Zato treba dat glas nekoj trecoj stranki da drzi na vagi HDZ/SDP udbasku mafiju i dominaciju ispranih biraca.

 A sto ako u HDZu vidim mafiju, a u SDPu ne vidim samo gospodu i strucnjake, sto onda?

 

Btw. kakve su to fore sa sakom jada.

Meni je saka jada svatko tko koristi izraz saka jada jer ne moze smisliti nesto svoje nego mora kopirati milanovica.

To samo govori koliko mu se ti zapravo potajno divis. 

- Psiho246
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Koristim taj izraz jer je legitiman od kad ga drug Zoki koristi, manja je sansa da poberem karton od Drage.

Od toliko kartona moram nauciti da postoji granica.

Salu na stranu, iskljucujem se iz razgovora da ne eskalira, htio sam se samo javiti druzbi da sam ziv i zdrav.
12 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...

 Još nisi ignore stavio na top studenta?

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Edge kaže...
Koristim taj izraz jer je legitiman od kad ga drug Zoki koristi, manja je sansa da poberem karton od Drage.

Od toliko kartona moram nauciti da postoji granica.

Salu na stranu, iskljucujem se iz razgovora da ne eskalira, htio sam se samo javiti druzbi da sam ziv i zdrav.

Nek si ti nama živ i zdrav. Jebo kartone.

Rvat katolik!
16 godina
offline
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Činčilama možemo još uvijek drat kožu al bi uredno zabranili da kupiš akvarij s ribicama 

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/novi-zakon-papige-kornjace-ribice-gusteri-i-razne-egzoticne-vrste-zabranjeni-kao-kucni-ljubimci/918566.aspx

 

Možda bi umjesto izmjene zakona bilo efikasnije napraviti novi zakon koji zahtjeva obavezno testiranje kvocjenta inteligencije prije zapošljavanja u raznim upravama i ministarstvima.

 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...

Činčilama možemo još uvijek drat kožu al bi uredno zabranili da kupiš akvarij s ribicama 

 

 Ima smisla ako je riječ o vrsti kojoj držanje u akvariju ugrožava opstanak. Neke vrste "egzotičnih" riba se love u prirodi i stavljaju u akvarije, pa nastaju problemi ako ih je i prije toga bilo relativno malo. 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 nemoj tako, hrt također generira dodatnu zaradu drugim "poduzetnicima" i pozitivno djeluje na gospodarstvo

 

evo ti jedan stariji članak, ali jasno pokazuje o čemu mislim

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrt-u-ofenzivi-u-prva-tri-mjeseca-53-tisuce-ovrha-za-neplacanje-rtv-pristojbe/554114.aspx

 

btw., to što imaju "samo" 4 odvjetnika u htv-u ne bi trebao biti problem, kolega mi se zaposlio u jednoj odvjetničkoj kući friško otvorenoj i specijaliziranoj isključivo za ovrhe - imaju manje od 4 pravnika i bez problema odrađuju i više ovrha nego ih generira hrt

radi se o poslu koji odrađuju odvjetnički vježbenici i volonteri za 1.800 kuna mjesečno (ili koju kunu više, ne znam koliko je sad naknada)

posao se svodi na upisivanje imena i prezimena dužnika u unificirani obrazac na a4 papiru, iznosa njegovog duga, ovjeravanja pečatom i slanja tog papira na finu, koja odradi ostatak posla - uvede dužnika u registar ovrha i pošalje nalog banci za blokadu

 

to upisivanje imena i iznosa duga traje cca. minutu, a naplaćuje se po "odvjetničkim" tarifama 900 kuna

uz ovo ide i javni bilježnik, ali ne sjede "odvjetnici" u hodniku kod bilježnika i da čekaju red kao mi stoka sitnog zuba, oni imaju vlastitog javnobilježničkog vježbenika - svojevrsnu ispostavu, koja lupa pečate za još 250 kuna po papiru, dodatnih cca minutu posla

 

eto vidiš kolega rambox da hrt ustvari pozitivno utječe i kad ne emitira, zamisli samo koliko je to zaposlenih, koliko poreza plaćenog, koliko se profita generira i kako naše gospodarstvo ide naprijed

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ROFLOLMAO kaže... 

 Ima smisla ako je riječ o vrsti kojoj držanje u akvariju ugrožava opstanak. Neke vrste "egzotičnih" riba se love u prirodi i stavljaju u akvarije, pa nastaju problemi ako ih je i prije toga bilo relativno malo. 

 Imalo bi smisla kad bi se izmjena zakona odnosila na egzotične životinje, ali odnosi se na "strane životinje". U sadašnjem pojmovniku zakona piše da je "strana životinja" svaka strana životinja koja ne obitava na teritoriju RH.

 

A u izmjeni zakona stoji:

"(1)Strane životinjske vrste mogu se uzgajati, držati i prodavati kao kućni ljubimci na temelju znanstvenih spoznaja koje se donose u obliku znanstvenih mišljenja, a kojima se dokazuje da je određena životinjska vrsta primjerena za kućnog ljubimca te da je moguće osigurati uvjete držanja takve životinje.

 

(2) Životinje iz stavka 1. ovoga članka mogu držati zoološki vrtovi, korisnici koji koriste životinje u znanstvene svrhe, skloništa za životinje, trgovci životinjama koji imaju sklopljen ugovor za prodaju životinja iz stavka 1. ovoga članka izvan područja Republike Hrvatske samo radi provoza kroz Republiku Hrvatsku.

 

(3) Iznimno od stavka 2. ovoga članka, uz posjednike iz stavka 2. ovoga članka, životinje iz stavka 1. ovoga članka mogu držati i posjednici koji za vlastite potrebe drže životinje i koji mogu dokazati da su posjedovali životinje prije stupanja na snagu popisa iz stavka 5. ovoga Zakona, a životinje mogu držati do uginuća."

 

Znači moš doma držat šarana od 20kg u kadi al nemoš zlatnu ribicu osim ako je uzgojena kod nas.

Netko je opet na pola pisao zakone koje će kasnije opet slati u sto dorada.

 

 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Realno pa za koga uopče i glasat, dakle šta god sutra zaokružili budučnost Hrvatske je ionako več zabetonirano vrlo siva.

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...

Realno pa za koga uopče i glasat, dakle šta god sutra zaokružili budučnost Hrvatske je ionako več zabetonirano vrlo siva.

 užas 

rekao sam ja odavno da bi se prije glasanja ,glasače trebalo podvrgnuti iq testu 

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...
..

Znači moš doma držat šarana od 20kg u kadi al nemoš zlatnu ribicu osim ako je uzgojena kod nas.

Netko je opet na pola pisao zakone koje će kasnije opet slati u sto dorada.

 

 

 -zapravo, postoji dobar razlog za to.. i taj/takav zakon postoji od... (ne oduvjek, ali recimo nakon mračnog sr.vijeka), i naravno, države se ponekad (ne)pridržavaju toga, zbog monopola, kontrole ili nesagledivih posljedica ako se neki organizam proširi bez prirodnih neprijatelja i sl.. mungosi, alge, riba lav.. i krokodili/pitoni po kanalizaciji.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
loky4i4 kaže...
rambox kaže...

Realno pa za koga uopče i glasat, dakle šta god sutra zaokružili budučnost Hrvatske je ionako več zabetonirano vrlo siva.

 užas 

rekao sam ja odavno da bi se prije glasanja ,glasače trebalo podvrgnuti iq testu 

Meni se čini da si ti krivo skužil kaj sam ja htio reč sa tim videom.Ovo žuto je realna situacija, ništa drugo ne moš očekivat kad su hrvatska kola još prije dvadeset godina krenula nizbrdo.Taj video je zapravo onako, pa crno-humorni opis izgubljene Hrvatske na svi poljima ili područjima.

 

Sad bum ti ja sa dva biciklistička primjera, onako pojednostavnil u kakvoj je situaciji Hrvatska i kakva smo mi to država.Pogleč ovo dole u 2016 godini eto oni su tek sad napravili "čak 2km biciklističke staze."Ovako nešto trebalo je napravit još u truloj Jugi, tamo recimo davne 1970 izbacio sam godinu onak bezveze.Eto stiže nam slobodna Hrvatska, 1995 je rat gotov ali di je ta prokleta biciklistička staza koja spaja Zagreb=Velika gorica duljine čak 2km.Godine prolaze jel fučkaj ga sad, pas mater ali staze nema pa nema skupo brate. Eto sad se hvališu i diče, kak su to napravili ali su zaboravili pogledat na kalendar ipak je tek 2016 godina.

 

http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/buzin-dobiva-biciklisticku-stazu-spojit-ce-se-velika-gorica-i-zagreb-1076459

 

Ovo dole je još sumornije, i to zato jer je u 90-desetim godinama(nakon 1995) postojala ideja da mi zajedno sa Slovencima 50:50 love napravimo istu priču.Slovenci su to prvi potaknuli, i da večina ljudi to niti ne zna, Hrvatska je odustala kao nama to ne treba preskupo i nepotrebno itd.Zar je to država koja razmišlja ili planira za budučnosti, ti bokca ko da smo trebali izgradit ili platit novu Atomsku centralu.Niti od ovoga danas ne bi bilo ništa, ali eto kad pare dolaze iz EU fondova sad možemo nekaj napravit ali s tuđom lovom itd.

 

http://www.tportal.hr/pedaliranje/391259/Krenuli-smo-u-inspekciju-rute-Greenwaya-a-naisli-na-dzunglu-i-smece.html

 

Suma sumarum u Hrvatskoj je bilo love za svašta korisno izgradit, ali nikoga nije briga lova se pokrala i zamračila tak je lakše.Šta sad na kraju reči jel, osim da bez obzira za koga glasašod izbora ništa dobroga ne moš očekivat.

 

To sam več rekel par puta, i opet isto da bi Hrvatska doživjela procvat trebamo zaposlit Japance da nam vode državu.Ako su japanci malo "preradišni i čudni", pa ok tu su naši prijatelji "hladni Austrijanci" oni su valjda svima po volji.Baš si zamišljam Hrvatsku pod Austrijskom zastavom, gle fakat pa uopče nije nimalo slična ovoj našoj današnjoj popljačkanoj Hrvatskoj.

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Zemljo otvori se.

- Psiho246
12 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...

Zemljo otvori se.

 Potpuno očekivano po meni. Ne znam što se očekivalo, ipak je to Hrvatska. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

EDIT: Ipak nista da ne poberem karton.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2016 1:44 (Edge).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Da se zemlja i ''otvori'' ne može progutat sva s...nja koje je HDZ napravio u zadnjih 20 god. a što će tek ''napravit''

 

Dođem jučer do prostora za izbor i gledam prvo na vratima gdje je ko smješten, izlazi jedan stariji lik kojeg znam, i kaže on meni '' e tu su ti za koje moraš glasat ( HDZ ) '' doslo mi je da ga lupim iako je dvostruko stariji od mene. Katastrofa.

I onda si mislim u sebi kad sam ušo u prostoriju da onakvih kao on ima pun k... u hr i da sigurno HDZ pobjeđuje.......

 

I vidi vraga sad.....

Jednostavno ne shvaćam odakle ti svi glasovi za HDZ, jednostavno nakon ovih 20 godina teškog lopovluka na svima razinama u državi, opet dovodimo lopove N1 na čelo države da se igraju sa ''našim '' miljardama.

Ovo glasanje iz dijaspore  ukinut momentalno!  Većina ih nezna na karti pokazat gdje se nalazimo, a kamoli da su kročili na tlo Hrvatske!

HDZ-ovi uhljebi od 90' koji su zaposleni u svim živim službama su njihova glasačka mašinerija!

 

I na kraju naj.... smo!

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2016 6:58 (kostolomac).
9 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Kako glasamo tako ce nam i biti, jos najmanje 50 000 mladih u iducih godinu dana ce otici sirom EU, trbuhom za kruhom, a izbori su pokazali da ipak ima ona masa od 30-40% hrvatskih gradjana kojima je super/dobro i opet i opet glasaju za HDZ/SDP i njihove satelite. Biti na drzavnoj cucli je tako ugodno, a tko je kriv 60% gradjana sto ne izlazi na izbore.

 

A najzalosnije je da nema nitko treci koji bi nesto mogao napraviti, jednostavno, clanstvo ove dvije stranke i njihovih priljepaka je toliko homogeno da nam je isti klinac, sjasi Murta da uzjasi Kurta, i tako u krug.

 

Zivila demokracija.

16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Jesu Hrvati toliko glupi ili se radi o dijagnozi - štokholmskom sindromu?

 

Btw Pernar i Sinčić u Saboru. O jebote, ovo će biti zanimljive 4 godine. Vadite putovnice, vize i šta već...

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2016 8:42 (tnakir).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Jesu Hrvati toliko glupi ili se radi o dijagnozi - štokholmskom sindromu?

 Skroman odaziv, standardna mobilizacija HDZ-ovih birača gdje se glasa bez pogovora od 18-88g. i sad već osjetna disperzija glasova na nekadašnjoj lijevici, ŽZ prvenstveno, dio i u Mostu, i to ti je to. Tu je i svađa sa IDS-om, sve u svemu ni Tom Cruise se ne bi postidio ove nemoguće misije, a kamoli Zoki.

 

Ne vidim scenarij u bližoj budućnosti da se SDP vrati na vlast, imali su idealnu priliku i HDZ na koljenima nakon dva Sanaderova mandata, praktički nisu napravili ništa, vratili su ih dobrim dijelom svojim sranjima u život (Zmajlović, Merzel, Sabo, bla bla..). Osim toga i ekipa im se kotljala sa plinskim bocama po centru glavnog grada, u režiji HDZ-a, što je sada više nego očito jer isti šute, a u goroj su situaciji nego tada.

 

Sve u svemu ne znam tko normalan bi se veselio pobjedi na parlamentarnim izborima u Hrvatskoj, bolje ladit jaja  iz oporbe, nego objasnit narodu otkud će pronaći puste milijarde (27) za dospjele obveznice 2017-te i refinanciranje kredita HAC-a, za početak..

 

 

In the name of tragedy...
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
thedream kaže...
tnakir kaže...

Jesu Hrvati toliko glupi ili se radi o dijagnozi - štokholmskom sindromu?

 Skroman odaziv, standardna mobilizacija HDZ-ovih birača gdje se glasa bez pogovora od 18-88g. i sad već osjetna disperzija glasova na nekadašnjoj lijevici, ŽZ prvenstveno, dio i u Mostu, i to ti je to. Tu je i svađa sa IDS-om, sve u svemu ni Tom Cruise se ne bi postidio ove nemoguće misije, a kamoli Zoki.

 

Ne vidim scenarij u bližoj budućnosti da se SDP vrati na vlast, imali su idealnu priliku i HDZ na koljenima nakon dva Sanaderova mandata, praktički nisu napravili ništa, vratili su ih dobrim dijelom svojim sranjima u život (Zmajlović, Merzel, Sabo, bla bla..). Osim toga i ekipa im se kotljala sa plinskim bocama po centru glavnog grada, u režiji HDZ-a, što je sada više nego očito jer isti šute, a u goroj su situaciji nego tada.

 

Sve u svemu ne znam tko normalan bi se veselio pobjedi na parlamentarnim izborima u Hrvatskoj, bolje ladit jaja  iz oporbe, nego objasnit narodu otkud će pronaći puste milijarde (27) za dospjele obveznice 2017-te i refinanciranje kredita HAC-a, za početak..

 

Ma pod štokolmsi sindrom mislio sam na glasove koji su išli i SDP-u i HDZ-u, ne samo HDZ-u. Dvije stranke koje u svakom mandatu rade sve veću štetu, a zadržavaju toliki broj birača, taj mi dio nije jasan.

Rvat katolik!
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kostolomac kaže...

Da se zemlja i ''otvori'' ne može progutat sva s...nja koje je HDZ napravio u zadnjih 20 god. a što će tek ''napravit''

 

Dođem jučer do prostora za izbor i gledam prvo na vratima gdje je ko smješten, izlazi jedan stariji lik kojeg znam, i kaže on meni '' e tu su ti za koje moraš glasat ( HDZ ) '' doslo mi je da ga lupim iako je dvostruko stariji od mene. Katastrofa.

I onda si mislim u sebi kad sam ušo u prostoriju da onakvih kao on ima pun k... u hr i da sigurno HDZ pobjeđuje.......

 

I vidi vraga sad.....

Jednostavno ne shvaćam odakle ti svi glasovi za HDZ, jednostavno nakon ovih 20 godina teškog lopovluka na svima razinama u državi, opet dovodimo lopove N1 na čelo države da se igraju sa ''našim '' miljardama.

Ovo glasanje iz dijaspore  ukinut momentalno!  Većina ih nezna na karti pokazat gdje se nalazimo, a kamoli da su kročili na tlo Hrvatske!

HDZ-ovi uhljebi od 90' koji su zaposleni u svim živim službama su njihova glasačka mašinerija!

 

I na kraju naj.... smo!

 

Ja bi pilu okrenuo naopako. Što je to napravila druga strana (u ovom slučaju SDP) da bi promijenila situaciju? Prokockali su prošle izbore i nakon promjene na čelu HDZ-a nisu to shvatili ozbiljno. Rezultat je vidljiv. Tri su stvari koje smatrama pozitivnima nakon ove dvije runde izbora:

1. Karamarko je otišao u bespuća povjesne zbilje,

2. Milanovića čeka isto što i Karmarka (ako SDP misli ostati ozbiljna stranka),

3. Most i Živi zid kao stranke koje razbijaju duopol.

 

Što se tiče glasanja dijaspore njega treba ostaviti u ovakvom oblik. 3 mandata su simbolička i neutjecajna na konačni rezultat (ustoliče nje Vlade RH). Nisu utjecali na prošlima a ne će ni na ovim izborima. Obzirom na broj mladih i obrazovanih ljudi, koji su napustili RH, u protekle dvije godine, mijenja se i slika birača iz dijaspore. HDZ u budućnosti neće moći računati na sve mandate. Samo treba politički naimirati sve te ljude koji su napustili RH.

 

 

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...
Tri su stvari koje smatrama pozitivnima nakon ove dvije runde izbora:

1. Karamarko je otišao u bespuća povjesne zbilje,

2. Milanovića čeka isto što i Karmarka (ako SDP misli ostati ozbiljna stranka),

3. Most i Živi zid kao stranke koje razbijaju duopol.

 

Ovo treće svakako nije super.

 

Živi zid je stranka klinaca koja bi se malo igrala politike, a zapravo nemaju ni kapaciteta ni znanja za tu igru. Oni mogu napraviti samo štetu, ništa drugo.

 

Most je stranka koja bi malo kakila, malo piškila, koja ne drži do svoje riječi (pa ni ovjerene). 

 

Obe opcije su jednako ili više loše od HDZSDP opcije.

Rvat katolik!
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Ovo treće svakako nije super.

 

Živi zid je stranka klinaca koja bi se malo igrala politike, a zapravo nemaju ni kapaciteta ni znanja za tu igru. Oni mogu napraviti samo štetu, ništa drugo.

 

Most je stranka koja bi malo kakila, malo piškila, koja ne drži do svoje riječi (pa ni ovjerene). 

 

Obe opcije su jednako ili više loše od HDZSDP opcije.

Ne kažem ja da je ovo treće super, po pitanju sadržaja, međutim pokazuje naznaku pucanja podijeljenosti na dva dijela i daje mali tračak nade da se ipak može probiti kroz ukopane redove starih stranačkih infrasruktura. Zanimljivi su i stoga što su se oni probili do značajnijih rezultata a ne neki drugi (vidi Bandić, Čačić, Glavaš,.....). Što se tiče kvalitete/kompetencije smatram ih podjednako nekvalitetnim/nekompetentnim kao SDP i HDZ.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Nakon par desetljeća vladavine ovih par koji su "stručnjaci" malo je smiješno ove treće proglasiti klincima koji ne znaju što rade. U najgorem slučaju zajebat će isto kao što bi ova stara iskusnija garda učinila :P BTW koliko mjesta na kraju ima Pametno???
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
AA-d00d kaže...
Nakon par desetljeća vladavine ovih par koji su "stručnjaci" malo je smiješno ove treće proglasiti klincima koji ne znaju što rade. U najgorem slučaju zajebat će isto kao što bi ova stara iskusnija garda učinila :P BTW koliko mjesta na kraju ima Pametno???

 0? Više je Bandić dobio xD

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Idemo delat (fontane)! :)
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
AA-d00d kaže...
Nakon par desetljeća vladavine ovih par koji su "stručnjaci" malo je smiješno ove treće proglasiti klincima koji ne znaju što rade. U najgorem slučaju zajebat će isto kao što bi ova stara iskusnija garda učinila :P BTW koliko mjesta na kraju ima Pametno???

Da, Živi zid bi štancao lovu i tako nas izvukao iz duga.

 

Sutra mi sjeda rata kredita. Ček da ištampam par tisuća.

 

Ono. Jel ti treba još šta osim ovoga?

Rvat katolik!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice