T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.458
|
čitano: 6.437.320
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
16 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Odeon kaže...

Ima li t-com optiku ?

 

HT pomalo "na crno" uvodi optiku.

Stvar je takva da je HAKOM naredio HT-u da ukoliko HT napravi infrastrukturu, mora ustupiti besplatno pola toga drugim operaterima dok oni "lade jaja"...

HT je shvatio da to jednostavno nema smisla, pa sad tu i tamo, po negdje gdje se rade neki radovi po ulicama, na novim zgrada i slično, gdje treba staviti novu infrastrukturu, HT odmah ubacuje optiku.

Navdono se dobijaju ogromne kazne za takve stvari, ali očito se više isplati plačati kazne, nego graditi infrastrukturu za konkurenciju...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

pa onda je NITKO nece uvesti.....

16 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Ajze kaže...

pa onda je NITKO nece uvesti.....

DOk se god bude moglo zarađivati na staroj infrastrukturi, zašto bi se ulagalo u novo...

Slažem se da konkurencija dobra stvar, da bi trebalo imati neka pravila igre, ali jednostano ovdje HAKOM svjesno blokira napredak i ulaganje u infrastrukturu..

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
rooswelt1991 kaže...
Ajze kaže...

pa onda je NITKO nece uvesti.....

DOk se god bude moglo zarađivati na staroj infrastrukturi, zašto bi se ulagalo u novo...

Slažem se da konkurencija dobra stvar, da bi trebalo imati neka pravila igre, ali jednostano ovdje HAKOM svjesno blokira napredak i ulaganje u infrastrukturu..

Pa dok imaju monopol nad infrastrukturom uvijek ce zarađivat na staroj 

Kaj ces si iskljucit internet i bit bez njega jer ovi nece napravit bolje ?

http://revohd.com
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

Pa u SAD-u je prosječna brzina interneta 5mb, zašto su onda stavljali optiku? Cijeli svijet može normalno funkcionirati bez optime tj sa brzinom 25mb dl  2mb up

14 godina
online
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Ajze kaže...

Pa u SAD-u je prosječna brzina interneta 5mb

Bila prije 4 godine. Sada je oko 15 Mbps. Kod nas je oko 5 Mbps. Prosjek Europske unije je 16 Mbps.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

Jesi normalan :)

 

US  5.8Mb average speed

 

Statistika prije malo manje od godinu dana.

14 godina
online
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Ajze kaže...

Jesi normalan :)

 

US  5.8Mb average speed

 

Statistika prije malo manje od godinu dana.

Izvor?

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

http://www.theverge.com/2012/5/1/2990469/average-global-internet-speed-drop-us

To što si ti rekao da je 15mb, to je statistika ljudi koji su mjerili brzine te je uzeta srednja brzina i stavljena da je to average speed for usa.

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
rooswelt1991 kaže...
Ajze kaže...

pa onda je NITKO nece uvesti.....

DOk se god bude moglo zarađivati na staroj infrastrukturi, zašto bi se ulagalo u novo...

Slažem se da konkurencija dobra stvar, da bi trebalo imati neka pravila igre, ali jednostano ovdje HAKOM svjesno blokira napredak i ulaganje u infrastrukturu..

Kada neće tcom uložiti u infrastrukturu treba bi hakom uložiti i onda je iznajmljivati svima.

14 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Ajze kaže...

http://www.theverge.com/2012/5/1/2990469/average-global-internet-speed-drop-us

To što si ti rekao da je 15mb, to je statistika ljudi koji su mjerili brzine te je uzeta srednja brzina i stavljena da je to average speed for usa.

  A nego tko bi trebao mjeriti nego ljudi? Sveti Petar? Još je kod nas uzeto u obzir 187 tisuća testova a kod Amera njih 9 i pol milijuna...

 

http://www.netindex.com/

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2012 11:18 (Oldy).
12 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Kak će ulagati kad npr. u mojoj ulici svaka peta kuća nema računalo, od ovih koji imaju svaki peti nema pristup internetu, od tih kojih imaju, pol njih ga koristi za mail i vijesti i brzina im nije bitna, kupuju najjeftiniji paket za brzinu i nije im u interesu, ne znaju što je optika... Radije nek naprave kanalizaciju.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

Slušaj, ta mjerenja kao što sam ti rekao neznače ništa, zašto? Pa 9 ipo miljona puta je izmjerena brzina interneta, a koliko od tih 9 ipo miljona je jedan te isti korisnik? i Amerika ima preko 310 mil stanovnika.....tako da je 9.5 mil ništa. Ovaj link koji sam ja dao to je od tvrtki koja su davala veze korisnicima u SAD-u. primjer: Znaći ako su svi ISP-ovi t-com,optima itd stavili internet 400,000 ljudi i napravila se statistika average speed u Hrvatskoj i to je točna statistika. A ako je od tih 400,000 ljudi samo njih 10,000 mjerilo brzina na speedtest to nije točna statistika.

 

To je kao da se zbroju sve kuče,zgrade i stanovi u Hrvatskoj i dođe se do broja 100,000 i onda reću da imamo 100,000 stanovnika -.-

14 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Kuće Ajze Kuće, ti vjeruj tome svome ja vjerujem ookli...... i to je to.... bez puno priče. :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

Za SAD se nebi čudio i da 100 mbps imaju, ali pogledajte malo "nerazvijene" zemlje u odnosu na Hr.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Diplomirani pješak kaže...

Za SAD se nebi čudio i da 100 mbps imaju, ali pogledajte malo "nerazvijene" zemlje u odnosu na Hr.

Zemlje poput rumunjske recimo

robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn

TL;DR...

 

Moze neka skracena verzija?

Op Op Op Gangnam Style!!
12 godina
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

u max3m paketu https://www.hrvatskitelekom.hr/promotivna-ponuda-tablet se dobiju osnovni programi za maxtv,to su oni ispod što se može pogledati na slici?

edit:

MAX3 M

Ugovorna obveza 24 mjeseci.

3 mj. MAXtv To Go

 

šta je ovo 3 mjeseca Maxtv to go?

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 15:01 (sstrmi).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
sstrmi kaže...

u max3m paketu https://www.hrvatskitelekom.hr/promotivna-ponuda-tablet se dobiju osnovni programi za maxtv,to su oni ispod što se može pogledati na slici?

edit:

MAX3 M

Ugovorna obveza 24 mjeseci.

3 mj. MAXtv To Go

 

šta je ovo 3 mjeseca Maxtv to go?

je, to su ti programi, ali možeš naknadno uzimati i dodatne pakete programa, naravno uz dodatno plaćanje.

 

MaxTV To Go je usluga s kojom možeš gledati Max TV na smartphoneu, ali mislim da nemožeš baš sve kanale.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 15:03 (antimadridista).
12 godina
protjeran
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
antimadridista kaže...
sstrmi kaže...

u max3m paketu https://www.hrvatskitelekom.hr/promotivna-ponuda-tablet se dobiju osnovni programi za maxtv,to su oni ispod što se može pogledati na slici?

edit:

MAX3 M

Ugovorna obveza 24 mjeseci.

3 mj. MAXtv To Go

 

šta je ovo 3 mjeseca Maxtv to go?

je, to su ti programi, ali možeš naknadno uzimati i dodatne pakete programa, naravno uz dodatno plaćanje.

 

MaxTV To Go je usluga s kojom možeš gledati Max TV na smartphoneu, ali mislim da nemožeš baš sve kanale.

ne nego mozes priko interneta gledat max tv

14 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
Perceto kaže...

ne nego mozes priko interneta gledat max tv

i jedno i drugo, smartphone i računalo.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
antimadridista kaže...

je, to su ti programi, ali možeš naknadno uzimati i dodatne pakete programa, naravno uz dodatno plaćanje.

 

MaxTV To Go je usluga s kojom možeš gledati Max TV na smartphoneu, ali mislim da nemožeš baš sve kanale.

  a među tim sportskim programima,dali prenose tamo ligu prvaka i lige petice(pogotovo primeru zbog starog koji želi barcu gledati)

14 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
sstrmi kaže...
antimadridista kaže...

je, to su ti programi, ali možeš naknadno uzimati i dodatne pakete programa, naravno uz dodatno plaćanje.

 

MaxTV To Go je usluga s kojom možeš gledati Max TV na smartphoneu, ali mislim da nemožeš baš sve kanale.

  a među tim sportskim programima,dali prenose tamo ligu prvaka i lige petice(pogotovo primeru zbog starog koji želi barcu gledati)

ako uzmeš Sportski paket (dodatnih 60kn mjesečno) onda imaš 4 programa Arenesport - oni prenose Ligu Prvaka, talijansku i francusku ligu. Dobiješ i SportKlub i SportKlub+ koji prenose englesku i ponekad španjolsku ligu. I također imaš Eurport koji prenosi njemačku ligu.

E sad, ovi iz T-Coma su kao i inače našli način kako dodatno zaraditi, pa su SportKlub Prime kanal stavili u Sportski plus paket (koji je 80kn mjesečno, 20kn skuplji od običnog sportskog), a na tom Sportklub Prime kanalu prenose Barcu i Real uvijek, tako da bez tog Sportkog plus paketa teško da ćeš španjolsku ligu gledati. U ove obične Sportklub kanale samo ponekad stave španjolsku ligu, i to sve slabe utakmice, nikad Barcu i Real.

 

koliko vidim u osnovnom paketu, bez dodatnih sportskih paketa je jako mlao sportskih programa, mislim samo Eurosport, Arenasport 1 i Sportklub. Dakle možeš pratiti njemačku, i neke utakmice francuske i talijanske lige koje stave na Arenu 1, ali većinom tu budu snimke.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 16:20 (antimadridista).
12 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
antimadridista kaže...

ako uzmeš Sportski paket (dodatnih 60kn mjesečno) onda imaš 4 programa Arenesport - oni prenose Ligu Prvaka, talijansku i francusku ligu. Dobiješ i SportKlub i SportKlub+ koji prenose englesku i ponekad španjolsku ligu. I također imaš Eurport koji prenosi njemačku ligu.

E sad, ovi iz T-Coma su kao i inače našli način kako dodatno zaraditi, pa su SportKlub Prime kanal stavili u Sportski plus paket (koji je 80kn mjesečno, 20kn skuplji od običnog sportskog), a na tom Sportklub Prime kanalu prenose Barcu i Real uvijek, tako da bez tog Sportkog plus paketa teško da ćeš  španjolsku ligu gledati. U ove obične Sportklub kanale samo ponekad stave španjolsku ligu, i to sve slabe utakmice, nikad Barcu i Real.

 

koliko vidim u osnovnom paketu, bez dodatnih sportskih paketa je jako mlao sportskih programa, mislim samo Eurosport, Arenasport 1 i Sportklub. Dakle možeš pratiti njemačku, i neke utakmice francuske i talijanske lige koje stave na Arenu 1, ali većinom tu budu snimke.

  znači za sport nema koristi od max tv-a bez dodatnih sport paketa,netko zna kakvo je stanje kod h1,iskona ili optime?

11 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

U osnovnom paketu ima samo arena sport 1. Arena sport kanali se nalaze isključivo na MAXTV-u, na ostalim je samo SportKlub.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

gledam malo ove ponude od tcoma---

nisam vezan uz ugovor a imam racun tel i brzinu od 4kbits za cca 180kn plus jos 101kn za flat...

ak uzmem njihov max2 paket pise da me kosta 241kn.....ide na ovih 241 jos kaj gore ili je to to plus kolko telefoniram van paketa ili kak je to sad....da ne idem u tcom centar

pitat..

ko zna sto o tome??

 

i btw..meni hakom metar nece pokrenuti

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2012 20:02 (jady).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
jady kaže...

gledam malo ove ponude od tcoma---

nisam vezan uz ugovor a imam racun tel i brzinu od 4kbits za cca 180kn plus jos 101kn za flat...

ak uzmem njihov max2 paket pise da me kosta 241kn.....ide na ovih 241 jos kaj gore ili je to to plus kolko telefoniram van paketa ili kak je to sad....da ne idem u tcom centar

pitat..

ko zna sto o tome??

Piše ti sve na stranici. https://www.hrvatskitelekom.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=885&rType=2

16 godina
neaktivan
offline
T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li naznaka?

EDIT: kolega me već pretekao. Iz nekog čudnog razloga mi se nije prikazalo prilikom refrešanja da ima novih postova. :S

Dakle, na tu cijenu paketa ti ide još telefoniranje u tcom mreži (ako imaš halo super 60 paket, kad potrošiš tih 60 minuta, onda ti se naplaćuje po standardnom cjeniku) + pozivi prema ostalim mobilnim i fiksnim mrežama.

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2012 20:23 (Cesc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com ADSL ; nove brzine/cijene, ima li nazn
5220 kaže...
jady kaže...

gledam malo ove ponude od tcoma---

nisam vezan uz ugovor a imam racun tel i brzinu od 4kbits za cca 180kn plus jos 101kn za flat...

ak uzmem njihov max2 paket pise da me kosta 241kn.....ide na ovih 241 jos kaj gore ili je to to plus kolko telefoniram van paketa ili kak je to sad....da ne idem u tcom centar

pitat..

ko zna sto o tome??

Piše ti sve na stranici. https://www.hrvatskitelekom.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=885&rType=2

Ne pise sve.... sto je s pretplatom? jednom sam ih zvao i rekli su da je uracunata, drugi dan cujem po internetu da nije ukljucena u te MAX 2 i MAX 3 pakete.... tko tu koga?

 

Zvali su me i ovi iz Optime za O2 uslugu preko t-com infrastrukture (nisam vezan ugovornom obvezom trenutno).... pitao sam ih vise puta i kazu da je pretplata uracunata u te O2 i O3 pakete.... ali nekako sumnjam da jest.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2012 23:00 (lovac82).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice