Tcom MAXnet mini paket

poruka: 78
|
čitano: 64.943
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Tcom MAXnet mini paket

ej pozdrav svima molio bih ako mi netko moze malo pomoci..

planiram uzeti MAXnet mini paket jel trenutno max brzina mi je 100 KB/sec ..

zanima me jel mogu ja sa tim paketom normalno igrati online igre da nemam problema sa pingom ili sa brzinom .. posto se spaja na 3g mrezu

hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tcom MAXnet mini paket

Možeš pojasnit zasto uzimas to, premala brzina (bar ta minimalna osigurana) za preveliku cijenu. 1GB - 73 kn dok je flat 154. Uopce ne kuzim cijelu tu ponudu "maxnet mini"

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket

zato sto mi je trenutno  max brzina 100 KB/s .. a ovi iz tcoma kazu da je to max sta ja mogu imati

13 godina
offline
Tcom MAXnet mini paket

Ima li itko ovu uslugu jer planiram uzeti pa me zanimaju  "HT zamke" npr da li je FLAT = FLAT ili je ograničen na 20 GB ? Da li je brzina zaključana na 4 Mbit/s ili možeš imati i bržu brzinu od toga ako imas dobar signal na 3G ? Račun je npr dogovoren ugovorom cca 150 kn ili ti jos uvale da moraš plaćati radijsku frekvenciju i naknadu za pristup mobilnoj mreži i još nekaj treće ? Koliko se čeka dostava routera 30 dana ili po dva tri mjeseca ?

Zlatno pravilo:Ako nesto radi ne diraj! Pravi balkanci ne čitaju upute da saznaju na početku kako nešto radi ili kako nešto osposobiti, već da vide gdje su zajebali
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.1.2015 18:03 (zagi55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket
zagi55 kaže...

Ima li itko ovu uslugu jer planiram uzeti pa me zanimaju  "HT zamke" npr da li je FLAT = FLAT ili je ograničen na 20 GB ? Da li je brzina zaključana na 4 Mbit/s ili možeš imati i bržu brzinu od toga ako imas dobar signal na 3G ? Račun je npr dogovoren ugovorom cca 150 kn ili ti jos uvale da moraš plaćati radijsku frekvenciju i naknadu za pristup mobilnoj mreži i još nekaj treće ? Koliko se čeka dostava routera 30 dana ili po dva tri mjeseca ?

 meni je router bio došao za 4/5 dana, ali je signal bio preslab, bio je sporiji internet od vip homeboxa, maxnet mini su mi bili poslali kao zamjenu za max adsl jer su trebali nove parice provlačit do moje kuće

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
13 godina
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket
Tony1999 kaže...

 meni je router bio došao za 4/5 dana, ali je signal bio preslab, bio je sporiji internet od vip homeboxa, maxnet mini su mi bili poslali kao zamjenu za max adsl jer su trebali nove parice provlačit do moje kuće

 Jel se mozda sjecas koji su ti router dali ? 

Zlatno pravilo:Ako nesto radi ne diraj! Pravi balkanci ne čitaju upute da saznaju na početku kako nešto radi ili kako nešto osposobiti, već da vide gdje su zajebali
12 godina
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket
zagi55 kaže...
Tony1999 kaže...

 meni je router bio došao za 4/5 dana, ali je signal bio preslab, bio je sporiji internet od vip homeboxa, maxnet mini su mi bili poslali kao zamjenu za max adsl jer su trebali nove parice provlačit do moje kuće

 Jel se mozda sjecas koji su ti router dali ? 

 nezzm, nisam bio doma, mama i buraz su rekli da je bio tehnicar i da je brzina presloza

 

zasto ne uzmes max adsl, on ti je 160kn

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
13 godina
offline
Tcom MAXnet mini paket

Odlučio sam nakraju uzeti MAXnet mini FLAT. Preko njihove stranice 3.1 podnio sam zahtjev za navedenu uslugu te su danas zvali SZK i rekli mi da ih nazovem krajem tjedna zbog provjere zahtjeva (Da vide da zbilja imam PCM na liniji). Zajamčena brzina je 1 Mbit/s, a do 7.2 Mbit/s ovisno o tehničkim mogućnostima.  

-MAXnet instalacija iznosi 8.00 kn. (24 mjeseca)
-Naknada za pristupnu brzinu je 65.00 kn uz telefonsku liniju
-Flat iznosi 101.44 kn uz potpisani ugovor na 24 mjeseca.

-Router je Huawei B68A 3G Wireless Gateway.

-Rok za isporuku je 30 dana

Ispod je trenutna situacija sa brzinama na mobilnom internetu ( 30GB ) Javim se krajem tjedna da vidim jesu li mi odobrili zahtjev.

EDIT: 10.1.Izgubili su negdje zahtjev pa sam morao ponovno slati 

EDIT: 21.1. Otkrili smo da 40 GB limit po makisimalnoj brzini (8 Mbit/s) poslje prebace na zajamčenih 1Mbit/s
EDIT: 09.2. Račun za telefon i internet iznosi 164,24 kn sa popustom. Bez popusta bi iznosio cca 200kn  za detalje vidi sliku

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.2.2015 14:57 (zagi55).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Tcom MAXnet mini paket

el neko ima maxnet mini flat(max adsl nemoze,nema parica) pa kakva je brzina,pokriven sam 3g i 4g signalom,jel se moze gledat bez problema youtube,live stream i koji torrent i da li smanjuju mbit/s kao sto neki kazu..imam vip homebox al placam 5 ili 6 gb 70kn dodatni 1gb 10kn..flat mi treba pa samo mi ostaje maxnet mini

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Tcom MAXnet mini paket

To maxnet shranje je idiotarija na kvadrat. Em brzina u klincu, ograničenje, moraš imati fiksnu...bla bla bla...

 

Koristim Vip mobilni internet već 5 godina (+ Carnet) i nemam zamjerke, sada sam na tarifi Internet bez granica L (139kn + 15kn davanja) = LTE uključen, 25GB prometa po danu mjesečno (08:00-23:59) a od 00:00-08:00 uključuje se Noćna opcija -> neograničen internet po brzini koju maksimalno možete uhvatitit na toj lokaciji i ovisno o pristupnom uređaju.

 

Karticu možete koristiti u bilo kojem uređaju (stick, mobilni, tablet) i bilo gdje u Hrvatskoj.

 

A vi plaćajte t-comu tu smijuriju od interneta i dalje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket

Pozz, ispričavam se na upadu u stariji post.

 

Imam istu situaciju sa Maxnet mini. Odličan signal i ping 30-40, al mi brzina padne na 1Mbit/s na sredini mjeseca, znači to je tih 40Gb prometa sa punom brzinom pa onda nakon toga smanje na minimalnu. Jel jos uvijek ista situacija kod vas?

14 godina
neaktivan
offline
Tcom MAXnet mini paket

Pozdrav. :)
Igrom nesretnih slucajeva zavrsih i ja na maxnet miniju. Dobio sam Huawei B203 modem.
Na mjestu gdje sam brzina je uzas i to bih volio popraviti.
Doticni modem ima SMA konektor za vanjsku antenu pa me zanima ako netko ima kakvu preporuku za tu doticnu antenu. :)

Hvala unaprijed. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket

Pozz...

Imao isti slučaj nije problem u anteni nego je huawei B203 low budget router koji mi nije prihvatio niti jednu antenu koju sam imao. Nakon nekoliko prigovora na brzinu s moje strane dobio sam isto huawei router al mislim da 6xx serija na kojem sad bez ikakve antene imam 6Mgbit brzinu.

LP

15 godina
offline
Tcom MAXnet mini paket

kod mene je huawei b68a-24 i brzina mi je od 0,5 pa do 7mbit/s ....to valjda ovisi o vremenskim prilikama...inače na kutiji piše HSPA+ DL 21 Mbit/s UL 5,76 Mbit/s ....

nego otkad sam dobio maxnet nemogu poslati e-mail a mailove normalno primam....

www.apriliabase.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tcom MAXnet mini paket

evo i ja zbog nemogućnosti adsl ,dobio maxnet min,flat

skoro 5 godina koristim adsl i sad odjednom podz.kabl ne valja

 

udjeliše nam maxnet mini,ruter huawei b68a 3g

trenutne brzine variraju od 0,20-5,70,nema stabilnosti

uz ruter sam dobio i antenu cc 3 m kabla i šetam po sobi hvatam signal

da li se može kako pojačati signal ili stabilizirati 

 

obećao t-com a da ćemo dobiti nove rutere 4g

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket
valisaurea kaže...

evo i ja zbog nemogućnosti adsl ,dobio maxnet min,flat

skoro 5 godina koristim adsl i sad odjednom podz.kabl ne valja

 

udjeliše nam maxnet mini,ruter huawei b68a 3g

trenutne brzine variraju od 0,20-5,70,nema stabilnosti

uz ruter sam dobio i antenu cc 3 m kabla i šetam po sobi hvatam signal

da li se može kako pojačati signal ili stabilizirati 

 

obećao t-com a da ćemo dobiti nove rutere 4g

 ti si bar dobio antenu...ja nisam ni to...da bar dođe 4g....jedino što ovi hebu je poslije 40gb prometa spuste brzinu na 1mb...bar meni već dva mjeseca tako....

www.apriliabase.com
12 godina
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket

danas stigao 4g,brzina oko 7

 

dok je još jutros bilo 0,35

12 godina
offline
Tcom MAXnet mini paket

jedan problem vezan za maxnet mini,dobio sam ruter 4g

na mobitel se spojim bez problema ,na računalo kablom,na sat.rec.kablom

problem je laptop- neće se spojiti nalaptop

upišem naziv,pasword ,na laptopu je ime mreže

kablom radi bez problema 

no nemože wifi  spojiti, probao sam na tri laptopa 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket
valisaurea kaže...

jedan problem vezan za maxnet mini,dobio sam ruter 4g

na mobitel se spojim bez problema ,na računalo kablom,na sat.rec.kablom

problem je laptop- neće se spojiti nalaptop

upišem naziv,pasword ,na laptopu je ime mreže

kablom radi bez problema 

no nemože wifi  spojiti, probao sam na tri laptopa 

 

 zna li itko što treba napraviti

15 godina
offline
Tcom MAXnet mini paket

nema šanseda dobijem 4g router...bar ne u ovom životu....t-com je najgorji operater u hr....ja vjerujem da bi se i parice mogle sredit ali oni samo uvale ovaj maxnet i to je to...

www.apriliabase.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2015 21:04 (bikerbj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket
valisaurea kaže...
valisaurea kaže...

jedan problem vezan za maxnet mini,dobio sam ruter 4g

na mobitel se spojim bez problema ,na računalo kablom,na sat.rec.kablom

problem je laptop- neće se spojiti nalaptop

upišem naziv,pasword ,na laptopu je ime mreže

kablom radi bez problema 

no nemože wifi  spojiti, probao sam na tri laptopa 

 

 zna li itko što treba napraviti

 Spoji se na 4g router te promijeni frekvenciju na wlan-u. U posljednje vrijeme t-com u pravilu dostavlja krajnjim korisnicima routere sa defaultnim postavkama. Spusti ako se ne varam sa 11 kanala na 4 ili 5 kanal te će ti odmah sve proraditi. Imao sam osobno  takvih iskustva sa adsl routerima pa vjerujem da isti prblem i kod 4g routera.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2015 14:33 (Tango132x).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket
A ako bi umjesto u ovaj usrani router stavil karticu u mobitel pa se preko njega spajali dali bi onda brzina bila sto bolja????
8 godina
offline
Tcom MAXnet mini paket

Ah cuj...

TCOM ispunjava ono što piše u ugovoru, tj. daju minimalno 1Mb/s (čak i malo više jel?).

Neznam ni sam zašto dopuštaju veće brzine al nek im bude. Ali se slažem da je to ograničavanje brzine nakon potrošenih 100GB (po najnovijim informacijama) prevara korisnika jer to nigdje u ugovru ne piše niti to itko spominje (ni zaposlenici u tcentru, ni SZK, ni ljudi na Facebooku ili Twitteru) čak i izravno negiraju.

Ja sam zainteresiran zato što plaćam paket 4/0,5 a nemam niti 1Mb/s DL, tako da bi mi Maxnet Mini dobrodošao u svakom pogledu.

Zanima me rok u kojem su vam došli to instalirati nakon potpisivanja ugovora (piše 30 dana ali se nadam da je kraći rok?)

Ovdje gdje živim imam dobar 3G/4G signal na Tcom mreži pa se nadam da neću imati problema s time.

Jeste uzeli na ugovornu obvezu ili ? Čitam po netu da će dosta sad ulagati u širenje i poboljšanje infrastrukture pa mi je glupo obvezati se na 2godine ako postoji mogućnost da mi provedu poštene žice.

Ukratko, svaka informacija i iskustvo je dobrodošlo!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket
aleng3 kaže...

Ah cuj...

TCOM ispunjava ono što piše u ugovoru, tj. daju minimalno 1Mb/s (čak i malo više jel?).

Neznam ni sam zašto dopuštaju veće brzine al nek im bude. Ali se slažem da je to ograničavanje brzine nakon potrošenih 100GB (po najnovijim informacijama) prevara korisnika jer to nigdje u ugovru ne piše niti to itko spominje (ni zaposlenici u tcentru, ni SZK, ni ljudi na Facebooku ili Twitteru) čak i izravno negiraju.

Ja sam zainteresiran zato što plaćam paket 4/0,5 a nemam niti 1Mb/s DL, tako da bi mi Maxnet Mini dobrodošao u svakom pogledu.

Zanima me rok u kojem su vam došli to instalirati nakon potpisivanja ugovora (piše 30 dana ali se nadam da je kraći rok?)

Ovdje gdje živim imam dobar 3G/4G signal na Tcom mreži pa se nadam da neću imati problema s time.

Jeste uzeli na ugovornu obvezu ili ? Čitam po netu da će dosta sad ulagati u širenje i poboljšanje infrastrukture pa mi je glupo obvezati se na 2godine ako postoji mogućnost da mi provedu poštene žice.

Ukratko, svaka informacija i iskustvo je dobrodošlo!

 nakon što nisam mogao putem adsl dobiti brzinu niti 1 mb i to gotovo 2 mjeseca

pristao sam na ovaj paket maxnetmini,uz dosta početnih problema danas mogu reći

da sam prezadovoljan

dobio sam 4g ruter ZTE mf283+ ,te sad imam brzinu oko 7- 7,2 mb

u 12-om mjesecu sam potr.52 gb i nije smanjena brzina 

 

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket

Lijep pozdrav,

nedavno sam dobio, nakon petogodosnjih problema a maxadsl-om, maxnet mini i ovaj doticni router.

Stvar je sljedeća, signal odličan cijeli dan (-69 do -73 dBm), ujutro radi kao zmaj (6-7 Mbit-a), popodne i navecer koma...<1 Mbit DL.

Ista stvar se događa i sa mobilnim podacima na dva mobitela u kući (isti operater HT) što će reći da je neki problem u samoj mreži.

Nalazim se u jednom manjem mjestu kod Slunja, mislim da broj korisnika ne bi trebao biti problem jer na području koji pokrivaju bazne stanice ionako ne zivi veliki broj ljudi...

Zvao HT, veli napisite prigovor na tehnicku podrsku...bla bla...ima li to smisla ili to jednostavno tako mora biti? 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 21:23 (baresi07).
15 godina
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket
valisaurea kaže...
aleng3 kaže...

Ah cuj...

TCOM ispunjava ono što piše u ugovoru, tj. daju minimalno 1Mb/s (čak i malo više jel?).

Neznam ni sam zašto dopuštaju veće brzine al nek im bude. Ali se slažem da je to ograničavanje brzine nakon potrošenih 100GB (po najnovijim informacijama) prevara korisnika jer to nigdje u ugovru ne piše niti to itko spominje (ni zaposlenici u tcentru, ni SZK, ni ljudi na Facebooku ili Twitteru) čak i izravno negiraju.

Ja sam zainteresiran zato što plaćam paket 4/0,5 a nemam niti 1Mb/s DL, tako da bi mi Maxnet Mini dobrodošao u svakom pogledu.

Zanima me rok u kojem su vam došli to instalirati nakon potpisivanja ugovora (piše 30 dana ali se nadam da je kraći rok?)

Ovdje gdje živim imam dobar 3G/4G signal na Tcom mreži pa se nadam da neću imati problema s time.

Jeste uzeli na ugovornu obvezu ili ? Čitam po netu da će dosta sad ulagati u širenje i poboljšanje infrastrukture pa mi je glupo obvezati se na 2godine ako postoji mogućnost da mi provedu poštene žice.

Ukratko, svaka informacija i iskustvo je dobrodošlo!

 nakon što nisam mogao putem adsl dobiti brzinu niti 1 mb i to gotovo 2 mjeseca

pristao sam na ovaj paket maxnetmini,uz dosta početnih problema danas mogu reći

da sam prezadovoljan

dobio sam 4g ruter ZTE mf283+ ,te sad imam brzinu oko 7- 7,2 mb

u 12-om mjesecu sam potr.52 gb i nije smanjena brzina 

 

 

 

 kako pratiš potrošnju prometa....a 4g ruter je samo za poslovne korisnike...bar su meni tako rekli a imam odličan signal....

www.apriliabase.com
12 godina
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket

potrošnju pratim na ruteru,ruter je 4g

onaj prijašnji nije imao mogućnost kontrole potrošnje-3g

signal zavisi,nekad full nekad 3 crtice, trenutno bez antene

 

koji ruter imaš,prije ovog ruter potrošnju sam kotrolirao sa progr. networx

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2016 20:55 (valisaurea).
15 godina
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket
valisaurea kaže...

potrošnju pratim na ruteru,ruter je 4g

onaj prijašnji nije imao mogućnost kontrole potrošnje-3g

signal zavisi,nekad full nekad 3 crtice, trenutno bez antene

 

koji ruter imaš,prije ovog ruter potrošnju sam kotrolirao sa progr. networx

 imam huawei b86 3g ruter jer su mi rekli da nemogu dobit 4g jer je to samo za poslovne korisnike....

www.apriliabase.com
8 godina
neaktivan
offline
Tcom MAXnet mini paket

Jučer sam dobio 4g ruter ZTE mf283+ ,brzina je konstantno oko 7- 7,2 mb, jel to znači da je softverski ograničena kao maksimalna.

Na mojoj lokaciji je full 4g signal i preko mobitela imam puno veće brzine na 4g mreži. Sve skupa radi OK s obzirom da nema slobodnih parica

za uključenje žice, a optika je valjda daleki futur. Jedino me jako smeta što sam do sada na drugoj lokaciji godinama imao pravi flat, a kod ovog

100GB limita ipak mogu zaboravit na IPTV... Nadam se da će s vremenom maknuti taj limit, ako već naplaćuju flat. I zadnje pitanje koliko vama

točno dođe ova kompletna usluga - tri poziva korisničke službe i dobio sam tri odgovora za cijenu paketa od 160,00 do 215,00 Kn mjesečno. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket
Riawakening kaže...

Jučer sam dobio 4g ruter ZTE mf283+ ,brzina je konstantno oko 7- 7,2 mb, jel to znači da je softverski ograničena kao maksimalna.

 Apsolutno tocno. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice