Corsair H110 recenzija

poruka: 106
|
čitano: 31.285
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair H110 recenzija

Corsair sluzbeno kaze da ne stane.

http://www.corsair.com/us/hydro-series-h110-280mm-extreme-performance-liquid-cpu-cooler.html

Na dnu str. case compatibility.

 

 

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
12 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Koja glupost,isprsiš lovu za Graphit koji nije jeftin i nemožeš stavit njihov top hladnjak!!

AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

 Slažem se. Ali koliko znam kućište je lansirano prije nego su imali H110. Sad već od 330R imaš podršku za H110 i vjerojatno će imati sva buduća kućišta ili revizije osim ovih manjih i jeftinijih modela.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair H110 recenzija

Tocno,H110 je pocetkom ove godine,

600T mislim krajem 2010,il pocetkom 2011,tu negdje.

 

 

Bas je ispo zajeb.

{#}

 

Al sto je,jos uvijek vrijedi,...

 

EDIT:evo bas gledam slike od 600T-a koje si stavio,

ako oces piknut H110 sigurno bi trebao rezat plastiku.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2013 0:07 (Paradox1).
12 godina
offline
Corsair H110 recenzija

DA teški zajeb,želio sam imat kučište od kad je izašlo samo mi je bilo preskupo,napokon ga kupih i sad moram kemijat da stavim H110!

Ali problem je i za H100 kad želiš imat push izvedbu,evo upravo sam postavio slike u temu slike vašeg hardwera!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair H110 recenzija
Paradox1 kaže...

EDIT:evo bas gledam slike od 600T-a koje si stavio,

ako oces piknut H110 sigurno bi trebao rezat plastiku.

 

Cek, 600T si nedavno kupio?

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
16 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Uh, ovo bi mi dobrodošlo u RV03, al tu bi pak bilo dost modifikacija kućišta..

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair H110 recenzija

Kada sam procitao gornji komentar,

nekako mi je ispalo ko da nh-d14 ne radi dobro posao :/

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
16 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
Paradox1 kaže...

Kada sam procitao gornji komentar,

nekako mi je ispalo ko da nh-d14 ne radi dobro posao :/

Naprotiv, radi odlican posao.

Al uvijek moze bolje:D

12 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
Paradox1 kaže...
Paradox1 kaže...

EDIT:evo bas gledam slike od 600T-a koje si stavio,

ako oces piknut H110 sigurno bi trebao rezat plastiku.

 

Cek, 600T si nedavno kupio?

DA ,prije možda mijesec dana,meni jedno od najlipših kučišta,napet mi je već dugo vremena!!

AUDIOFIL
11 godina
neaktivan
offline
Corsair H110 recenzija

Evo,

nakon precaknja po kompu uspjesno spojio i drugi vent.

Temp. u  mirovanju 28C,a u load budemo vidjeli ;D

 

 

Evo i par detaljnijih slikica kako to izgleda u 500R.

Ako netko trazi slika sa specificnog mjesta,slobodno neka pita :)

 

lp{#}

1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
6 6
7 7
Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2013 16:41 (Paradox1).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Gleda sam koje kuciste da sebi uzmem za h110.

 

Prvo sam mislio uzet Define R4, i stavit ga naprid, ali sam malo gelda i ne svida mi se nacin na koji idu cijevi i to sta moram modat.

Onda sam gleda Vengence C70, ali mi je ruzno.

500R izgleda ok, ali sad kad sam vidio kako kolegi iznad stoje kabeli i montaza, to nije to.

Znaci ostaje jedino 650D. Nativne rupe za h110 i dosta prostora. Ima ko kakvo lose iskustvo s njim ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

Imaš i ovo : http://www.corsair.com/en/pc-cases/carbide-series-pc-case/carbide-series-air-540-high-airflow-atx-cube-case.html  Stane nativno H110 bez problema i gore i naprid. Meni je to kućište baš fora i možda ga kupim {#}.

13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
itomic009 kaže...

Imaš i ovo : http://www.corsair.com/en/pc-cases/carbide-series-pc-case/carbide-series-air-540-high-airflow-atx-cube-case.html  Stane nativno H110 bez problema i gore i naprid. Meni je to kućište baš fora i možda ga kupim {#}.

Nemam ga di stavit.

 

Stol mi nema prostor za provuc kabele iza njega, a na podu vec imam napravljen stalak za komp.

Stalak, odvojiv. Sirok "samo" 28 cm. 540 je sirok 332mm Stalak, odvojiv. Sirok "samo" 28 cm. 540 je sirok 332mm
Stol je napravljen da rubovi budu do kraja. Stol je napravljen da rubovi budu do kraja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2013 17:24 (Zajeb).
13 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Evo ovo se uzima. Jeftinije od 650D i bolje.

 

http://www.corsair.com/us/pc-cases/obsidian-series-pc-case/obsidian-series-750d-full-tower-atx-case.html

 

I ima puno opcija za dodatno hladenje, i zakon mountove za ssdove.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2013 0:20 (Zajeb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Moram priznat da mi se full sviđa ovo kučište!!{#}

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Može netko podjeliti iskustva kako je najbolje postaviti h 110 ( usis ili izbacivanje toplog zraka iz kućišta ) na vrhu kućišta.

Planiram nabavku h 110 i razmišljam napraviti push/pull ili ne?

 

Svaki savjet je dobrodošao, što kako i zašto.

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
Tiby kaže...

Može netko podjeliti iskustva kako je najbolje postaviti h 110 ( usis ili izbacivanje toplog zraka iz kućišta ) na vrhu kućišta.

Planiram nabavku h 110 i razmišljam napraviti push/pull ili ne?

 

Svaki savjet je dobrodošao, što kako i zašto.

 

Hvala.

Imam Corsair H100i, probao sam push/pull i po meni nema prevelike razlike u temperatui svega par stupnjeva a moraš kupiti dodatne ventilatore po meni ne ispaltivo. Od prvog dana sam stavio da mi ventilatori rade u push-u i guraju zrak van kuišta. Evo ti par slika od moje konfiguracije. 

http://i.imgur.com/Jx7Ml1O.jpg

http://i.imgur.com/QZBYqte.jpg

http://i.imgur.com/Bj6vXFj.jpg

Imaš sličan procesor mome, meni moj H100i sa ventilatorima na 1000RPM drži temperaturu u idle 30-35 a najveća temperatura procesora u loadu mi je bila 49 stupnjeva(al ventilatori su bili na full) 

 

http://valid.canardpc.com/2749994
16 godina
neaktivan
offline
Corsair H110 recenzija
Tiby kaže...

Može netko podjeliti iskustva kako je najbolje postaviti h 110 ( usis ili izbacivanje toplog zraka iz kućišta ) na vrhu kućišta.

Planiram nabavku h 110 i razmišljam napraviti push/pull ili ne?

 

Svaki savjet je dobrodošao, što kako i zašto.

 

Hvala.

 

Ja sam stavio ventove u push poziciju i da izbacuju zrak na vrhu kućišta i zadovoljan sam performansama jedino je montaža zafušana jer na kućištu imam predviđeno za radijator 2x120mm...

 

Corsair kaže da je hlađenje najučikovitije ako puše u kućište ali meni se to ne sviđa zato što imam ulaz 230mm sprijeda kućišta, ulaz 230mm bočno i ako bi stavio na vrhu 2x140mm da pušu u kućište jedini izlaz bi mi bio stražnji 140mm vent a i po meni je prirodnije da topli zrak ide prema gore

 

Na slici se vidi da sam od 8 vida uspio zavidat 3 :) Ali dobro drži pa me nije briga za izgled :)

back 2 black
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2013 12:26 (Cele303).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Hvala vam dečki.

Kupio sam Corsir 750D i imam 2x140mm in i 1x140mm out, stavio budem h 110 na vrh kištre s ventovima ispod hladnjaka i neka pušu prema van.

Mislite kako to bude dobra kombinacija?

istina prije sam imao HAF 932 koji je ipak moram priznati bolje hladio od ovog corsa jer sam primjetio bar 5°C veće temperature u loadu ( gpu i cpu )...

 

E sad jedno blentavo pitanje, kako spojiti 140mm ventove koji se dobiju s h 110, jer su oni 4 pinski ( mislim ili griješim )?

Na mbo imam 4 pin izlaz kod cpu-a i 3x3 pina.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
Tiby kaže...

Hvala vam dečki.

Kupio sam Corsir 750D i imam 2x140mm in i 1x140mm out, stavio budem h 110 na vrh kištre s ventovima ispod hladnjaka i neka pušu prema van.

Mislite kako to bude dobra kombinacija?

istina prije sam imao HAF 932 koji je ipak moram priznati bolje hladio od ovog corsa jer sam primjetio bar 5°C veće temperature u loadu ( gpu i cpu )...

 

E sad jedno blentavo pitanje, kako spojiti 140mm ventove koji se dobiju s h 110, jer su oni 4 pinski ( mislim ili griješim )?

Na mbo imam 4 pin izlaz kod cpu-a i 3x3 pina.

 

http://valid.canardpc.com/2749994
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
Tiby kaže...

Hvala vam dečki.

Kupio sam Corsir 750D i imam 2x140mm in i 1x140mm out, stavio budem h 110 na vrh kištre s ventovima ispod hladnjaka i neka pušu prema van.

Mislite kako to bude dobra kombinacija?

istina prije sam imao HAF 932 koji je ipak moram priznati bolje hladio od ovog corsa jer sam primjetio bar 5°C veće temperature u loadu ( gpu i cpu )...

 

E sad jedno blentavo pitanje, kako spojiti 140mm ventove koji se dobiju s h 110, jer su oni 4 pinski ( mislim ili griješim )?

Na mbo imam 4 pin izlaz kod cpu-a i 3x3 pina.

Stavi u pull polozaj. Ista je stvar sto se tice temperatura, ali kod ciscenja je miljun puta jednostavnije.

 

 

I stavi slike 750d. OBAVEZNO

 

P.S.

Evo i malo zabave

 

I ovo je malo zabave ( Rezultat je namisten, tako da je ovo pravi troll video. )

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2013 13:07 (Zajeb).
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

Push/pull ti poveća buku a temperature smanji zanemarivo !! Postavka radijatora i ventilacije istog ti ovisi o ventilaciji cijelog kućišta. Ja ti preporučam da konfiguriraš tako da ti ventovi uvlače hladni svježi zrak na radijator i onda da izbacuješ van. Bolje ti je tako nego da ti ventovi pušu topli zrak iz kućišta pa na radijator.

13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
Zajeb kaže...

Stavi u pull polozaj. Ista je stvar sto se tice temperatura, ali kod ciscenja je miljun puta jednostavnije.

 

I stavi slike 750d. OBAVEZNO

 

  Slike su već u temi, s Noctuom a bude bilo i kad složim h 110.

itomic009 kaže...

Push/pull ti poveća buku a temperature smanji zanemarivo !! Postavka radijatora i ventilacije istog ti ovisi o ventilaciji cijelog kućišta. Ja ti preporučam da konfiguriraš tako da ti ventovi uvlače hladni svježi zrak na radijator i onda da izbacuješ van. Bolje ti je tako nego da ti ventovi pušu topli zrak iz kućišta pa na radijator.

  @itomic da ovo ima smisla jer i sama kištra na vrhu ima filter protiv prašine po cijeloj dužini ali onda dobivam 4x140 mm usisa a smo jedan ispuh uz mogučnost montaže 120 mm venta na dno kištre za ispuh.

Uz sve to ova gtx 770 se pošteno grije...

 

Očigledno treba eksperimentirati i javiti se @Mikiju...

13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

  Druga stvar ti je kada imaš zračni hladnjak u kućištu a druga kada imaš vodeni blok. Ako staviš ventove na ispuh na radijatoru onda će oni vići topli zrak iz kućišta koji generira grafa i sve ostalo i hladiti radijator sa mlakim/toplim zrakom umjesto sa hladnim /svježim. Staviš ih na usis i onda ga hlade sa svježim a taj zrak kada ti prođe kroz radijator u kućište neće biti nikada vruć osim kod možda extremnog clockanja. I onda trebaš podesiti za ispuh šta možeš. Za H110 je idealno kućište ono gdje se cooler može montirati na prednju stranu kućišta i imati čist usis i onda da imaš ispuh gore i na kraju standardno.

 

  Push/pull ti nema koristi, testirao sam.

13 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Montirano, ovi Corsair ventilatori koji dođu u kutiji su prestrašni što se tiće buke...{#}

 

Eh tomic kad bi bar temperature bile bolje, ovako su 4-5° bolje od Noctue ali kod mene je to još u nebesima ( više mislim kako je to neko krivo očitanje ali nema veze... ) u svakom slučaju odličan komad hardwera.

Naravno sve urednije izgleda nego kad Noctua sakrije pola matične.

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Corsair H110 recenzija

Decki kak ste vi fanove i pumpu pospajali?

 


Ja sam ventove na cpu fan (imam 2 cpu fan konektora),a pumpu na sysfan3 (tj 3pin na 3pin od maticne).

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
Tiby kaže...

Montirano, ovi Corsair ventilatori koji dođu u kutiji su prestrašni što se tiće buke...{#}

 

Eh tomic kad bi bar temperature bile bolje, ovako su 4-5° bolje od Noctue ali kod mene je to još u nebesima ( više mislim kako je to neko krivo očitanje ali nema veze... ) u svakom slučaju odličan komad hardwera.

Naravno sve urednije izgleda nego kad Noctua sakrije pola matične.

Jel ti ventovi uvlače zrak iz vana i pušu po radijatoru ?

13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
itomic009 kaže...

Jel ti ventovi uvlače zrak iz vana i pušu po radijatoru ?

Stavio sam na dno kućišta 120mm usisni ventilator ( velika pomoć oko gpu i mbo temperatura ) i od napred 2X140mm usis tako sam na H110 stavio ventove da pušu prema van dakle izvlače zrak preko radijatora van, eksperiment s protokom zraka.

 

Tomic mislim nemoj me krivo shvatiti oko temperatura malo bolje ( oko 5° ) su bolje nego s Noctuom to u svakom slučaju je odlično nego mene brine u HWinfu ona temperatura socketa koja mi je pod loadom uvijek viša za 20-25° stupnjeva od one cpu0 temperature što kod tebe kad si testirao H110 nije slučaj i tebi su bile identične.

 

Sutra budem sve rastavio i stavio ventilatore neka uvlače hladni zrak na radijator pa budem vidio kakvi su rezultati.

13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

To oko socket temperatura ti je i do matične.  Ja zamjenim UD5 sa Sabertooth pločom i imam 15C razlike !!! CPU clockan isto a i hlađenje je isto ! Stavi ventove da ti pušu po radijatoru svjež zrak odozgor a ne da uvlače topla iz kućišta pa provjeri.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice