Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.286.103
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

kako da provjerim koja mi je brzina interneta

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Drky1991 kaže...

kako da provjerim koja mi je brzina interneta

http://www.speedtest.net/

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

hvala na tome...al kao da provjerim koja mi je brzina interneta koju mi daje optima tj koji mi brzinski paket

11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

to njih pitaj, mozda ti pise na racunu. ta cinjenica koji paket imas jedino ti je bitna ako u praksi imas sporiji internet od "obecane brzine"

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Optima telekom internet

Provjera brzine za Optima korisnike..

 

http://test.optinet.hr/

 

ideš na opciju Download(smal)

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 13:44 (redneck).
 
2 1 hvala 2
16 godina
offline
Optima telekom internet

Imam O2TVsurf+ sa 10mbps brzinom i zadnja 2 dana sam primijetio velike "spikeove" u dl/ul. Skidam recimo film preko "legalnih stranica" i obično mi je brzina oko 1150Kb/s, međutim zadnja 2 dana zna skočiti preko 2200Kb/s i to ne na nekoliko sekundi nego bude tako i po sat i pol vremena. Mislim, ne žalim se nego mi je čudam taj "skok" u brzini od 100%. Jel se dešava ovo još nekome u okolici Vinkovaca?

Huawei u8650/u8652 CM7 team
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Optima telekom internet

cudno mi se ponasal router pa sam uzel novog.. i danas dodje "novi"... jos imam spremljeni user name i pass od zadnjeg korisnika.. tp-link...

 

ak sam dobil rabljenog,zakaj nije od nekoga ko ima 10 mb vezu a ne 4 ko i ja..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
phnx kaže...

cudno mi se ponasal router pa sam uzel novog.. i danas dodje "novi"... jos imam spremljeni user name i pass od zadnjeg korisnika.. tp-link...

 

ak sam dobil rabljenog,zakaj nije od nekoga ko ima 10 mb vezu a ne 4 ko i ja..

šta??šta?? pojasni ovo zadnje

Pobrinite se da u ovim ledenim danima uzimate dovoljno vitamina C ! On se nalazi u namirnicama: Prasen-CE, Sarmi-CE, Kobasi-CE, Slanini-CE... Kao i u napicima: Piv-CE, vin-CE, razne rakiji-CE...
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
whisper2311 kaže...
phnx kaže...

cudno mi se ponasal router pa sam uzel novog.. i danas dodje "novi"... jos imam spremljeni user name i pass od zadnjeg korisnika.. tp-link...

 

ak sam dobil rabljenog,zakaj nije od nekoga ko ima 10 mb vezu a ne 4 ko i ja..

šta??šta?? pojasni ovo zadnje

mislil sam ako se spajam preko tudjeg user nejma i passa,da imam i njegovu brzinu...ili ja to nesto sam krivo zabrijal..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
phnx kaže...
whisper2311 kaže...
phnx kaže...

cudno mi se ponasal router pa sam uzel novog.. i danas dodje "novi"... jos imam spremljeni user name i pass od zadnjeg korisnika.. tp-link...

 

ak sam dobil rabljenog,zakaj nije od nekoga ko ima 10 mb vezu a ne 4 ko i ja..

šta??šta?? pojasni ovo zadnje

mislil sam ako se spajam preko tudjeg user nejma i passa,da imam i njegovu brzinu...ili ja to nesto sam krivo zabrijal..

oh..vrlo..ne možeš imati istu brzinu samo ako ruter uzmeš,moraš platit veču brzinu..inače niš...

Pobrinite se da u ovim ledenim danima uzimate dovoljno vitamina C ! On se nalazi u namirnicama: Prasen-CE, Sarmi-CE, Kobasi-CE, Slanini-CE... Kao i u napicima: Piv-CE, vin-CE, razne rakiji-CE...
13 godina
offline
Optima telekom internet

ma moja poanta je bila ustvari da sam kupil rablhjeni router a neko je bio toliko lijen da ga nije niti resetiral... ajde dosel je u kutiji barem,nije u papirnatoj škarnicli... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
phnx kaže...

ma moja poanta je bila ustvari da sam kupil rablhjeni router a neko je bio toliko lijen da ga nije niti resetiral... ajde dosel je u kutiji barem,nije u papirnatoj škarnicli... 

Koji se model routera dobiva sad kod Optima O2 surf usluge? Zanima me da mogu podesiti sve što mi treba.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet
Neki kinez zte il slicno, ruzan do boga al radi. Presretni dva mj vlasnik 20mb veze za manje od 300 kn s pdvom. Optima rulez...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Da li itko zna u čemu bi mogao biti problem.
Uzeo sam neki dan Optimu, dobio onaj ZTE smeće or rutera.
Izgleda da samo jednom kompu u kući internet može normalno raditi.
Na jednom kompu je uvijek sve normalno, 4 Mb download, 0.5 Mb upload.
Na kompu na kojem ne radi, download je uvijek ispod 0.5, a upload je uvijek 0.5, kao i na kompu na kojem sve radi.
Da li itko zna u čemu je problem, zvao sam SZK i potpuno su nesposobni, savjeti su im u rangu "brzina se djeli na obadva računala" i "možda vam se windowsi updejtaju u pozadini". 

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Slash 666 kaže...

Da li itko zna u čemu bi mogao biti problem.
Uzeo sam neki dan Optimu, dobio onaj ZTE smeće or rutera.
Izgleda da samo jednom kompu u kući internet može normalno raditi.
Na jednom kompu je uvijek sve normalno, 4 Mb download, 0.5 Mb upload.
Na kompu na kojem ne radi, download je uvijek ispod 0.5, a upload je uvijek 0.5, kao i na kompu na kojem sve radi.
Da li itko zna u čemu je problem, zvao sam SZK i potpuno su nesposobni, savjeti su im u rangu "brzina se djeli na obadva računala" i "možda vam se windowsi updejtaju u pozadini". 

E kvragu...ovo sam već čuo, zato sam i zamolio da mi netko tko to koristi ispiše točno koji je točno model routera koji se dobije. Nadam se da se može staviti tvornički firmware jer je npr.T-com Thomson firmware i tvornički firmware nebo i zemlja. No, ako je tako loše, izgleda da se isplati kupiti neki bolji router i baš te briga kojeg operatera imaš. Nadam se da ovo Optima iz nekog razloga ne sprečava?

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Ne znam jel zabranjuje to ili ne, ali ne pada mi na pamet keširati za novi ruter.
Očekujem da radi normalno. Ništa ako netko ima neki savjet ili zna možda koje opcije u ruteru treba podesiti neka napišem. 

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

ja sam dobio ZTE ZXV10 W300B i imam na njega spojen komp i sat.resiver, sve žično i radi super (za sada). bežično ne koristim pa ne mogu reči kakav je u tom smislu

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Ja bi sad prokleo dan kad sam se odlucio prebaciti na ovog operatera.

27.12.12, sam potpisao zahtjev za prebacivanje s t-coma na njih.

Aktivirali mi uslugu tek sad u ponedjeljak - 11.03.13.

Oprema je pak došla tek jučer - 15.03.13. (spliter, ruter, modem)

Pa prvo ništa nije radilo...

Pa kao, nije vam uključena usluga. Kako nije, rekli ste da je uključena 11.03. Jao, da, istina, ipak je, ali ne znamo zašto vam ne radi internet.

 

Internet proradio, ali optiTV i telefon ne.

Opet zovem. Kao, jel ste spojili scartom ili HDMIem. Pa ko još spaja scartom, naravno da HDMIem. Jao, da gospodine, to je greška. On radi samo preko scarta u početku. Spojite scart i čekajte da podesimo da radi preko HDMI-a.

Stavim scart, oni nešt petljaju, i ajde proradilo i to.

 

A telefon na kraju su kao u tcomu zeznuli prilikom prebacivanja. Ne znam što i kako, ali ajde, sad napokon rade sve 3 usluge. (skoro 3 mjeseca nakon potpisivanja...)

 

Ali, naravno da ima, ali.

OptiTV je apsolutno neupotrebljiv. Ni jedan kanal nije gledljiv. Štuca doslovce svake 2 sekunde. Ne svakih pola minute il nešto, već je fakat sve isprekidano, pa dođe čak i do kompletnog freezanja slike.

Brzina za koju su rekli da bi trebala biti 5mbita, je u biti 3 mbita, a kad je optitv upaljen, padne na malo više od 1 megabit. JEDAN faking megabit.

 

Zvao opet da prijavim. Samo danas sam ih zvao 8 puta, a sve skupa opće više ne znam kolko puta...

Kažu kako ste mjerili brzinu? Reko preko speedtesta. Ne gospodine, to nije točno, morate skinuti HAKOmetar, i ostaviti ga da mjeri tjedan dana, bez antivirusa, firewalla, torrenta i ičeg drugog da utječe na brzinu.

Nakon toga tek možete uložiti prigovor.

 

What the fuc**ng f**k? Tjedan dana ću ostaviti komp da radi bez ičega da bi mogao dokazati da mi ne radi? Jeste vi normalni?

 

Btw, onaj STB Telsey je govno žešće. Crno ogromno gumirano sa svetlećim zelenim gumbom veličine 2x2 cm. I isto takav šugavi gumirani daljinac. Ruter djeluje malo bolje, neki od iskratela. A spliter je isto smijeh tek takav. Ko neki štapić izgleda.

 

Stavio sad za probu skinut Bastion preko steama, skida mi ga  već 15 minuta i skinuo je 205.6 MB/ 745.4MB...

 

Užas, užas, užas. A potpisao na 2 fak**g godine... Kreten.

16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Dachande kaže...
...Ne gospodine, to nije točno, morate skinuti HAKOmetar, i ostaviti ga da mjeri tjedan dana, bez antivirusa, firewalla, torrenta i ičeg drugog da utječe na brzinu.

Nakon toga tek možete uložiti prigovor...

Ovo je preludo da bi bilo istinito.

Da ubijes antivirusni i firewall, te ostavis tjedan dana da mjeri HAKOmetrom.

 

Sta HAKOmetar ima loop?

Ili moras ostati budan tjedan dana i pokretati test kad ga odvrti do kraja?

 

Ma mislim da se netko zaj*bo.

Negdje je pisalo da priznaju HAKOmetar izmedu 19h - 07h, a ne tjedan dana testiranja.

 

Suosjecam s tobom i nadam se da ce se situacija popraviti.

Cypher: Ignorance is bliss.
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Nazalost, i dalje isto.

Ujutro je jos ok. Ali poslije je TV apsolutno negledljiv. Smrzavanje svake 2 sekunde, a internet padne na 1Mbit.

 

I zove majka vec 3 dan zaredom.

 

Pazi sad ovo, sad ni telefon vise nije radio, i zove ona, i covjek kaze, kupite drugi telefon pa testirajte liniju!

I ona vise nije mogla izdrzat, naravno, i kaze, pa vi se salite. Sve mi doma radi na tcomu godinama, i tu od prvog dana problemi, i vi umjesto da provjerite sami, posaljete tehnicara na teren ili nesto trece, meni kazete da kupim drugi telefon?!

 

I frajer joj spusti slusalicu!!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Dachande kaže...

Nazalost, i dalje isto.

Ujutro je jos ok. Ali poslije je TV apsolutno negledljiv. Smrzavanje svake 2 sekunde, a internet padne na 1Mbit.

 

I zove majka vec 3 dan zaredom.

 

Pazi sad ovo, sad ni telefon vise nije radio, i zove ona, i covjek kaze, kupite drugi telefon pa testirajte liniju!

I ona vise nije mogla izdrzat, naravno, i kaze, pa vi se salite. Sve mi doma radi na tcomu godinama, i tu od prvog dana problemi, i vi umjesto da provjerite sami, posaljete tehnicara na teren ili nesto trece, meni kazete da kupim drugi telefon?!

 

I frajer joj spusti slusalicu!!

ma to su studenti bez kućnog odgoja,  ako ne digneš glas, i ne psuješ nemoš dobit ono što tražiš, zato ...sve po spisku

15 godina
online
Re: Optima telekom internet
Dachande kaže...

...

Brzina za koju su rekli da bi trebala biti 5mbita, je u biti 3 mbita, a kad je optitv upaljen, padne na malo više od 1 megabit. JEDAN faking megabit.

 

Zvao opet da prijavim. Samo danas sam ih zvao 8 puta, a sve skupa opće više ne znam kolko puta...

Kažu kako ste mjerili brzinu? Reko preko speedtesta. Ne gospodine, to nije točno, morate skinuti HAKOmetar, i ostaviti ga da mjeri tjedan dana, bez antivirusa, firewalla, torrenta i ičeg drugog da utječe na brzinu.

Nakon toga tek možete uložiti prigovor.

 

What the fuc**ng f**k? Tjedan dana ću ostaviti komp da radi bez ičega da bi mogao dokazati da mi ne radi? Jeste vi normalni?

.. 

Užas, užas, užas. A potpisao na 2 fak**g godine... Kreten.

-ako ne isporučuju ugovorenu uslugu možeš raskinuti kad poželiš.

-HAKOMov službeni test se radi navečer (uobičajeno maximalno opterećenje mreže, najgori rezultat) rezultat mora biti barem 50% ugovorene usluge, testira se kroz tjedan dana, ne tjedan dana u komadu. Speedtest daje jednake rezultate ali nije relevantan za sud, s njim samo obavi quick test. .. Ako planiraš HAKOMov test, najpraktičnije je dignuti liveDistru npr Ubuntu (svaki OS s ispravnom mrežnom karticom je dovoljan, na ovaj način eliminiraš sve moguće suft uzroke).

-izmjernena brzina i TV usluga su problem jer za TV je potrebno 4-5Mbs, u pravilu bi morao imati 8Mbs ili više... ali tad je problem što piše na ugovorenoj usluzi, odnosno koja brzina se računa za 50% i žalbu... u tom slučaju ti jedino preostaje odjaviti TV (bez penala, jer nisu u stanju osigurati potreban nivo usluge) .. i happyend i za njih ako je to rješenje.

-Za sve je važna fizička ispravna linija, to je možda igra tcoma, ali to nije tvoj problem (zapravo je) nego ga oni moraju riješiti. Zakonski rok za SVE probleme od dana prijave je 90 dana. Nakon tog više ne smiju ni reklamirati uslugu dok ti ne rješe, jer je to koncesija... Samo provjeri da nije tvoj dio žice krivac. Njihovo je do priključka. Spoji uređaj direktno i provjeri. Pročitaj podatke za liniju u samom uređaju, signal-ratio, autenacija itd kao i prijavljenu down-up brzinu.

 

- btw, nisi dovoljno 'živčan' ako dozvoljavaš da te tako zavlače mjesecima bez rješenja. Traži papirnate odgovore, piši žalbe, traži konstantno radni nalog i trebutno stanje rješavanja problema..

.. i btw2-oni su u bankrotu, tako da je ovakva situacija zapravo očekivana.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Optima telekom internet

Ne znam zasto, ali i dalje imam problem sa skidanjem preko netloada kao free user.

 

@Krešo91 mi je ranije testirao svoju brzinu i bila mu je 200-300 kb/s (ovim putem mu se jos jednom zahvaljujem na odvojenom vremenu).

 

Ja nazalost nikako ne mogu dobiti vecu brzinu od 30kb/s.

Probao sam svasta, razne verzije wina (xp, 7, 8), iskljuceni antivirus i firewall, preko linkova ili preko nekog download managera, iz ciste instalacije wina, ali svaki put mi je ista brzina.

Probao sam ostale (uploaded, rapidgator, ...) sve kao free user i kod svakog dobijem brzinu koja i je inace kao free user.

 

Sta mislite, sto bi mogao biti problem tako sporog downloada?

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Na internet stranici optime kažu da se može zadržati samo internet bez telefona ali to je sve što kažu. Zna li neko nešto više o tome? Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Oseka kaže...

Na internet stranici optime kažu da se može zadržati samo internet bez telefona ali to je sve što kažu. Zna li neko nešto više o tome? Hvala.

pda ,nazoveš tražiš raskid/promjenu ugovora, ukinu ti liniju i imas samo net

15 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Optima sux big time,tak mi je drago kaj sam raskinul ugovor , u 2012 početkom 8 mjeseca potpisan na godinu dana,raskinut nakon 4 mjeseca :D ,tih par mjeseci patnje ,užas...sami problemi non-stop,tek kad im počneš prijetiti ima pomaka..no i to je jadno,pa mi nije ništa preostalo osim raskida ugovora.

 

P.S.

Sada idem uređivati komentar jer mi se nije dalo toliko tipkat.. ali ispasti će da fejvoriziram ''T-scum'' ili da sam potrčkalo haha ALI dok sam uredno na njemu bil 3 godine nikad većih problema,osim zamjene novog ruotera,i tak ajde da probam Optimu kad ono em je veza pucala svako malo,em je brzina bila ispod ugovorenog,agenti su  im necivilizirani  balavi studenti ffs,svako malo sam ih zval s kucnog nisu s htjeli javiti jedno par dana haha(DA) istina,pa sam s mobilnog,onda kad su to napokon sredili nakon skoro 3 mjeseca (NEVJEROVATNO) aleluja,poslal sam zahtjev za povecanje brzine na 10mbita imal sam 4mbita(od kojih sam 2 dobival isporučeno većinom),naravno od toga ništa,,samo su me vozali i ispričali se na kraju.nemam dobrog iskustva sa Optimom(jedino dobro kaj mi se svidlo kod njih je dobar router :D ) ,kao i gro ljudi,dovoljno je škicnuti na njihovu Facebook stranicu..pa se uvjerite  koliko ih ''hvale'' eto sad je pojašnjeno. p.s. drago mi je kaj su u bankrotu {#}

Live to win!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2013 13:05 (BuhaBT).
Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
BuhaBT kaže...

Optima sux big time,tak mi je drago kaj sam raskinul ugovor , u 2012 početkom 8 mjeseca potpisan na godinu dana,raskinut nakon 4 mjeseca :D ,tih par mjeseci patnje ,užas...sami problemi non-stop,tek kad im počneš prijetiti ima pomaka..no i to je jadno,pa mi nije ništa preostalo osim raskida ugovora.

 ????

16 godina
odjavljen
offline
Optima telekom internet

Pa ovi cetnici iz optime nisu normali, da bog da seljacine propale. PA NEVJEROVATNO.

 

OD 10 utakmica na h*ebenom PES-u ja odigram jednu normalnu, dok ove ostale prekidaju il trokiraju ko traktorcina.

 

Pa lud sam ko puska.

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2013 2:00 (Edge).
 
1 2 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

meni je optima dosad zadovoljavauća(internet) al tv zato steka ko lud, netko mi je pricao ako se zalis na uslugu mozes raskinuti ugovor bez da ista platis jel to tocno?

 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Optima telekom internet

I mojim susjedima steka TV (i internet) dosta, da mozes raskinut ugovor, moras poslati zalbu njima, pa oni valjda provjeravaju kvalitetu i slicno.

 

Lik iz njihove sluzbe mi je reko da posalje zahtijev za prekid ugovora jer ovo vise nema smisla. (haha)

 

Uglavnom, smece za poludit.

 

2013. godina, a ja ne mogu igrati igru online, katastrofa.

http://isvijet.com.hr
 
2 2 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice