Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx) izdvojena tema

poruka: 5.816
|
čitano: 834.287
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pozdrav,

 

Neki dan sam uzeo FX8300 pa ga OC'ao..

Ugl. cooler je LC-CC120 sa 2x120mm venta, takt je 4.2GHz, napon 1.28v.

Temperature mi se nekako cine jednostavno prevelike, odnosno prevelika razlika izmedu CPU temp 65c i Core temp 45c (HWmonitor), navedene temperature su pod FULL LOAD Prime95 u trajanju od 1h. U idle CPU 35c, Core 16c.

Sudeci prema temperaturi jezgre, ima jos dosta lufta za OC (radi granice od 62c), ali me ova CPU temp totalno zbunjuje i ne znam dali ici dalje sa OC.

C6 iskljucen

HPC iskljucen

APM iskljucen

 

Svi savjeti i iskustva su dobrodošla!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 18:24 (Brega55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Brega55 kaže...

Pozdrav,

 

Neki dan sam uzeo FX8300 pa ga OC'ao..

Ugl. cooler je LC-CC120 sa 2x120mm venta, takt je 4.2GHz, napon 1.28v.

Temperature mi se nekako cine jednostavno prevelike, odnosno prevelika razlika izmedu CPU temp 65c i Core temp 45c (HWmonitor), navedene temperature su pod FULL LOAD Prime95 u trajanju od 1h. U idle CPU 35c, Core 16c.

Sudeci prema temperaturi jezgre, ima jos dosta lufta za OC (radi granice od 62c), ali me ova CPU temp totalno zbunjuje i ne znam dali ici dalje sa OC.

C6 iskljucen

HPC iskljucen

APM iskljucen

 

Svi savjeti i iskustva su dobrodošla!

 

 

 To socket temp je viši i valjalo bi ako imaš mjesta da jedan vent puše sa druge strane socketa i hladi ga, inače socket temp može ići do ~80°C safe.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
9 godina
online
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

U GTA V imam bottleneck pa želim overclockati cpu na barem 4.0ghz (šrot matična).

Koja bi otprilike voltaža bila potrebna?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
pqweasdyxc kaže...

U GTA V imam bottleneck pa želim overclockati cpu na barem 4.0ghz (šrot matična).

Koja bi otprilike voltaža bila potrebna?

 

probaj sa 1.21250v za 4GHz.

CPU/NB stavi na stock napon, nemoj na auto

Iskljuci C&C, C6, HPC, APM

Testiraj, ako je stabilan vrati C&C na enable..

Imao sam 6300 prije, isao je do 4.4GHz na 1.21250v, ali to je bio takav primjerak.

 

Imas moj POST pa baci oko.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2016 15:46 (Brega55).
9 godina
online
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

U bios-u sam stavio 1.2500V, ali u win pod full opterečenjem je oko 1.2V, testirao sam ga oko sat i pol s OCCT, temp. je bila max 55C.

Ali i dalje mi se grafička muči u GTA V na 70%-80%. Na većini ostalih igara je zakucano 99%. Vjerojatno je GTA V jako CPU zahtjevna igra.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Fx 6300 je definitivno preslab da goni 280-tku,

Probaj ga dobit stabilnog barem na 4.4 - nadalje,

Mada je ploča 4+1, stoga ti ne preporučan previsoke napone,

probaj do kuda ide frekva da nije preko 1.35v u windowsu i takoder pazi da ti se pod stress tesom VRM ne grije previse.

Uglavnom imao sam 6300 i dobar je procesor, ali uz mid range gpu, za sve ostalo je bottleneck.

Cak 8300 koji sada imam nije puno bolji, ali definitivno nema toliko suttera i naglih frame dropova kao sa 6300.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2016 0:29 (Brega55).
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pozdrav ,zanima me overclock athlon 860k,trenutno imam ovu plocu A68HM-K ,I CINI MI SE DA JE NESTABILNO (4.1 overclock )imam cc120 coller, i mislim da je to do ploce ,tu i tamo pocne lagat na 15 sec i onda se vrati u normalu ,e sad ,mislim uzet ovu plocu ,zanima me koliko je bolja ova ploca u overclocku ovog procesora ,imam namjeru uzet ovu plocu (ASROCK FM2A78 PRO4)

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Brega55 kaže...

Fx 6300 je definitivno preslab da goni 280-tku,

Probaj ga dobit stabilnog barem na 4.4 - nadalje,

Mada je ploča 4+1, stoga ti ne preporučan previsoke napone,

probaj do kuda ide frekva da nije preko 1.35v u windowsu i takoder pazi da ti se pod stress tesom VRM ne grije previse.

Uglavnom imao sam 6300 i dobar je procesor, ali uz mid range gpu, za sve ostalo je bottleneck.

Cak 8300 koji sada imam nije puno bolji, ali definitivno nema toliko suttera i naglih frame dropova kao sa 6300.

Onda kad sam kupovao PC (2014.), da sam uzeo i3 bilo bi bolje?

Nemam problema u linearnim igrama tipa COD, BF, ROTR, Wolfenstein i sl.

A u GTA V, Watch Dogs, ARMA III (grafička na 20%) i slične open world igre, tu se već osjeti bottleneck.

U koji uopće rang spada r9 280?

 

Probat ću clockati koliko ide, samo me brine napajanje, može li ono to izdržati?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2016 20:27 (pqweasdyxc).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Overclockao bih svoj AMD Phenom II B35 2.9GHz na koliko god ide na ploči Gigabyte 970A-DS3P, šta mislite koliko bi išlo sa stock coolerom? Ne treba mi previše (3.8-9), al da se barem neki pomak vidi. :P

15 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
.: R32LowRider kaže...

Overclockao bih svoj AMD Phenom II B35 2.9GHz na koliko god ide na ploči Gigabyte 970A-DS3P, šta mislite koliko bi išlo sa stock coolerom? Ne treba mi previše (3.8-9), al da se barem neki pomak vidi. :P

 Stock cooler i ploča s 4+1 phase regulacijom? Teško da će ići preko 3.5 GHz 24/7, pogotovo ako je otključani Athlon II X3 435. Ići će u teoriji neko vrijeme ali ćeš morati stavljati previsoki napon koji će ti previše grijati chipset i cpu. Par minuta u Primeu ili zahtjevnijoj igri i restartat će ti se.

Nisam imao takav cpu pa možda i griješim (neka me netko ispravi ako sam u krivu). Ali očekivati takt viši od 20% od njegove osnovne frekvencije zahtjeva i bolje temelje za OC.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Micek kaže...
.: R32LowRider kaže...

Overclockao bih svoj AMD Phenom II B35 2.9GHz na koliko god ide na ploči Gigabyte 970A-DS3P, šta mislite koliko bi išlo sa stock coolerom? Ne treba mi previše (3.8-9), al da se barem neki pomak vidi. :P

 Stock cooler i ploča s 4+1 phase regulacijom? Teško da će ići preko 3.5 GHz 24/7, pogotovo ako je otključani Athlon II X3 435. Ići će u teoriji neko vrijeme ali ćeš morati stavljati previsoki napon koji će ti previše grijati chipset i cpu. Par minuta u Primeu ili zahtjevnijoj igri i restartat će ti se.

Nisam imao takav cpu pa možda i griješim (neka me netko ispravi ako sam u krivu). Ali očekivati takt viši od 20% od njegove osnovne frekvencije zahtjeva i bolje temelje za OC.

 Krivo sam formuliro pitanje xD Htio sam reć da mi je 3.8GHz malo previše, i znam i sam da sa stock coolerom nije baš moguće, a više bi ciljao na 3.5GHz, ali ne znam kako da dođem do takvog takta. Jučer sam dizao Core Clock na 215MHz i užasno mi je usporio komp.

 

Znači, volio bih da je na 3.5GHz ako je moguće, i da, otključan je proc.

 

13 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Zanima me da li nakon overclock cpu se dešava da memorija isto se digne? Digo sam cpu na 3300 mhz i tako več tjedan dana koristim komp, dok nisam danas uočio da mi memorija sa 1333 skočila na 1450 mhz. Kpka me to podizanje memorije, je li je normalno? Čuo sam da opadne ali ne i digne. Komp je stabilan, nema rušenja niti blue screena.

BF4 & BF1 - Tonyhrv
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pozz, zanima me do koliko mogu clockat athlon x4 860k procesor, trenutno mi je na base clocku, detalje mozete vidjeti pod moj pc, te moze li mi netko objasniti detaljnije kako to ide posto mi je to prvi put da to radim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Meni je isto na 1.4V pa dali bi trebao smanjiti jer isto mi temperature nisu najbolje i dali bi kakve bolje performanse npr u gamingu bile ako smanjim voltazu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Oke, hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Na koliko mogu dici svoj AMD Athlon X2 64 bit,sad je na 2.7 GHZ i u mirovanju mu je temperatura 34-38 stupnjeva.Star je oko 7 godina,pa neznam da li je to pametno jer sam cuo da se overclockanjem smanjuje vijek trajanja komponenti pa mi mozda crkne ubrzo.Maticnu mi pogledajte pod moj PC.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Imam jedno hitno pitanje. Naime pocetnik sam u overclockanju i naisao sam na jedan problem.  Imam fx 6300 i na 1.272 voltazi sam za sad uspio dobit 4.1 ghz.   Uglavnom radi meni prime95 i remperature oko 40-45 stupnjeva i ja si mislim sve super sve 5 ako prode test podici cu jos brzinu i onda skuzim da mi u svim programima (open hardware monitor,hwinfo) pokazuje da mi samo 2 jezgre rade na 4,1ghz a ostale na 1407 mhz.  dali sam negdje pogrjesio kod overclocka? zar mi nebi trebalo svih 6 jezgri (da znam da nisu to 6 pravih jezgri) biti na isto clocku koji sam postavio? jer kolko sam skuzio prime optereti cpu skroz. Svaka pomoc bi mi dobro sola,po mogucnosti sto prije jer sad sam konacno ulovio malo vremena da se pozabavim sa kompom

p.s. printscreen sam napravio da vidite o cem pricam

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Djuro900 kaže...

Imam jedno hitno pitanje. Naime pocetnik sam u overclockanju i naisao sam na jedan problem.  Imam fx 6300 i na 1.272 voltazi sam za sad uspio dobit 4.1 ghz.   Uglavnom radi meni prime95 i remperature oko 40-45 stupnjeva i ja si mislim sve super sve 5 ako prode test podici cu jos brzinu i onda skuzim da mi u svim programima (open hardware monitor,hwinfo) pokazuje da mi samo 2 jezgre rade na 4,1ghz a ostale na 1407 mhz.  dali sam negdje pogrjesio kod overclocka? zar mi nebi trebalo svih 6 jezgri (da znam da nisu to 6 pravih jezgri) biti na isto clocku koji sam postavio? jer kolko sam skuzio prime optereti cpu skroz. Svaka pomoc bi mi dobro sola,po mogucnosti sto prije jer sad sam konacno ulovio malo vremena da se pozabavim sa kompom

p.s. printscreen sam napravio da vidite o cem pricam

 Nije stabilan pa se ruše jezgre, digni mu malo napon.

neda mi se
10 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

U igrama tipa BF1 i malo zahtjevnijim igrama procesor mi ''guši'' grafičku tj. dešava se bottleneck...
Po testovima s neta, GTX 950 bi trebala moći naletit i do 60 FPS-a (full hd, low detalji), međutim kod mene nije takav slučaj, ne mogu ni stabilnih 30-40 imat...
Pa bi htio OC-at procesor, samo problem je što ne znam jel matična dovoljno dobra za to i ne mogu odredit točnu temperaturu procesora (kod tih apu nešto ne valjaju senzori)
I također nekakve programe ako možete preporučit, sigurnu voltažu itd 
Uspio sam preko biosa doći do 4.2-4.3GHz, dalje se nisam usudio ić zbog nedostatka informacija

Siky1234
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Ok probat cu,ali u prime testu nikakve errore ne baca i sve jezgre rade :(

9 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
hvala bio si u pravu,podigao sam voltazu i saze da sve rade. jos imam par pitanja ako ti nijr tesko. maticna mi je gigabyte 970a-d3sp i imam aftermarket cooler. Do koliko su temp sigurne? i do koliko je maksimalno sta smijem ic sa naponom? hvala unaprijed
10 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Djuro900 kaže...
hvala bio si u pravu,podigao sam voltazu i saze da sve rade. jos imam par pitanja ako ti nijr tesko. maticna mi je gigabyte 970a-d3sp i imam aftermarket cooler. Do koliko su temp sigurne? i do koliko je maksimalno sta smijem ic sa naponom? hvala unaprijed

 Nisam ti siguran za voltaže al ljudi kažu da može bez problema 1.4v a za temperature preporučuju da ne prelazi 60c mada na ovom linku piše 70,2c

http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-FX-Series%20FX-6300.html

Nemoj na toj ploči ić na visoke voltaže, nije ona za to jer voli overvoltat. Pitaj u AMD FX temi oni će bolje znat ja sam ipak bolje upućen u Intel.

neda mi se
9 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
ok hvala ti puno
8 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Pozdrav ekipa :)
Evo htio bi i ja malo clockat svoj amd phenom ii x4 975, mbo gigabyte 970A-DS3P
Radi na 3.6 ghz i sad me zanima kako se clocka, ili ako netko ima iskustva sa tim procom koliki je sigurni clock?
(Cooler je neki aftermarket cm)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Soulfly1995 kaže...
Pozdrav ekipa :)
Evo htio bi i ja malo clockat svoj amd phenom ii x4 975, mbo gigabyte 970A-DS3P
Radi na 3.6 ghz i sad me zanima kako se clocka, ili ako netko ima iskustva sa tim procom koliki je sigurni clock?
(Cooler je neki aftermarket cm)

 Sokole moj neide to tako, najprije nauči osnove pa se tek tad upuštaj u OC vode. Evo ti link pa pročitaj tih par poruka i biće ti puno toga jasnije. http://www.bug.hr/forum/topic/overclocking/overclocking-guide-pocetnike/6004.aspx

neda mi se
8 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Okej, na brzinu sam procitao jer neke dijelove znam, multiplier je zakljucan jer je na auto i nmg promijenit koliko god skakao po misu/enter tipki
Nemogu naci fsb nigdje, dali je to mozda BCLK jer pise 201.00mhz?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Sorry, da je... treba malo citat objasnjenja sa strane heheh
Isto je na auto i nmg promijenit
Ima opcija koja otkljucava cpu i enabled je...

EDIT:

max sta sam uspio izvuc je 4.0 ghz sa temperaturom pod stresom 60c ( fan na 2500rpma stalno hahah), voltaza je 1.512 v s tim da kad upalim stress test iz nekog razloga padne na 1.448 v- 1.464 v

RAM sam morao spustit (org 1333mhz) i kad dignem fsb rade na 1200 cca

stabilan je pod stresom bio oko pola sata s tim da sam ja ugasio stress test nije bilo bluescreena.

jucer sam najvise uspio natjerat na 3.8 s tim da nisam dirao voltazu ni ram, dobio sam sta sam htio 4.0 ghz :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.12.2016 10:17 (Soulfly1995).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Kolege, trebao bih pomoć..

Dakle vec polako gubim zivce i stvarno vise neznam sto napraviti.

Konfa pod moj PC.. znaci, FX8300 OC-an na 4.2GHz, napon 1.308v. CPU NON stop throttla, pod primeom sa cca 4214MHz na cca 4100 Mhz, a INgame (BF1, MAFIA 3..) zna throttlati cak i na 3800MHz.

Disableano: CnQ, C1E, C6, HPC, APM.. igrao sam se sa svime, enableo, disableao, ali uvijek ista prica.

Igrao sam se sa LLC, probavao svakave kombinacije i nista.

Spustao sam proc na 4.0Ghz spustao napon.. opet nista...

Teperature su core: 45c, CPU: 64c.. prime pod full loadom na 4.2Ghz... In game nisu ni blizu tolike temp(core: 40c, Cpu: 52c), a CPU jos vise tada throttla.

Znaci nije thermal throttling !

Na ploči je zadnji bios, 1604 ako se nevaram, FX8300 je officialno podrzan s te strane.. Danas sam RE-flashao opet BIOS ali bez pomoci.

Dali bi itko mogao dati nekakav savjet, stvarno nemam ideju koji j****** k**** bi to mogao biti?

Pratio sam preko CPUz-a. i skuzio da multiplier ostaje isti, te da FSB pada sa 200.6 na cca 198..

Pokusao sam i FSB podici na 201 u BIOSU, ali pogodite.. NIJE POMOGLO.

 

EDIT: zaboravih napomenuti, prije ovog imao sam FX6300 u istom PC-u, bio je ocan na 4,4GHz i nikad se nije desavalo nista slicno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2016 0:06 (Brega55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Jesi li mu probao dati više napona? 

Vjerojatno nije ni do toga, nego samo da se eliminira.

13 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Brega55 kaže...

Kolege, trebao bih pomoć..

Dakle vec polako gubim zivce i stvarno vise neznam sto napraviti.

Konfa pod moj PC.. znaci, FX8300 OC-an na 4.2GHz, napon 1.308v. CPU NON stop throttla, pod primeom sa cca 4214MHz na cca 4100 Mhz, a INgame (BF1, MAFIA 3..) zna throttlati cak i na 3800MHz.

Disableano: CnQ, C1E, C6, HPC, APM.. igrao sam se sa svime, enableo, disableao, ali uvijek ista prica.

Igrao sam se sa LLC, probavao svakave kombinacije i nista.

Spustao sam proc na 4.0Ghz spustao napon.. opet nista...

Teperature su core: 45c, CPU: 64c.. prime pod full loadom na 4.2Ghz... In game nisu ni blizu tolike temp(core: 40c, Cpu: 52c), a CPU jos vise tada throttla.

Znaci nije thermal throttling !

Na ploči je zadnji bios, 1604 ako se nevaram, FX8300 je officialno podrzan s te strane.. Danas sam RE-flashao opet BIOS ali bez pomoci.

Dali bi itko mogao dati nekakav savjet, stvarno nemam ideju koji j****** k**** bi to mogao biti?

Pratio sam preko CPUz-a. i skuzio da multiplier ostaje isti, te da FSB pada sa 200.6 na cca 198..

Pokusao sam i FSB podici na 201 u BIOSU, ali pogodite.. NIJE POMOGLO.

 

EDIT: zaboravih napomenuti, prije ovog imao sam FX6300 u istom PC-u, bio je ocan na 4,4GHz i nikad se nije desavalo nista slicno.

 

Gearbox kaže...

Jesi li mu probao dati više napona? 

Vjerojatno nije ni do toga, nego samo da se eliminira.

 Pokusao sam i 1.35v, opet ista situacija... stvarno nemam ideju.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice