Baldur's Gate III

poruka: 440
|
čitano: 172.468
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Baldur's Gate III

Igra orišla na 96 na metacriticu...

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Baldur's Gate III

Ja poteze obožavam, ali nemam vremena za preopširne igre... DOS 2 sam probao i činio mi se je preopširan, dobro za RPG ali ne i za moje vrijeme provedeno u igri jer cca 1-2, eventualno 3 koje mogu posvetiti igri i to ne svaki dan, me odbija od igranja nekih igara. Nakon nekog vremena, zaboravim di i što uopće trebam napraviti u igri... DOS2 me je odbio jer je masu NPC-eva imalo nešto za reći, a pojma nisam imao jeli mi to sad bitno tj jeli to uopće bitno ili samo govori da govori. Volim sve istražiti i sa svima popričati i onda me ovakve stvari zapravo ubiju u pojam. Više volim fokusirane igre, kao npr što su bile BG2 i/ili dragons age origins, neverwinter 1... E sad, di je tu BG3?

HAIL TO THE KING, BABY!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Baldur's Gate III

Može to i bolje!

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Baldur's Gate III

Fan starih BioWare naslova, pa uzmite sa zrnom soli;
Presao Act1 i Act2, stigao do Baldurs Gate-a. Act1 je bio laganini, jer je dosta slican Early Accessu, pa sam znao gdje/sto/kako.
Igra je s tehnicke strane ispolirana, sve doslovno klizi i ugodno je i za oko i za uho, mehanike vecinom prate DnD pravila, dosta opcija za rjesavanje problema (silom, mirnim putem, stealthom itd).
Prica i glazba ok, dakako niti izbliza nivou BG1/2, PS:T-a gdje je prica bila stvarno epska, ovdje se vise radi o avanturi/modulu.
Na par mjesta vidljivi woke elementi kojima nije mjesto u DnD-u, niti icim doprinose prici. Do sada sam vidio samo par minor bug-ova (tipa, jednog skeletona se nije moglo selektirati za napad) i imao jedan CTD, stvarno odlicno, uzevsi u obzir da je igra isporucena cca mjesec dana unaprijed.

8.5/10 od mene, vrijedi zaigrati

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2023 11:48 (FinX).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
Srce Isusovo kaže...

Ja poteze obožavam, ali nemam vremena za preopširne igre... DOS 2 sam probao i činio mi se je preopširan, dobro za RPG ali ne i za moje vrijeme provedeno u igri jer cca 1-2, eventualno 3 koje mogu posvetiti igri i to ne svaki dan, me odbija od igranja nekih igara. Nakon nekog vremena, zaboravim di i što uopće trebam napraviti u igri... DOS2 me je odbio jer je masu NPC-eva imalo nešto za reći, a pojma nisam imao jeli mi to sad bitno tj jeli to uopće bitno ili samo govori da govori. Volim sve istražiti i sa svima popričati i onda me ovakve stvari zapravo ubiju u pojam. Više volim fokusirane igre, kao npr što su bile BG2 i/ili dragons age origins, neverwinter 1... E sad, di je tu BG3?

 

BG3 se čini poprilično opširniji od D:OS2, premda je teško procijeniti. Još uvijek sam u Act 1 i ne čitam nikakve spoilere za dalje, pa ne znam ni koliko actova ima. 

 

Za mene osobno sve što si naveo dio je čari tih igara i bez toga to jednostavno ne bi bile iste igre. Iako ne znam zašto si Dragon Age: Origins spomenuo kao nešto što je suprotno BG3, nakon D:OS2 igra koja me najviše podsjeća na BG3 je upravo Dragon Age: Origins. To mi je i dalje jedan od najboljih RPG-ova koje sam igrao.

 

Ne znam, meni je fenomenalna ta količina slobode koju dobiješ u BG3 ili D:OS 2, tjera te da isprobavaš, jer čitav quest ti se može promijeniti neočekivano, razgovorom s nekim sporednim likom ili - životinjom. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
5 godina
offline
Re: Baldur's Gate III

Nisi me razumio ili ja nisam napisao dobro... Mape i količina interkativnih NPC-eva po tim mapama je ono što me ubije.. DA:O je imao relativno male mape i npc koje si više manje odmah mogao raspoznat jel imaju kakav quest ili nemaju. A nakon što bi kliknuo na njih, dobio bi floating text i to je to. Ako se dobro sjećam u D:OS ti je igra pokretala dijaloški okvir i sad udri... Nakon što sam se iskrcao sa broda u D:OS pa do one taverene ili di me je već vodio neki quest mi je trebalo 3 sata jer sa klikao na sve likove i gledao oće što ponudit ili ne... na to mislim kad kažem - opširno. 

HAIL TO THE KING, BABY!
11 godina
offline
Re: Baldur's Gate III

a što reći, ono što je meni prednost, tebi je minus

 

mene je oduševilo koliko detalja i mogućnosti ima, primjerice ona ženska koja pokušava sklepati nekakvu pjesmu u druidskom utočištu

uspio sam doći do toga da dobije inspiraciju i završi pjesmu, iako mi niti jedan lik nije glazbeno navudren

ono što me oduševilo su dvije vjeverice koje stoje uz nju i izgledaju više kao dio dekora, a kad upotrijebiš mogućnost razgovora sa životinjama na njih, dobiješ poprilično smiješnu reakciju od samih vjeverica 

 

 

EDIT

spoiler alert!!!

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2023 11:26 (picajzla0707).
12 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
Srce Isusovo kaže...

Nisi me razumio ili ja nisam napisao dobro... Mape i količina interkativnih NPC-eva po tim mapama je ono što me ubije.. DA:O je imao relativno male mape i npc koje si više manje odmah mogao raspoznat jel imaju kakav quest ili nemaju. A nakon što bi kliknuo na njih, dobio bi floating text i to je to. Ako se dobro sjećam u D:OS ti je igra pokretala dijaloški okvir i sad udri... Nakon što sam se iskrcao sa broda u D:OS pa do one taverene ili di me je već vodio neki quest mi je trebalo 3 sata jer sa klikao na sve likove i gledao oće što ponudit ili ne... na to mislim kad kažem - opširno. 

 sam si rekao da nemaš vremena igrati, a ova igra se igra...

žalosno je situacija u kojoj si se našao da nemas vremena ali svati da to i nije neka kritika igre. Ako hoces brze iskustvo a da te goni priča ,dijalog i izbori onda odigraj Tyranny...

16 godina
offline
Baldur's Gate III

Hahaha, prvo... Nisam pojma imo

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
3 godine
offline
Baldur's Gate III

Još i mali na početku, Act 1, zaglavili u onoj kripti, fighter na vrata i blokira debile da ulete i izvrnu nam pičke ko šubare, cleric iza fíghtera, rogue i mage u pozadini sa strelama i magijom.

 

Ako se raspršimo, najebemo. Ova taktika sa prolazima i vratima pali. Ima li neka bolja ideja ili da čiiizamo kako god znamo?

 

Nisam odavna igra Baldur sagu, više sam bija za Fallout serijal, dok je bija 2D. Ima li kakav savjet od hrvatskog glasačkog tijela?

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2023 14:27 (Bevanda).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
Bevanda kaže...

Još i mali na početku, Act 1, zaglavili u onoj kripti, fighter na vrata i blokira debile da ulete i izvrnu nam pičke ko šubare, cleric iza fíghtera, rogue i mage u pozadini sa strelama i magijom.

 

Ako se raspršimo, najebemo. Ova taktika sa prolazima i vratima pali. Ima li neka bolja ideja ili da čiiizamo kako god znamo?

 

Nisam odavna igra Baldur sagu, više sam bija za Fallout serijal, dok je bija 2D. Ima li kakav savjet od hrvatskog glasačkog tijela?

 

Što se mene tiče, cheesanje se preporuča u svakom trenutku, garantira nezaboravne i zabavne trenutke. Neka ti ne bude krivo, ova igra je napravljena da je prođeš kako god znaš i s čime god možeš. 

 

Sjećam se u DOS2 mi je najomiljenija taktika bila teleportati najjačeg iz moba na neko drugo mjesto da ga umlatim samog, a onda počistim ove slabije. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
16 godina
offline
Baldur's Gate III

Fora spell se dobije u prvoj kripti - mogućnost pričanja sa mrtvima!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
evincar kaže...
Meni je odlična trojka....prošao uzduž i popreko jedinicu i dvojku :)
Jedina moja opaska/mana....da su barem ugođaj/likove više napravili dark/realistic ovaj stil mi je prešaren/cartoon-iš.....samo mi fali taj dark dnd ugođaj sve ostalo je petica.

 ajme a meni je bas najveca zamjerka da je cijeli act2 previse dark i noir

14 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
Yvan kaže...
evincar kaže...
Meni je odlična trojka....prošao uzduž i popreko jedinicu i dvojku :)
Jedina moja opaska/mana....da su barem ugođaj/likove više napravili dark/realistic ovaj stil mi je prešaren/cartoon-iš.....samo mi fali taj dark dnd ugođaj sve ostalo je petica.

 ajme a meni je bas najveca zamjerka da je cijeli act2 previse dark i noir

 Ne može se svima ugoditi :)

12 godina
offline
Baldur's Gate III

Je li ovo čudo implementirano na opisani način? Ako je, samo zbog toga se isplati kupiti ovu igru.

URL linka je apsolutni hit: https://www.thegamer.com/baldurs-gate-3-character-creator-trans-queer-diversity-inclusive/

 

So brave.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2023 14:33 (pr0n_addict).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Baldur's Gate III
pr0n_addict kaže...

Je li ovo čudo implementirano na opisani način? Ako je, samo zbog toga se isplati kupiti ovu igru.

URL linka je apsolutni hit: https://www.thegamer.com/baldurs-gate-3-character-creator-trans-queer-diversity-inclusive/

 

So brave.

 i to a i mozes se seksat sa medvjedom, sto je legitimni lore, druid, shapeshit jel, za svakog ponesto 

9 godina
offline
Baldur's Gate III

Ekpa ako krenete koristiti tipke WSDA da mičete kameru i razgledavate sve okolo, kada želite vratiti na normalnu fiksnu kameru koja slijedi glavnog lika pritisnite tipku HOME (na većini tipkovnica gore pa desno iznad tipke DEL)

 

danas sam se naguglo dok sam našao kako da vratim

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
Evo full zanimljivih podataka vezanih za release:
https://store.steampowered.com/news/app/1086940/view/
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
Rhodin kaže...
GSP kaže...

Igra je vrhunska kao i divinity 2

 

Isto odrastao sa bg 1 i 2,pt,icewind dale

 

Mislio sam odigrat pilars prvo al nemam bas toliko vremena haha...odmah na bg3

 Ja nisam uopće pratio igru i sad gledam da li je uopće za mene ili će me razočarati.

 

Ja sam odrastao uz BG1, BG2, IWD1, IWD2...

 

BG2 mi je all time favorite game i u biti tražim BG2 - novi nastavak.

Da li je ovo slično tome ili Divinity:OS? 

 

Pitam jer mi se ne da spoilat previše, htio bih odigrat bez ikakvog predznanja o igri, ali barem neke tehničke detalje, je li ima isto NPC-a kao prije, ima li party od 6 ili kao divinity 4? Ima li isti "feel " prethodnog nastavka, ili su iskoristili sve iz divinity i upakirali u Sword Coast i D&D?

 To i mene jako odbacuje, ja bi isto doslovni BG3,  s starim NPCevima(Minsc,Imoen,Boo-najveci mali glodavac na planeti koji se voli skrivat na toplim mjestima u covjeku itd...), RTwP, open world ides di oces al ce ti naravnat njonju ak nisi dost jak, AD&D3.5 ruleset i to. 
Ovaj BG3 je ispolirana igra i za danasnje vrijeme u ocima mladje populacije pravi CRPG, za nas starkelje previse brate gluposti na koje moras mislit, ne znas jel igras CRPG il japanski TRPG(jako je puno na taktiku ulozeno, a prica i sam onaj put od 1 do 8 levela di si se veselio nekakavom +1 long swordu obicnom, tog nema vise)

 

To ne kaze da igra nije remek djelo s obzirom na smece sta izbacuju, al da je Divinity OS2 s drukcijim skinom i rulesetom, je.
Igru spasava samo tvrdoglavost i integritet sefa Lariana koji je najveci nerd kojeg sam ja vidio u zivotu i taj se nece prodat M$ za par ojra, bar ne jos dugo...

15 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
Cansee kaže...

Ekpa ako krenete koristiti tipke WSDA da mičete kameru i razgledavate sve okolo, kada želite vratiti na normalnu fiksnu kameru koja slijedi glavnog lika pritisnite tipku HOME (na većini tipkovnica gore pa desno iznad tipke DEL)

 

danas sam se naguglo dok sam našao kako da vratim

 
Ili double-click na portret lika. Onda ne moraš micati ruku s miša :)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Baldur's Gate III

easter egg 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Baldur's Gate III

Bio je i odmah na pocetku igre (onak privih par sati) u nekoj sobi portret Fane na zidu isto. Znam da sam ga uocio

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
11 godina
offline
Re: Baldur's Gate III

tog nisam vidio, ovog slučajno jesam

8 godina
offline
Baldur's Gate III

Fantastična igra, nikad nisam igrao neš slično. Treba podržati takav rad, nego ... kako i koliko koristite "save scumm" ?

Pošto nemam iskustva sa takvim naslovima obično sejvam samo prije neke borbe, ili neka nova lokacija, ostalo ostavljam da ide svojim tokom.

 

 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Baldur's Gate III

hihi... se bacaju bačve po neprijateljima? guraju li se goblini s visokih mjesta, pale li se paukove mreže pod paucima ova igra je raj za čizere.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Baldur's Gate III

Sad sam mal prije imao neki combat di sam pola protivnika podavio u vodi.

Izgubio naravno loot do kojeg ne mogu doc, al bas se nasmijo dobrano 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
16 godina
offline
Baldur's Gate III

Nakon kakvih 30 sati počeo Act 2.

 

Fantastična igra! 

Zbilja se mnogo to ga izdogađalo i bilo je fantastičnih razgovora i situacija. Uglavnom sam bio "good guy" osim u par situacija gdje sam smatro da je "zločesto" ispravno.
Nevjerovatan broj ishoda i kombinacija tokom napredovanja kroz priču. Već mi žao šta nisam odlučio nešto drugačije, ali kako sam isključio autosave i imam samo jedan quicksave igram praktički neku verziju ironman moda i "nosim se sa posljedicama"

Likovi su svi odlično odrađeni no uz specifičnu Shadowheart, ja bih ipak istako Lae'zel!

Odlično napisan lik i njena zaluđenost u svoju vjeru djeluje toliko realno da me zna i naživcirati kada počne tupit po svome i držat se uzvišeno naspram drugih. Nevjerovatan voice acting pridonosi cijelom doživaljaju!

 

 

Malo slika

Moj PC  
6 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
doktor1 kaže...

Nakon kakvih 30 sati počeo Act 2.

 

Fantastična igra! 

Zbilja se mnogo to ga izdogađalo i bilo je fantastičnih razgovora i situacija. Uglavnom sam bio "good guy" osim u par situacija gdje sam smatro da je "zločesto" ispravno.
Nevjerovatan broj ishoda i kombinacija tokom napredovanja kroz priču. Već mi žao šta nisam odlučio nešto drugačije, ali kako sam isključio autosave i imam samo jedan quicksave igram praktički neku verziju ironman moda i "nosim se sa posljedicama"

Likovi su svi odlično odrađeni no uz specifičnu Shadowheart, ja bih ipak istako Lae'zel!

Odlično napisan lik i njena zaluđenost u svoju vjeru djeluje toliko realno da me zna i naživcirati kada počne tupit po svome i držat se uzvišeno naspram drugih. Nevjerovatan voice acting pridonosi cijelom doživaljaju!

 

 

Malo slika

 

Meni je Lae'zel toliko išla na živce sa svojim siktanjem i svađanjem da sam je na kraju ostavio u kampu, neka kuha.  

 

Ja sam Rogue s lukom i strijelom, bonus na perception, persuasion, lockpicking, stealth, i sa sobom vodim Karlach, Wylla i Shadowheart. Zasad se pokazuju kao solidna družina i ne svađaju se sa mnom.

 

Sad sam nakon tvog posta skužio da sam toliko bio koncentriran na igru da nisam ni uzimao screenshote. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
2 godine
online
Re: Baldur's Gate III
Q-Tip kaže...

 

Meni je Lae'zel toliko išla na živce sa svojim siktanjem i svađanjem da sam je na kraju ostavio u kampu, neka kuha.  

 

Ja sam Rogue s lukom i strijelom, bonus na perception, persuasion, lockpicking, stealth, i sa sobom vodim Karlach, Wylla i Shadowheart. Zasad se pokazuju kao solidna družina i ne svađaju se sa mnom.

 

Sad sam nakon tvog posta skužio da sam toliko bio koncentriran na igru da nisam ni uzimao screenshote. 

 Doktor uvijek postavi birane screenshotove i pokoji video , često ih pogledam.

Mene isto nervira Lae'zel iako mi je još uvijek u ekipi, inače preferiram ljude, elfove i ljudolike likove u takvim igrama, ispast ću rpg rasist, igram sa Shadowheart i tu sam zahebo i nisam kreirao lika, u drugom prolazu ću pametnije.

19 mjeseci
protjeran
offline
Baldur's Gate III

Da li je Lae'zel igrivi lik? Radije bih nju umjesto custom lika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice