Mobilni internet bez obaveze

poruka: 56
|
čitano: 28.530
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Mobilni internet bez obaveze

Pozdrav svima,

zanima me mogu li uzeti kod nekog providera mobilni internet, bez da potpisujem ugovornu obavezu? Trebao bi mi za 14 dana ljetovanja, a nema smisla potpisivati na godinu, dvije samo radi toga. Bilo je ono nešto sa internetom na bonove kod tele 2, ali neki nisu uspjeli dobiti i tako to...

www.blockz.org - www.stanasoft.co.cc
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze

Nisi naveo mrežu koju koristiš - primjerice Vip nudi Vipme korisnicima pakete od 100 MB (15,24 kn), 500 MB (49,80 kn) i 1 GB (70,12 kn) koji se aktiviraju slanjem ključne riječi na određeni broj; pritom se ne mijenja tarifna opcija.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
hrx kaže...

Nisi naveo mrežu koju koristiš - primjerice Vip nudi Vipme korisnicima pakete od 100 MB (15,24 kn), 500 MB (49,80 kn) i 1 GB (70,12 kn) koji se aktiviraju slanjem ključne riječi na određeni broj; pritom se ne mijenja tarifna opcija.

Imam pristup više manje svim mrežama, ovo mi odlično odgovara, hvala :)

www.blockz.org - www.stanasoft.co.cc
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze

Samo pripazi da isključiš paket kada ti više ne treba, budući da se automatski obnavlja svakih 30 dana (pogledaj karticu Aktivacija na web stranicama).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
16 godina
online
Re: Mobilni internet bez obaveze
RoyalBlood kaže...
hrx kaže...

Nisi naveo mrežu koju koristiš - primjerice Vip nudi Vipme korisnicima pakete od 100 MB (15,24 kn), 500 MB (49,80 kn) i 1 GB (70,12 kn) koji se aktiviraju slanjem ključne riječi na određeni broj; pritom se ne mijenja tarifna opcija.

Imam pristup više manje svim mrežama, ovo mi odlično odgovara, hvala :)

Iako sam korisnik Vipa, bonbon ti nudi mislim najbolje cijene trenutno na tržištu - 300 MB za 3 kn dnevno ili 4 GB za 90 kn mjesečno. Svakako probaj testirati dostupnost, meni vip zna raditi velike probleme na jednom mjestu u kući, par metara dalje funkcionira na najvišoj mogućoj brzini.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2012 12:37 (Veliki Brat).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
Veliki Brat kaže...
RoyalBlood kaže...
hrx kaže...

Nisi naveo mrežu koju koristiš - primjerice Vip nudi Vipme korisnicima pakete od 100 MB (15,24 kn), 500 MB (49,80 kn) i 1 GB (70,12 kn) koji se aktiviraju slanjem ključne riječi na određeni broj; pritom se ne mijenja tarifna opcija.

Imam pristup više manje svim mrežama, ovo mi odlično odgovara, hvala :)

Iako sam korisnik Vipa, bonbon ti nudi mislim najbolje cijene trenutno na tržištu - 300 MB za 3 kn dnevno ili 4 GB za 90 kn mjesečno. Svakako probaj testirati dostupnost, meni vip zna raditi velike probleme na jednom mjestu u kući, par metara dalje funkcionira na najvišoj mogućoj brzini.

Ako bih sada uzeo karticu u bonbonu, uplatio bon sa 80kn, onda bih mogao dobiti i tih 4GB za 45kn, zar ne? (ona akcija sa paketima u pola cijene) Onda se mogu spojit sa tom karticom u mobitelu na net i napravim si hotspot od njega na koji će se moći spajati laptopi, ne?

I zanima me računa li se ta tarifa 30 dana od aktivacije ili nekako drugačije?

www.blockz.org - www.stanasoft.co.cc
16 godina
online
Re: Mobilni internet bez obaveze
RoyalBlood kaže...
Ako bih sada uzeo karticu u bonbonu, uplatio bon sa 80kn, onda bih mogao dobiti i tih 4GB za 45kn, zar ne? (ona akcija sa paketima u pola cijene) Onda se mogu spojit sa tom karticom u mobitelu na net i napravim si hotspot od njega na koji će se moći spajati laptopi, ne?

I zanima me računa li se ta tarifa 30 dana od aktivacije ili nekako drugačije?

Koliko sam skužio surfajući po njihovom sajtu, odgovor na sva tvoja pitanja je "da". {#}

Gledam te!
11 godina
neaktivan
offline
Mobilni internet bez obaveze

Tako je. Trenutno te dvije opcije dominiraju kada se gleda uloženo dobijeno i kvaliteta mreže.

BonBon 4 gb i Vip na bonove uz aktiviranje 24 satne tarife. Tada imate za 10kn 24 sata 1 GB. To ja koristim kada nisam doma. Super je.

Eh da. Uvjet je usb stick.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2012 18:54 (Siskin).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
Meni je odlicno kad ides negdje ono od BonBona 3kn dnevni internet, i sad koristim, jako zadovoljan
----softmodam sve Nintendo Wii konzole----
14 godina
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
RoyalBlood kaže...

Ako bih sada uzeo karticu u bonbonu, uplatio bon sa 80kn, onda bih mogao dobiti i tih 4GB za 45kn, zar ne? (ona akcija sa paketima u pola cijene) Onda se mogu spojit sa tom karticom u mobitelu na net i napravim si hotspot od njega na koji će se moći spajati laptopi, ne?

I zanima me računa li se ta tarifa 30 dana od aktivacije ili nekako drugačije?

Da, tako i ja uzimam za mob, samo manji paket(2GB) i bez problema koristim hotspot. Definitivno odlična ponuda

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
15 godina
neaktivan
offline
Mobilni internet bez obaveze

Hvala svima :)

Malo sad gledam po njihvoj stranici, što je internet SIM kartica? Kad uzimam za ovo, razmišljao sam si poslije možda i ostaviti bonbon, prijeći na njega. Uzimam običnu karticu?

Znači kažu da dnevni internet paket ne mogu uzeti sa običnom, ali ništa ne piše za onaj jako veliki (4gb). To bi značilo da on može?

www.blockz.org - www.stanasoft.co.cc
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2012 20:10 (RoyalBlood).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
RoyalBlood kaže...

Hvala svima :)

Malo sad gledam po njihvoj stranici, što je internet SIM kartica? Kad uzimam za ovo, razmišljao sam si poslije možda i ostaviti bonbon, prijeći na njega. Uzimam običnu karticu?

Internet SIM je samo podatkovna kartica, bez mogućnosti telefoniranja, za USB 3G modeme

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
RoyalBlood kaže...

Ako bih sada uzeo karticu u bonbonu, uplatio bon sa 80kn, onda bih mogao dobiti i tih 4GB za 45kn, zar ne? (ona akcija sa paketima u pola cijene) Onda se mogu spojit sa tom karticom u mobitelu na net i napravim si hotspot od njega na koji će se moći spajati laptopi, ne?

I zanima me računa li se ta tarifa 30 dana od aktivacije ili nekako drugačije?

Ako uplatiš bon od 80kn nemoš dobit 4gb jer tada košta 90kn a možeš dobit jedini 2gb za 60kn.  Vidi cjenik, a imaš dnevnu 300mb za 3kn ili 4gb za 90kn mjesečno- Klik

 

Eto tamo na bonbon sve to objašnjeno.

Nenad
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
Nello kaže...

Ako uplatiš bon od 80kn nemoš dobit 4gb jer tada košta 90kn a možeš dobit jedini 2gb za 60kn.  Vidi cjenik, a imaš dnevnu 300mb za 3kn ili 4gb za 90kn mjesečno- Klik

 

Eto tamo na bonbon sve to objašnjeno.

Sad imaju promotivno, "Nadoplatiš li bon od 80 ili 160 kuna do 30. rujna 2012. prva dva paketa koja aktiviraš platit ćeš 50 posto manje tj. u pola cijene."

www.blockz.org - www.stanasoft.co.cc
16 godina
protjeran
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
RoyalBlood kaže...

Pozdrav svima,

zanima me mogu li uzeti kod nekog providera mobilni internet, bez da potpisujem ugovornu obavezu? Trebao bi mi za 14 dana ljetovanja, a nema smisla potpisivati na godinu, dvije samo radi toga. Bilo je ono nešto sa internetom na bonove kod tele 2, ali neki nisu uspjeli dobiti i tako to...

Ja upravo surfam preko tmobilea sticka kojeg sam uzeo za 150kn a svaki dan platim 10kn za flat koji vrijedi 24 sata, brzina je odlična jer sam blizu odašiljača, ide download do 400kb/s. Znači za 300kn imaš flat i usb stick sa SIM karticom za eventualne buduće potrebe i to bez ugovorne obveze. Svakako prije upitaj službenika za kvalitetu signala u mjestu gdje ljetuješ.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2012 20:31 (Prince-Artas).
14 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

Nema flat jer je 1GB prometa dnevno a nakon toga pada brzina na 64 kilobita više manje neupotrebljivo za lap.... a i 400KB/s i nije danas neka brzina na mobilnim mrežama to nije ni 4Mbps....

Bonbon 300MB/3Kn  ili po želji i više paketa dnevno je najbolja opcija recimo naručuje se njihova internet sim kartica on line na kućnu adresu ta tarifa ne radi na običnoj govornoj simici, ali su dosta traljavo pokriveni iako koriste t-mobile nisam se baš oduševio sa 2-3Mbps u Zagrebu sa njima.....   :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
Oldy kaže...

Nema flat jer je 1GB prometa dnevno a nakon toga pada brzina na 64 kilobita više manje neupotrebljivo za lap.... a i 400KB/s i nije danas neka brzina na mobilnim mrežama to nije ni 4Mbps....

 

Nije istina! Provjereno jer sam skidao Penumbru sa Steama ima oko 2 gb sve skupa i ne ograniče brzinu nakon prvog GB. Da se razumimo ja korisitim ovu opciju Internet dan (za bonove).

A što se tiče brzine, čovik je na moru (ka i ja), pa neće sad skidat 5 sezona neke serije ili Max Paynea od 30GB....

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 10:40 (Prince-Artas).
14 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

Ne znam mene su uredno rezali nakon 1023 i nešto MB recimo ne znam 1023.64MB i t-mobile a i vip na internet danu na bonove, može biti da ti imaš protekciju. :))

 

Ali isto tako ja imam protekciju pa skinem u vip noćnoj neku seriju ili film ili igru i od 30GB!! E tih 8 sati dnevno JE flat na vipu ali to nije isto opciji internet dan. Ali ok to je već na pretplati ne računa se. :))

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Mobilni internet bez obaveze

VIP izrazito naglašava da ograničavaju brzinu nakon 1 GB prometa i to se vidi ovdje

http://www.vipnet.hr/vipme-korisnici/mobilni-internet/vipme-internet-tarifa

Zato sam i izabrao TMobile jer oni nemaju tu restrikciju (pitao službenicu kad sam kupovao usb stick), a ujedno imaju HSDPA brzinu u mjestu u kojem ljetujem.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 11:31 (Prince-Artas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

Ja ti kažem da sam prošle godine probao i jedno i drugo, prvi je s tim krenuo t-mobile, a meni tada na vipu je falilo prometa sa 10GB paketom pa sam se ispomagao na taj način.... i uredno su me rezali mada su i tada neki pisali da njih ne režu, dakle kako koga ne može se 100% osloniti na to....

A sada pošto imam 15GB i noćnu opciju u kojoj mi se ne broji promet pa ga mogu napraviti i par stotina GB mada ne radim ne trebam više na bonove..... Tako da je to sve probano i Bonbon 300MB preko data sim-a itd. Ja sam isključivo na mobilnom net-u ja nemam adsl. :))

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
Oldy kaže...

Ne znam mene su uredno rezali nakon 1023 i nešto MB recimo ne znam 1023.64MB i t-mobile a i vip na internet danu na bonove, može biti da ti imaš protekciju. :))

 

Ali isto tako ja imam protekciju pa skinem u vip noćnoj neku seriju ili film ili igru i od 30GB!! E tih 8 sati dnevno JE flat na vipu ali to nije isto opciji internet dan. Ali ok to je već na pretplati ne računa se. :))

Na bonove od Vipneta ak je u pitanju internet dan oni ti daju 1gb veče brzina, nakon što prelazi preko 1gb tada smanje na oko 56kbps može se surfat sve dok ne istekne 24h.

A kod T-mobile bonove internet dan on nema ograničenja i radi ko flat i moš skinut koliko oš ali opcija traju 24h. Ja sam znao u jednom danu na t mobile skidao win 8 i neke programe pa sam potrošio 4gb za 10kn internet dan što je meni super.

 

Kod VIP oni ti automatski uzmu 10kn svaki dan sve dok imaš na računu. A kod T mobile nema automatski nego se radi ručno i mogu aktivirat kada kad god želiš. Kod T mobile uvijek mi obavještava kad se bliži kraj limita pa se normalno aktiviram novu i surfam bez brige.

 

Bilo bi dobro da  su na bonove stave flat za neku cijenu pa moš slobodno surfat, a neznam kad će se to dogodit no tko to zna...

 

 

Nenad
14 godina
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
Nello kaže...
Oldy kaže...

Ne znam mene su uredno rezali nakon 1023 i nešto MB recimo ne znam 1023.64MB i t-mobile a i vip na internet danu na bonove, može biti da ti imaš protekciju. :))

 

Ali isto tako ja imam protekciju pa skinem u vip noćnoj neku seriju ili film ili igru i od 30GB!! E tih 8 sati dnevno JE flat na vipu ali to nije isto opciji internet dan. Ali ok to je već na pretplati ne računa se. :))

Na bonove od Vipneta ak je u pitanju internet dan oni ti daju 1gb veče brzina, nakon što prelazi preko 1gb tada smanje na oko 56kbps može se surfat sve dok ne istekne 24h.

A kod T-mobile bonove internet dan on nema ograničenja i radi ko flat i moš skinut koliko oš ali opcija traju 24h. Ja sam znao u jednom danu na t mobile skidao win 8 i neke programe pa sam potrošio 4gb za 10kn internet dan što je meni super.

 

Kod VIP oni ti automatski uzmu 10kn svaki dan sve dok imaš na računu. A kod T mobile nema automatski nego se radi ručno i mogu aktivirat kada kad god želiš. Kod T mobile uvijek mi obavještava kad se bliži kraj limita pa se normalno aktiviram novu i surfam bez brige.

 

Bilo bi dobro da  su na bonove stave flat za neku cijenu pa moš slobodno surfat, a neznam kad će se to dogodit no tko to zna...

 

 

  Pa ako kažeš da nema limita da si skidao i po 4GB čemu obavještenje da se bliži kraj limita? OK onda sam ja valjda crna ovca mene su jedni i drugi rezali na 1GB imam loš horoskop. :)) Sve 5.

bug caruje, um klade valja
16 godina
protjeran
offline
Mobilni internet bez obaveze

Obavjesti ga 15 min prije SMSom da mu ističe tarifa (ističu 24 sata od aktivacije) i onda on može odmah nakon isteka ili kad god hoće (sutra, za tjedan ili mjesec dana) aktivirati ponovno flat na 24 sata. Nema automatske aktivacije već ti aktiviraš kad ti paše.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

A jbga pa to možeš i na vipu jednostavno ištekaš stick taj dan kada ne misliš koristiti ili te dane, kada trebaš uštekaš aktivira se od te minute 24 sata i to je to. U čemu je problem u toj automatici? Nema problem.... :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Mobilni internet bez obaveze

To je bio odgovor na tvoje pitanje:

Pa ako kažeš da nema limita da si skidao i po 4GB čemu obavještenje da se bliži kraj limita?

Inače mislim da je Tmobileovo riješenje bolje i elegantnije.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

Pod limit sam mislio na prometni limit što je logičnije barem meni....

A t-mobileovo riješenje i je i nije elegantnije, vipovo je recimo pogodnije za one koji koriste svakodnevno ili bar neki period da se ne moraju svakodnevno zaj... sa aktiviranjem jedne te iste stvari....

 

Sve ima svojih prednosti... ali uglavnom pretplata je majka za bonove hvala Bogu da se više ne moram zaj... sa bonovima. :)

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 13:15 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mobilni internet bez obaveze

Imam pitanje,uzeo sam onaj 4g mobilni internet od t-mobila,i zanima me dali postoji kakva mogucnost da se na taj stick spojim sa više uređaja ili trebam uzet neki 4g router ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
matt07 kaže...

Imam pitanje,uzeo sam onaj 4g mobilni internet od t-mobila,i zanima me dali postoji kakva mogucnost da se na taj stick spojim sa više uređaja ili trebam uzet neki 4g router ?

Ne postoji, jedan stick- jedan uređaj. I to je to...

Nenad
14 godina
moderator
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
matt07 kaže...

Imam pitanje,uzeo sam onaj 4g mobilni internet od t-mobila,i zanima me dali postoji kakva mogucnost da se na taj stick spojim sa više uređaja ili trebam uzet neki 4g router ?

uzmi router, najbolje riješenje

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
12 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

Pitanje: dali se sim kartica za interenet od bonbon-a moze kupiti u trgovini ili samo preko web-a od bonbon-a ?

 

Hvala na odgovoru.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice