Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.299.066
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pozdrav budni narode

zanima me ima li netko ovdje da je nedavno prešao na Optima telekom? Ja jesam, odnosno još nisam, a razlog je sljedeći: moj prethodni provider je na dogovoreni datum ukinuo svoj signal prema meni, Optima je pustila svoj signal i taj dio je odrađen prema planu. No, ima jedna mala začkoljica, a to je da meni ni 10 dana nakon prije opisanog sretnog događaja nije stigla oprema iz optime, tako da u stvari već 10 (deset) dana nemam kućni internet. Ni fiksni telefon, ni IPTV.

Ima li ovdje još ovakvih 'sretnika'?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2016 1:11 (skrasnik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Optima telekom internet

O pa desava se to redovito...kod koga si bio prije tj. dali si imao spliter ili je sve islo iz routera i dali imas korisnicko ime i lozinku od nove usluge ?

 

Dao bi se sloziti internet goli, bez telefona ako imas kakav router jos doma i opet ovisi koji annex itd..

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2016 1:33 (spaljeni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

bio sam na H1. Sve je išlo iz routera, i sve sam to vratio, tako da doma nemam ništa od te opreme.

Najviše me smeta što me rade budalom, tipa: strpite se još 2-3 dana pa će to doći, a istina je izgleda da ih je iznenadila reakcija na akciju 'bez ugovorne obveze' i nemaju dovoljno opreme. Danas mi je tip iz podrške to i rekao (neslužbeno). Ja to kužim i strpit ću se ako je to istina, ali bilo bi lijepo od njih da su me obavijestili i rekli o čemu se radi, jer sam fakat već izgubio sve živce objašnjavajući klincima da će 'internet' biti tu za koji dan. Da ne spominjem troškove za internet preko mog mobilnog operatera, plus moji premium dani na WOT-u itd

 

9 godina
online
Re: Optima telekom internet
spaljeni kaže...

I to te cini sretnim sada ? Tih 170kn ?

 

Ljudi nisu svjesni u kojoj i kako uredjenoj drzavi zivimo i da placamo internet 3x vise nego recimo pucanstvo u "zaostaloj" Rumunjskoj.

 

100/100 optika 29 leua / 49kn

50/10 optika 15 leua  / 25kn

 

Dostupnost optike bolja nego kod nas, ide na to jos nesto za prikljucak telefona no tko ne telefonira ima ispod 100kn 100/100 optiku.

 btw: tko uzme u kompletu sa digi tv znaci trio uslugu plati 120kn....

Hrvatska je dno dna sto se tice ponude bilo kojeg ISP-a, zalosno ali istinito....

Ajde da si citirao neku svedsku il nesto, al rumunjsku :P

Pa da mi ovako nesto bude po gradu http://www.thefoa.org/images/Bucarest.jpg ja mislim da bi ispalio. Eto, ja prvi potpisujem ove nase brzine interneta a da nemam ove kablove svugdje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...
spaljeni kaže...

I to te cini sretnim sada ? Tih 170kn ?

 

Ljudi nisu svjesni u kojoj i kako uredjenoj drzavi zivimo i da placamo internet 3x vise nego recimo pucanstvo u "zaostaloj" Rumunjskoj.

 

100/100 optika 29 leua / 49kn

50/10 optika 15 leua  / 25kn

 

Dostupnost optike bolja nego kod nas, ide na to jos nesto za prikljucak telefona no tko ne telefonira ima ispod 100kn 100/100 optiku.

 btw: tko uzme u kompletu sa digi tv znaci trio uslugu plati 120kn....

Hrvatska je dno dna sto se tice ponude bilo kojeg ISP-a, zalosno ali istinito....

Ajde da si citirao neku svedsku il nesto, al rumunjsku :P

Pa da mi ovako nesto bude po gradu http://www.thefoa.org/images/Bucarest.jpg ja mislim da bi ispalio. Eto, ja prvi potpisujem ove nase brzine interneta a da nemam ove kablove svugdje.

 a zasto bi ti to smetalo?pa svi bi radje 100/100 internet je*es kablove,kod nas ih uopce nema kae najbolje,zato imamo takav net,a da ima jos bi gore izgledalo

9 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Tako je tko fucka estetiku bitan je jeftini net. Mislim da bi i voda bila jeftinija da ide po stupovima rasvjete. Neka je samo tako ubace pa cemo imati jeftiniju vodu.

16 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

dakle nitko od aktivnih članova foruma nema problema sa optima telekomom.

rekla bi moja žena da opet pretjerujem i da se takve stvari događaju samo meni, ali ja i nakon 12 dana nemam ni internet, ni fiksni telefon, ni IPTV

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

sorry, onda je do mene. na neku čudnu foru nisam skužio da u stvari imam signal, ali krumpiri ga nisu htjeli usmjeriti na moj PC. dakle, optima telekom, bilo bi krajnje vrijeme da mi pošaljete tu j..b....u opremu!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Ovo je poruka samo za Optima Telekom. Molim sve koji nisu u srodstvu sa dotičnim da zanemare ovu poruku.

Za sve ostale: izbjegavajte Optima telekom u širokom luku.

Iako ih je kupio svemoćni T-Com (barem tako mislim), ovo je ipak trećerazredna usluga i jedino što dobijete je svađa sa ženom i nesretno dijete koje već 2 tjedna ne može igrati svoje online igrice, niti može na skype sa frendovima.

 

Moja topla preporuka: izaberite nekog drugog providera

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

ima toga još..

Tko će meni nadoknaditi lovu koju sam potrošio za dodatne internet pakete kod mog moilnog operatera? Nitko, naravno.

Tko će mi nadoknaditi izgubljene premium dane u WOT-u? Nitko, naravno

Ali ako se meni dogodi neko sranje pa ne mogu platiti mjesecnu naknadu (iliti ratu) na vrijeme, e onda ide ovrha i silna druga sranja na koje ne možeš utjecati

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
skrasnik kaže...

Ovo je poruka samo za Optima Telekom. Molim sve koji nisu u srodstvu sa dotičnim da zanemare ovu poruku.

Za sve ostale: izbjegavajte Optima telekom u širokom luku.

Iako ih je kupio svemoćni T-Com (barem tako mislim), ovo je ipak trećerazredna usluga i jedino što dobijete je svađa sa ženom i nesretno dijete koje već 2 tjedna ne može igrati svoje online igrice, niti može na skype sa frendovima.

 

Moja topla preporuka: izaberite nekog drugog providera

 ja nisam imao nikakvih problema, imao sam ih od 2006 do 2015 godine, i prebacio sam se na drugog operatera zbog nižih cijena, i rado bi se vratio na optimu nazad.

T-com (HT) ih nije kupio već upravljaju njima (OT) dok su u stečaju.

nisam ovdje došao zbog obrane OT ali da sam imao problema rekao bih.

 

P.S. Od 1mbit do 4mbit su mi za istu mjesečnu pretplatu dizali brzine kroz godine

16 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

živjela hrvatska! a ako sutra pobijedimo francuze, e onda na temelju nacionalnog poravnanja neću imati pravo žalbe na bilo koju odluku sabora, a kamoli prema 'mom' operateru...jer budimo sretni što smo hrvati...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Hvala na komentaru.  Nisam znao ovo za upravljanje. Ali ja sam fakat na rubu živčanog sloma. Nisam ovisnik o internetu, ne koristim facebook ili twitter ili nešto treće.

Jednostavno mi nije normalno da čekam tako dugo.

16 godina
offline
Optima telekom internet

@skrasnik

Pa sta nisi mogao posuditi od nekog frenda modem (mislim da je Annex A), mislim da bi radilo?

Iz kojeg si grada?

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
skrasnik kaže...

 

jedino što dobijete je svađa sa ženom i nesretno dijete koje već 2 tjedna ne može igrati svoje online igrice, niti može na skype sa frendovima.

 Đizus... kad se tvoja rečenica ovako nabrzinu pročita ispada da je tvojoj familiji netko uskratio elementarne životne potrebe kao što su hrana i voda.

 

Žena neka gurne glavu kroz prozor i vidjet će bar jednu komšinicu pa nek ide na kavu i onda tamo će vjerojatno biti i treća pa mogu klepetati, ogovarati i tračati ko na fesjbuku. Isto će im bit :D

Ak joj se gleda film, odvedi je u kino. Pa kakva je to žena koja ima psiholoske ispade/svađe jer nema iterneta ?!?

 

Za djete jos gore, nogom u dupe i van na prvo igralište ili ako već sport ne voli upisati u kakav šahovski klub pa neka gleda prijatelje uživo a ne kroz web kameru. 

9 godina
offline
Optima telekom internet

Korisnik sam Optime vec vise od 6 godina sve je radilo savreseno kad sam imao 4mb kad sam preso na to2 10 zna bit pucanja veze i pada brzine navecer ali nista strasno posto sam dost udaljen od centrale....Inace oni su najjpovoljni u selendri gdje je dostupan samo t-sund koji je dobrano skuplji.....

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Optima telekom internet
Trabant601 kaže...

 a zasto bi ti to smetalo?pa svi bi radje 100/100 internet je*es kablove,kod nas ih uopce nema kae najbolje,zato imamo takav net,a da ima jos bi gore izgledalo

 Zato jer bi mi uzasno smetalo, i znam da nisam jedini. Cak sam stovise siguran da onako nesto u nijednoj uredjenoj drzavi nemoze proc.

skrasnik kaže...
Iako ih je kupio svemoćni T-Com (barem tako mislim), ovo je ipak trećerazredna usluga i jedino što dobijete je svađa sa ženom i nesretno dijete koje već 2 tjedna ne može igrati svoje online igrice, niti može na skype sa frendovima.

 Tcomu sluze samo za izdavanje nekih jeftinijih opcija koje nemogu pod tcomom radi zastite trznog natjecanja.

9 godina
online
Re: Optima telekom internet
Trabant601 kaže...

 ne baljezgaj

 Sto to tocno, sve si citirao.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Ljudi zanima me da li netko zna mogu li ja kao korisnik O2CARnet paketa koji ima brzinu od 3 Mbit/s, kupiti dodatni paket brzine od 5 ili 10 Mbit /s i jeli to rješavam sa Optimom ili CARnetom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Mozes prijec u TO2 10 Mbita i placat 169 kn mjesecno paket, ili ako nemas ugovor, uzet na 24 mj i dobit 50 % prva 3 racuna.

Sam Carnet paket nemozes nadograđivat brzinom, takav je kakav je i to ti to.

A i neisplati se bit vise na carnetu, ruter kad dekne ak nije u najmu znaci da placas 11,25 kn mjesecno, moras pri zamijeni pocet placat, a to ti je onda sve skupa ojo 146,25 kn samo paket, a za 169 dobijes 10 Mbita i imas uracunat i najam opreme i vecu brzinu i nespijunira te carnet.

Ima puno slucajeva di je carnet abus sluzba blokirala na 30 dana account za net jer si skido torrente.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Mozes prijec u TO2 10 Mbita i placat 169 kn mjesecno paket, ili ako nemas ugovor, uzet na 24 mj i dobit 50 % prva 3 racuna.

Sam Carnet paket nemozes nadograđivat brzinom, takav je kakav je i to ti to.

A i neisplati se bit vise na carnetu, ruter kad dekne ak nije u najmu znaci da placas 11,25 kn mjesecno, moras pri zamijeni pocet placat, a to ti je onda sve skupa ojo 146,25 kn samo paket, a za 169 dobijes 10 Mbita i imas uracunat i najam opreme i vecu brzinu i nespijunira te carnet.

Ima puno slucajeva di je carnet abus sluzba blokirala na 30 dana account za net jer si skido torrente.

 Aha, hvala na odgovoru! Internet mi je preko roditelja koji radi u školi tako da preko njega imam CArnet, i ugovor na 2 god. (istice za 1 god.), tako da zasad ne mislim mjenjat paket/operatera. Nadao sam se da mogu povecat brzinu, ali ako nemore, sta se moze 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2016 17:54 (Likkkk).
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

zanima me di mogu vidjeti sam koliko mi linija može podnijeti najveću brzinu neta

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Možes ti i pod ugovorom prebacut se s O2 Carnet na TO2 10 i imat 10 Mbita, gubis jedino mogucnost 3 mj za 50% manje.

Stvarni ja neznam kome je taj Carnet uredu. To je meni pačenje covijeka.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Udes u postavke modema pod status ti pise max line rate......

-
11 godina
offline
Optima telekom internet

kako provjeriti jel mi napokon dostupna optima infrastruktura tj TO paketi a da ih nemoram stalno zvati i da bi retardni od njih 5 svaki dali druge odgovre

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

odeš na njihovu fejs stranicu i adresu priključka pošaljete u Inbox,jedino tako možeš saznati,oni su posebni

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Optima telekom internet

Optima Telekom kreće s G.Fast i vectoringom - novi brzi internet
Objavljeno: 28.01. 2016 :: Autor: Dražen Tomić :: Foto: Dražen Tomić ::Verzija za printanje


 

Optima Telekom trenutno je u fazi provedbe pilot projekta koji obuhvaća korištenje G.Fast pristupne tehnologije. Radi se o FttB (Fiber to the Building) pristupnoj tehnologiji odnosno Optima Telekom provukao je optičku infrastrukturu do lokacije korisnika na kojoj je postavio testnu G.Fast opremu, ističu na izravan upit ICTbusiness.info iz ovog telekoma kojim upravlja najjači domaći telekom operater Hrvatski Telekom nakon provedene predstečajne nagodbe.

G.Fast oprema direktno je povezana na razvodni ormarić i kućne bakrene instalacije u zgradi. Projekt obuhvaća jedanaest testnih korisnika kojima smo aktivirali Optimine pakete telefona, interneta i televizije s maksimalnim pristupnim brzinama interneta koje G.Fast tehnologija omogućuje.

Naime, G.Fast pristup u realnim uvjetima omogućuje iznimno velike pristupne brzine u odnosu na one do sad dostupne kod ostalih broadband ADSL/VDSL ili kabelskih operatora, a sve to zahvaljujući vrlo kratkim bakrenim paricama (duljina parica korištenih u ovom pilot projektu kreće se od 70 do 120m) koje se nalaze unutar objekta, a nastavljaju se optičke kablove koji vode do samog objekta. Prosječna mjerenja na lokaciji testnih korisnika pokazuju brzine od 500/100 Mbps no, vrlo često i više od toga. Uz internet pristup, korisnicima je u testnom okruženju omogućeno i praćenje IPTV kanala u HD (high definition) formatu.

G.Fast sustavi koriste znatno širi frekvencijski spektar (faza1: do 106MHz, faza 2:  do 212MHz) za razliku od VDSL2  sustava (do 30MHz, u praksi uglavnom do 17MHz) što upravo G.fast sustavu omogućava znatno veće brzine prijenosa podataka u odnosu na VDSL2. Važno je naglasiti da je vektoring tehnologija sastavni dio G.fast sustava dok se kod VDSL2 sustava ista može koristiti opcionalno. Vektoring tehnologija sprječava pojavu smetnji u susjednim bakrenim paricama, odnosno elektromagnetsko preslušavanje između bakrenih parica što dodatno utječe na povećanje prijenosnih brzina.

„Internet je danas postao jedna od osnovnih potreba, a brzi Internet pruža nam neograničene mogućnosti. Nove tehnologije korisnicima omogućuju upravo to, daleko veće internet pristupne brzine u odnosu na one koje su do sada bile komercijalno dostupne kod operatora koji nude ADSL/VDSL usluge te kabelskih operatora. Korištenje G.Fast tehnologije omogućuje brzine pristupa Internetu koje su konkurentne nekim drugim naprednim tehnologijama“, pojašnjavaju iz Optima Telekoma.

Štoviše, G.Fast tehnologija se zasniva na korištenju bakrene kućne instalacije te ne zahtijeva kompleksne zahvate u smislu strukturnog kabliranja ili pak povlačenja optičke infrastrukture unutar objekta. Time izostaje i potreba za postavljanjem zidnih kanalica po stubištima zgrada koje sve češće predstavljaju problem, pogotovo predstavnicima stanara novijih i modernijih objekata, zgrada i stambenih prostora, tvrde u Optimi.

Osim toga, velike brzine prijenosa podataka omogućuju istovremeno, neometano surfanje sa svih uređaja u kućanstvu (stolnih i prijenosnih računala, tableta, pametnih mobilnih telefona, smart TV-ova, e-čitača i igraćih konzola) te neometano uživanje u bogatom TV sadržaju s besprijekornom kvalitetom slike (HD), a ujedno omogućuje i rad od kuće te poboljšava uravnoteženost između posla i života.

„Trenutno je preuranjeno dati bilo kakvu naznaku o točnom datumu komercijalizacije ove usluge. Ono što je sigurno je da će se tijekom 2016. godine biti puno aktivnosti po pitanju daljnjeg razvoja širokopojasnog pristupa internetu u Hrvatskoj, u smislu skraćivanja lokalnih petlji, VDSL, FttH, FttB, G.Fast projekata“, odgovaraju na izravan upit kada će se nova tehnologija naći na tržištu za sve korisnike.

Optima je uspješno ispitala funkcionalnost i stabilnost svojih ključnih usluga za privatne korisnike koristeći G.Fast pristupnu opremu u realnom okruženju i to pristup internetu, uslugu IPTV televizije sa sadržajima visoke razlučivosti (HD) i glasovne usluge, govore iz Optime kada je riječ o novoj usluzi i dodaju da s obzirom da se radi o tehnologiji koja još uvijek nema značajnu zastupljenost čak ni na europskom tržištu, ne možemo dati neki širi osvrt.

No, prema Europskoj digitalnoj agendi i temeljnim ciljevima koje Vlada Republike Hrvatske ističe u Strategiji razvoja širokopojasnog pristupa do 2020. godine, očekuje se pokrivenost od najmanje 50 posto kućanstava brzinama od 100 Mbit/s i više što omogućuje i G.Fast tehnologija, zaključuju iz Optima Telekom.

-
Moj PC  
4 0 hvala 2
9 godina
online
Optima telekom internet

Jako fino. Nisam se nadao gfastu tako brzo u Hrvata. Ocekivao sam prvo uvodjenje vektoringa. Ako optima to testira, znaci da ce i tcom to uvest nakon testnih faza. Fino.

 
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Optima telekom internet

za nas mutave moze neko to pojasnit malo

 

to ista fora kao i ovo sto je sa vdsl prije par godina dosao....sve nama isto samo drndaju po centralama ili kako to ide?koliko vidim bakar ostaje u nekretninama....znaci provuku npr opticki kabal do zgrade onda dalje bakrom?i da bakar moze istrpit 500mbit?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Optima telekom internet
GSP kaže...

za nas mutave moze neko to pojasnit malo

 

to ista fora kao i ovo sto je sa vdsl prije par godina dosao....sve nama isto samo drndaju po centralama ili kako to ide?koliko vidim bakar ostaje u nekretninama....znaci provuku npr opticki kabal do zgrade onda dalje bakrom?i da bakar moze istrpit 500mbit?

Bakar uredno trpi gigabitne brzine do 100 metara... Možda poznato pod imenom UTP kablovi i LAN mreža?

 

Kod mene su u zgradi povukli optiku za cijelu vertikalu i svako ima nit koja ide do stana. Najbolje rješenje. Kanalice nakon 2 dana prestaneš primjećivati jer idu u kut i nisu upadljive. U novijim zgradama se može bez problema povući unutar zidova, po postojećim vertikalama za kablove ili umjesto UTPova koji su ionako deblji.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 23:15 (Sum_of_all_fears).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice