Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

poruka: 222
|
čitano: 95.983
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

U ovoj temi mozete raspravljati i razmjenjivati iskustva o oc-u Intel procesora starije generacije (Celeron i sl.).

Sve teme koje se budu naknadno otvarale a ticu se naslova teme biti ce zakljucane i obrisane.

Molim sve forumase da se pridrzavaju standardnih pravila.

World championships:7, GP > started:250, GP wins:91, Podium finishes:154, Pole positions:68, > Fastest laps:76, Points:1,369
 
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

Da malo ovdje naspamam pokoji post Nevinašce

 

Imao sam jedno vrijeme Celeron D330 i Ascorkovu ploču sa skromnim BIOS opcijama.. Ali ipak sam uspio navući Celeron D330 preko 3.8GHz. Da sam imao malo bolju ploču išao bi on i još više, jer je ipak radio na stock voltaži cijelo vrijeme

 

Grafičku zanemarite Cool

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2009 18:43 (Oly_E3).
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

Ja jos uvjek koristim starog celerona 2,6 northwood, najvise sam ga digo na 2,9 al nestabilno posto nemam u biosu opcije za v-core i ostalo nego samo fsb! A staru nvidiu 6800 nisam clocko puno ne vrjedi! A nijemi jasno kak ima veci bandwidth 44,8 , pixelfillrate 3.9, a memorija mi je sporija od tvoje 3650agp???

moj je zivot,..... shljakanjeeee u gradjevini, skoro pa savrsen....
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

dal moze netko preporuciti dobar cooler za intel pentium 4 2,4ghz i do kolko ghz bi se moglo clockat s tim coolerom

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

Koja je ploča i ostatak hardvera?

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life (slobodno stisnite gumb HVALA osobi koja vam je pomogla)
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

matična: msi 865pe neo2-v

ram supertalent 1gb ddr

grafa: ati radeon 9550

ali misim kupiti novu grafu hd 4670 1gb, jos 512mb ram i cooler za proc da ga clockam

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

Imao sam Pentium 4 2.8GHz sa HT-om (130 nm Northwood) na nekoj (mislim ECS ili tako nešto) ploči sa 848 chipsetom i procesor je jedva do 2.9GHz došao...

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life (slobodno stisnite gumb HVALA osobi koja vam je pomogla)
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

Jel mi moze neko rec kak da clockam Intel Celeron 2.40 GHz? Do koliko ga mogu clockati i kako se to radi? Maticna je Asus P4GE-MX.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

Malo si ovdje pogledaj

 

KLIK

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life (slobodno stisnite gumb HVALA osobi koja vam je pomogla)
14 godina
odjavljen
offline
Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

Meni treba pomoc.

 

Imam

Celeron 333

Plocu Matsonic MS7101c

Ram SDRAM 256 mb 133 mhz

 

U manualu piše da sam podržava procesore do 600mhz.

 

Celerona sam klokal na  600mhz jer ploca neće dati više, ali bus i množitelj se mogu dići i do 900 mHZ, pa me sad zanima zašto?

 

Sadašnje stanje FSB 133 mhz(ploča neda više) množitelj 4.5. Temperatura 38 C

 

 

Dali su za problem, Krivi BIOSi(popravljivo) ili nešto drugo (nepopravljivo)?

 

HVALA

 

P.S. Ovo nije moje glavno računalo, našel sam ga na tavanu. Pa malo da  klokamo....

Edit: Ovo sada pišem 17. 12. Šta nitko te više ne zalazi?

http://www.rewards1.com/index.php?referrer_id=1284881 => molim posjetite, registirajte se i postavljaj te linkove i dobijat će te nagrade
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2009 18:58 (bobica257).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

Imam intel P4 3.0  GHz HT, matičnu GIGABYTE GA-8S655FX(-L) i želio bih svoj pocesor overclockati .. imam u biosima opcije za overclock ali sve što sam napravio bilo je vrlo vrlo nestabilno... ako mi netko može detaljno objasniti na primjeru nekog takta npr 3.5 i ljepo sve redom što da podesim i kako da bude stabilno .. hvala puno unaprijed..

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

Ja imam Intel celeron d 2.66 s njim sam došao do 3.6 ghz sa zalmanom temp u idle je 48 C Matična je asus P5GD1pro koliko još mogu izvuć iz njega

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2009 22:57 (zeroname).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

zna li netko na moje pitanje odgovor ... ajde ols ..sigurno neko zna

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

FSB frekvenciju stavi na 234Mhz (234Mhz (FSB) x 15 (množitelj) = 3500MHz). Voltažu stavi na 1.5 ili 1.53V. RAM ako je DDR drži na 400MHz ili manje, a ako je DDR2 ne moraš ništa previše paziti

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2010 12:33 (Oly_E3).
14 godina
protjeran
offline
RE: Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

imam jedan mali problem za voltažu cpu-a u biosima piše ljepo ovako +5%, +7.5%, +10% ... ne mogu onako određivat koliko hoču?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

Stavi ili na 7.5% ili na 10%

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
14 godina
protjeran
offline
RE: Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

brobo sam na 10% i metnuo onako ram na 390 jer nije bilo 400 bilo je samo više ili manje i onda mi se komp nije htjeo upalit... mislim komp se upali ali u sedmici se pokreče neki vrag za popravljanje

 

14 godina
protjeran
offline
RE: Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

evo metnuo sam na 7.5% i radi komp ali kad sa OCCT-om probam testirat ne želi ga testirat odma prekine čim počne..

 

CPU-Z pokazuje da je voltaža cpu-a 1.33<v dali je tu možda problem

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2010 18:55 (5542).
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

Ja jos uvijek koristim celeron-a d 330 kojeg sam uspio sa 2,66ghz dignuti na jadnih 2,98ghz na jos prastaroj asrockovoj p4v8m ploci. Overclock od 12% fakat lose ali ploca se neda vise pa neda jedino da ju lupam Plač.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

Imam celeron 2.4. Matična je ASRock P4VM890. Hladnjak klasični. Memorija supertalent 1gb DDR. Grafička integrirana.

 

Što mislite do koliko bi išao a da bude stabilan?

 

Prijedlozi dobrodošli.

 

Evo slika:

 

http://img94.imageshack.us/img94/410/intelo.jpg

darac
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2010 20:06 (darac911).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

Imam Celerona D 2.53 GHz za socket 478 i matična Asus P4S800D. Pošto sam nedavno napravio bolji cooler za procesor i stavio na njega temperatura procesora se kreće negdje oko od 30-350 na stock postavkama. Sad ja bez problema OC-am procesor na nekih 3 Ghz i temperatura je nekih 450, sve to bude pravilno prepoznato u CPU-Z i u My Computeru. Znači procesor radi bez problema. Ja mislim da je problem matična, jer pri ulasku u BIOS piše mi CMOS battery low (ja inače znam šta je CMOS baterija i nisam znao da se ona može isprazniti, pa me zanima kako da se taj problem riješi) i piše CMOS settings wrong (tak nešto). Kad prčkam po BIOS opcijama nigdje nisam nasao gdje da namjestim napon procesoru. Znači kad sve postavke namjestim kako ja želim i bez problema uđem u windowse nakon gašenja računala i ponovnog paljenja sve se postavke BIOS-a vrate na default tako OC....može pomoć????

slika hladnjaka slika hladnjaka
the PeRo
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2010 15:41 (perosima91).
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

Promjeni bateriju i rjesen problem:

 

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)
F1-IVO kaže...

Promjeni bateriju i rjesen problem: 

gdje ima kupiti takvu bateriju? dali je to obična ili bas neka posebna i koliko otprilike košta?

the PeRo
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

Kod lokalnih urara. Nisam ih dugo kupovao ali mislim da se cjena krece oko 20-kn.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

e jel to taj uzrok sto mi postavke BIOS-a nakon gašenja i ponovnog paljenja vrate se na default????  E kako da nadogradim BIOS? skinuo sam najnoviju dostupnu verziju, al kako da ga "instaliram"? pise vrsta datoteke .002 datoteka

the PeRo
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)
perosima91 kaže...

e jel to taj uzrok sto mi postavke BIOS-a nakon gašenja i ponovnog paljenja vrate se na default????  E kako da nadogradim BIOS? skinuo sam najnoviju dostupnu verziju, al kako da ga "instaliram"? pise vrsta datoteke .002 datoteka

To je uzrok. Sto se tice flasha biosa mislim da ima tema o tome na forumu. Uglavnom ako imas Gigabajticu mozes direktno iz Windowsa flashat. Pogledaj u manual od ploce. Obicno ti pise tamo postupak ali najvjerojatnije ce ti trebat dobar stari disketar.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)
F1-IVO kaže...
perosima91 kaže...

e jel to taj uzrok sto mi postavke BIOS-a nakon gašenja i ponovnog paljenja vrate se na default????  E kako da nadogradim BIOS? skinuo sam najnoviju dostupnu verziju, al kako da ga "instaliram"? pise vrsta datoteke .002 datoteka

To je uzrok. Sto se tice flasha biosa mislim da ima tema o tome na forumu. Uglavnom ako imas Gigabajticu mozes direktno iz Windowsa flashat. Pogledaj u manual od ploce. Obicno ti pise tamo postupak ali najvjerojatnije ce ti trebat dobar stari disketar.

Asus je

the PeRo
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

Onda ce ti trebat disketar.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
 
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)
perosima91 kaže...
F1-IVO kaže...

Promjeni bateriju i rjesen problem: 

gdje ima kupiti takvu bateriju? dali je to obična ili bas neka posebna i koliko otprilike košta?

Nije to bas obicna baterija,ova s pijace ista moze biti samo 3-5mj i isprazni se a ova orginalna onda drzi do 4-7godina

14 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (Celeron i sl.)

E koliko mogu overlockai ovaj processor:Intel Celeron D 2.8ghz.
Evo maticne i processora

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice