Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx) izdvojena tema

poruka: 5.816
|
čitano: 824.567
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Da to je cisti cpu bottleneck ali iskreno nisam ocekivao da ce 6970 raditi bn

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Radio sam testove kao što ste mi i rekli.  Povisio sam postavke u GTA 5 točno tako da bude 2k i neš  sitno vrama zauzeto.

Proc sam ostavio na stabilnih 3,8 GHz (phenom x4 965BE). ... Rezultati su ovakvi. Proc radi na nekih 90-95%, ali zato grafa stalno lupa po 70-80%. Ne dropa kao sa slabijim postavkama. Fps kao i ranije cca 40-50.


Nema BN na srecicu, jer iskreno ubedirao si me malo :P


I za ekipu kojima malo trzucka. Probjte "Lasso". Lako je za namjestiti prioritete koji ce se sami palit kad se igra upali. Bez onog alt tab za uc u task menager.

LP ekipa. Sve best za blagdane!!!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Je i dalje je BN ali ako ti radi i zadovoljan si nema problema :D Inace cpu bi trebao imati sto manji usage dok bi gpu trebao imati sto veci, ali ako ti je gpu usage 99% i cpu 90% nije bottleneck no ako je cpu 99% a gpu tako 70ak znaci da ti cpu nemože obraditi sve što gpu zahtijeva, zato gpu radi sporije. Zato i kad povisiš detalje gpu usage skoci, višlji detalji a fps isti. Jednaka stvar je i kod loše optimiziranih enginea kao Arma, ako imaš bolji pc možeš sve staviti na full i imat ces gotovo isti fps kao i na low - al dobro nekad je bolje ne znat o svemu tom samo se nerviraš :D

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Ovakav plan imam. U biti nisam niti siguran dal je to moguce, al mislim da jest!

Uzeo bi si ovu matičnu jer podržava AM3 i AM3+. Za početak bi stavio moga phenoma unutra dok si ne skupim za neki AM3+ proc.
https://www.links.hr/hr/maticna-ploca-biostar-ta970-amd-970-sb950-ddr3-zvuk-s-ata-raid-g-lan-usb-3-0-atx-s-am3-am3-050303687


Nekako sam prenapaljen na Gpu crossfire, pa bi me zanimalo dal to ova matična može? Naravno ne sa ovim moji sada procom..neg ono u budučnosti. Novi proc + još neka grafa  u kombi sa ovom HD6970.

Žao mi je ako sam malo sa teme skrenuo, al u okvirima je :)))

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

AM3 procesori mogu ici na AM3+ socket ali, pošto bi morao za FX uzimati i novu maticnu ja ti predlažem bolje da nabaviš i5 4460 jer za igre je on malo bolji nego FX 83xx, manje troši, nemoraš neku skupu plocu uzimat... Dok kod FXa AM3+ koji je vec zastario kao platforma bi trebao uzeti bolju plocu za OC pošto FX treba clockati jer je po stocku dosta slab (ovisno o standardima, realno nekome je 965 jos uvijek sasvim dovoljno). A za OC ces morati uzimati bolji cooler više faznu maticnu etc. Dok je cijena FX 8320 gotovo ista kao 4460. Inace ja sam upgradeao sa 965 na 8320 prije i u igrama nisam vidio neko poboljšanje i dalje guši jače kartice, vrtit ce on sve ok, ali ce te uvijek pratit taj bottleneck sa jačom karticom. Također bolje prodaj 6970 nego da kupuješ još jednu za CF jer vuci ce ti puno struje, treba dobro napajanje, a i u dosta igara crossfire/sli ne radi normalno, dok u onima u kojima radi ne znaci duplo bolji fps vec je najcesce ne toliko isplativ scaling. Zato bolje 4460, jeftina ploca bez ikakvih điđa po sebi, 8gb ddr3 i kada budeš uzmi jacu single karticu i bit ces miran.

EDIT: Vidim da imaš Hypera tako da ti nece trebat bolji cooler, ali eto to ti je moje mišljenje samo, ako ces ipak am3+ onda definitivno FX 83xx, ali kazem nije neka razlika u per core performansu izmedju 965 i FXa, a pošto bi vec morao uzimati "sve" onda bolje na nešto novije i štedljivije

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2015 20:13 (D3lBoy).
8 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Baš sam razočaran kako slabo PC tehnologija napreduje. Intel i čini neke pomake dok AMD kojem sa vjeran vec 10 + godina ništa. Volim računalo o kojemu se moram brinut i uvijek nešto čačkat. Ko ekipa šta Alfa Romeo kupi...znaju da ce se kvarit XD

Planiram ovaj sistem tjerat pola godine dok se neke parice ne skupe. 5-6k za PC kao i obicno što sam davao.

Savršeno si me informirao na što moram paziti i što je bolje za moje potrebe. Intel ce uskoro biti moj!!  Nema smisla više ovu konfiguraciju nabrijavat. Nikad gaće nece biti hlače :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Burek_69 kaže...

Baš sam razočaran kako slabo PC tehnologija napreduje. Intel i čini neke pomake dok AMD kojem sa vjeran vec 10 + godina ništa. 

 Zato Intel uvijek radi male sitne korake, a mijenja socket da zaradi, dok AMD odjedanput preokrene cijelu igru kao npr. sa tim tvojim phenomom koji je star vec dugo dugo vremena, a moze ić na "novije" AM3+ ploče.

If you have nothing to lose, try.
10 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Da uvijek se bolje strpit nego krpat nešto staro, ma napredovao je AMD i sa procesorima ali kad nemaju novih procesora prakticki od 2012. svi ovi ostali FX 8370, 9370,9590 i slicno su FX 83xx samo clockani drugacije. Nemoj me krivo shvatit FX je solidan i moci ces igrat sve prakticki ali on tek dođe do izražaja kad se clocka preko 4ghz - 4,2ghz a na 4.5ghz je vec nešto ali i dalje intel koji nema 8 nego 4 jezgre i koji nema 4.5ghz vec npr. 3ghz radi brže. + Uzmi u obzir koliko struje vuce FX 8320 npr. koji je na stocku 125w, a kamoli kad ga OCaš za 1ghz. Dobri su oni ali staro je to da bi sad gradio novi sistem na njemu još pogotovo sad kako dolaze ti novi Zen chipovi od AMDa, također možeš to pričekati pa čemo vidjeti kako ce raditi, navodno dosta veliki pomak pošto ce po arhitekturi biti slican Intelovom Skylakeu, tako da ili i5 4460 ili se malo protegni pa i5 6500-6600, i5 4690k, ako si strpljiv sačekaj Zen.

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Frend je nedavno uzeo i6600K. Zadivljujuc multitasking, temperature za plakat koliko su niske. GTA 5 na ultra vrti....35% CPU usage.... 40 max CPu temp.

Treba sačekati još barem godinu dana da Intel® Hyper-Threading Technology postane standard. U biti nemam pojma što je to, al čuo sam da je show! Masivan boost za usklađivanje rada hardvera...valjda prijenos podataka.  To bi ja u iducem kompu :P


Od AMD procesora što sam želio je  x8 4,0GHz.... čisto jer prljavo zvuci dok izgovaram to XD

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2015 22:24 (Burek_69).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Burek_69 kaže...

Frend je nedavno uzeo i6600K. Zadivljujuc multitasking, temperature za plakat koliko su niske. GTA 5 na ultra vrti....35% CPU usage.... 40 max CPu temp.

Treba sačekati još barem godinu dana da Intel® Hyper-Threading Technology postane standard. U biti nemam pojma što je to, al čuo sam da je show! Masivan boost za usklađivanje rada hardvera...valjda prijenos podataka.  To bi ja u iducem kompu :P


Od AMD procesora što sam želio je  x8 4,0GHz.... čisto jer prljavo zvuci dok izgovaram to XD

Sta ima zadivljujuce u 4 jezgre koje se isto ponasaju u mulitaskingu kao i5 2600k?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Mogu sanjat da mi Dota 2 i GTA 5 rade u isto vrijeme i da se igram u njima....+ youtube iz mozzile. Blue screen momentalno!!!

Ja zadivljen, prejednostavan sam znam :(

9 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Ne znam koji čovjek igra Dotu 2 i Gta 5 simultano te gleda nešto na youtubeu.

If you have nothing to lose, try.
Moj PC  
4 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Onaj koji može ^^

11 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Burek_69 kaže...

Mogu sanjat da mi Dota 2 i GTA 5 rade u isto vrijeme i da se igram u njima....+ youtube iz mozzile. Blue screen momentalno!!!

Ja zadivljen, prejednostavan sam znam :(

Za znatno manje love se to moze 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
9 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pozz imam amd athlon x3 455 htio bih ga overclockati na 3.8 ghz igrao sam se po postavkama i uspio sam ga dici na 3.8 ghz s tim da sam malo digao voltazu  ali je nakon nekog vremena u gta 5 bacio blue screen maticna je asrock n68-gs3 ucc pa bih vas molio ako bi me netko mogao uputiti koje bih jos postavke trebao podesiti

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Ok a dali je onda sigurno da ga ostavim na 3.6 jer je tako stabilno u svim testovima i igrama?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Na chipsetu vec otprije imam stavljan ventilator tako da su temperature dobre a temperature procesora su u idle manje nego na standardnoj frekvenciji. U zahtjevnijim igrama prelaze za 2 stupnja vise nego prije

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Nije samo do temperature, pre slaba je maticna za oc, može 101 problem izbit kad clockas na takvoj maticnoj, bolje mir

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
odjavljen
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

      

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2015 18:00 (skorvy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Zna li netko zašto mi prilikom oc na 4.4 u p95 small fft prolazi bez problema dok u blendu dolazi do prekida nakon otprilike 10 min? ako sam dobro informiran small fft je vise za cpu dok blend za cpu/ram/nb? 

moram napomenuti da je oc postignut samo povecanjem multipliera, znaci bus nije diran nista, zasto bi onda bilo problema sa ram-om ili ht/nb-om? napon je dizan samo za cpu, mozda potrebno dizati i za cpu/nb?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Može onda da je medju memorijom i cpuom problem u stabilnosti tj. cpu/nb da, iako ti to ništa ne obecava, meni se znao vrtit OCCT satima i sve ok, odem u Bf4 crasha se

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pozdrav,

Kupio sam računalo:

Matična: Asus A4M78-AM

Procesor: Phenom II x2 550 Black Edition 3.1GHz

Ram: 4GB DDR2 800MHz

HDD: 320GB ...etc.

400kn platio prije 2 mjeseca (tako da ne zalim ako i unistim nesto xD, mada mi je u cilju da izbjegnem to)

 

Zanima me sad taj procesor i otkljucavanje sve 4 jezgre. Postoji li mogućnost da ih otključam na ovoj matičnoj?I ako postoji, bi li mi netko mogao postupak objasniti jer to jos nikada radio nisam. Hvala vam puno unaprijed!

Edit: Zanima me jos kolike su sanse da otkljucam sve jezgre?

 

H3rc0
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 10:51 (H3rc0).
 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
H3rc0 kaže...

Pozdrav,

Kupio sam računalo:

Matična: Asus A4M78-AM

Procesor: Phenom II x2 550 Black Edition 3.1GHz

Ram: 4GB DDR2 800MHz

HDD: 320GB ...etc.

400kn platio prije 2 mjeseca (tako da ne zalim ako i unistim nesto xD, mada mi je u cilju da izbjegnem to)

 

Zanima me sad taj procesor i otkljucavanje sve 4 jezgre. Postoji li mogućnost da ih otključam na ovoj matičnoj?I ako postoji, bi li mi netko mogao postupak objasniti jer to jos nikada radio nisam. Hvala vam puno unaprijed!

Edit: Zanima me jos kolike su sanse da otkljucam sve jezgre?

 

 Evga, kažu svega tu.

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
10 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Poz! Trebam pomoć i savjet kod overklokanja FX - 8300

Za pocetak da kazem da se zezam s tim vec 3 dana, trazim, guglam.. Pogledao sam na youtube tutoriale..
Shvatio sam da je svako iskustvo drugacije. To mi je jasno.
Uspio sam svoj na 3,9 ghz da bude ok, medjutim htio bi 4 ghz i vise. Ima raznih guidova za bios Advance CPU core postavke, svaki lik drugacije objasni pa me to zbunjuje dosta.
I sam sam ih dosad prosao sve 10,000 puta, ali nikako da uspijem preko 4 ghz. Kad stavim na 4 ghz, test vrti dobro na 4 ghz nekih 5-10 min i onda se spusti na 1,4 ghz na par sekundi, pa se opet penje na 4 ghz.
Ne znam da li je to normalno ili bi bilo problema u igrama. Pokusavao sam i sa vecom i manjom voltazom. 3.9 ghz vrti na 1,344 v
Temperatura CPU je oko 57-60°C

Moje pitanje je da li sam limitiran hardwerom ili mogu nesto promjenit i li podesit u biosu. Gigabyte bios
Da li ima netko slice konfiguracije koje bi mi sluzile kao podloga.

Konfiguracija:

  • 1 x AMD FX X8 8300 (3.3GHz,16MB,95W,AM3+) box
  • 1 x GIGABYTE GA-970A-DS3P, AM3+, R2.0, 4+1 Phase, 125W CPU
    2 x Crucial RAM 4GB DDR3 1600 MT/s (PC3-12800) CL11 Unbuffered UDIMM 240pin Single Ranked
  • 1 x CPU Hladnjak LC-CC-95, Intel/AMD, 90mm 4-pin
  • 1 x Fortron Raider S PSU 650W, 80+ SILVER

    Bios postavke:

    Core performance boost - Disabled
    CPU unlock - Enabled
    Cool & Quiet - Enabled
    C1E Support - Disabled
    SVM - Disabled
    Cpu Core Control - Automatic
    Core C6 State - Enabled
    HPC Mode - Disabled
    APM - Disabled

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
veky777 kaže...

Poz! Trebam pomoć i savjet kod overklokanja FX - 8300

Za pocetak da kazem da se zezam s tim vec 3 dana, trazim, guglam.. Pogledao sam na youtube tutoriale..
Shvatio sam da je svako iskustvo drugacije. To mi je jasno.
Uspio sam svoj na 3,9 ghz da bude ok, medjutim htio bi 4 ghz i vise. Ima raznih guidova za bios Advance CPU core postavke, svaki lik drugacije objasni pa me to zbunjuje dosta.
I sam sam ih dosad prosao sve 10,000 puta, ali nikako da uspijem preko 4 ghz. Kad stavim na 4 ghz, test vrti dobro na 4 ghz nekih 5-10 min i onda se spusti na 1,4 ghz na par sekundi, pa se opet penje na 4 ghz.
Ne znam da li je to normalno ili bi bilo problema u igrama. Pokusavao sam i sa vecom i manjom voltazom. 3.9 ghz vrti na 1,344 v
Temperatura CPU je oko 57-60°C

Moje pitanje je da li sam limitiran hardwerom ili mogu nesto promjenit i li podesit u biosu. Gigabyte bios
Da li ima netko slice konfiguracije koje bi mi sluzile kao podloga.

Konfiguracija:

  • 1 x AMD FX X8 8300 (3.3GHz,16MB,95W,AM3+) box
  • 1 x GIGABYTE GA-970A-DS3P, AM3+, R2.0, 4+1 Phase, 125W CPU
    2 x Crucial RAM 4GB DDR3 1600 MT/s (PC3-12800) CL11 Unbuffered UDIMM 240pin Single Ranked
  • 1 x CPU Hladnjak LC-CC-95, Intel/AMD, 90mm 4-pin
  • 1 x Fortron Raider S PSU 650W, 80+ SILVER

    Bios postavke:

    Core performance boost - Disabled
    CPU unlock - Enabled
    Cool & Quiet - Enabled
    C1E Support - Disabled
    SVM - Disabled
    Cpu Core Control - Automatic
    Core C6 State - Enabled
    HPC Mode - Disabled
    APM - Disabled

 

Kao prvo nemaš baš neko hlađenje za neki bolji oc - bolje ti bi bio neki lc-cc 120 ili hyper 212, samim time su ti i temp. vec dosta visoke (neznam kolka ti je sobna temp ili kakav imas propuh u kucistu) ali 60° je previse po mojem mišljenju za samo 4.0GHz

Drugo nisi niti naveo kako overclockaš - dižeš li samo multiplier ili i bus

 

Kažeš da ti ga spušta na 1.4, dali ti ga spušta kada ništa ne radiš? jer to se događa zbog ovih mjera štednje kao C&Q, C1E, C6 itd. koje ti smanjuju voltazu kada nista ne radiš,  prvo to iskljuci onda klokaj pa kad nađes stabilan clock možeš uključiti opet

 

Ove stvari bi vjerojatno znao vec nakon par sati proucavanja jer se pojavljuju u svim mogučim primjerima overclockanja tih procesora tako da ne vjerujem da nakon "3 dana zezanja" te stvari još nisi dokučio

16 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
ford eleanor kaže...

veky777

Koči te  matična i hladnjak za procesor.

Na stock postavkama će to dobro hladiti ali za klokanje dotičnog preko 4GHz ti treba matična sa barem

6+2 faznom regulacijom.Poželjno bi bilo da je 8+2 fazna regulacija.

Hladnjaci za procesor barem ovi što ti je kolega u prethodnom postu predložio

 ma netreba mu 6+2, ne planira valjda na 5.0 klokati, ova koju ima mu je dostatna za 4.0, možda 4.2

 

neznam koji cilj ima decko s tim clockanjem, ili kakvu grafu, ali 8300 na 4.0- 4.2 mu je vjerojatno i dosta 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Mile kaže...
veky777 kaže...

Poz! Trebam pomoć i savjet kod overklokanja FX - 8300

Za pocetak da kazem da se zezam s tim vec 3 dana, trazim, guglam.. Pogledao sam na youtube tutoriale..
Shvatio sam da je svako iskustvo drugacije. To mi je jasno.
Uspio sam svoj na 3,9 ghz da bude ok, medjutim htio bi 4 ghz i vise. Ima raznih guidova za bios Advance CPU core postavke, svaki lik drugacije objasni pa me to zbunjuje dosta.
I sam sam ih dosad prosao sve 10,000 puta, ali nikako da uspijem preko 4 ghz. Kad stavim na 4 ghz, test vrti dobro na 4 ghz nekih 5-10 min i onda se spusti na 1,4 ghz na par sekundi, pa se opet penje na 4 ghz.
Ne znam da li je to normalno ili bi bilo problema u igrama. Pokusavao sam i sa vecom i manjom voltazom. 3.9 ghz vrti na 1,344 v
Temperatura CPU je oko 57-60°C

Moje pitanje je da li sam limitiran hardwerom ili mogu nesto promjenit i li podesit u biosu. Gigabyte bios
Da li ima netko slice konfiguracije koje bi mi sluzile kao podloga.

Konfiguracija:

  • 1 x AMD FX X8 8300 (3.3GHz,16MB,95W,AM3+) box
  • 1 x GIGABYTE GA-970A-DS3P, AM3+, R2.0, 4+1 Phase, 125W CPU
    2 x Crucial RAM 4GB DDR3 1600 MT/s (PC3-12800) CL11 Unbuffered UDIMM 240pin Single Ranked
  • 1 x CPU Hladnjak LC-CC-95, Intel/AMD, 90mm 4-pin
  • 1 x Fortron Raider S PSU 650W, 80+ SILVER

    Bios postavke:

    Core performance boost - Disabled
    CPU unlock - Enabled
    Cool & Quiet - Enabled
    C1E Support - Disabled
    SVM - Disabled
    Cpu Core Control - Automatic
    Core C6 State - Enabled
    HPC Mode - Disabled
    APM - Disabled

 

Kao prvo nemaš baš neko hlađenje za neki bolji oc - bolje ti bi bio neki lc-cc 120 ili hyper 212, samim time su ti i temp. vec dosta visoke (neznam kolka ti je sobna temp ili kakav imas propuh u kucistu) ali 60° je previse po mojem mišljenju za samo 4.0GHz

Drugo nisi niti naveo kako overclockaš - dižeš li samo multiplier ili i bus

 

Kažeš da ti ga spušta na 1.4, dali ti ga spušta kada ništa ne radiš? jer to se događa zbog ovih mjera štednje kao C&Q, C1E, C6 itd. koje ti smanjuju voltazu kada nista ne radiš,  prvo to iskljuci onda klokaj pa kad nađes stabilan clock možeš uključiti opet

 

Ove stvari bi vjerojatno znao vec nakon par sati proucavanja jer se pojavljuju u svim mogučim primjerima overclockanja tih procesora tako da ne vjerujem da nakon "3 dana zezanja" te stvari još nisi dokučio

 
Sto se tice sobne temperature ona je dosta visoka za ovo doba godine, kod mene je dosta toplo u sobi.
Dizem samo multiplier, bus je na defaultu.
Svjestan sam tih postavki u biosu mjera stednji i znam cemu sluze, vise manje, ja govorim o tome da pada na 1,4 kada radim testove u prime95 pod full load.
I mislio sam da ce maticna i hladnjak stvarat problem, samo me zanimalo koliki su mi limiti da ne forsiram ako ne ide.

Hvala!

10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Mile kaže...
ford eleanor kaže...

veky777

Koči te  matična i hladnjak za procesor.

Na stock postavkama će to dobro hladiti ali za klokanje dotičnog preko 4GHz ti treba matična sa barem

6+2 faznom regulacijom.Poželjno bi bilo da je 8+2 fazna regulacija.

Hladnjaci za procesor barem ovi što ti je kolega u prethodnom postu predložio

 ma netreba mu 6+2, ne planira valjda na 5.0 klokati, ova koju ima mu je dostatna za 4.0, možda 4.2

 

neznam koji cilj ima decko s tim clockanjem, ili kakvu grafu, ali 8300 na 4.0- 4.2 mu je vjerojatno i dosta 

Nemam nekakav poseban cilj, samo sam ga htio klokat jer nisam to nikad radio pa me zanimalo..
Grafa mi je r9 390
Znaci negdje u rasponu 4,0 4,2 su mi limiti... A koja voltaza bi otprilike bila dosta, a koja previse? cca?

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2016 17:05 (veky777).
16 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
veky777 kaže...
Mile kaže...
ford eleanor kaže...

veky777

Koči te  matična i hladnjak za procesor.

Na stock postavkama će to dobro hladiti ali za klokanje dotičnog preko 4GHz ti treba matična sa barem

6+2 faznom regulacijom.Poželjno bi bilo da je 8+2 fazna regulacija.

Hladnjaci za procesor barem ovi što ti je kolega u prethodnom postu predložio

 ma netreba mu 6+2, ne planira valjda na 5.0 klokati, ova koju ima mu je dostatna za 4.0, možda 4.2

 

neznam koji cilj ima decko s tim clockanjem, ili kakvu grafu, ali 8300 na 4.0- 4.2 mu je vjerojatno i dosta 

Nemam nekakav poseban cilj, samo sam ga htio klokat jer nisam to nikad radio pa me zanimalo..
Grafa mi je r9 390
Znaci negdje u rasponu 4,0 4,2 su mi limiti... A koja voltaza bi otprilike bila dosta, a koja previse? cca?

 Sve ti to ovisi o primjerku procesora i o maticni, ali nema smisla dizati vise voltazu kad su ti vec temp poprilicno visoko, mislim da je za fx proc 1.4-1.5v max., za neko "normalno" koristenje, ali do toga neces doci upravo zbog temperatura koje su ti vec sad previsoke. Prvo sredi hladenje, ako je moguce i maticnu bolju, onda ces moci ici bez brige ici i vise

sto se tice grafe mislim da ce ti taj proc biti bottleneck na stock, iskreno neznam do koliko bi trebao oc-ati da ti grafa prodiše, iznad 4.5 valjda. Treba malo razmisliti i ne potrositi sve novce na grafu, a ostatak sistema onda sklepati s nekim jadnim komponentama

14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

OC-ao sam CPU, ali mi nije jasno kako je moguće da sam to primjenio samo na jednu jezgru. 

Je li zna netko u čemu je problem? Jel do ploče, ili postavki u MBO?

 

Evo slika. 

 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2016 19:12 (turbojc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice