Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx) izdvojena tema

poruka: 5.816
|
čitano: 834.293
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
chaselol kaže...
mirzet1976 kaže...

 napon memoriji 1.6V i kad staviš docp na 1600mhz de uslikaj tajminge koje je postavio 

Stavio sam 1.6 evo i screenshot

 

Ne dize sistem.
Zaboravio sam napomenuti, ugaseni su mi ASUS Epu i ASUS Tpu switchevi na maticnoj.


Ne znam sta da radim, stavio sam 1.4V CPU ne dize, nakon reseta u biosu poslije podesavanja, nista se ne desava :|
Onda hard bios reset jedino pomaze.


P.S. digi+vrm power control mi je na auto sve, dal da dizem tu sta mozda? Nisam clockao nikad preko Asusice pa mi je ovaj dio novi...

 Asus TPU je autoOC ako ti sam OC CPU onda ga isključi, a EPU je  Optimize your system performance using less energy!

E sad kakav ti problem imaš kad hoćeš OC CPU to je meni malo misterija pa da neće bios da boota na tako malom OC.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
mirzet1976 kaže...

 Asus TPU je autoOC ako ti sam OC CPU onda ga isključi, a EPU je  Optimize your system performance using less energy!

E sad kakav ti problem imaš kad hoćeš OC CPU to je meni malo misterija pa da neće bios da boota na tako malom OC.

Nakon podesavanja koja sam stavio na fotki ispod boot-a sve bez problema, ali se i dosta vise grije.
Doduse clockao sam i preko NB overclocka malo do 4.3ghz @1.3V sve boot-a radi bez problema ali su mi temp dosta vece, moram smanjivati napon izgleda.

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2016 10:18 (chaselol).
11 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
chaselol kaže...
mirzet1976 kaže...

 Asus TPU je autoOC ako ti sam OC CPU onda ga isključi, a EPU je  Optimize your system performance using less energy!

E sad kakav ti problem imaš kad hoćeš OC CPU to je meni malo misterija pa da neće bios da boota na tako malom OC.

Nakon podesavanja koja sam stavio na fotki ispod boot-a sve bez problema, ali se i dosta vise grije.
Doduse clockao sam i preko NB overclocka malo do 4.3ghz @1.3V sve boot-a radi bez problema ali su mi temp dosta vece, moram smanjivati napon izgleda.

 

 Povećaj CPU LLC a CPU Power Phase Control na Optimized. Koristi Offset voltage za CPU i CPU/NB i uključi CnQ, Enable High Performanse a isključi C1,C6 i APM,  u Windowsu stavi na Power plan-Balanced ja ovo koristim za 4.8ghz jer nije potrebno da ti stalno bude na 4.3GHz.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
mirzet1976 kaže...

 Povećaj CPU LLC a CPU Power Phase Control na Optimized. Koristi Offset voltage za CPU i CPU/NB i uključi CnQ, Enable High Performanse a isključi C1,C6 i APM,  u Windowsu stavi na Power plan-Balanced ja ovo koristim za 4.8ghz jer nije potrebno da ti stalno bude na 4.3GHz.

Stavio sve tako, sad temperature prelaze 70*C(tacnije prekinuo sam ga tad) u prime (max heat test), znaci 1.3V i 4.2ghz multiplier 21, sve je stabilno ali ovo se pregrijava. Jos sam stavio novu pastu Noctua NT-H1, prije nije prelazilo 63C ovo je sad smijesno 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2016 14:05 (chaselol).
16 godina
odjavljen
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Uključi amp, c1 i c6 :D. Držat će ti tako tdp na 125 W i imati ćeš taj klok a kod ekstra opterećenja po svim jezgrama nekim jezgrama će se spuštati klok. U igrama nećeš ni skužiti razliku a sustav će ti biti desetak i više stupnjeva hladniji.  Ta ove zacementirane klokove treba ti ozbiljnije hlađenje ili trpi pregrijavanje i i još jednu zamjenu ploče :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
XXX kaže...

Uključi amp, c1 i c6 :D. Držat će ti tako tdp na 125 W i imati ćeš taj klok a kod ekstra opterećenja po svim jezgrama nekim jezgrama će se spuštati klok. U igrama nećeš ni skužiti razliku a sustav će ti biti desetak i više stupnjeva hladniji.  Ta ove zacementirane klokove treba ti ozbiljnije hlađenje ili trpi pregrijavanje i i još jednu zamjenu ploče :D

Sve mi se vise cini da cu prodati ovu asusicu i uzeti opet gigu  btw kod mene je 8320E tdp je 95W, na staroj ploci je drzalo bez problema, evo ti fotke od prije 2 mjeseca kako je sve to radilo, za 4.2ghz nije mi trebalo vise od ne znam tacno ali ~1.28 recimo, osjeti se razlika u cemu sad gejmam CS:GO i elder scrolls online 


Sad sam malo pretumbao stvari po kucistu, zarotirao vent drugacije pa cemo probati. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2016 15:48 (chaselol).
11 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
chaselol kaže...
XXX kaže...

Uključi amp, c1 i c6 :D. Držat će ti tako tdp na 125 W i imati ćeš taj klok a kod ekstra opterećenja po svim jezgrama nekim jezgrama će se spuštati klok. U igrama nećeš ni skužiti razliku a sustav će ti biti desetak i više stupnjeva hladniji.  Ta ove zacementirane klokove treba ti ozbiljnije hlađenje ili trpi pregrijavanje i i još jednu zamjenu ploče :D

Sve mi se vise cini da cu prodati ovu asusicu i uzeti opet gigu  btw kod mene je 8320E tdp je 95W, na staroj ploci je drzalo bez problema, evo ti fotke od prije 2 mjeseca kako je sve to radilo, za 4.2ghz nije mi trebalo vise od ne znam tacno ali ~1.28 recimo, osjeti se razlika u cemu sad gejmam CS:GO i elder scrolls online 


Sad sam malo pretumbao stvari po kucistu, zarotirao vent drugacije pa cemo probati. 

 Ako ćeš več mjennjati ploču uzmi pravu ploču Sabertooth R2.0

http://hwbot.org/signature/u135800.png
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
chaselol kaže...
mirzet1976 kaže...

 Povećaj CPU LLC a CPU Power Phase Control na Optimized. Koristi Offset voltage za CPU i CPU/NB i uključi CnQ, Enable High Performanse a isključi C1,C6 i APM,  u Windowsu stavi na Power plan-Balanced ja ovo koristim za 4.8ghz jer nije potrebno da ti stalno bude na 4.3GHz.

Stavio sve tako, sad temperature prelaze 70*C(tacnije prekinuo sam ga tad) u prime (max heat test), znaci 1.3V i 4.2ghz multiplier 21, sve je stabilno ali ovo se pregrijava. Jos sam stavio novu pastu Noctua NT-H1, prije nije prelazilo 63C ovo je sad smijesno 

 Iskreno kolega ne znam što očekivati od OC FX 8 core-a na 4.2GHz sa tim slabašnim CM TX3 hladnjakom.Znam da govoriš kako si imao niže temperature prije ali ipak taj hladnjak nije preporučeno imati na OC FX procesorima sa 125w TDP. Za te FX8xxx optimalno je barem imati neki malo veči i  masivniji  hladnjak kao npr: CC120/CM212.

16 godina
odjavljen
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Ili vodeno uz poštenu ploču.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
chaselol kaže...
XXX kaže...

Uključi amp, c1 i c6 :D. Držat će ti tako tdp na 125 W i imati ćeš taj klok a kod ekstra opterećenja po svim jezgrama nekim jezgrama će se spuštati klok. U igrama nećeš ni skužiti razliku a sustav će ti biti desetak i više stupnjeva hladniji.  Ta ove zacementirane klokove treba ti ozbiljnije hlađenje ili trpi pregrijavanje i i još jednu zamjenu ploče :D

Sve mi se vise cini da cu prodati ovu asusicu i uzeti opet gigu  btw kod mene je 8320E tdp je 95W, na staroj ploci je drzalo bez problema, evo ti fotke od prije 2 mjeseca kako je sve to radilo, za 4.2ghz nije mi trebalo vise od ne znam tacno ali ~1.28 recimo, osjeti se razlika u cemu sad gejmam CS:GO i elder scrolls online 


Sad sam malo pretumbao stvari po kucistu, zarotirao vent drugacije pa cemo probati. 

 Niš ne vidim na toj slici, daj sliku gdje se vidi opterečenje po svim jezgrama, na kojem su kloku jezgre i temperature.

12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
3n3m1 kaže...

 Iskreno kolega ne znam što očekivati od OC FX 8 core-a na 4.2GHz sa tim slabašnim CM TX3 hladnjakom.Znam da govoriš kako si imao niže temperature prije ali ipak taj hladnjak nije preporučeno imati na OC FX procesorima sa 125w TDP. Za te FX8xxx optimalno je barem imati neki malo veči i  masivniji  hladnjak kao npr: CC120/CM212.

8320E je 95W ne 125W, osjetna razlika u temperaturi pogotovo kad se clocka, znam da nije savrsen ali je bio dovoljan prije, nisam ganjao visok OC, 4.2ghz je sasvim pristojan bio.

XXX kaže...

Ili vodeno uz poštenu ploču.

Ha to je opcija jer bi mi trebao komp za jos nesto osim gaminga ubrzo, a da iskesiram za i7 od toga nema nista trenutno. Nemam puno vremena da cackam i da tweakujem danas, pogledacu kasnije na sta lici, probacu opet malo clocknuti.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
online
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
chaselol kaže...

Sve mi se vise cini da cu prodati ovu asusicu i uzeti opet gigu  btw kod mene je 8320E tdp je 95W, na staroj ploci je drzalo bez problema, evo ti fotke od prije 2 mjeseca kako je sve to radilo, za 4.2ghz nije mi trebalo vise od ne znam tacno ali ~1.28 recimo, osjeti se razlika u cemu sad gejmam CS:GO i elder scrolls online 


Sad sam malo pretumbao stvari po kucistu, zarotirao vent drugacije pa cemo probati. 

Bas si zapeo za te gigice i mislis da su bolje? Meni se ovdje cini da si slabo upoznat sa svim mogucim opcijama na asusu za clockanje te postavke istih jer se to da sredit pic pic bez problema...Mozda ja uspijem pronaci svoje postavke od iste ploce pa da vidis kako to sve moze biti puno bolje...

3n3m1 kaže...

 Iskreno kolega ne znam što očekivati od OC FX 8 core-a na 4.2GHz sa tim slabašnim CM TX3 hladnjakom.Znam da govoriš kako si imao niže temperature prije ali ipak taj hladnjak nije preporučeno imati na OC FX procesorima sa 125w TDP. Za te FX8xxx optimalno je barem imati neki malo veči i  masivniji  hladnjak kao npr: CC120/CM212.

Tocno...Ocekuje da se proc ne grije preko 65 stupnjeva (pogotovo ako je u sobi vruce) sa tim hladnjakom sto je nemoguce jer sam ja sa boljim zracnim hladnjakom pod moj pc imao temperature iznad 65 na 4.2 ghz u vrucim danima...

XXX kaže...

Ili vodeno uz poštenu ploču.

Ma dobra mu je ploca samo treba bolji cpu hladnjak i miran je...

chaselol kaže...

Ha to je opcija jer bi mi trebao komp za jos nesto osim gaminga ubrzo, a da iskesiram za i7 od toga nema nista trenutno. Nemam puno vremena da cackam i da tweakujem danas, pogledacu kasnije na sta lici, probacu opet malo clocknuti.

Eto nudim ti ja svoju sabertooth i vodeno, a ti meni tu svoju Evo (bez hladnjaka) + nadoplata i da se mozes naclockat kao covjek kad vec hoces clockat...

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2016 16:50 (Tomo53nja).
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

hahah koji ti si meni kralj 

 

A bem li ga znam da sam bio miran, sad ni sam vise ne znam sta da radim.

Moracu malo jos procackati po biosu, sad nakon nekog podesavanja po kucistu(+nova pasta) ne prelazi 69, jos malo da tweakujem napon pa cemo vidjeti veceras 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Mene zanima sta vecina radi jel koristite HPC enabled ili disabled kad klokujete procesor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
dreadmoore kaže...

Mene zanima sta vecina radi jel koristite HPC enabled ili disabled kad klokujete procesor.

Kod mene je u vecini slucajeva na Evo bio na Enabled (nekada na disabled ako su veci clockovi u pitanju) dok sada na Sabertooth mislim da je stalno na Enabled...

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
13 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Jel možda tko zna, jel se nekome isto nestao cpu temp prikaz kada je krenuo clockat? Ja sam uvjeren da speecy,hwmonitor je prije meni pokazivao temperaturu. No, nakon što sam clockao cpu sa 3000 na 3150, više nemam temperaturu. Inače mi se cpu dok igram bf4 vrti između 54 i 57 stupnjeva. 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------

 

Riješen problem. CMOS reset je vratio prikaz temp u programima.

Bf 4 - Tonyhrv
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2016 13:41 (tonik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Tomo53nja kaže...
dreadmoore kaže...

Mene zanima sta vecina radi jel koristite HPC enabled ili disabled kad klokujete procesor.

Kod mene je u vecini slucajeva na Evo bio na Enabled (nekada na disabled ako su veci clockovi u pitanju) dok sada na Sabertooth mislim da je stalno na Enabled...

 Ma da ali negdje sam procitao da to i nije toliko bitno da bude ukljuceno jer se bas nista s tom opcijom ne dobiva osim sto ti se procesor i ploca vise griju  da su preformanse iste.

Evo ja sam iskljucio na gigabyte 990fxa-ud5 klokao na nekih 4.5ghz razlika u temperaturama je ogromna nekih 10°C-15°C kad je ukljucen HPC.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2016 14:57 (dreadmoore).
12 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Mali update,

stavim na ga 4.4 1.32V i nakon visecasovnog mrcvarenja u Witcher 3 ovo su temperature

Dodje do 64 top, ali onda vent odradi posao i drzi ga na 61 ne ide iznad.

 

Dok recimo u CS:GO ne prelazi 55*C a tu sam primjetio bottleneck kad radi ispod 4.4ghz, grafa bude po ~70% iskoristena, fps pada itd (neke mape a to je stvarno problem u toj igri)

p.s. prime95 nisam ni pokrenuo  realno gaming nikad nece opteretiti ni priblizno kao prime95 test max heat 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Koji program korstiš, a da vidiš sve parametre u igri, a da se nemora alt+tab?

Bf 4 - Tonyhrv
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
chaselol kaže...

Mali update,

stavim na ga 4.4 1.32V i nakon visecasovnog mrcvarenja u Witcher 3 ovo su temperature

Dodje do 64 top, ali onda vent odradi posao i drzi ga na 61 ne ide iznad.

 

Dok recimo u CS:GO ne prelazi 55*C a tu sam primjetio bottleneck kad radi ispod 4.4ghz, grafa bude po ~70% iskoristena, fps pada itd (neke mape a to je stvarno problem u toj igri)

p.s. prime95 nisam ni pokrenuo  realno gaming nikad nece opteretiti ni priblizno kao prime95 test max heat 

 E moj kolega koliko tebi treba objasnjavati pa svi bi mi to tako uradili da moze zato se nemoj cuditi ako ti opet nesto rikne.Nisi testirao u prime 95 a klokao si procesor  na 4,4 i imas temperaturu od 

 61 °C dok igras igre tako ce ti isto biti i sa tom drugom plocom.

12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Vrtio sam ga vec na staroj gigi dok sam imao seidona 120V i bilo je stabilno, ali u gamingu se ni priblizno ne optereti kao u prime95 pogotovo small FFT test, ne napisah za vikend cu dobiti be quiet! Shadow rock 2 za drugu masinu pa cu odvrtiti i ovdje nekih 3-6h test cisto da vidim da je sve ok 

Realno, sta je najgore sto se moze desiti, BSOD da shvatis da mu treba jos soka ako se ne pregrijava, zar ne?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Inace jel ti otvoreno ili zatvoreno kućište pa baš imaš tako velike temperature.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
tonik kaže...

Koji program korstiš, a da vidiš sve parametre u igri, a da se nemora alt+tab?

Msi Afterburner snjim možeš vidjeti temperature in game

12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
dreadmoore kaže...

Inace jel ti otvoreno ili zatvoreno kućište pa baš imaš tako velike temperature.

Ako mene pitas, zatvoreno ali uz odlican airflow, 3 venta ubacuju hladan vazduh(naprijed 2 i dno 1), 3 venta izbacuju topao(gore 2 i nazad 1)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
chaselol kaže...
dreadmoore kaže...

Inace jel ti otvoreno ili zatvoreno kućište pa baš imaš tako velike temperature.

Ako mene pitas, zatvoreno ali uz odlican airflow, 3 venta ubacuju hladan vazduh(naprijed 2 i dno 1), 3 venta izbacuju topao(gore 2 i nazad 1)

Otvori jednu stranicu pa vidi ima li kakve razlike kod mene je otvoreno kućište i ako imam vodeno hlađenje i klokan procesor 4,5 Ghz pa mi temperature budu nekih 40-45*C stim da imam dvije grafičke.Temperatura u sobi nekih 22-24*C.Sa zatvorenim kućištem budu temperature veće nekih 5-10*C max jedan vent ubacuje a ona dva na radijatoru valjda izbacuju topli zrak.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2016 16:45 (dreadmoore).
7 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pozdrav. Evo i ja sam se mesecima mucio dok sam sve poslozio da bi radilo . Promenio sam par ploca i hladnjaka da bi sve nastimovao. Procesor je fx 8300 i upario sam ga sa Asusovom plocom sabertooth 990fx . Radi na 4.5ghz na voltazi 1.400. Temperatura ispod 20c u normalnom radu , a na max . opterecenju do 55c , to precam u testovima sa prime 95 , heavy load . cinebench i td. Kuler je noctua 14s. Danas sam ga montirao . Pre njega sam imao cooler master tx3 sa ventilatorom od 9mm ali to je slabo za ovo. Resim da uzmem najveci i razlika je ogromna skoro dupla. Napajanje mi je raidmaz 700w , i probacu da dignem i do 4.8 ghz. Tko da ako hocete neki overklok preko 4.2 ghz mora bolja ploca , najmanje asus 970 . Nemojte MSI , ILI Gygabite . Probao sam i to je sve lose . Moja preporuka samo asus 990fx i cepaj..

F.C Barcelona
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
dreadmoore kaže...

Otvori jednu stranicu pa vidi ima li kakve razlike kod mene je otvoreno kućište i ako imam vodeno hlađenje i klokan procesor 4,5 Ghz pa mi temperature budu nekih 40-45*C stim da imam dvije grafičke.Temperatura u sobi nekih 22-24*C.Sa zatvorenim kućištem budu temperature veće nekih 5-10*C max jedan vent ubacuje a ona dva na radijatoru valjda izbacuju topli zrak.

Nema nikakve razlike, nego 3 heatpipe-a su nedovoljna za octa core, za hexa core je odlicno.
Nego testirao sam preko vikenda, dobar je napon na 1.32, gaming ne prelazi 62 (zamjenio sam jedan vent u kucistu, stavio ga da duva na vrm i sam procesor) a prime recimo ne smijem upaliti sa TX3 evo. Zamjenicu i njega u neko skorije vrijeme, ali mi sad nije zurba.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Na koliko se max bi mogao clockat phenom II 945, a da bez voltaže diže u Bios-u?

 

Ja sam sad trenutno na 3250 par dana i temperature su u idle oko 38 prije clockanja i sada 39-40 nakon podizanja. Dok u igrama bf4 i multitaskinga tokom igranja vrti između 48-53 stupnja (prije i sad) nema razlike nikakve.

Bf 4 - Tonyhrv
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 20:32 (tonik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Probaj iz biosa polako da podizes . Mislim da bi moglo ici malo . Na koliko radi sada ?

F.C Barcelona
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Point-X kaže...

Može pomoć za OC FX 8320 preko overdrivea? Radi na default brzini i htjeo bi ga dići na veću brzinu.

Matična je ASRock 970 DE3/U3S3, napajanje Corrsair 600 i cooler Coolermaster EVO 212.

Ako nije problem za pomoć jer se nisam bavio sa tim do sada.

 Probaj iz biosa polako da podizes . Mislim da bi moglo ici malo . Na koliko radi sada ?

F.C Barcelona
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice