T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.430
|
čitano: 6.401.861
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ronky kaže...

Dobro, to je megabita, koliko bi to bilo kilobajta? Tj megabajta? 2-3? Kolika je bila najveća brzina što si vidio kad si nešto skidao? Meni npr u 4 megabita tarifi skida maksimalno 550 kb/sec

Od 4-6 megabajta u sekundi average, ovisno u koje doba dana si spojen. Sve ti ovisi koliko kvalitetan 4G signal hvataš, tako da je moguće da će nekom 4G raditi na brzini od 10mbita, a nekome pak na 70mbita (iliti oko 1.2 megabajta do 9 megabajta u sekundi, ako preračunamo).

Moj Portfolio - http://3docean.net/user/tomislavn --- Gaap#2615 --- http://eu.battle.net/wow/en/character/tarren-mill/Gaap/simple
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.12.2014 14:06 (mrsmith).
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
mrsmith kaže...
Ronky kaže...

Dobro, to je megabita, koliko bi to bilo kilobajta? Tj megabajta? 2-3? Kolika je bila najveća brzina što si vidio kad si nešto skidao? Meni npr u 4 megabita tarifi skida maksimalno 550 kb/sec

Od 4-6 megabajta u sekundi average, ovisno u koje doba dana si spojen. Sve ti ovisi koliko kvalitetan 4G signal hvataš, tako da je moguće da će nekom 4G raditi na brzini od 10mbita, a nekome pak na 70mbita (iliti oko 1.2 megabajta do 9 megabajta u sekundi, ako preračunamo).

Oho, pa to nije loše......i kažeš 300 kuna? Kako provjerim jel ja to mogu imati?

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
IVOX kaže...

Meni nikako da omoguce potpunu brzinu. Profil je pusten 34/4, bio tehnicar, mjenjao modem/ruter i opet je ostalo na 10mbita. 

Jesi provjerio da ti nije do računala? (Driveri za mrežnu karticu, postavke mreže i slično.)

Da ne koristiš možda 10Mbps HUB ili SWITCH na toj mreži?

Twitter: @191x7
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ronky kaže...

Oho, pa to nije loše......i kažeš 300 kuna? Kako provjerim jel ja to mogu imati?

Ja sam to ovako od oka izračunao. Moraš kupiti 4G stick (ili mobitel pa ga spojiti kao modem na računalo usb-om što nebi baš preporučio jer jede bateriju kroz 2 sata) koji dodje kod nas nekakvih 900-1000kn, te Simpa SIM karticu na bonove. Svaki tjedan aktiviraš za 10kn opciju 4G, te svaki dan aktiviraš opciju Internet dan za također 10kn koja ti daje flat 24 sata od aktivacije, te se ne aktivira sama ponovno - moraš ručno slati poruku svaki dan.

 

Provjeriš pokrivenost 4G signalom na stranicama HT-a (karta pokrivenosti).

 

E sad, ako ćeš koristiti doslovno svaki dan, izaći će te oko 340kn mjesečno (4Gx4 = 40kn, IDx30 = 300kn / ukupno 340kn).

 

Da li se isplati ulagati u to, neznam :) jer piše u uvjetima da će se limit prometa postaviti na 1GB dnevno kad teh. bude dopustila. Za sada je još uvijek flat pa je super za one kojima optika nije dostupna, a trebaju veliki upload / download - no nitko ti ne garantira da to neće postaviti kroz 5 dana... a možda neće ni za 5 godina.

 

Sad, ako si baš negdje u šumi gdje nema ni optike, a ni dobrog 4G signala - djabe ti.

Moj Portfolio - http://3docean.net/user/tomislavn --- Gaap#2615 --- http://eu.battle.net/wow/en/character/tarren-mill/Gaap/simple
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
IVOX kaže...

Meni nikako da omoguce potpunu brzinu. Profil je pusten 34/4, bio tehnicar, mjenjao modem/ruter i opet je ostalo na 10mbita. 

Jesi provjerio da ti nije do računala? (Driveri za mrežnu karticu, postavke mreže i slično.)

Da ne koristiš možda 10Mbps HUB ili SWITCH na toj mreži?

Eh, loši kompjuteri su rekli i oni, haha.

Koristim ja switch ali gigabitni, testirao sam s laptopom tako da sam se spajao direktno u ruter LAN kabelom da eliminiram potencijalne probleme s drugom mrežnom opremom. Rezultati su DL:10.50mbps i UL:3.80mbps. Upload se promjenio ali je download ostao isti. 

Mrežna kartica(LAN) je gigabitna testirao sam i to dijeljenem podataka između računala i postiže oko 100MB/s. Pokušao sam i spajanjem bežično, dobijam iste rezultate.

Never let a computer know you are in a hurry.
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
IVOX kaže...
191x7 kaže...
IVOX kaže...

Meni nikako da omoguce potpunu brzinu. Profil je pusten 34/4, bio tehnicar, mjenjao modem/ruter i opet je ostalo na 10mbita. 

Jesi provjerio da ti nije do računala? (Driveri za mrežnu karticu, postavke mreže i slično.)

Da ne koristiš možda 10Mbps HUB ili SWITCH na toj mreži?

Eh, loši kompjuteri su rekli i oni, haha.

Koristim ja switch ali gigabitni, testirao sam s laptopom tako da sam se spajao direktno u ruter LAN kabelom da eliminiram potencijalne probleme s drugom mrežnom opremom. Rezultati su DL:10.50mbps i UL:3.80mbps. Upload se promjenio ali je download ostao isti. 

Mrežna kartica(LAN) je gigabitna testirao sam i to dijeljenem podataka između računala i postiže oko 100MB/s. Pokušao sam i spajanjem bežično, dobijam iste rezultate.

 

Imao sam iste probleme kada sam danas promijenio privremeni ruter s ovim koji su poslali. Dakle, isto download od 7-10Mbps, a upload ide OK oko 3,5Mbps. Tada sam izvršio hard reset rutera (najgornja rupica s lijevog boka) i ostavio sam sat vremena ruter uključen i ništa nisam poduzimao jer mi je njihov djelatnik spomenuo da se ovi ruteri samopodešavaju po 10-tak minuta. Dakle, nakon sat vremena sam provjerio brzine i one su bile kako trebaju biti. Pokušaj, ništa te ne košta.

 

 

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jura iz druge galaksije kaže...

Imao sam iste probleme kada sam danas promijenio privremeni ruter s ovim koji su poslali. Dakle, isto download od 7-10Mbps, a upload ide OK oko 3,5Mbps. Tada sam izvršio hard reset rutera (najgornja rupica s lijevog boka) i ostavio sam sat vremena ruter uključen i ništa nisam poduzimao jer mi je njihov djelatnik spomenuo da se ovi ruteri samopodešavaju po 10-tak minuta. Dakle, nakon sat vremena sam provjerio brzine i one su bile kako trebaju biti. Pokušaj, ništa te ne košta.

 

 

Hvala! Pokusati cu!

 

EDIT: Ruter se skroz restartao i ponovno preuzeo sve podatke s ACS-a. Sve ostalo isto. Zvao me tcom tehnicar da ce on sad pogledati stanje u centrali i kaze: "Zanimljiv slucaj!"

 

EDIT2: Rijeseno. Dobio sam 32/4mbps. Napokon se netko pametan javio za kvar u ovom t-comu.

Never let a computer know you are in a hurry.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.12.2014 18:19 (IVOX).
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Zvao sam szk prekjucer i vele mi da moja centrala nazalost nije jos spremna za vdsl,rekao mi tehnicar da nema informaciju kad bi mogla biti pa da pitam vas ovdje posto vidim da ima par ljudi koji rade u tcomu...dal se planira opremiti sve centrale sa vdsl tehnologijom ili samo one u vecim "isplativijim" mjestima?

 

Isto me zanima ako mi netko zna reci,udaljenost od centrale mi je ravno 1.7km i na tu duljinu parice vucem 10/640 brzinu sa noise marginom izmedju 10-13db za download....kakvu brzinu bi mogao potegnut sa takvim parametrima na vdsl-u odnosno dal se to uopce izracunat iz tih podataka?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
ZokyCRO kaže...

Zvao sam szk prekjucer i vele mi da moja centrala nazalost nije jos spremna za vdsl,rekao mi tehnicar da nema informaciju kad bi mogla biti pa da pitam vas ovdje posto vidim da ima par ljudi koji rade u tcomu...dal se planira opremiti sve centrale sa vdsl tehnologijom ili samo one u vecim "isplativijim" mjestima?

 

Isto me zanima ako mi netko zna reci,udaljenost od centrale mi je ravno 1.7km i na tu duljinu parice vucem 10/640 brzinu sa noise marginom izmedju 10-13db za download....kakvu brzinu bi mogao potegnut sa takvim parametrima na vdsl-u odnosno dal se to uopce izracunat iz tih podataka?

S vremenom će sve centrale upgrejdati na VDSL ali kod tebe je problem udaljenost: VDSL brzine su moguće samo na udaljenostima manjima od 1 km.

Jedina nada ti je da Tcom napravi UPS (udaljeni preplatinički stupanj) koji ti je bliži, ali to rade samo u gusto naseljenim mjestima/gradovima.

U biti Tcom računica je jednostavna: tamo gdje konkurencija nude veće brzine, tamo će apgrejdati centrale ili instalirati UPS-ove.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.12.2014 9:12 (Antropofob).
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
Antropofob kaže...

S vremenom će sve centrale upgrejdati na VDSL ali kod tebe je problem udaljenost: VDSL brzine su moguće samo na udaljenostima manjima od 1 km.

Ne, 1600 metara je max udaljenost za VDSL.

My name is Legion... For we are many!
16 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Za sve koji su prelaskom na VDSL2 i dobili novi ruter zte 931VII samo da upozorim da kod instaliranja VNC-a ne mogu sami sebe spojiti i tako provjeriti vezu. Dosta sam vremena proveo pokušavajući, ali uzalud. Sada kad sam probao s posla sve fercera ispravno.

 

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ima mozda neka formula da pomocu sumova il cega mogu izracunat kolko sam udaljeni od parice... Jer jednostavno neznam di bi smjestili neku na 10km od mene a kamoli na 1-2... Mislim.. Osim ako nemaju u necijem kokosinjcu u okolici... :):):):):)
15 godina
online
Re: T-Com Internet
Frenkyca kaže...
Hrco1002 kaže...

ja još uvijek čekam ruter koji neznam kad će doć -.-

I ja isto nadam se da bude prije Bozica {#}

Modem je stigao sada mi jos samo moraju pustit brzinu to ih moram zvat jel tako?

16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Frenkyca kaže...
Frenkyca kaže...
Hrco1002 kaže...

ja još uvijek čekam ruter koji neznam kad će doć -.-

I ja isto nadam se da bude prije Bozica {#}

Modem je stigao sada mi jos samo moraju pustit brzinu to ih moram zvat jel tako?

Ruter trebaš spojiti i možes raditi s njime jer podržava i ADSL i VDSL. Kada ti proradi, nazovi njihovu podršku reci o čemu je riječ i pričekaj da ti puste odgovarajući profil.

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
Bojica kaže...
Ima mozda neka formula da pomocu sumova il cega mogu izracunat kolko sam udaljeni od parice... Jer jednostavno neznam di bi smjestili neku na 10km od mene a kamoli na 1-2... Mislim.. Osim ako nemaju u necijem kokosinjcu u okolici... :):):):):)

Od parice si udaljen koji metar (tel. parica ti je inače naziv za kabel).

 

Centrala ne mora biti ne znam kako uočljivo čudo. Ima ih par po Rijeci koje nisu puno veće od onog toi-toi WCa. A ako imaš ADSL, onda je neka na maksimalno 4.5km udaljenosti jer ti ni DSL onda nebi radio da je dalje...

My name is Legion... For we are many!
15 godina
online
Re: T-Com Internet
Frenkyca kaže...
Frenkyca kaže...
Hrco1002 kaže...

ja još uvijek čekam ruter koji neznam kad će doć -.-

I ja isto nadam se da bude prije Bozica {#}

Modem je stigao sada mi jos samo moraju pustit brzinu to ih moram zvat jel tako?

Zvao SZK rekla je da je kod njih profil pusten tak oda sad mora samo cica ovaj doci u centralu i pustiti brzinu....

16 godina
offline
T-Com Internet

Stigao mi je ZTE router, spojio sam ga i evo parametara koje pokazuje:

ZTE ADSLv2 ZTE ADSLv2
Kao što vidite Noise Margin (Down) mi je opet nizak (6.1).

Čekam da mi aktiviraju vDSL. :)

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
A da... al ovdje oko mene su 4 mala naselja na kupu... I u jednoj od njih bi moralo biti... Imam adsl2+ vrstu konekcije i uredno mi skida 11-13mb/s (iako mi je kao ograniceno na samo 10 po ugovoru) tako da znam da nira biti jako blizu mene... Al fakat mi po logici nema gdje biti... :):):):)
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bojica kaže...
A da... al ovdje oko mene su 4 mala naselja na kupu... I u jednoj od njih bi moralo biti... Imam adsl2+ vrstu konekcije i uredno mi skida 1.1-1.3mb/s (iako mi je kao ograniceno na samo 10 po ugovoru) tako da znam da nira biti jako blizu mene... Al fakat mi po logici nema gdje biti... :):):):)

Prepravljeno. 

16 godina
online
Re: T-Com Internet
Bojica kaže...
A da... al ovdje oko mene su 4 mala naselja na kupu... I u jednoj od njih bi moralo biti... Imam adsl2+ vrstu konekcije i uredno mi skida 11-13mb/s (iako mi je kao ograniceno na samo 10 po ugovoru) tako da znam da nira biti jako blizu mene... Al fakat mi po logici nema gdje biti... :):):):)

UPS ti može biti u bilo kojem zidanom objektu u tvojoj blizini (par km).

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ajde malo da ne brkate pojmove....

PARICA - par zica (2 zive) koje od pretplatnika vode do centrale (svatko ima svoju paricu, nije moguce spojit vise dsl korisnika na jednu ... To neki mjesaju)
- na samo putu parice od centrale nalazi se izvod (stupic, ormaric i slicno di dolazi kabel s dosta vise parica koje se onda prespajaju po zracnoj i podzemnoj mrezi prema korisniku.
- u nekim izvedbama, najcesce u gradovima izmedu izvoda i centrale nalazi se KR il ti ga krajnji razdjelnik.
U njemu dolazi dovoljan broj parica od strane centrale za onoliko izvoda i broja parica na tim izvodima.
- i na na samom kraju odnosno pocetku svega je centrala (RSS, MDF idt, iako ima sve zasto se zove ali nije bitno) unutra se nalazi razdjelnik na kojeg dolaze sve parice iz cijelog podrucja koje radi s te ventrale, dslame i LI3 kartice (jos ne dugo) te MSAN portovi. U samoj centrali se spaja odredeni dslam port s odredenom paricom koja vodi prema korianiku i to je to.
U centrali se ubit nista ne radi fizicki po pitanju brzine itd.
Sve se nadzire iz sredisnjeg kontrolnog centra il ti ga HT SMC-a.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
T-Com Internet

Spojio sam 2 Zte vii rutera iz jednog direkno u drugi preko UTP kabla da mogu dobit wifi u sobi i sad sve radi osim što mi veza puca svakih par minuta. Jel zna netko do čega bi moglo bit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Dali ti puca dsl link ili ostanes samo bez interneta, jer ako zte nisi ni jedan podesavi to nemre radit sam tako da spojis jer imas 2 dhcp servera i dva ista default gatwaya sto nikak nemre radit
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

ja neznam dal da se smijem il da plačem,prošlo tjedan dana ja idem pitat di je zapelo kad će ruter,fino kažem zahtjev predan tad i tad usluga realizirana samo trebam dobit novi ruter i onda će se pustit vdsl,kaže agent vama ruter nije isporučen jer vam trenutni podržava vdsl uslugu i ona vam je aktivirana,reko kako podržava kad koristim sx 763 za koji mi je rečeno da ne podržava i usluga je samo realziriana al nije puštena jer mi nebi doma ništa radilo i onda mi kaže proslijedit ćemo zahtjev na provjeru zašto vam nije isporučen ruter i dali je potrebna isporuka,ja nemrem vjerovat

laganini...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
Dali ti puca dsl link ili ostanes samo bez interneta, jer ako zte nisi ni jedan podesavi to nemre radit sam tako da spojis jer imas 2 dhcp servera i dva ista default gatwaya sto nikak nemre radit

Predpostavljam da dsl link puca izmedu ta 2 rutera, znaci treba podešavat ok budem onda guglo šta treba napravit.

16 godina
offline
T-Com Internet

Jel vrijedi 30kn razlike za 10mbits veću brzinu?

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Normalno da ne vrijedi, sve bi to trebalo biti 0kn ali zivimo u Hr pa nemamo bas neki izbor, zar ne?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
T-Com Internet

Slažem se, ajd da je 50-60, al 30, i ovak je puno love...

Prelazak s 4 na 20 je velika razlika, al s 20 na 30 je mala..

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

2 dana čekam na povečanje brzine, jel ste i vi toliko čekali?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
zvonac kaže...

Jel vrijedi 30kn razlike za 10mbits veću brzinu?

 

S 4 Mbps na 10 Mbps za 20-30 Kn više itekako vrijedi. No kada se pređe 20 Mbps razlika je u biti sve manja jer se osjeti više-manje samo kada nešto veliko skidaš.

Evo ovaj frajer je to sasvim OK objasnio (iako ima malo grešaka u računanju):

Twitter: @191x7
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice