Overclock Trač i pitanja vezana za overclock izdvojena tema

poruka: 1.502
|
čitano: 349.233
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Dodinho kaže...

Evo i ja se danas malo zabavljao u BIOS-u jer je vrijeme kišovito. Clockao sam svoj Phenom 1055t sa tvorničkih 2.8 Ghz na 3.22 Ghz bez dizanja napona. Uspio sam na 3.5 Ghz ga navući, ali se pojavio BSOD.

 

Jel bi se dalo još nešto tu napraviti, svaki savijet je dobrodošao.

Bolje da nedižeš više jel ćeš trebat veći napon što povlači više temperature i procesora i ploče. Nećeš ništa profitirati sa višim taktom u igrama od tih 3.2 Ghz ( na tom taktu 6 jezgara već vuče sve što treba ). Imaš ploču kao i ja i ta ploča sa 4+1 faznom regulacijom nije baš za clockanje extremno pogotovo Phenoma X6 tako da bolje nediraš napone i ostaviš CPU na tom taktu.

15 godina
protjeran
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Dns je več quad core na 3.0GHz dostatan za pogoniti sve igre uz naravno prikladnu grafičku.. A to ti imaš i previše:D

load up your guns bring your friends its fun to lose to pretend
12 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

na koliko da overclockam moj komp ? trenutno imam 1 giga ram orginal (800mhz) + 4 giga rama nedavno kupljenih (1066mhz) na koliko bi mogao najviše a da si ne unistim komp..... i kako uc u biose grr sve sam proucio al u njih nikakoooo jao f2 i onda idem na f8 nekakve opcije ak se ne varam i najdalje sam doso advanted boot options a tamo je : safe mode itd.... enable boot logging enable lov-resolution video,last good configuration,directory services restore mode,debugging mode,disable automatic restart on system failure,disable driver signature enforcement i start windows normally ? ima ko takav komp da ušo ? hvala!

špiljak
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

U BIOS uđi sa tipkom Delete (stalno lupkaj po njoj ako neče ili ju drži pritisnutu):D

Nadje opcije Advanced ili M.I.T. motherboard intelligent tweaker

Postavke:

FSB 266MHz

Multiplier 11X

Rated FSB 1064MHz

Core voltage 1.392V

 

A za memoriju:

stavi na AUTO

Take the ashes from the floor Bury them to just make sure That nothing more is left of me Just bittersweet memories
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2011 13:30 (stoncin3).
14 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Da vas pitam neznam o overclocku 5% pa me zanima jeli se laptopi mogu overclockat primjera da mi cpu radi na 2.9 a ne da mu je turbo boost na 2.9 pa ako neko ima vremena nek mi objasni jeli se moze i kako evo dole slike od cpuz i gpuz ako moze pomoc

Waiting for the end to come Wishing I had strenght to stand
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2011 13:24 (xXx lnf3rno xXx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
xXx lnf3rno xXx kaže...

Da vas pitam neznam o overclocku 5% pa me zanima jeli se laptopi mogu overclockat primjera da mi cpu radi na 2.9 a ne da mu je turbo boost na 2.9 pa ako neko ima vremena nek mi objasni jeli se moze i kako evo dole slike od cpuz i gpuz ako moze pomoc

Ako moze onda se to radi u biosu,nije preporucljivo overclockat procesore u laptopima radi povecanje potrosnje i grijanja.Ionako su vruci a baterija im ne traje puno.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
tvoja preporuka ? to je sigurno ili ?
špiljak
15 godina
protjeran
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Ofcorse da nije ako neznaš što radiš ili ako nisi nikada prije to sam radio.

Preporuka:probaj.

Npr probaj sam manjim FSB i manjim naponom tj digni FSB za 10MHz i sejvaš BIOS i rebootaj

Kad dodješ do neke granice digni malo napona..

Udji u štos ili daj nekome ako se bojiš sam? Ja sam sve sam naučio isto ovako po forumuXD

Take the ashes from the floor Bury them to just make sure That nothing more is left of me Just bittersweet memories
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
ja sam isto sve proučio kroz forume znam neke al daj ubi me nemrem u bios jaooo:dojdem u advanced boot options i il select boot device hl-dt-st-ram gsa-h60l
wdc wd2500aajs-60b4a0
realtek boot agent.... što odabirem mi upali komp i uđe u windows:@
špiljak
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
a advanced boot options pa : repair your pc
safe mode
enable boot loggig
enable low-resolution video
directory services restore mode
debugging mode
disable automatic restart system failure
disable driver signature enforcenti start windows normaly :@ ili nisam dobro ušao
špiljak
15 godina
protjeran
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Pa zar ni sa tipkom Delete ne možeš čim bootaš računalo i pokaže ti se screen od matične?

:SSS

Take the ashes from the floor Bury them to just make sure That nothing more is left of me Just bittersweet memories
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
nee! piše esc setup, f10bios from lan nekaj tak, f9 recovery ak se ne varam , čim kliknem delete ili bilo koju tipku uđem nekam i kaj god kliknem mi pokaze crno i ono autoadjust please wait i welcome i u kompjuteru sam :@
špiljak
14 godina
moderator
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

stisni Esc

R.I.P. EnlightenedPhoenix ......////...... TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :)
14 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Moja situacija je ovakva:
Procesor mi je E7400 (tvornički hladnjak) i clockao sam ga sa 2.8 GHz na 3.2 GHz, povečao sam FSB sa 266 na 400 jer sam čitao da je bolje staviti veći.
Množitelj sam stavio 8 (max je 10.5), te sam dobio 400 X 8 = 3200 MHz

Što se tiče memorije imam Crucial 2X 2GB DDR2 SDRAM (obična je, tipa Kingmax) koja mi je na defaultu (tvornički) radila 1066 Mhz, a sad sam je isto tako stavio na 1066 MHz, samo što je množitelj sada 2.6.

Procesoru nisam dizao voltažu ništa, a memoriji sam digao sa 1.8 na 1.98 V, jer mi je bio zablokirao komp nakon 10-ak minuta rada u Windowsima.

Temeprature i IDLE-u:
Matična-42, CPU-37, GPU-44, diskovi 30.

Mene sad zanima da li sam sve dobro napravio, jer ovo prvi put radim i zanima me oko ovog FSB-a, npr. da stavim 300 X 10.5 i 400 X 8 dobit ću istu brzinu, zanima me koja je kombinacija bolja. Možete mi vi reći najbolju kombinaciju za moj sistem.

Ako sam sve dobro napravio zanima me do koliko bi ovaj procesor mogao ići sa ovim trenutnim hladnjakom te me zanima da li je bolje voltaže držati u postavkama BIOS-a na AUTO ili NORMAL?
Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2011 23:11 (Brk_007).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

PRVO pravilo kod clockanja je da dižeš polagano i da testiraš! Drugo je da IZOLIRAŠ i testiraš jednu po jednu po jednu komponentu. Ti si odmah preskočio oba ta pravila nepisana {#}. Što si spomenio da ti se srušio komp pa si ti digao napon memorije je odmah vidiljivo da se neputiš previše u clockanje {#}. Ako ti je memorija ostala na default brzini sa djeliteljem od 2.6 dakle na 1066 Mhz onda ona sigurno nije pravila problem tako da si bezveze dirao njen napon. Kao što rekoh da dižeš polagano i testiraš, jel neznaš uopće jel tvoja matična sposbna raditi na FSB-u 400 ??? Inače ti CPU-ovi idu sigurno na oko 4.0 Ghz i više, na dobrim pločama sa solidnim hladnjacima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2011 23:06 (itomic009).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
ma stisnem i onda mi se zacrni ekran i pise auto adjust i upali se komp :@
špiljak
12 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
uđem u biose idem pod advanced a tamo mi je kao zaključano da mjenjam nešto na cpu ili mhz bilo šta šta bi trebao octati, kako da odključam to ?
špiljak
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Imam core i5 2500K @3.30GHz

Vcore 1.05V stabilan još gore stock cooler

U Prime 95 je temperatura jezgara od 61-66° nakon 45 minuta

Prije samo imao C2Q Q6600 i na stock cooleru sam ga digao sa 2.4 na 3GHz

Ovaj ne mogu ni makac zbog temp..:D

Take the ashes from the floor Bury them to just make sure That nothing more is left of me Just bittersweet memories
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
itomic009 kaže...

PRVO pravilo kod clockanja je da dižeš polagano i da testiraš! Drugo je da IZOLIRAŠ i testiraš jednu po jednu po jednu komponentu. Ti si odmah preskočio oba ta pravila nepisana {#}. Što si spomenio da ti se srušio komp pa si ti digao napon memorije je odmah vidiljivo da se neputiš previše u clockanje {#}. Ako ti je memorija ostala na default brzini sa djeliteljem od 2.6 dakle na 1066 Mhz onda ona sigurno nije pravila problem tako da si bezveze dirao njen napon. Kao što rekoh da dižeš polagano i testiraš, jel neznaš uopće jel tvoja matična sposbna raditi na FSB-u 400 ??? Inače ti CPU-ovi idu sigurno na oko 4.0 Ghz i više, na dobrim pločama sa solidnim hladnjacima.

Nemam ja vremena za to polagano, matična je sposobna radit do 445 FSB, tako sam pročitao, opet ovisi od primjerka do primjerka, pa sam zato i stavio "sigurnih" 400.

Memoriji sam digao napon jer sam i FSB povećao, a sad sam se sjetio da sam i latencije spustio sa 6-6-6-18 na 7-8-8-25, možda je to bilo problem nestabilnosti kompa. Da vratim voltažu na default?? 

Igrao sam ova 2 dana igrice, odvrtio neke testove (3DMARK, Orthos) i komp je bio dosta upaljen i nije za sad bilo nikakvih problema. 

 

Nego, zanima me za ovaj FSB, jeli bolje da stavim veći FSB/manji množitelj ili manji FSB/veći množitelj. Koja je kombinacija bolja i da li veći FSB skraćuje životni vijek kompa?

 

 

 

13 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Bolji je veći FSB jel daje veću propusnost, ali ako hvataš visok takt onda trebaš i množitelj dizat. Neskraćuje FSB životni vijek, nego napon i temperature.

14 godina
odjavljen
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Mene zanima koja je sigurna granica za napon na DDR3, konkretno riječ je o ovoj memoriji na AMD platformi.. Jer događa mi se nešto čudno, ne želi bootat na 1600 Mhz, cl9 i 1.5 ili 1.66v. Iako ju reklamiraju kao cl9 tvornički je podešena na cl11, bar ja tako vidim u biosu. Na cl10 radi, iako javlja grešku pri bootanju, ali sustav stabilno radi. Čudno mi je da ju ne mogu natjerati na stadardne latencije, a u pcexpertu su joj na toj frekvenciji stavili cl8 na 1.5v.

 

Hvala svima na pomoći.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Ja bi malo overclock svoju graficku (Moj PC), cuo sam da se to radi preko Catalysta, pa ako mi mozete reci koliko mogu povecati GPU clock settings i Memory clock settings da se nepregrije ili da se nista nedogodi sto ce ostetiti graficku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Clockaj sa MSI Afterburnerom a ne Catalystom.. Dokle ide ćeš saznat testiranjem. Samo nemoj dizat napon i pazi na temperature i neće joj bit ništa.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
puma_vkci kaže...

Ja bi malo overclock svoju graficku (Moj PC), cuo sam da se to radi preko Catalysta, pa ako mi mozete reci koliko mogu povecati GPU clock settings i Memory clock settings da se nepregrije ili da se nista nedogodi sto ce ostetiti graficku.

Imam istu grafu, mozes dizat clockove dokle god je stabilna jer nema podizanje voltaze i nemoze joj nista biti. Ako previse dignes clockove, dogadat ce ti se da se komp jednostavno smrzne na 10-ak sec i tad nastavi normalno raditi. Ako ti se to dogodi samo smanji clockove.

 

Taj gpu se inace jako malo grije, moja ne ide preko 60 uz povecani vent.

Ofc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Jakovp kaže...

Mene zanima koja je sigurna granica za napon na DDR3, konkretno riječ je o ovoj memoriji na AMD platformi.. Jer događa mi se nešto čudno, ne želi bootat na 1600 Mhz, cl9 i 1.5 ili 1.66v. Iako ju reklamiraju kao cl9 tvornički je podešena na cl11, bar ja tako vidim u biosu. Na cl10 radi, iako javlja grešku pri bootanju, ali sustav stabilno radi. Čudno mi je da ju ne mogu natjerati na stadardne latencije, a u pcexpertu su joj na toj frekvenciji stavili cl8 na 1.5v.

 

Hvala svima na pomoći.

 

Nitko ne zna?

12 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Imam ovu matičnu http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=ALiveNF5-eSATA2%2b i dual core athlon 64x2 koji je clockan sa 2.1 na 2.6 Ghz i uvjeren sam da može ići još ali nisam eksperimentirao dalje od 2,7 ghz pri naponu od 1.3V i HT Link na 1000Mhz....i kusur nakon čeg je došlo do BSOD :) Napon mogu podići maximalno do 1.375V ali me zanima da li je to samo do napona ili je u pitanju visok HT Link.Pri 2.6Mhz radi stabilno uz napon od 1.275V (10.5x 248Mhz FSB)?Temp. su 38c Core0 34c Core1 u Idle,a sa 100% ne idu preko 52-53c.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2011 2:11 (krelee).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
krelee kaže...

Imam ovu matičnu http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=ALiveNF5-eSATA2%2b i dual core athlon 64x2 koji je clockan sa 2.1 na 2.6 Ghz i uvjeren sam da može ići još ali nisam eksperimentirao dalje od 2,7 ghz pri naponu od 1.3V i HT Link na 1000Mhz....i kusur nakon čeg je došlo do BSOD :) Napon mogu podići maximalno do 1.375V ali me zanima da li je to samo do napona ili je u pitanju visok HT Link.Pri 2.6Mhz radi stabilno uz napon od 1.275V (10.5x 248Mhz FSB)?Temp. su 38c Core0 34c Core1 u Idle,a sa 100% ne idu preko 52-53c.

Napon digni na 1.375,smanji mnozitelj memorije a vidi koji je normalan ht link pa ga podesi prema tome.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

ovako imam laptop sa phenom II x920 BE u njemu(znaci otkljucan mnozitelj)

 

sa 2.3 nekak mogu jedva stabilno na 2.6

zanima me kolko bi mogo voltažu dic (trenturno je 1.1125v) a da bude 100% sigurno za stabilan rad i 24/7 korištenje.

i dali je ok deklokati 2 jezgre i dic jako ostale 2.

 

sto se temperatura tice imam vanjski coole(temp 55 u idle, 60-70 load)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Borna007 kaže...

ovako imam laptop sa phenom II x920 BE u njemu(znaci otkljucan mnozitelj)

 

sa 2.3 nekak mogu jedva stabilno na 2.6

zanima me kolko bi mogo voltažu dic (trenturno je 1.1125v) a da bude 100% sigurno za stabilan rad i 24/7 korištenje.

i dali je ok deklokati 2 jezgre i dic jako ostale 2.

 

sto se temperatura tice imam vanjski coole(temp 55 u idle, 60-70 load)

Ne,jer nemas adekvatno hladenje,trosit ce ti se brze baterija i skratit vijek trajanja laptopu.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

pa necu ga clockat na bateriji....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice