Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.282.670
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Joj, joj. Kakvi ste vi to ljudi? Nekoliko vas ovdje. Nisam vidio da ste ikada dali pozitivan komentar na Crkvu (zajednicu). Vi kao da živite da biste bilježili negativnosti oko te zajednice. Pa što to govori o vama? A toliko dobra je učinjeno od strane pripadnika te zajednice, a u njezino ime, ime ljudskosti i dobrote. Istina, činile su se i iznimno gadne stvari, ali priznajmo onda sve. I dobro i loše. A vi, gorljivi ateisti i neki od vas pobornici komunizma i tzv. tekovina tog uređenja i razdoblja, zdušno ističete samo loše događaje. Nemojte mi molim vas reći da to radite iz pozitivnih pobuda. Neki to sigurno čine, ali ja sam stekao dojam da je pravi razlog nekih ovdje mržnja prema toj zajednici.

 

Kako se vi osjećate, dragi gospodine Drago i svi vi koji ste odgajani u ozračju komunističkog antifašizma, kada ja kažem da svi oni ljudi koji su stradali u borbi protiv nacifašističkog zla i agresije, a pod pokličom za Tita i Partiju su blesavi? I oni za Staljina? Dakle, oni ljudi koji su gajili simpatije prema liku Tita i Partije. Nisu blesavi zbog borbe protiv agresije (svaki agresorski vojnik manje je nešto pozitivno u borbi protiv agresije i za slobodu), ali su im određeni razlozi blesavi. Bori se za obitelj, prijatelje i suborce, a ne za tamo neke ljude koji su relativno zaštićeni i još da se stvara nekakav kult ličnosti oko određene osobe!? Po mojem mišljenju je to blesavo. Eto, kritiziram nešto postojano, Psiho246 . A sada očekujem da me prozovete (ovdje određeni forumaši, materijalisti) fašistom i ustašom. To je ono što dobro znate svi vi pobornici antifašizma, ateizma i liberalizma.

Vi Drago ste izjavili da su za vas borci protiv fašizma i nacizma svi do jednog ljudi koji jedini zaslužuju da im se nakloni i da ih se poštuje. A što su svi oni u drugim ratovima kroz povijest išli na izlete/piknike? Oni ne zaslužuju poštivanje (ljudi koji su se branili od agresije)!?

 

Nemojte misliti da ovdje ne cijenim forumaše. Puno vas je ovdje itekako pametno, inteligentno i zanimljivo, ali, eto, neki vaši stavovi mi se gade. Opet da se vratim na Dragu (nemojte misliti da vas ne poštujem)... Drago preporuča da treba čitati, čitati i čitati. Super! To je dobro! Ali to mu je odgovor kada se predbacuje letargičnost i odobravanje nekih forumaša, pa i njega samog (po mojem mišljenju) na medijsko iživljavanje zadnjih mjeseci na one koji ne odobravaju i ne uklapaju se u njihovo viđenje društva (određenje liberalne ideje). Neće meni čitanje magično učiniti da odobravam vrijeđanja nečijih vjerskih osjećaja.

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...

Nuklearno odvracanje ne sluzi nicemu.

To je pojam za opis jedne pat situacije u kojoj se nalazimo od hladnog rata.

Nije to nikakav model predikcije buducnosti u kojeg se mozemo pouzdati.

 

Stoga, i dalje vrijede kritike te teorije da onaj kojeg nije strah upotrijebiti to oruzje (vrlo vjerojatno diktator) ga i moze upotrijebiti bez obzira sto postoji nekakva teorija koja opisuje trenutnu pat situaciju.

Nuklearno naoruzanje se ne daje samo tako - nije argument.

Nuklearno naoruzanje se isto tako ne koristi "samo tako", sve dok se ne iskoristi UPRAVO tako.

 

Putin mi izgleda kao sve, samo ne lik koji ce se mirno povuc s vlasti nakon nekog vremena u "pat" poziciji.

A on je jedan covjek, sa svojim emocijama, svojim razumom i svojim aspiracijama, a ne polaze racune nikome.

 

No ja bih rade da diskutiramo o politickom polozaju RH u regiji, jer makar ja mozda i jesam pisao gluparije, ima tu i istine. 

Nama situacija prijateljstva Putina i Erdogana nikako ne odgovara, kao ni nasim saveznicima.

Isto tako, poznato je da nas naoruzavaju ameri, a srbe rusi.

Isto tako je poznato da je balkan tzv. bure baruta i da je BiH politicki nestabilna.

Isto to zna i Putin.

"Nuklearno odvraćanje" je pojam koji savršeno funkcionira skoro od WWII. Preživjelo je i države (SSSR / Rusija), društvena uređenja, no ono što nije - nije model predikcije budućnosti, to je potpuno besmisleno.

Putin nije nimalo veći "diktator" od većine post WWII ruskih vođa, dapače, čini mi se daleko najpragmatičniji i najefikasniji od većine.

Koji bi diktator upotrijebio takvo oružje kad zna što može slijediti? Diktatori obično nisu i budale.

Balkan? Vječito bure baruta, no dok god smo na liniji partizani - ustaše Balkan nam je najmanji problem, to smo mi sami.

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Izzy kaže...

Nisam vidio da ste ikada dali pozitivan komentar na Crkvu (zajednicu).

 ...

Vi Drago ste izjavili da su za vas borci protiv fašizma i nacizma svi do jednog ljudi koji jedini zaslužuju da im se nakloni i da ih se poštuje. A što su svi oni u drugim ratovima kroz povijest išli na izlete/piknike? Oni ne zaslužuju poštivanje (ljudi koji su se branili od agresije)!?

Valjaš gluposti.

Crkva nije zajednica koja može dobiti pozitivan komentar uz tolike gluposti koje rade.

Da, svi borci protiv fašizma zasužuju poštovanje. I mnogi drugi koji su se borili u povijesti zaslužuju poštovanje, no ne svi.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
loky4i4 kaže...

jel gledao tko debatu ,najavljivali su plenkovića kao boga ,a ne zna pricati ,samo demagogija ,milanovic pored njega kao bolt pored mene u trcanju

 ...anketa (tko je bolji)

 

Prince-Artas kaže...

 Ni ti ne razumješ pojam nuclear deterrence. Također Turska nema nuklearno oružje niti se smatra nuklearnom silom, već NATO tamo drži određen broj nuklearnih glava u svojoj bazi.

To si več jednom isprobal, pa ti je skroz promašilo zakaj sad opet to koristiš zbog čega?Na koga če Nato ispali te atomke, možda na Rusiju koja je inače jako daleko od EU itd, pa kad radioaktivni oblak dođe ...................................

 

Da ponovim treči put, moderno klasično nuklearno oružje je glupost na kubik čista logika.Trebat če još dosta vremena, dok ljudska rasa ne dođe pameti, pod uvjetom da nas prije ne pogoni neka kamenčina iz svemira, ili neki Vulkan poludi pa zahebe pola zemaljske kugle.

 

Nije da sam ja neki poklonik Rusa, dakle prvo atomke pospremi pod stol pa onda je lakše jel.Največa Ruska vojna premoč leži u obrambenim raketnim sistemima, dakle recimo stari S-300 i novi S-400, a rade i na S-500 ali to ide u upotrebu za par godina.Dakle to je vrlo efikasno obrambeno oružje, ali može odlično poslužit i za ciljane taktičke napade na nepozvane limene bumbare na vrlo velikoj daljini.Kak se ono kaže nema ništa bez dobre obrane, i baš je zanimljivo vidik kak se notorni agresori strašno boje realno ipak klasičnog obrambenog oružja.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/sto-se-dogada-nasim-drustvom/37246.aspx?page=1712&jumpto=4840212&sort=asc&view=flat

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2016 15:00 (rambox).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Izzy kaže...

Joj, joj. Kakvi ste vi to ljudi? Nekoliko vas ovdje. Nisam vidio da ste ikada dali pozitivan komentar na Crkvu (zajednicu). Vi kao da živite da biste bilježili negativnosti oko te zajednice. Pa što to govori o vama? A toliko dobra je učinjeno od strane pripadnika te zajednice, a u njezino ime, ime ljudskosti i dobrote. Istina, činile su se i iznimno gadne stvari, ali priznajmo onda sve. I dobro i loše. A vi, gorljivi ateisti i neki od vas pobornici komunizma i tzv. tekovina tog uređenja i razdoblja, zdušno ističete samo loše događaje. Nemojte mi molim vas reći da to radite iz pozitivnih pobuda. Neki to sigurno čine, ali ja sam stekao dojam da je pravi razlog nekih ovdje mržnja prema toj zajednici.

 

Eto, kritiziram nešto postojano, Psiho246 . A sada očekujem da me prozovete (ovdje određeni forumaši, materijalisti) fašistom i ustašom. To je ono što dobro znate svi vi pobornici antifašizma, ateizma i liberalizma.

Vi Drago ste izjavili da su za vas borci protiv fašizma i nacizma svi do jednog ljudi koji jedini zaslužuju da im se nakloni i da ih se poštuje. A što su svi oni u drugim ratovima kroz povijest išli na izlete/piknike? Oni ne zaslužuju poštivanje (ljudi koji su se branili od agresije)!?

 

Nemojte misliti da ovdje ne cijenim forumaše. Puno vas je ovdje itekako pametno, inteligentno i zanimljivo, ali, eto, neki vaši stavovi mi se gade. 

 Sto se tice komentiranja crkve, imas pravo ja cesto, tj. gotovo uvijek spominjem nju u negativnom tonu.

Da sam roden prije vise 1000 godina, vjerojatno bi, u skladu s vremenom, dobro govorio o crkvi.

Pozitivne strane crkve su te da su sirile znanost i obrazovanje medu neobrazovanim pukom.

Sirili su i pismenost, zbog cega su i Hrvati poceli koristiti glagoljicu, presavsi time iz divljaka u civiliziran svijet.

To su sve prosli uspjesi crkve.

 

Danas, po primjeru tebe mogu traziti od tebe i ostalih forumasa, da zasto stalno Hitlera spominjete negativno, a nikad pozitivne strane???

Mislim, za vrijeme njegove vladavine je napravljena VW Buba, jedan od najlegendarnijih auta ikad napravljenih??

 

Kolega, crkva je odvratna kako god se trudio prikazat ju. Danas je obrazovanje u rukama drzave, znanost u rukama znanstvenika, a od crkve je ostalo samo ono najlosije, zatucanost i demagogija.

Ideologija koju sire je gotovo uvijek jednoumlje i netrepeljivost izmedu jedinka ljudskog roda.

Za mene osobno je broj 1 problem u svijetu. Mislim, ne samo KC vec organizirana religija generalno. Samo je slucajnost sto je tu di sam ja roden, glavna KC.

Pored silne korupcije, rasipnistva, silovanja, pedofilije, ratova, nasilnih preobracanja, uzivanja i klanjanja ljudskoj patnji, pranje mozgova, sirenje mrznje, krada i sve ostalo nenabrojano sto je KC radila i dalje radi, ti pitas zasto ne spomenemo i dobre stvari?

Ok ajde, budem.

 

Crveni kriz je u Haitiju od zaboravio sam sad tocno koliko milijardi americkih dolara donacija, izgradio 6 (šest, ne fali nula ili dvije, nije pogreska) kuca unesrecenim Haicanima.

To je reprezentativni uzorak toga, kako izgleda kad KC ide nekome pomoci. 99% zavrsi za gradnju poremeceno velikih hramova ljudskoj tastini, a 1% ili manje stvarno ode onima kojima je pomoc potrebna.

Druga dobra stvar - ljudima koji nisu dovoljno jaki da se pomire sa svojim zivotnim problemima, lazima i obmanama stvaraju subjektivan osjecaj mira, kako bi im bilo lakse.

Ovo mogu shvatiti. Strucna psiholoska pomoc cesto nije svima dostupna ili bude sramota otici psihijatru nego sveceniku u nekim sredinama. Mogu to razumjeti i tim ljudima jest lakse s tzv. duhovnom pomoci koja jest obmana, ali na principu placebo efekta moze djelovati. Svejedno to ne odobravam.

The end.

 

Btw. kako objasnjavas cinjenicu da se bas originalni Isusov nauk najbolje slaze sa tom komunistickom ideologijom, naravno, kada oduzmes diktatorski element iz njega?

Ja te to pitam kao netko tko cijeni Isusov nauk, makar sam agnostik i zivim taj nauk, polu-slucajno, bolje nego vecina tzv. "krscana". Ne slazem se skroz s tim naukom ali ima puno elemenata s kojima se slazem.

 

Btw. necu te prozvati fasistom ili ustasom.

Post ti nije niti svadljiv i zanima te diskusija, a nisi nista slicno tome tu napisao.

Ja osobno to cijenim. Imas svoje misljenje i izrazio si ga.

- Psiho246
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Je, ima puno odvratnih stvari koje su se dogodile unutar Crkve, ali moje viđenje je da dobro ipak prevladava. Nisam veliki vjernik, ali ipak ne zanemarujem tu zajednicu i njezine pripadnike (pripadam i sam i imam sakramente). Osobno sam na granici vjerovanja i ateizma. Bolje rečeno razmišljam i preispitujem, ali bliže sam vjerovanju. U svakom slučaju sam sklon mišljenju da ultimativna, pokretačka sila postoji.

Smeta mi odnos medija prema kod nas katoličkoj religiji. Nema tu dobrih pobuda kod onih što pišu protiv. Da je tim novinarima stalo do intelektualnog razvoja stanovništva, tada bi bilo članaka koji promoviraju znanost, a njih je minimalno. Prevladavaju u ogromnoj većini loše i nekvalitetne vijesti. I uzdižu gluparije, a prave i moralne vrijednosti zatiru.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Sta se o crkvi ma pozitivno pisati. Ajd mi reci sta je to crkva u hrvatskoj dobro napravila?
Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Uvijek nastoji pomoći, a posebno kada se radi o teškim situacijama kao ratno stanje ili prirodne katastrofe. Skupljaju se i šalju novci, odjeća i hrana u druge zemlje. Ne znam koliko se daje iz same crkve i župe primjerice, ali eto, organiziraju se prikupljanja potrepština. Ne može se reći da ne čini ništa dobro. Evo neka netko kaže, ako zna, koliko tzv. građanskih udruga (bliske ljevici ili desnici, nebitno) u RH šalje novce i druge stvari nesretnoj Africi ili siromašnim građanima u Hrvatskoj? Crkva pomaže. Sigurno može puno više izdvojiti, ali pomaže.

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Izzy kaže...

Uvijek nastoji pomoći, a posebno kada se radi o teškim situacijama kao ratno stanje ili prirodne katastrofe. Skupljaju se i šalju novci, odjeća i hrana u druge zemlje. Ne znam koliko se daje iz same crkve i župe primjerice, ali eto, organiziraju se prikupljanja potrepština. Ne može se reći da ne čini ništa dobro. Evo neka netko kaže, ako zna, koliko tzv. građanskih udruga (bliske ljevici ili desnici, nebitno) u RH šalje novce i druge stvari nesretnoj Africi ili siromašnim građanima u Hrvatskoj? Crkva pomaže. Sigurno može puno više izdvojiti, ali pomaže.

Africi? Ovo me podsjeća na ono "ako ne podijeliš ovu poruku u sljedećih pola sata..."...

Siromašnim građanima u RH šalju svi, to nije nešto na čemu se treba zahvaliti crkve, dapače, njima bi to trebalo biti normalno.

Za lovu koju im dajemo mnogi bi u RH mogli prestati biti siromašni. Dapače, ne vidim nešto puno crkvu u davanju potrebitima u odnosu na sve ostale - od države do osnovnoškolaca.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Izzy kaže...

... Drago preporuča da treba čitati, čitati i čitati. ... Neće meni čitanje magično učiniti da odobravam vrijeđanja nečijih vjerskih osjećaja.

 

Izzy kaže...

... Osobno sam na granici vjerovanja i ateizma. Bolje rečeno razmišljam i preispitujem, ali bliže sam vjerovanju. U svakom slučaju sam sklon mišljenju da ultimativna, pokretačka sila postoji....

Drago ti je dao dobar savjet. Očigledno si nenačitan, u suprotnom znao bi da za granicu vjerovanja i ateizma postoji pojam koji se zove Agnostik.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ma to sa pomaganjem u africi je glupost. Tamo idu poluoblikovane osobe da si operu savjest jer kući nikom nisu ništa pomogle. Pogledaj koliko tih osoba kući, samoinicijativno pomaže onima kojima je potrebno. Naravno da je lakše otići tamo gdje te nitko be zna, koji mjesec pomagat i vratit se kući kao heroj nego u vlastitom domu pomagat i nemati potrebu da to itko zna. A onda opet, istina je da su većina novina i novinara malo više od običnog smeća, pa je i većina članaka takva, nevezano za temu.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ma to sa pomaganjem u africi je glupost. Tamo idu poluoblikovane osobe da si operu savjest jer kući nikom nisu ništa pomogle. Pogledaj koliko tih osoba kući, samoinicijativno pomaže onima kojima je potrebno. Naravno da je lakše otići tamo gdje te nitko be zna, koji mjesec pomagat i vratit se kući kao heroj nego u vlastitom domu pomagat i nemati potrebu da to itko zna. A onda opet, istina je da su većina novina i novinara malo više od običnog smeća, pa je i većina članaka takva, nevezano za temu.
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...

 

Prince-Artas kaže...

 Ni ti ne razumješ pojam nuclear deterrence. Također Turska nema nuklearno oružje niti se smatra nuklearnom silom, već NATO tamo drži određen broj nuklearnih glava u svojoj bazi.

 To si već jednom isprobal,

 Žao mi je ali ne razumješ, ni ti ni ovaj drugi kolega, pomiri se s tim. Evo kolega Iggy u postu povrh tvog je lijepo dao opis kako i zašt funkcionira nuclear deterrence.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2016 16:54 (Prince-Artas).
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
Sta se o crkvi ma pozitivno pisati. Ajd mi reci sta je to crkva u hrvatskoj dobro napravila?

 Možda osnivanje sveučilišta, očuvanje hrvatske kulturne baštine?

 

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
tron kaže...
tnakir kaže...
Sta se o crkvi ma pozitivno pisati. Ajd mi reci sta je to crkva u hrvatskoj dobro napravila?

 Možda osnivanje sveučilišta, očuvanje hrvatske kulturne baštine?

 

Prije koliko ono stoljeća?

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
Sta se o crkvi ma pozitivno pisati. Ajd mi reci sta je to crkva u hrvatskoj dobro napravila?

Jesam ateist ali Crkvi moram dati jedan "plus" . Ovih dana spremam se da sa obitelji posjetim franjevački samo stan u Fojnici koji ima FANTASTIČNU biblioteku sa primjercima knjiga starih i do 700 godina. Samostan ima i svoj muzej koji ima neprocjenjive eksponate koje zaista vrijedi vidjeti. Zaista, ovdje moram odati priznanje Crkvi i Franjevcima.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Prince-Artas kaže...
rambox kaže...

 

Prince-Artas kaže...

 Ni ti ne razumješ pojam nuclear deterrence. Također Turska nema nuklearno oružje niti se smatra nuklearnom silom, već NATO tamo drži određen broj nuklearnih glava u svojoj bazi.

 To si već jednom isprobal,

 Žao mi je ali ne razumješ, ni ti ni ovaj drugi kolega, pomiri se s tim. Evo kolega Iggy u postu povrh tvog je lijepo dao opis kako i zašt funkcionira nuclear deterrence.

Pa može napisat ko šta hoče, opet je situacija identična ponavljam klasično nuklearno oružje je glupost na kvadrat.Recimo da sad nestanu sve Atomke pa situacija/omjer snaga bi ostao potpuno isti.Ko to ne razumije to je samo njegov problem, kakvo nuklearno odvračanje to je priča za malu djecu.

 

Hebeš oružje koje niko ne želi iskoristit, od takvog višestrukog pogubnog bumerang-efekt oružja nema nikakve koristi to sigurno.

 

Recimo ovakva situacija, dakle nema Atomki pa u nekom ludom scenariju 40 Apache AH-64 napada određeni Ruski položaj ili veliku bazu.U zasjedi ih čeka 20 ovih dole grdobina, ko če izvuč deblji kraj i kolko helikoptera pada na pod svi ili večina?Realno niti jedan Američki zapovjednik, pa niti u ludilu neče naredit takav napad ako zna kaj ga tam čeka.Ameri su imal sreče kaj Irak nije imao Tunkuske, u suprotnom Američki helikopter bi padali ko trule kruške.Zašto sam spomenul baš Tungusku, pa zato kaj je i to ništa drugo nego klasično obrambeno oružje.

 

 

Ne treba ti Atomka da bi bio veliki lola, generali i zapovjednici nisu budale ako nekaj nema smisla(zasjeda je druga priča), zaboravi i odustani sa Atomkom ili bez nje.

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2016 17:49 (rambox).
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...

Pa može napisat ko šta hoče, opet je situacija identična ponavljam klasično nuklearno oružje je glupost na kvadrat.Recimo da sad nestanu sve Atomke pa situacija/omjer snaga bi ostao potpuno isti.Ko to ne razumije to je samo njegov problem, kakvo nuklearno odvračanje to je priča za malu djecu.

 

...

 

Recimo ovakva situacija, dakle nema Atomki pa u nekom ludom scenariju 40 Apache AH-64 napada određeni Ruski položaj ili veliku bazu.U zasjedi ih čeka 20 ovih dole grdobina,

 

Ali si ga nadrobio.

Bez nuklearnog naoružanja zapadna Europa nema šanse protiv istočnog bloka. Kina je apsolutni dominator Azije, SSSR srednjeg istoka, Izraela nema, SAD postaje regionalna sila.

Kompletna karta svijeta se može mijenjati jer klasične podjele istok zapad više nema.

Tunguske u Zaljevu? Budi ozbiljan. AH ne ide u zonu gdje nije air superiority ustanovljen, kao ni svako drugo niskoleteće čudo.

Što misliš zašto sad Rusija nema problema na bliskom istoku? Ili SAD u Iraku / Afganistanu?

16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
rambox kaže...

Pa može napisat ko šta hoče, opet je situacija identična ponavljam klasično nuklearno oružje je glupost na kvadrat.Recimo da sad nestanu sve Atomke pa situacija/omjer snaga bi ostao potpuno isti.Ko to ne razumije to je samo njegov problem, kakvo nuklearno odvračanje to je priča za malu djecu.

 

...

 

Recimo ovakva situacija, dakle nema Atomki pa u nekom ludom scenariju 40 Apache AH-64 napada određeni Ruski položaj ili veliku bazu.U zasjedi ih čeka 20 ovih dole grdobina,

 

Ali si ga nadrobio.

 Megamix 

Kaže nema smisla od nuklearnog oružuja a SAD i SSSR/Ruska federacija vode proxy ratove (neznam HR prijevod) još od kraja WW2 zato jer bi direktan sukob značio kraj civilizacije.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2016 18:34 (Prince-Artas).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...

Ali si ga nadrobio.

Bez nuklearnog naoružanja zapadna Europa nema šanse protiv istočnog bloka. Kina je apsolutni dominator Azije, SSSR srednjeg istoka, Izraela nema, SAD postaje regionalna sila.

Kompletna karta svijeta se može mijenjati jer klasične podjele istok zapad više nema.

Tunguske u Zaljevu? Budi ozbiljan. AH ne ide u zonu gdje nije air superiority ustanovljen, kao ni svako drugo niskoleteće čudo.

Što misliš zašto sad Rusija nema problema na bliskom istoku? Ili SAD u Iraku / Afganistanu?

Za helikoptere Air superiority ne postoji, i to iz vrlo jednostavnog razloga nikad ne moš znat gdje te neko čeka sa Iglom ili Stingerom.Uostalom tu su razni PZO topovi, 20/30mm dosta da jedna granata pogodi u najmekaniji dio heliča i eto sranja.Zato su borbeni helkopteri oklopljeni, i to kolko je maksimalno moguče pa kaj bude bit če.

 

AH-64 ide kuda mora ič po zadatku, ali ako ide na modernu obranu onda je praktički iznimno ranjiv.Lako je bit sila protiv slabijih, ajd ti budi sila protiv sebi ravnih e to ne bude išlo fučkaj ga sad.

 

Pa Sirijci/Rusi su u Sirji izgubili nekoliko MI-24, badave ti nadzor na nebu Helikopter ipak nije doslovno leteči Tenk.Jednu od največih slabosti borbenih helikoptera, to su Rusi rješili preko Alligatora Ka-52=katapultirajuča sjedala+nema stražnjeg rotora.Pogledaj ovu dole frišku snimku, neko je raspalil po Mi-35M(osjetno uža krila najnovija Mi-24 varijanta) sa PZO topom, i pogodio je baš najmekaniji dio stražnji rotor.Realno posadi nije pala niti dlaka s glave, ali hebiga helič bez stražnjeg rotora ode u ludilo i pilotima nema pomoči.Alligator s time nema nikakvih problema, čim piloti vide da je helič otkazao poslušnost povuci ručku i katapultiraj se.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/antonov-mamuti-lete/187876.aspx?page=1&jumpto=3663381&sort=asc&view=flat

 

 

Kad smo več kod tih heliča, hm pa kaj Rusi nisu rekli da se povlače iz Sirije jel?To je klasično šahovsko povlačenje, kolko znam nije bilo nikakvih informacija da su Alligatori uopče i dovučeni u Siriju.Ali eto tu su u akciji, vjerojatno zato jer je to idealna prilika za njihovo prvo pravo masovno borbeno korištenje.

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ah, gledajte ovdje su normalni ljudi sa svojim slabostima i prednostima. Problem je Crkve kaj puno priča malo radi. Voli svima docirati, patronizirati, popovati, te drži pozu nekoga tko je moralno superiorniji nad drugima. 

 

Crkva živi na proračunskim parama, narod stenje pod jarmom onih kaj žive na državnim jaslama, a Crkva je među njima.

Mnogo ljudi ide u Crkvu da sakrije svoje neke mentalne, psihološke, fizičke nedostatke, te da bi se osjećali bolje, kada si sami u ime Boga stvaraju neprijatelje. Jerbo, gle buraz ovi tu spominju partizane, Srb, a svi mi znamo da su partizani bili kontra Boga? Jel' da?

 

Kolko ja znam Isuov nauk, bezboštvo je manji grijeh problem za njega, nego licemjerje. A, toga među kršćanima općenito bez obzira na kozmetičke razlike ima puno, te dosta i previše.

 

Glavni problem je kršćanstva kaj im šteka praksa, al' zato su na jeziku jaki i prejaki. Kada nekome treba pomoć prvo se pita, ono buraz, kaj si, šta si, ajd postani katolik, pa buš dobio neku pomoć. Tako rade i protestati, Jehovini svjedoci i katolici.

 

Kada dolazi SDP na vlast, među katoličkim krugovima se stalno vrti priča, evo idu staljinisti, komunjare došle, sad će biti ovo, sad će biti ono. Hrvatska će propast, stvara se tobože nova Jugoslavija, Srbija će nas porobiti. E, zato po biskupima treba izići na izbore i glasati za HDZ. HDZ je taj bastion, kamen koji ne da, ne dopušta da komunjare dođu na vlast. ...

 

A, to kaj su HDZ-mafija opljačkali državu, ah, to nikome ništa, to je netko drugi kriv. 25 godina "imamo"(neki više, neki manje) državu, te nema više Beograda da nam određuje pravila igre, al' meni kao pojedincu nikako bolje. U čemu je sada problem. Jel' smo imali Sanadera skoro 8 godina, kaj je napravio, autoceste, bilo jeftinih kredita, izručenje Gotovine, al' morao je i malo krasti. Njegov je buraz svećenik zaposlio puno ljudi na državne jasle, te tako mene kao pojedinca koji puni taj proračun preoptertio za stotinjak novih gladnih usta. 

 

Država se raspada po šavovima, mladi odlaze, mi glumimo saveznike US, te su nam eto glavni problem titoisti koji žele Državu uništiti. A, u stvari država je uništena najviše od onih koji imaju junačka plava prsa o udaranja desnicom i izvikanja: "Mi, Hrvati!"

 

Kaj je htio Karamrkić sa ovom zadnjom svojoj vladom. Doveo čudake iz jedne organizacije u strukture Države kaj su htjeli od sadašnje Hrvatske stvoriti katoličku monarhiju sa uzorom na Francovu Španjolsku. Kuš, ono buraz, ajmo zabraniti pobačaj, jel je to grijeh, ajmo uvesti školski odgoj po uzoru na Katekizam Katoličke Crkve, ajmo furati se na antitotalitazirme, zaboravio NOB-u, uvedimo filoustaštvo, ...itd, itd.

 

- kad bi se zabranio pobačaj, onda bi to proizvelo više društevenog zla, nego kaj bi donijelo koristi.

- djecu treba spremati za suvremeni život(tehnologije, potrebna znanja za lakše snalaženje u budućnosti), a ne se furati na katolički moral, koji se ionako ne poštuje, čak i od onih kaj primaju hostiju svaki dana na usta. Svatko neka radi sa svojim tijelom kaj želi. Samo kaj su katolici opsjednuti sa seksom.

- zaboravlja se NOB koji nas je svrststao na pozitivnu stranu povijesti, te može jako dobro poslužiti kao obrana od podivljalih nacionalističkih strasti, recimo iz susjedstva. Ne, mislim samo na Republiku Srpsku, Republiku Srbiju, nego i na Mađarsku. Primjerice, najviše je udjela po bivšim republikama Jugoslavije u NOB, dolazilo upravo iz avnojske Hrvatske. Znači, Hrvati i Srbi zajedno su se digli kontra okupatora. Te, da se to ističe kao obrana pred nastrajima suvremenih ultranacionalizama, mi idemo vaditi ustaše iz povijesti, jer eto oni su se borili za Hrvatsku, na način da su dosta teritorija dali drugima, da su išli otvarati koncentracijske logore, ubijati neistomišljenike, da smo bili kolonija Hitlera, Mussolinija, uveli smo rasne zakone i tome slično.

 

Zato i smeta današnjima "domoljubima" spominjanje antifašizma, jer po njihovoj nekoj ludoj teoriji, ustaše nisu bili fašisti, nego borci za Domovinu. To kaj se surađivalo sa okupatorima, te sa Hitlerom ostali do posljednjeg časa. Eh, to je buraz ono sporedno. S kim si, takav si!

 

Eh, da i ja sam vjernik u Crkvu,nejdem zbog gore navedenih razloga, Hrvat i katolik, tako da me dežurni domoljubi ne bi stavljali u nekakve skupine samo kako bi me mogli lakše mrziti.

Mrzite mene kao Hrvata-katolika koji ne želi ustašovati i biti na krivoj strani povijesti.

 

 

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tron kaže...

 Možda osnivanje sveučilišta, očuvanje hrvatske kulturne baštine?

 

 Je, vidimo čemu su se učili na tim sveučilištima:

Ukratko, ne možeš braniti neobranjivo!

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...
Old Iggy kaže...

Tunguske u Zaljevu? Budi ozbiljan. AH ne ide u zonu gdje nije air superiority ustanovljen, kao ni svako drugo niskoleteće čudo.

Što misliš zašto sad Rusija nema problema na bliskom istoku? Ili SAD u Iraku / Afganistanu?

Za helikoptere Air superiority ne postoji, i to iz vrlo jednostavnog razloga nikad ne moš znat gdje te neko čeka sa Iglom ili Stingerom.Uostalom tu su razni PZO topovi, 20/30mm dosta da jedna granata pogodi u najmekaniji dio heliča i eto sranja.Zato su borbeni helkopteri oklopljeni, i to kolko je maksimalno moguče pa kaj bude bit če.


 

Koliko se sjećam NATO doktrine, pod air superiority misli se na uništenje svih zračnih i PZO snaga. Ispravi me ako griješim.

Tunguska je definitivno dio PZO-a kojeg moraš riješiti, osobno naoružanje je uvijek problem bez obzira o kojem stupnju kontrole bojišta se radi (kao i sad u Iraku / Siriji / Afganistanu).

Na osnovi toga su i Rusi izgubili rat u Afganistanu.

Što se tiče ostalog - ne postoji helikopter kojeg ne možeš srušiti. Problem današnjeg ratovanja u ovakvim područjima je nepostojanje klasičnih borbenih linija, sama tehnička izvedba je manje bitna.

 

Edit: koliko znam, Aligator je već mjesecima u Siriji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2016 19:56 (Old Iggy).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Kad su bile poplave u Gunji, katolicka crkva je rekla da ona nema potrebu davati donacije jer su njeni clanovi vec donirali. Ne bi ostalo za crkve od oniksa, jel...
Rvat katolik!
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...

 

Koliko se sjećam NATO doktrine, pod air superiority misli se na uništenje svih zračnih i PZO snaga. Ispravi me ako griješim.

Tunguska je definitivno dio PZO-a kojeg moraš riješiti, osobno naoružanje je uvijek problem bez obzira o kojem stupnju kontrole bojišta se radi (kao i sad u Iraku / Siriji / Afganistanu).

Na osnovi toga su i Rusi izgubili rat u Afganistanu.

Što se tiče ostalog - ne postoji helikopter kojeg ne možeš srušiti. Problem današnjeg ratovanja u ovakvim područjima je nepostojanje klasičnih borbenih linija, sama tehnička izvedba je manje bitna.

Nikad ne moš uništit sve PZO snage, moš ono velikog kalibra(ako imaš s čime), ali ono sitno je realno najopasnije upravo za okvirno niskoleteče helikoptere.

 

A Tungusku ne moš rješit vrlo teško, vrlo je brza/pokretna/mobilna i može gađat vrlo precizno u prilično brzom kretanju.Uostalom lako se može sakrit ili zamaskirat i hibernirat, i onda eto iz zasjede upališ sistem i udri po svemu kaj leti.

 

A Rusi u Afganistanu hm, tamo su ih prvenstveno satrali Stingeri=MI-24 padali ko kruške, i okvirno vrlo nezgodan teren.Danas bi to bilo sasvim drukčije, vjerojatno bi promjenili taktiku, uostalom tu je neko novo oružje koje pokriva veliku površinu ali to sad nije bitno.

 

A realno raketne sisteme sa ramena, to nikad ne moš eliminirat i realno klasični helikopteri+piloti nemaju nikakve šanse.U toj situaciji piloti Alligatora su u najboljoj poziciji, raketa ne može probit oklop(pilotska oklopna kada,) da oče onesposobit helikopter ali zato je tu katapultirajuči sistem.Ovo dole je kao da gledaš film, dakle air superiority to ne postoji nula bodova.Kad neko ima na raspolaganju hrpu ovakve tehnike, realno večinu pilota na zadatku helikoptera šalješ ravno na groblje.

 

 

U praksi treba dobro pazit, kome se prodaje raketlin sa ramena, da ne bi bilo preprodaje ko zna kome pa budaletina za osvetu sruši putnički avion itd.

 

Ruske Igle/Stingeri su globalno vrlo poznati, a ova nova Ruska Verba je neusporedivo napredniji sistem pa ko jači taj kači.

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...

Nikad ne moš uništit sve PZO snage, moš ono velikog kalibra(ako imaš s čime), ali ono sitno je realno najopasnije upravo za okvirno niskoleteče helikoptere.

 

A Tungusku ne moš rješit vrlo teško, vrlo je brza/pokretna/mobilna i može gađat vrlo precizno u prilično brzom kretanju.Uostalom lako se može sakrit ili zamaskirat i hibernirat, i onda eto iz zasjede upališ sistem i udri po svemu kaj leti.

 

A Rusi u Afganistanu hm, tamo su ih prvenstveno satrali Stingeri=MI-24 padali ko kruške, i okvirno vrlo nezgodan teren.Danas bi to bilo sasvim drukčije, vjerojatno bi promjenili taktiku, uostalom tu je neko novo oružje koje pokriva veliku površinu ali to sad nije bitno.

 

A realno raketne sisteme sa ramena, to nikad ne moš eliminirat i realno klasični helikopteri+piloti nemaju nikakve šanse.U toj situaciji piloti Alligatora su u najboljoj poziciji, raketa ne može probit oklop(pilotska oklopna kada,) da oče onesposobit helikopter ali zato je tu katapultirajuči sistem.Ovo dole je kao da gledaš film, dakle air superiority to ne postoji nula bodova.Kad neko ima na raspolaganju hrpu ovakve tehnike, realno večinu pilota na zadatku helikoptera šalješ ravno na groblje.

 


 

"Malo" pretjeruješ.

Tungusku moraš riješiti. Nemaš nikakvu zračnu nadmoć ako ti se takvo što skiće po terenu, kao i buk i slični (nisu bez veze radili probleme Amerima u Srbiji). Ona nije problem samo helikopterima već i zrakoplovima.

I danas bi Rusi imali problema na isti način, srećom po bliskom istoku nema previše takvog oružja. Nisu oni izgubili rat zbog Stingera već zbog gubitaka i javnog mnijenja, kao i Ameri u Vijetnamu.

Nisu ništa u boljoj poziciji. Ne znam je li bi radije poginuo u helikopteru ili da me ovi dole uhvate.

16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...

Prije koliko ono stoljeća?

 Pitanje je bilo što je crkva u Hrvatskoj pozitivno napravila, ja sam naveo dio toga.

kizo2703 kaže... 

 Je, vidimo čemu su se učili na tim sveučilištima: Ukratko, ne možeš braniti neobranjivo!

Strawman.

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
tron kaže...
Old Iggy kaže...

Prije koliko ono stoljeća?

 Pitanje je bilo što je crkva u Hrvatskoj pozitivno napravila, ja sam naveo dio toga.

Teško je time imalo opravdati današnja sr***a.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
Izzy kaže...

... Drago preporuča da treba čitati, čitati i čitati. ... Neće meni čitanje magično učiniti da odobravam vrijeđanja nečijih vjerskih osjećaja.

 

Izzy kaže...

... Osobno sam na granici vjerovanja i ateizma. Bolje rečeno razmišljam i preispitujem, ali bliže sam vjerovanju. U svakom slučaju sam sklon mišljenju da ultimativna, pokretačka sila postoji....

Drago ti je dao dobar savjet. Očigledno si nenačitan, u suprotnom znao bi da za granicu vjerovanja i ateizma postoji pojam koji se zove Agnostik.

 Znam što je agnosticizam, ali osobno se ne bih ni tu do kraja svrstao. Po mojem mišljenju to može biti Bog, ali i ne mora. Ako postoji, onda je iznimno kompleksno i teško shvatljivo "biće". Određene svjetske religije vjerojatno jesu na tragu nečega, ali to "nešto" ne mora biti (neke stavke i gotovo sigurno nisu) ono što tvrdi njihov nauk.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2016 0:54 (Izzy).
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Što kažete na ovu muljažu? Kakva glupost! Trebali su obojici dati zlato. Nisam gledao utrku, ali s obzirom na isto vrijeme (po stotinkama) trebala su biti dva zlata. A slika fotofiniša...

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2016 0:56 (Izzy).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice