Phenom II 920/940 OC Thread

poruka: 124
|
čitano: 21.711
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Phenom II 920/940 OC Thread
ford eleanor kaže...
bjede kaže...

Jedno kratko pitanje:

Nisam nikad radio overclock, a htio bi malo dignuti takt mome već pomalo "starcu" iz naslova. Pa me zanima do koje bi granice to moglo ići sa stock coolerom (default je na 3.0)?

Ili je bolje odmah uzeti neki aftermarket cooler i dignuti malo više?

Klokni ga do 3.6 Ghz i to ti je dosta.Uzmi novi hladnjak da to može ohladiti.

Može li preporuka nekog? Do nekih 200-250 kn. Koliko sam skužio, to je cjenovni rang coolera za neki umjereni clock.

A može li se OC-ati do recimo 3.4 GHz na stock cooleru ili je odma potrebno uzet neki aftermarket?

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2011 9:55 (bjede).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Phenom II 920/940 OC Thread
bjede kaže...

Jedno kratko pitanje:

Nisam nikad radio overclock, a htio bi malo dignuti takt mome već pomalo "starcu" iz naslova. Pa me zanima do koje bi granice to moglo ići sa stock coolerom (default je na 3.0)?

Ili je bolje odmah uzeti neki aftermarket cooler i dignuti malo više?

  Ja bih ti preporučio da odmah uzmeš neki bolji aftermarket cooler pa ga OC-aš malo više, recimo na kakvih 3.6GHz barem minimalno.

  Na stock cooleru bi bez ikakvih problema mogao na 10-15% višu frekvu od defaultne, dakle OC-ati na kakvih 3.3 do 3.4GHz. Iznad 3.4GHz za stabilnost samoga proca ne bih nikako  preporučio.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Phenom II 920/940 OC Thread
Caesar et Brutus kaže...
bjede kaže...

Jedno kratko pitanje:

Nisam nikad radio overclock, a htio bi malo dignuti takt mome već pomalo "starcu" iz naslova. Pa me zanima do koje bi granice to moglo ići sa stock coolerom (default je na 3.0)?

Ili je bolje odmah uzeti neki aftermarket cooler i dignuti malo više?

  Ja bih ti preporučio da odmah uzmeš neki bolji aftermarket cooler pa ga OC-aš malo više, recimo na kakvih 3.6GHz barem minimalno.

  Na stock cooleru bi bez ikakvih problema mogao na 10-15% višu frekvu od defaultne, dakle OC-ati na kakvih 3.3 do 3.4GHz. Iznad 3.4GHz za stabilnost samoga proca ne bih nikako  preporučio.

Preporučite onda molim vas neki aftermarket cooler, za neki umjerebi clock (200-250 kn)...

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
13 godina
offline
RE: Phenom II 920/940 OC Thread
bjede kaže...
Caesar et Brutus kaže...
bjede kaže...

Jedno kratko pitanje:

Nisam nikad radio overclock, a htio bi malo dignuti takt mome već pomalo "starcu" iz naslova. Pa me zanima do koje bi granice to moglo ići sa stock coolerom (default je na 3.0)?

Ili je bolje odmah uzeti neki aftermarket cooler i dignuti malo više?

  Ja bih ti preporučio da odmah uzmeš neki bolji aftermarket cooler pa ga OC-aš malo više, recimo na kakvih 3.6GHz barem minimalno.

  Na stock cooleru bi bez ikakvih problema mogao na 10-15% višu frekvu od defaultne, dakle OC-ati na kakvih 3.3 do 3.4GHz. Iznad 3.4GHz za stabilnost samoga proca ne bih nikako  preporučio.

Preporučite onda molim vas neki aftermarket cooler, za neki umjerebi clock (200-250 kn)...

  Izvoli:

 

  http://www.links.hr/index.php?naziv=Cooler+XIGMATEK+Scorpion+HDT-S1283%2C+socket+775%2F939%2F940%2F754%2FAM2&option=artikl&id_kategorija=05090312&id_artikl=050.903.225

 

  Moja preporuka! 

Etiam tu, Brute, mi fili!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice