Bluetooth slusalice sa i bez mikrofona EMF

poruka: 12
|
čitano: 1.673
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Bluetooth slusalice sa i bez mikrofona EMF?

Dakle namjeravam koristiti BT slusalice ali nisam ljubitelji wireless tehnologija radi zracenja.. dakle pokusavam izbjeci gdje i kada je moguce..

 

Konkretno slusalice bi koristio na detektoru metala jer je puno lakse wireless.. zica zapinje svuda.. granje.. noge.. u get the pic..

 

Sad konkretno me zanima dal BT slusalice bez mikrofona samo primaju signal od baze, ili i vracaju neki oblik infoa natrag.. tj emitiraju zracenje? Logicno je da one sa mikrofonom sigurno odasilju podatke natrag u bazu pa te otpisujem kao opciju, no ako samo primaju zvuk toga nebi trebalo biti ili se varam? 

 

Hvala! 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Bluetooth slusalice sa i bez mikrofona EMF

Ako nekog zanima mislim da sam nasao rjesenje.. uzme se mali transmiter.. mp3 u FM.. dodje 3-4$.. i FM slusalice, ili obicne slusalice ukopcas u mali FM radio.. eto wireless bez zracenja jer FM slusalice imaju samo reciver.. nema nikakvog transmitera za razliku od BT slusalica koje imaju i transmiter.. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 18:26 (Abishua).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Bluetooth slusalice sa i bez mikrofona EMF
Abishua kaže...

Ako nekog zanima mislim da sam nasao rjesenje.. uzme se mali transmiter.. mp3 u FM.. dodje 3-4$.. i FM slusalice, ili obicne slusalice ukopcas u mali FM radio.. eto wireless bez zracenja jer FM slusalice imaju samo reciver.. nema nikakvog transmitera za razliku od BT slusalica koje imaju i transmiter.. 

  A signal putuje kako?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Bluetooth slusalice sa i bez mikrofona EMF

Pa transmiter je ukipcan primjerice direktno u detektor metala.. gdje inace ukupcas slusalice.. a slusalice koje imas na glavi u sebi imaju samo reciver.. dakle slusalice ne odasilju nista.. tako da na glavi nemas nesto sto buba frekvencije razne.. samo prima FM od transmitera.. koji je na relativno sigurnoj udaljenosti da bude bezopasan.

 

Nisam ni znao da ima stvarno high end headsetova koji funkcioniraju na ovom principu.. po meni puno bolje rjesenje od bluetootha.. a i nema lag koji BT ima.. al meni ne treba nesto fensi.. dosta da cujem beepove i to je to.. dakle za 4 dolara transmiter uzmem koji se inace koristi za auto il mobitel.. a zvuk mogu primat pomocu malog radija sa ukopcanim slusalicama il mozda uzmem bas fm slusalice.. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Bluetooth slusalice sa i bez mikrofona EMF

Znam ja kako to funckionise i koristio to davnih dana. Bojis se BT a oko sebe imas puno jace izvore svih mogucis izvora zracenja..... Da nisi malo paranoican?

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2017 7:01 (Torent).
7 godina
offline
Re: Bluetooth slusalice sa i bez mikrofona EMF

Upravo to.

I još k tome, ziher često razgovara na mobitel, kod kojega je izlazno zračenje i po milijun puta jače od BT slušalica....

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Bluetooth slusalice sa i bez mikrofona EMF

Nisam paranoican.. na mobitel kad pricam upalim zvucnik da ga mogu odmaknuti od sebe.. dakle  ne drzim ga na glavu prislonjenog jer kad tako pricam svaki put osjetim bol u uhu.. istina da zracenja oko nas ima dosta.. i upravo zato je glupo to dodatno amplificirati gdje se moze izbjeci

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bluetooth slusalice sa i bez mikrofona EMF

Znači, ipak  jesi paranoičan....

Alu  šilterica == Faradeyev kavez.

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bluetooth slusalice sa i bez mikrofona EMF
fer-de-lance kaže...

Znači, ipak  jesi paranoičan....

Alu  šilterica == Faradeyev kavez.

 

Nisam paranoican, al ti ocito jesi posto mislis da ti lazem iz nekog razloga..  

8 godina
odjavljen
offline
Re: Bluetooth slusalice sa i bez mikrofona EMF

Niko nije rekao da lazes. Govorenje neistine iz neznanja nije laz. Paranoican si samo toga nisi svjestan ;)

7 godina
offline
Re: Bluetooth slusalice sa i bez mikrofona EMF

Kako nisi kad udaljavaš mobitel od sebe dok razgovaraš ?

 

 

 

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Bluetooth slusalice sa i bez mikrofona EMF

Dakle trebao bi drzat mob naslonjen na glavu iako osjecam fizicku bol kada to ucinim jer ako ne pricam tako sam paranoican?    

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice